Panstwo Izrael i zydowski Antychryst

Jak się to wszystko skończy ....
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Panstwo Izrael i zydowski Antychryst

Postautor: Ariela » 03 wrz 2014, 01:55

Czesc,

Pewnie was zaskoczylam takim tytulem. Tym bardziej ze nie bylo mnie na forum od kilku dni, a to dlatego ze chcialam oddac sie praktykowaniu nauki Pana. Nazwa tematu jest oczywiscie tylko wprowadzeniem do dyskusji. Powstrzymuje sie od pospiesznych sadow. Chce wiedziec tylko co wy o tym sadzicie.

Jak juz wiecie, bylam syjonistka. Pisze bylam, bo pod wplywem czytania Biblii i czytania nabiezaco wiadomosci z Izraela i Palestyny, coraz bardziej mam mieszane uczucia. Oczywiscie, uwazam ze historii nie da sie podwazyc. Izrael zawsze byl zydowski, a Plalestyna to wytwor wyobrazni muzulmanow. Jednak co mnie martwi to czy bombardowanie Gazy i zabijanie dzieci faktycznie jest wola i dzielem Boga ktory uczy nas abysmy kochali takze muzulmanow, tym bardziej jesli nie robia nic zlego. Wiadomo, ze wina lezy po obu stronach. Palestynczycy sami wystrzeliwuja rakiety, jednak nie wszyscy sa przeciez terrorystami.W Palestynie zyja tez normalne rodziny, ktore czesto sa faktycznie ofiarami.

W Biblii pisze ze musimy stawiac sie zawsze po stronie slabszych (niewazne zatem czy to Zyd czy muzulmanin), wprowadzac pokoj i kochac kazdego, a nawet i wrogow. Zatem trudno mi zrozumiec czemu Bog chcialbym wbrew nauce Chrystusa abysmy wspierali sekularne panstwo Izrael i cieszyli sie z krzywdy Palestynczykow. Pisze cieszyli sie, gdyz wiekszosc ewangelikow uwaza ze panstwo Izrael jest wypelnieniem proroctw Biblii, a zatem trzeba przyjac ze gdy gina niewinni w tym konflikcie to jest to rowniez wola i dzielo Boze. Rozumiecie zatem ze mam watpliowosci co do tego wszystkiego tym bardziej, ze w Biblii pisze ze Pan stworzy nowa ziemie i nowe Jeruzalem i ze nasza ojczyzna jest w Niebie, a nie na ziemii w ziemskim Jeruzalem.

Z powodu tych watpliwosci zlapalam za pisma Ojcow Kosciola aby dowiedziec sie ak oni tlumaczyli proroctwa ostatecznych czasow i... doznalam szoku. W tomie 5 zbioru ksiag pod tytulem "Ante-Nicene Fathers" (Sa to najstarsze pisma chrzescijanskie, spisane przed soborem nicejskim) od strony 242 dalej do strony 252 Hipolit Rzymski (ur. okolo 170, zm. 235) pisze bardzo szczegolowo o tym ze Antychryst bedzie Zydem z rodu Dana i potwierdza to licznymi wersami z Biblii w taki sposob ze naprawde nie wiem co powiedziec.

Podam kilka cytatow. Tlumacze jako tako z jezyka angielskiego wiec wybaczcie, jesli nie bedzie to takie dokladne.

Cytat 1 " 'Potem chciałem się upewnić co do czwartej bestii;oraz co do dziesięciu rogów na jej głowie, i co do innego, przed którym, gdy wyrósł, upadły trzy tamte.' I ten wyrastajacy rog nie oznacza nikogo innego jak Antychrysta ktory ma przywrocic krolestwo Zydow."

Cytat 2" Zauwacie te slowa Jakuba ktore wypowiedzial o Judzie i ktore wypelnily sie w Panu [...]. Z podobnym efektem patriarcha ponadto wypowiada sie odnosnie Antychrysta. Dlatego, tak jak przepowiedzial odnosnie Judy, tak tez przepowiedzial odnosnie swojego syna Dana [...]. A co zatem o nim powiedzial? 'Niech będzie Dan wężem na drodze, Żmiją na ścieżce, Co kąsa w pęcinę konia'. I kim byl waz jak nie zwodzicielem od samego poczatku, tym ktory jest wymieniony w ksiedze Rodzaju, ktory zwiodl Ewe i uderzyl Adama w piete? [...]. Bo tak jak Chrystus zrodzil sie z plemienia Judy tak Antychryst zrodzi sie z plemienia Dana."

Cytat 3 "Bo pod kazdym wzgledem zwodziciel bedzie sie staral upodobnic do Syna Bozego. Chrystus jest lwem i Antychryst jest lwem. Chrystus jest krolem rzeczy niebianskich i nadziemskich a Antychryst bedzie krolem ziemskim. Zbawiciel zamanifestowal sie jako Baranek, i takze on ukaze sie jako baranek podczas gdy bedzie wilkiem w srodku. Zbawiciel byl obrzezany, i on w podobny sposob ukaze sie obrzezany. Zbawiciel wyslal swoich apostolow do narodow i on w ten sam sposob wysle falszywych prorkow. Chrystus zebral do siebie rozproszone owce i on w podobny sposob zbierze do siebie rozproszonych Hebrajczykow. Chrystus dal tym ktorzy w Niego uwierzyli honorowy i zyciodajny krzyz i on tez w podobny sposob da swoj wlasny znak [moj komentarz: czyzby gwiazda Remfana? ;P ]. Chrystus powstal z Hebrajczykow tak on [Antychryst] powstanie z Zydow.Chrystus ukazal swoje cialo jako Swiatynie i wzniosl ja trzeciego dnia, i on takze wzniesie ponownie swiatynie z kamienia w Jerozolimie."

Cytat 4 "Przede wszystkim i ponadto, bedzie kochal narod zydowski." i "I ponad wszystkimi narodami, narod hebrajczykow bedzie drogi samemu tyranowi [...]"

Cytat 5 "A po tym odbuduje swiatynie w Jerozolimie i przywroci ja z powrotem i odda ja Zydom."

Duzo ciekawych wypowiedzi Hipolita na temat Antychrysta jest tez (rowniez w piatym tomie kolekcji ksiag "Anti-Nicene Fathers") na stronie 205 do strony 219, pod tytulem "Traktaty o Chrystusie i Antychryscie". Niestety nie podam wam cytatow bo akurat w tych pismach jezyk angielski jest troche bardziej zawily i nie chce zle przetlumaczyc. No i co myslicie o tym wszystkim? :-?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 03 wrz 2014, 10:07

Może jest inaczej? Takie pisma i innych teologów chrześcijańskich mogły być dosyć żyznym podłożem ogólnie do przyszłego antysemityzmu chociaż sami autorzy pewnie nie mieli takich zamiarów. Chrześcijaństwo w ten sposób odcięło się od swoich żydowskich korzeni zupełnie i niestety także od proroków. Naród żydowski potrafił się mobilizować kiedy został np. wygnany ale w czasie pokoju zapominał o zakonie dlatego nie chcę jakoś ich tutaj idealizować. Jednak u nich chociaż były tzw szkoły, które się zwalczały, mające inną teologię, to nie podcinali sobie nawzajem gardeł. Nawet Jezus przyznał że dobrze znają prawo

Mat 23:2 - Na mównicy Mojżeszowej zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
23:3 - Wszystko więc, cokolwiek by wam powiedzieli, czyńcie i zachowujcie, ale według uczynków ich nie postępujcie; mówią bowiem, ale nie czynią.

Odcięcie od żydowskich korzeni miało dla chrześcijaństwa katastrofalne skutki ponieważ chrześcijaństwo po część przejęło pogańskie zwyczaje. Czeczenie Boga zaczęło bardziej przypominać czczenie pogańskich bóstw. Wznoszono wielkie świątynie że złota, zaczęto praktykować kult wizerunków, wprowadzać dziwne nauki co jak myślę nie przeszło by wśród żydów. Z tego też powodu zachodnie chrześcijaństwo nie może być dla nich atrakcyjne. Chrześcijaństwo nie stworzyło nigdy nawet jednolitego królestwa w całej swojej historii a to co teraz jest to zważcie na to, to jest świeckie. Mamy świeckie rządy które nie respektują praw Bożych i świeckie prawa w całej Europie. Chrześcijaństwo natomiast chowa się gdzie po domach nie mając większego wpływu na to się dzieje.

Myślę że chrześcijanie pochodzenie żydowskiego już na tamten czas wiedzieli skąd wyjdzie antychryst. Mieli w końcu proroctwa, które mówiły że antychryst wyjdzie z Wielkiego Babilonu i może też z tego względu z niechęcią podchodzili do zwiastowania Ewangelii wśród pogan.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Panstwo Izrael i zydowski Antychryst

Postautor: jj » 03 wrz 2014, 12:43

Bylo juz o tym pisane na forum wielokrotnie. Antychryst zasiadzie na tronie Swatyni w Jerozolimie, a wiec moze to byc z pochodzenia Zyd. Zydzi nie koronuja goja. W Objawieniu nie jest wymienione pokolenie Dana wsrod blogoslawionych pokolen Izraela, wiec moze to byc Dunczyk ( :mrgreen: ). Jednak sa to tylko spekulacje, chociaz powtarzaja sie w wielu wykladach proroctw biblijnych.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 03 wrz 2014, 13:11

Chcę wierzyć pisze:Może jest inaczej? Takie pisma i innych teologów chrześcijańskich mogły być dosyć żyznym podłożem ogólnie do przyszłego antysemityzmu chociaż sami autorzy pewnie nie mieli takich zamiarów.


Zgadzam sie ze na pewno pisma niektorych wczesnych chrzescijan mialy wplyw na rozwoj dzisiejszego antysemityzmu. Sama jestem osoba ktora potepia antysemityzm, dlatego ze wielu Zydow jest bardzo wierzacymi i szlachetnymi ludzmi. W krytyce panstwa Izrael najabardziej sie wlasnie boje tego ze umocnie rasistow w ich uprzedzeniach wobec Zydow, bo faktem jest ze wiekszosc krytykow panstwa Izrael nie ma problemu z samym panstwem a z Zydami.

Pisma wczesnych Ojcow Kosciola nie traktuje jako wyroczni, ale jako wskazowke do tlumaczenia Pism, bo jako kobieta nie tlumacze Pism sama bo nie mam takiego daru. Cytuje zatem Ojcow wczesnego Kosciola, ktorzy w pewnym stopniu moga byc uwazani za nauczycieli, a to dlatego ze oni naprawde zyli nauka Jezusa i czesto za te wiare znosili tortury i byli zabijani. Tak szczerze, jesli mialabym sie sluchac na przyklad dr Michael'a Brown'a (mesjanski Zyd i teolog) z roku 2014 (czyli kupe lat po apostolach) ktory zyje sobie spokojnie w Ameryce w dobrobycie, bierze udzial w sekularnych programach i zyje jak kazdy inny smiertelnik nie znajac przesladowan, a Hipolita ktory zyl nauka Pana Jezusa z dala od swiata w biedzie i skromnosci, znosil przesladowania, byl uczniem uczniow apostolow (od apostolow dzielily go zaledwie dwie generacje) i zmarl jako meczennik, to raczej poslucham Hipolita.

Tym bardziej ze po moich rozmowach z Zydami na czatach i zapoznaniu sie z ich religia, sluchaniu ich rabinow, uwazam to za niemozliwe aby kiedykolwiek Zydzi oglosili swoim mesjaszem Nie-Zyda. Nie ma takiej opcji. Co ciekawe, w Apokalipsie Jana pisze ze bestia wyjdzie z ziemii. Gdyby ta ksiega byla napisana po hebrajsku pisaloby ze wyjdzie z "haaretz" (heb. Ziemia) co eksluzywnie tyczy sie ziemi Izraela. Co mnie ostatnio tez przerazilo to gdy przeczytalam te dwa wersy w ksiedze Izajasza 9:14,15:

13 Wówczas Pan odciął Izraelowi głowę i ogon,
w jednym dniu, palmę i sitowie.
14 <Starszy i dostojnik - to głowa;
a ogon to prorok i nauczyciel kłamstwa>.

Nie wiem, mi to wyglada jak odniesienie do Antychrysta i falszywego proroka ktory ma przyjsc po Antychryscie.


Chcę wierzyć pisze:Chrześcijaństwo w ten sposób odcięło się od swoich żydowskich korzeni zupełnie i niestety także od proroków.


Wlasnie taka teze stawiaja mesjanscy Zydzi jednak nie jest ona zgodna dlatego ze to apostolowie pod wplywem Ducha Swietego odcieli sie od Starego Przymierza ktore sie przestarzalo i zostalo zastapione Nowym. Dlaczego apostol Pawel zostal zaprowadzony przed poganski sad przez Zydow po jego powrocie do Jerozolimy? Jaki byl zarzut? Ze naucza Zydow zyjacych wsrod pogan odstepstwa od Mojzesza. W liscie do Galacjan apostol Pawel bardzo wyraznie napisal ze Prawo Mojzeszowe zostalo zniesione. W innych miejscach tez surowo potepia nauczanie zydowskich basni i wywodow na temat genalogii i tym podobnych praktyk. Zydowskie basnie wydaje mi sie ze odnosza sie do Talmudu, gdyz to dzieje sie znowu. Wielu mesjanskich Zydow a wraz z nimi zwiedzeni Nie-Zydzi nauczaja Talmudu. Znam ruch mesjanskiego judaizmu bardzo dobrze bo sama w nim tkwilam przez rok i ciagle mialam silne wiezy z nim az do dzisiaj. Na poczatku bylam pozytywna. Cieszylam sie ze Zydzi sie nawrcaja, ale po czasie odkrylam ze nie o takie nawrocenie chodzilo. Dla wielu Nie-Zydow mesjanski judaizm jest tylko stadium przejsciowym w procesie konwersji na judaizm. W tej malutkiej sekcie jest tyle zwodniczych galezi ze juz sama nie jestem nabierzaco. Mesjanscy Zydzi dziela sie na kilka grup i wszystkie sa syjonistyczne i co ciekawe, mozna je uznac za poszczegolne stadia rozwoju w zyciu osoby ktora wpadla w sidla tej herezji.

1. Chrzescijanie w jarmulkach i szalach modlitewnych, uzywajcy hebrajskiej frazeologii.
2. Trynitarianie, przestrzegajacy Prawa.
3. Trynitarianie, przestrzegajacy Prawa oraz Talmudu.
4. Modalisci przestrzegajacy Prawa
5. Modalisci przestrzegajacy Prawa i Talmudu.
6. Antytrynitarianie przestrzegajacy Prawa.
7. Antytrynitarianie przestrzegajacy Prawa i Talmudu (Tutaj naleza tez tak zwani "Nazarejczycy" ktorzy bluznia przeciw Panu zaprzeczajac Jego boskosci.).

A pozniej albo przechodza do sekty tak zwanych "Noahidow" ktorzy niby ze przestrzegaja 7 praw Noego zamiast calego Prawa albo przechodza caly proces konwersji. Ja osobiscie spotkalam sie jeszcze z mesjanskimi Nie-Zydami ktorzy byli za poligamia.

Poza tym judaizm dzisiejszy nie ma nic wspolnego z judaizmem za czasow Mojzesza. Juz sam Pan Jezus potepial przestrzeganie zydowskich przepisow (Talmudu) umywania rak przed jedzeniem, ktore jak mowil, pochodza od ludzi a nie od Niego. Judaizm dzisiejszy jest tworem zupelnie nowym. Czy ktos naprawde wierzy ze Mojzesz byl Chasydem? Ze chodzil w czarnym kapeluszu i w czarnej marynarce i rzucal kamieniami w Nie-Zydow? Albo ze mial jarmulke na glowie? (Wiemy ze Aaron nosil specjalna czapke na glowie podczas procesji, ale czy to byla jarmulka?). Poza tym Zydzi nie studiuja Starego Testamentu. Oni maja zupelnie gdzies Stary Testament. Oni czytaja od rana do wieczora wylacznie Talmud.

Chce Wierzyc pisze:Odcięcie od żydowskich korzeni miało dla chrześcijaństwa katastrofalne skutki ponieważ chrześcijaństwo po część przejęło pogańskie zwyczaje. Czeczenie Boga zaczęło bardziej przypominać czczenie pogańskich bóstw.


Jakos Izraelici praktykowali judaizm a i tak budowali oltarze dla Ashtarte i Baala, takze to nie ma nic wspolnego ze zerwaniem wiezow z judaizmem. Zwodziciele i tak mieli wejsc do Kosciola i wejdzie ich jeszcze wiecej, jak pisal ap. Pawel: "Nie oszczedza stada".

Chce Wierzyc pisze:Myślę że chrześcijanie pochodzenie żydowskiego już na tamten czas wiedzieli skąd wyjdzie antychryst. Mieli w końcu proroctwa, które mówiły że antychryst wyjdzie z Wielkiego Babilonu i może też z tego względu z niechęcią podchodzili do zwiastowania Ewangelii wśród pogan.


No wlasnie Babilon, nie wiem czemu, w Biblii ma odniesienia do Jerozolimy. Spojrz na przyklad na te wersy Apokalipsy Jana 17:5,6

A na jej czole wypisane imię - tajemnica:
"Wielki Babilon.
Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi".
6 I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa3,
a widząc ją bardzo się zdumiałem.


Jakie miasto jest pijane krwia swietych i krwia swiadkow Jezusa? I znowu w rozdziale 18: 23,24

bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody -
24 i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi».

Co mowil Pan Jezus? Kto zabija prorokow i swietych?

JERUSALEM,JERUSALEM ! To ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy sa poslani do ciebie!" Łk.13.34

Nie wiem, nic nie sugeruje. Nie znam Pism, ale dla mnie to takie dziwne... Co mnie jeszcze zastanawia to te slowa:

Ap. Jana 17:7
"I rzekł do mnie anioł:
«Czemu się zdumiałeś?
Ja ci wyjaśnię tajemnicę Niewiasty
i Bestii, która ją nosi, [...]

Czy bestia ktora nosi Niewiaste (Znaczy sie to mistyczne miasto "Babilon") to nie pnastwo Izrael? Bo pisze jeszcze tak:

Ap. Jana 17:8
"Bestia, którą widziałeś, była i nie ma jej,
ma wyjść z Czeluści, i zdąża na zagładę.
A zdumieją się mieszkańcy ziemi,
ci, których imię nie jest zapisane w księdze życia
od założenia świata -
spoglądając na Bestię,
iż była i nie ma jej, a ma przybyć4.

Panstwa Izrael bylo, pozniej go nie bylo a teraz znowu jest ku zdumieniu mieszkancow ziemii :roll: . :lmao: Nie wiem, to oczywiscie spekulacje ;P :lmao: Pisze tak tylko bo moze wy mi wyjasnicie co myslicie na temat tych wersow, bo ja to sie nie znam.


ttt
Posty: 154
Rejestracja: 17 sie 2014, 22:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z Babilonu Wielkiego
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ttt » 03 wrz 2014, 13:17

Chce wierzyc pisze:Myślę że chrześcijanie pochodzenie żydowskiego już na tamten czas wiedzieli skąd wyjdzie antychryst. Mieli w końcu proroctwa, które mówiły że antychryst wyjdzie z Wielkiego Babilonu


Tylko czym jest wielki babilon :-D

https://radtrap.wordpress.com/2014/08/2 ... -i-magoga/
http://www.rense.com/general67/znsm.htm


13) Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni. (14)
pouczony Prawem znasz Jego wolę i umiesz rozpoznać co lepsze, (19) a jesteś przeświadczony, żeś przewodnikiem ślepych, światłością dla tych, którzy są w ciemności,
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 03 wrz 2014, 13:57

Wiecie co? Nie jestem jedyna osoba ktora utozsamia bestie z panstwem Izrael. Tutaj jest link do ciekawego tekstu http://www.christianmediaresearch.com/cmc-92.html, niestety nie mam czasu przetlumaczyc, ale tam tez jest napisane ze bestia ktora byla i ktorej nie ma a bedzie to panstwo Izrael. Poza tym autor podaje tez ten tekst:

Ksiega Objawienia 13:3
Jedna z głów bestii została śmiertelnie raniona, ale rana ta została nagle uleczona. Wtedy cały świat podziwiał bestię 4i oddawał cześć smokowi, bo to on obdarzył ją taką potęgą. Ludzie oddawali cześć również samej bestii, mówiąc: „Kto może się z nią równać? Kto może stanąć z nią do walki?”.

To ze panstwo Izrael zostal stworzony za sprawa cudu jest oczywiste. Wiekszosc ewangelikow uwaza ze jest to cud Bozy, bo faktycznie Izrael jest dzisiaj swiatowa potega. Z tym malym panstwem liczy sie caly swiat. Ma wysoka technogie, wysoka edukacje, nowoczesna architekture. Naprawde jest niemozliwe zeby z pustyni zrobic w kilkanascie lat takie panstwo, do tego w tym terenie.

W dodatku ewangelicy na calym swiecie sa tym pnastwem zachwyceni. Sama bylam, przyznam, bo w co wszyscy wierzymy na pewno to to ze za odrodzeniem panstwa Izrael nie stoja ludzie a jakas ponadnaturalna sila. Pytanie tylko czy to faktycznie Bog czy smok? Ja osobiscie wierzylam jak ogolnie ewangelicy, ze panstwa Izrael nie moze nikt pokonac dlatego ze Bog je ochrania, ale czy faktycznie Bog daje mu taka potege czy ktos inny? A co jesli wersy powyzej (w co ja zaczynam wierzyc) faktycznie odnosza sie do panstwa Izrael i za tym przywroceniem stoji szatan ktory daje mu taka potege? Co jest bardzo prawdopodobne jako ze wiekszosc Zydow w Izraelu odrzuca Pana Jezusa i bluzni przeciwko Bogu a w dodatku to panstwo jest zupelnie sekularne. Tam sa burdele, tam sa gejkluby, tam sa parady gejow i lesbijek. Tam morduje sie dzieci, tam sie przesladuje wierzacych w Pana Jezusa, tam sie uprawia kabale (czyli czary), tam sie chleje i bierze narkotyki i handluje nimi. I faktycznie jest tak jak pisze w tym wersie, ludzie sa zdumieni bestia. Amerykanscy ewangelicy lataja na konferencje z szydercami z flagami Izraela i niemalze oddaja panstwu Izrael czesc. Sama tak robilam.


Piotr.c
Posty: 46
Rejestracja: 13 sie 2014, 23:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr.c » 03 wrz 2014, 14:03

nie chce mi się czytać tematu ( :roll: )
ale 12 pokoleń Izraela rozproszyło się na cały świat
a ci
"(...)którzy podają się za Żydów a nimi nie są, lecz kłamią(...)" ap 3, 9 to synagoga szatana
Obecny Izrael nie ma nic wspólnego z narodem wybranym


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 03 wrz 2014, 14:14

PanJestMocaMoja pisze:Panstwa Izrael bylo, pozniej go nie bylo a teraz znowu jest ku zdumieniu mieszkancow ziemii :roll: . :lmao: Nie wiem, to oczywiscie spekulacje ;P :lmao: Pisze tak tylko bo moze wy mi wyjasnicie co myslicie na temat tych wersow, bo ja to sie nie znam.


Myślisz, że to jest tak zabawny temat? Kiedy antychryst miał ścinać ludzi za wiarę, wsadzać ludzi do więzienia i zwodzić wszystkie narody?

Jeżeli masz kościół to spytaj się starszych kościoła.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 03 wrz 2014, 14:17

Piotr.c pisze:nie chce mi się czytać tematu ( :roll: )


Spoko, rozumiem. Pisze strasznie dlugie posty, bo robie to na szybkiego i tak bablam i bablam bo nie moge sie wyslowic i w kupe zebrac mysli. Jednak tresc tematu jest w sumie w tytule wiec nie ma problemu :)

Co Piotrek, zdziwiony moim stanowiskiem w sprawie panstwa Izrael? ;P


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 03 wrz 2014, 14:21

Chcę wierzyć pisze:
PanJestMocaMoja pisze:Panstwa Izrael bylo, pozniej go nie bylo a teraz znowu jest ku zdumieniu mieszkancow ziemii :roll: . :lmao: Nie wiem, to oczywiscie spekulacje ;P :lmao: Pisze tak tylko bo moze wy mi wyjasnicie co myslicie na temat tych wersow, bo ja to sie nie znam.


Myślisz, że to jest tak zabawny temat? Kiedy antychryst miał ścinać ludzi za wiarę, wsadzać ludzi do więzienia i zwodzić wszystkie narody?

Jeżeli masz kościół to spytaj się starszych kościoła.


Przepraszam za dziecinne zachowanie, ale minki wstawilam zeby nikt nie bral na powaznie tego co mowie, bo nie chce zeby wygladalo tak jakby tu kogos nauczala. Nie wiem jak tlumaczyc Pisma i nie chce zeby ktos moje posty uwazal za jakas wyrocznie, bo sa osoby ktore czesto biora sobie moje wypowiedzi do serca ale ja jestem tylko czlowiekiem i popelniam bledy. Ostatnio w rozmowie z Piotrikem stawialam sie po stronie Izraela a dzisiaj bym tego nie zrobilam, jednak sa osoby ktorym moze sie wydawac ze ja ciagle mam racje. Stad te minki. Nie staram sie wysmiac Biblii, przepraszam jesli tak to wygladalo, ale chce podkreslic ze to co tu pisze to moje wlasne przmeyslenia i tylko moje przemyslenia a nie prawda objawiona
.


Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 05 wrz 2014, 08:45

Jesteś Żydówką? Bardzo się cieszę. Hahaha, też pochodzę z Narodu Wybranego :P
Niestety nie mam pojęcia z jakiego pokolenia. Gdybym wiedział, to upomniał bym się o kawałek ziemi w Palestynie. A tak, to nawet nie wiem, co mi przypada w udziale. Hahaha. Dobra rzecz jest taka, że Jezus też jest Żydem i wszyscy Apostołowie nimi byli.

Oczywiście masz rację. Syn zatracenia będzie pochodził z pokolenia Dana i zasiądzie w świątyni bożej dowodząc, że sam jest Bogiem. Świątynia ta leży w gruzach, także...
Ale instytut świątynny już szkoli lewitów i szykuje się do odbudowy.

Ciekawi mnie tylko czy znajdą Arkę Przymierza, która to podobno ukryta jest pod golgotą. Podobno przebłagalnie pokropiła krew Chrystusa. Jako ofiara czysta i doskonała.

W każdym razie wielu nie bierze tego pod uwagę, że Chrystus umarł nie tylko za grzechy, ale także "by rozproszone dzieci boże zgromadzić w jedno". Nie chodzi tylko o nawrócenie pogan, ale i o zgromadzenie zaginionych pokoleń Izraela.

Szatan chce to opóźnić za wszelką cenę...

"Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia?"



Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości