Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Jak się to wszystko skończy ....
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Czy Antychryst bedzie katolikiem?

Postautor: Ariela » 09 lis 2014, 20:56

Czesc,

Zastanawiam sie co myslicie na temat katolickiego Antychrysta. Zaczynam sie nad tym zastanwiac dlatego ze to wlasnie z KRK wyszlo najwiecej zwiedzenia i apostazji a ponad to inicjatywa miedzyreligijnej swiatowej mszy gdy papiez Jan Pawel II modlil sie do demonow wraz z hindusami, muzulmanami, buddystami i tak dalej na mszy w Watykanie. Zaczynam watpic w to ze Antychryst bedzie muzulmaninem. To by bylo zbyt oczywiste a to ma byc wielkie zwiedzenie. Do tego w Ks. Objawienia jest o obrazie bestii ktory moca diabla przemowi, a wiadomo ze obrazy "Maryji" juz teraz w KRK placza ;P . Co myslicie o tym? Mi sie wydaje ze islam to sztucznie stworozny problem. Wedlug tradycji muzulmanskiej arabski katolik wmawial Mohammedowi ze jest prorokiem i pod jego wplywem zaczal wierzyc ze zostal wybrany przez Boga. Spotkalam sie z reszta juz wczesniej z opinia ze islam byl stworzony przez Watykan i moze byc tak ze zrobia kolejna krucjate przeciw muzulmanom i wybuduja interreligijna Swiatynie w Jerozolimie (co nie zaskoczyloby majac na uwadze teologie KRK o tym ze Zydzi i muzulmanie moga byc zbawieni bez Jezusa i tak dalej) a juz teraz niektorzy protestanci uwazaja ze bylby to dobry pomysl - znaczy sie krucjata przeciw muzulmanom. Tym bardziej ze papiez KRK juz teraz nazywa siebie samego "Viacrius Christi" Chrystusem na ziemii, a przeciez Antychryst ma sie tez podawac za Jezusa.

Do tego szukam w Biblii od dluzszego czasu proroctw o tym ze Kosciol mial sie podzielic i odejsc od wiary. Zastanawia mnie gdzie w Biblii sa zapisane zdarzenia miedzy wykreowaniem sie falszywej religii Konstantyna czyli katolicyzmu a powrotem do korzeni po reformacji. Przeciez Bog nie mogl przemilczec masowej idolatrii i uprawiania magii podczas mszy katolickiej. To gdzies musi byc skomentowane w Biblii. W Ksiegach Krolewskich widze jakby cos podobnego do tego co stalo sie w historii, gdy wiekszosc Izraela odpadla od wiary i zaczela uprawiac balwochwalstwo i czary (szczegolnie Samaria ktora tak jak katolicy i prawoslawni czcila swoje balwany i obok nich Boga), a pojedyncze osoby wyslane przez Pana zaczely wprowadzac reofrmacje. Co ciekawe fragmenty Ks. Krolweskiej o tym jak w Swiatynii zostaje odnaleziona Ksiega Prawa w czasie tej masowej idolatrii Izraela i o tym jak krol Jozjasz po przeczytaniu tej ksiegii wpada w rozpacz i zaczyna wprowadzac reformacje przypomina mi czasy reformacji protestanckiej kiedy protestanci wrocili do Biblii (jakby ja w tym KRK odnalezli) i zrozumieli ze odeszli od Boga i zaczeli wracac do korzeni. A co jesli wersy o wielkim zwiedzeniu i Antychryscie tycza sie KRK?


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 09 lis 2014, 21:09

Dodam jeszcze fajny link dla rozumiejacych j. angielski

http://www.youtube.com/watch?v=hzvR9a7gyhQ


andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: andevi » 09 lis 2014, 21:33

Wiesz, jeszcze rok temu miałam dokładnie takie same wątpliwości:)
Pan prowadził mnie powoli, pokazując, jak Zwodzenie działa, najpierw w małej parafii katolickiej w mojej własnej wsi, potem w biskupstwie. Pracowałam na platformie ewangelizacyjnej, przychodziły młode osoby, zwiedzione : duch wróżby, tzw. sny prorocze, jasnowidzenie i te klimaty. Pytałam Pana, no jak to, te osoby są blisko Twoich ołtarzy, karmią się Twoim Ciałem, regularnie korzystają z sakramentów - więc coś tu nie gra, i to mocno!
I wtedy wpadł mi przed oczy ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=cKHKlWDyfzY
Zauważ, że Maryja jest tam nazywana Matką Eucharystii, i że to właśnie pod znakiem Eucharystii ma powstać Nowy Porządek Świata. To mi dało kopa, by zacząć myśleć.
Odpowiedź przyszła bardzo szybko.
Księgi prorockie: Księga Daniela i Objawienie Jana.

Moja droga szła dalej przez wykłady Rogera Oaklanda.

https://www.youtube.com/watch?v=JmVrbCxnzqs


W Końcu seria Total Onslaught Waltera J.Veight'a. Tu pierwszy wykład z serii:

https://www.youtube.com/watch?v=KmgxjXFbAIk

W Księdze Objawinia znajdziesz odpowiedź na to, czym jest Babilon, kto jest Nierządnicą jadącą na bestii, kim jest 10 róg, i kto jest Antychrystem. Tak, jest to katolik, ba, głowa katolicyzmu;)


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 09 lis 2014, 22:09

Dzieki Andevi. Ja tez zaczelam w to wierzyc. Po prostu dla mnie Bog nie moglby zignorowac i zaakceptowac masowej idolatrii. Ja rozumiem rozne tlumaczenia pewnych wersow Biblii, rozne tradycje jak w denominacjach protestanckich. Celibat u ksiezy? Nie ma problemu, taka liturgia? Toleruje ja. Posagi i obrazy? No jesli im sie nie klaniasz to juz moge to zniesc, ale idolatria i spirytyzm? Tu nie ma nawet nad czym dyskutowac. To jest apostazja. To ze niewierzacy oddaja czesc demonom, co zrobic? Sa przeciez niewierzacymi, ale najgorzej gdy ludzie ktorzy podaja sie za chrzescijan nauczaja odstepstwa od Boga za ktore Bog odrzucil w swoim gniewie Izraela i wydal ich w niewole obcym ludom, to jest wlasnie to wielkie zwiedzenie. Kiedy myslisz ze jestes chrzescijaninem i jestes bezpieczny w KRK a oddajesz czesc demonom.

Ja nie moge przezyc tej idolatri w KRK i KP, Bog nie moglby przymykac na to oczu, to nie moglo umknac nigdzie w Biblii, tym bardziej ze ja po nawroceniu najwiekszy sprzeciw spotkalam ze strony katolikow, a nie ze strony muzulmanow. Muzulmanie bardzo mnie szanuja. Katolicy im bardziej praktykujacy tym bardziej sa agresywni w stosunku do mnie a szczegolnie gdy mowi sie o Panu Jezusie. Spotkalam sie juz nie raz z bardzo demoniczna rekacja katolikow na slowa Ewangelii. Nigdy nie spotkalam sie z takim oporem wobec Jezusa jak u katolikow. Na mowe o Maryji katolicy reaguja normalnie, jescze sie przylacza do takiej rozmowy, a jak przy jednym stole zaczynasz mowic o Panu Jezusie i o tym ze tylko on zbawia, zachowuja sie dziwnie, staja sie jacys agresywni. Wiem, bo przezylam to.

Dzieki jeszcze raz za linki :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 09 lis 2014, 22:29

PanJestMocaMoja pisze:Zaczynam watpic w to ze Antychryst bedzie muzulmaninem. To by bylo zbyt oczywiste a to ma byc wielkie zwiedzenie.

Fakt, chociaż muzułmanie zaprzeczają wyraźnie Synostwu Bożemu Jezusa Chrystusa, a także bóstwu, ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana, więc ich wierzenia są niezwykle antychrystusowe.

PanJestMocaMoja pisze:Do tego w Ks. Objawienia jest o obrazie bestii ktory moca diabla przemowi, a wiadomo ze obrazy "Maryji" juz teraz w KRK placza ;P .

Zgadza się. Do tego mahometanie są radykalnymi ikonoklastami, stąd raczej trudno się spodziewać, że niespodziewanie zaczną czcić jakiś obraz lub posąg.

PanJestMocaMoja pisze:Co myslicie o tym? Mi sie wydaje ze islam to sztucznie stworozny problem. Wedlug tradycji muzulmanskiej arabski katolik wmawial Mohammedowi ze jest prorokiem i pod jego wplywem zaczal wierzyc ze zostal wybrany przez Boga.

Czytałem już tyle o islamie, że jestem pewny, że nie został on stworzony sztucznie. Powstał naturalnie - kiedyś zastanawiałem się, czy Koran nie został objawiony przez demona, ale jest to zbyt słaba książka, która zawiera mnóstwo sprzeczności. Mahomet był człowiekiem o bardzo bujnej wyobraźni, jednocześnie był kupcem i kontaktował się z wyznawcami wielu religii w ramach transakcji handlowych, m.in. z arabskimi poganami, chrześcijańskimi antytrynitarzami, wyznawcami zoroastryzmu, z żydami, a także z ortodoksyjnymi chrześcijanami, którzy zaadaptowali do swojej wiary nieco lokalnych legend i pism apokryficznych. Niektóre fragmenty Koranu są wręcz żywcem wzięte z apokryfów lub pism żydowskich, chociażby z Ewangelii Dzieciństwa Tomasza lub z Midraszu. Hadisy podają, że pewna kobieta oskarżała Mahometa o to, że część Koranu to fragmenty poezji jej dziadka - oczywiście została brutalnie zabita. Niektórzy badacze uważają, że Mahomet chorował na epilepsję, ponieważ Hadisy podają, iż podczas objawień miał drgawki i przykrywano go wtedy kocem. Zmieszajmy ten cały religijny burdel, który powstał w jego głowie z padaczką, dodajmy trochę wyobraźni i proszę bardzo - mamy islam. :D

PanJestMocaMoja pisze:Spotkalam sie z reszta juz wczesniej z opinia ze islam byl stworzony przez Watykan i moze byc tak ze zrobia kolejna krucjate przeciw muzulmanom i wybuduja interreligijna Swiatynie w Jerozolimie (co nie zaskoczyloby majac na uwadze teologie KRK o tym ze Zydzi i muzulmanie moga byc zbawieni bez Jezusa i tak dalej) a juz teraz niektorzy protestanci uwazaja ze bylby to dobry pomysl - znaczy sie krucjata przeciw muzulmanom. Tym bardziej ze papiez KRK juz teraz nazywa siebie samego "Viacrius Christi" Chrystusem na ziemii, a przeciez Antychryst ma sie tez podawac za Jezusa.

Islam stworzony przez katolicki Rzym? To irracjonalna teoria spiskowa. Muzułmański dżihad doprowadził do śmierci wielu katolików, mahometanie dostali się prawie do samego Rzymu ze swoimi sztandarami. Papiestwo użerało się z nimi szmat czasu. Żaden rozsądny człowiek nie stworzyłby sobie takiego wroga.

Mnie ciekawi raczej fakt, że islamski Mahdi, czyli Mesjasz, przypomina bardzo chrześcijańskiego Antychrysta.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 lis 2014, 22:56

E tam, nic nie widzisz a nikolaici to niby kto?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 09 lis 2014, 23:02

Nikolaici wedlug mojego rozumienia to chrzescijanie ktorzy sa zsekularyzowani. Takich masz nawet wsrod protestantow, co to glosza ze kobietom wolno nauczac a homoseksualizm jest orientacja seksualna z ktora czlowiek sie rodzi.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 09 lis 2014, 23:28

Dragonar pisze:
PanJestMocaMoja pisze:Zaczynam watpic w to ze Antychryst bedzie muzulmaninem. To by bylo zbyt oczywiste a to ma byc wielkie zwiedzenie.

Fakt, chociaż muzułmanie zaprzeczają wyraźnie Synostwu Bożemu Jezusa Chrystusa, a także bóstwu, ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana, więc ich wierzenia są niezwykle antychrystusowe.

PanJestMocaMoja pisze:Do tego w Ks. Objawienia jest o obrazie bestii ktory moca diabla przemowi, a wiadomo ze obrazy "Maryji" juz teraz w KRK placza ;P .

Zgadza się. Do tego mahometanie są radykalnymi ikonoklastami, stąd raczej trudno się spodziewać, że niespodziewanie zaczną czcić jakiś obraz lub posąg.

PanJestMocaMoja pisze:Co myslicie o tym? Mi sie wydaje ze islam to sztucznie stworozny problem. Wedlug tradycji muzulmanskiej arabski katolik wmawial Mohammedowi ze jest prorokiem i pod jego wplywem zaczal wierzyc ze zostal wybrany przez Boga.


Czytałem już tyle o islamie, że jestem pewny, że nie został on stworzony sztucznie. Powstał naturalnie - kiedyś zastanawiałem się, czy Koran nie został objawiony przez demona, ale jest to zbyt słaba książka, która zawiera mnóstwo sprzeczności. Mahomet był człowiekiem o bardzo bujnej wyobraźni, jednocześnie był kupcem i kontaktował się z wyznawcami wielu religii w ramach transakcji handlowych, m.in. z arabskimi poganami, chrześcijańskimi antytrynitarzami, wyznawcami zoroastryzmu, z żydami, a także z ortodoksyjnymi chrześcijanami, którzy zaadaptowali do swojej wiary nieco lokalnych legend i pism apokryficznych. Niektóre fragmenty Koranu są wręcz żywcem wzięte z apokryfów lub pism żydowskich, chociażby z Ewangelii Dzieciństwa Tomasza lub z Midraszu. Hadisy podają, że pewna kobieta oskarżała Mahometa o to, że część Koranu to fragmenty poezji jej dziadka - oczywiście została brutalnie zabita. Niektórzy badacze uważają, że Mahomet chorował na epilepsję, ponieważ Hadisy podają, iż podczas objawień miał drgawki i przykrywano go wtedy kocem. Zmieszajmy ten cały religijny burdel, który powstał w jego głowie z padaczką, dodajmy trochę wyobraźni i proszę bardzo - mamy islam. :D

PanJestMocaMoja pisze:Spotkalam sie z reszta juz wczesniej z opinia ze islam byl stworzony przez Watykan i moze byc tak ze zrobia kolejna krucjate przeciw muzulmanom i wybuduja interreligijna Swiatynie w Jerozolimie (co nie zaskoczyloby majac na uwadze teologie KRK o tym ze Zydzi i muzulmanie moga byc zbawieni bez Jezusa i tak dalej) a juz teraz niektorzy protestanci uwazaja ze bylby to dobry pomysl - znaczy sie krucjata przeciw muzulmanom. Tym bardziej ze papiez KRK juz teraz nazywa siebie samego "Viacrius Christi" Chrystusem na ziemii, a przeciez Antychryst ma sie tez podawac za Jezusa.

Islam stworzony przez katolicki Rzym? To irracjonalna teoria spiskowa. Muzułmański dżihad doprowadził do śmierci wielu katolików, mahometanie dostali się prawie do samego Rzymu ze swoimi sztandarami. Papiestwo użerało się z nimi szmat czasu. Żaden rozsądny człowiek nie stworzyłby sobie takiego wroga.

Mnie ciekawi raczej fakt, że islamski Mahdi, czyli Mesjasz, przypomina bardzo chrześcijańskiego Antychrysta.


Dzihad nie doprowadzil do smierci wielu katolikow bo wiekszosc mieszkala w Europie a ci ktorzy mieszkali wtedy w Izraelu, nawet jak zgineli to zasluzenie bo okupowali ziemie zydowskie na ktore wkroczyli z mieczem. Mam ksiazke na osiemset stron zydowskiego historyka o tym czasie przd najazdem muzulmanow i czasie okupacji swietej ziemii przez nich i to wcale nie wygladalo tak jak Watykan probuje to opisac. W Izraelu mieszkala tylko czesc katolikow, i to nie mieszkala a okupowala Izrael. W dodatku pod prawem islamskim placili jizye wiec nie zostali wymordowani ale stracili status panow i stali sie teraz na rowni z Zydami ktorych wczesniej przesladowali. Watykan tez nie wkroczyl tam z litosci nad swoim ludem ale dlatego ze stracili tam wladze ktora chcieli odzyskac.

Wierze ze Koran jest natchniony przez diabla, ale tak zgadzam sie ze wiele wersow to widzimisie Mohammeda. "Objawienia" Mohammeda zaczely sie gdy nawiedzil go w grocie aniol ktory podawal sie za Gabriela. Z Biblii wiemy ze szatan jest aniolem i nieraz podaje sie za aniola swiatlosci. Po tymze "objawieniu" jak podaje islamskie zrodla Mohammed chcial sie zabic i mial depresje a jego pierwsze odczucie w zwiazku z tym przezyciem bylo ze byl opetany. To Khadija, jego zona Zydowka namowila go ze jednak moze jest prorokiem i zaprowadzila go do swojego chyba wujka, mnicha (sorry za wprowadzanie w blad) nie katolickiego a arianskiego (wedlug Jana z Damaszku ktory pisal o islamie z ktorym mial stycznosc w czasach jego poczatkow) ktory utwierdzil go w jego zwiedzeniu. O tym wszystkim mowi David Wood i Sam Shamoun w starszych odcinkach Jesus or Mohammed. Islamskie zrodla podaja ponad to ze Mohammed byl opetany przez miesiac, do czego muzulmanie czesto sie przyznaja i wtedy to wlasnie napisal szatanskie wersety ktore po oburzeniu jego wyznawcow wyrzucil z Koranu tlumaczac sie ze podczas gdy byl opetany nie mogl rozroznic wersow od Allaha od wersow od szatana. Takze, tak islam jak z reszta kazda falszywa religia jest od szatana.

Co do Mahdiego to tak tez czytalam juz ksiazki w tym temacie. Sluchalam wykladow ale to zbyt oczywiste, zeby ktos sie mial na to nabrac. W Biblii pisze ze ma byc to wielkie zwiedzenie a jak na razie wiekszosc ludzi jest przeciw islamowi i jest wrecz niemozliwe aby mieli przyjac Mahdiego jako wladce calego swiata. Inaczej by bylo gdyby pojawil sie ktos (Antychryst) ktory mialby ich wyzwolic od muzulmanow. Bo od kogo ma nas wyzwolic Mahdi jesli problem mamy obecnie z islamem?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 lis 2014, 23:28

Nikolaici to fałszywi apostołowie albo Ci co lubią pierwsze miejsca. Zawsze pamiętaj że oprócz dosłownego tłumaczenia słowa mają znaczenie.

Obj 6:2 - I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.

Zwycięzca to potocznie Nikolita. Niko - zwyciężać.

To natomiast obrazuje historię chrześcijaństwa.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 09 lis 2014, 23:36

Chcę wierzyć nie badz taki zagadkowy. Mow co masz na mysli. Ty myslisz ze ja rozumiem proroctwa :wow: Tylko to co Pan pozwolil mi zrozumiec, zrozumialam a tak zeby sie umiec zaglebic to raczej nie. Poza tym wierze ze mezczyzni maja dar interpretacji Pism zatem powiedz co masz na mysli. Kto wedlug Ciebie sa ci nikolaici?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 09 lis 2014, 23:51

Niko oznacza zyciężac. Zobacz co pisze w pierwszym liście

Obj 2:2 - Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami.

To są nikolaici. Zobacz jak to współgra z jeźdźcem, który wyjeżdża na białym koniu. Dano mu władzę. Kiedy święci otrzymują władzę to wiadomo od kogo

Obj 2:17 - Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów. Zwycięzcy dam nieco z manny ukrytej i kamyk dam mu biały, a na kamyku tym wypisane nowe imię, którego nikt nie zna, jak tylko ten, który je otrzymuje.

Od kogo więc jeździec na białym koniu otrzymuje władzę? Od Cesarstwa Rzymskiego a bestia otrzymała władzę od smoka.

Cztery pierwsze konie obrazują właśnie to co czyni nieprzyjaciel pod maską papiestwa.
Większość chrześcijan niestety udało się uwikłać w polityczne knowania Rzymu.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 02:18

Muzułmanie pójdą w jednym szeregu z antychrystem ale antychryst zasiądzie w świątyni . Tylko katolicy nazywają swój kosciól światynią więc już tam siedzi.

2Tes 2:4 bw "przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 lis 2014, 08:57

Są takie opinie, że antychrystem będzie ktoś pochodzący z Izraela z plemienia Dan. Opiera się to o fakt nie wymienienia tego plemienia w Ap7 i z proroctwa (błogosławieństwa) Jakuba w 1M 49. Innym argumentem jest związek antychrysta z odbudowaną świątynią i zaufaniem Izraela do antychrysta co mogłoby mieć miejsce gdyby sam antychryst pochodził z Izraela.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 lis 2014, 11:40

A czy Izrael nie jest już tak wymieszany, że nie można ustalić kto pochodzi od kogo? Jak można ustalić, że ktoś pochodzi z plemienia Dan? Chyba tylko Żydzi czyli Juda są wyodrębnioną grupą. Czy się mylę?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 lis 2014, 12:14

pozytywista pisze:A czy Izrael nie jest już tak wymieszany, że nie można ustalić kto pochodzi od kogo? Jak można ustalić, że ktoś pochodzi z plemienia Dan? Chyba tylko Żydzi czyli Juda są wyodrębnioną grupą. Czy się mylę?
Nie wiem jak to jest z punktu widzenia ludzi, ale Bóg ma swoje metody i na pewno w swój sposób zrealizuje plan zapisany w proroctwach i obietnicach i plemiona na pewno zostaną zidentyfikowane, ja nie mam pomysłu jak to zrobi patrząc z ludzkiej perspektywy, ale obiecał że będą Boży myśliwi, którzy sprowadzą kogo należy w miejsce wyznaczone..


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości