Proroctwo 70 tygodni

Jak się to wszystko skończy ....
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 paź 2014, 16:10

Chcę wierzyć, nie odpowiedziałeś na pytanie :)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 paź 2014, 09:31

Anmarivero pisze:Chcę wierzyć, nie odpowiedziałeś na pytanie :)


Łud szczęścia? Wszystko opisałem dokładnie na moim blogu. W związku z tym ja też mam pytanie - Dlaczego się więc wszystko zgadza?

Dlaczego w Twoim opracowaniu 7 tygodni to 7 lat, a nie 49?


Chodzi Ci z pewnością o to miejsce. Tak?

Dan 9:25 - Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.

To są bardzo stare teksty i chociaż tłumacze robią wszystko aby zachować ich powagę i przesłanie to można a nawet czasami trzeba założyć że nie odpowiadają one oryginałowi. Wystarczy porównać Dan 9:27 w tłumaczeniu Biblii Warszaw. a Gdańskiej starej aby dostrzec, że tłumaczenia pozostawiają sobie wiele do życzenia.
Proroctwo zresztą też może być tak zapisane, że jest ono zrozumiale dopiero po jego wypełnieniu.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to co przeważnie umykało "Odkąd objawiło się słowo". Jest tu mowa o czymś co się już dokonało. Więc początek tego okresu należy datować najpóźniej na pierwszy rok panowania króla Dariusza (ok - 521 r.). Licząc od tego okresu 490 lat nigdy nie wyjdą nam prawidłowe liczenia. Zresztą takie próby były podejmowane już przez pierwszych pisarzy chrześcijańskich co jest w drugim linku który podałem.

7 lat minęło od objawienia się słowa o odbudowie Jeruzalemu do pierwszej Paschy w odbudowanej świętyni a pierwszym pomazańcem-księciem był Jozue. I mię Jozue oznaczało latorośl.

Izaj 53:1 - Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło?
53:2 - Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać.

Ten fragment jest o Jezusie ale warto zauważyć że pierwszym i ostatnim pomazańcem tego proroctwa jest latorośl. Proroctwo Zach które dotyczyło Jozuego mówi coś takiego

Zach 4:3 - 4:1 - Anioł, który rozmawiał ze mną, powrócił i obudził mnie, jak budzi się kogoś ze snu,
4:2 - i zapytał mnie: Co widzisz? A ja odpowiedziałem: Widzę, oto jest świecznik cały ze złota, a na jego szczycie jest czasza. Na niej jest siedem lamp, a lampy, które są na jej szczycie, mają po siedem knotów.
4:3 - Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony.

Jest siedem lamp po siedem knotów co daje nam wynik 49. Czyli mamy coś jakby z proroctwa Daniela. Prawda?

Można powiedzieć że ten okres 70 tygodni (490 lat) był zapowiedzią dłuższego okresu nowego przymierza.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 paź 2014, 09:51

Chcę wierzyć pisze:Dan 9:25 - Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.
To tłumaczenie jest złe, nie możesz opierać się na tym jednym przekładzie analizując proroctwa.

Chcę wierzyć pisze:7 lat minęło od objawienia się słowa o odbudowie Jeruzalemu do pierwszej Paschy w odbudowanej świętyni a pierwszym pomazańcem-księciem był Jozue. I mię Jozue oznaczało latorośl.

Izaj 53:1 - Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło?
53:2 - Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać.

Ten fragment jest o Jezusie ale warto zauważyć że pierwszym i ostatnim pomazańcem tego proroctwa jest latorośl. Proroctwo Zach które dotyczyło Jozuego mówi coś takiego

Zach 4:3 - 4:1 - Anioł, który rozmawiał ze mną, powrócił i obudził mnie, jak budzi się kogoś ze snu,
4:2 - i zapytał mnie: Co widzisz? A ja odpowiedziałem: Widzę, oto jest świecznik cały ze złota, a na jego szczycie jest czasza. Na niej jest siedem lamp, a lampy, które są na jej szczycie, mają po siedem knotów.
4:3 - Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony.

Jest siedem lamp po siedem knotów co daje nam wynik 49. Czyli mamy coś jakby z proroctwa Daniela. Prawda?

Można powiedzieć że ten okres 70 tygodni (490 lat) był zapowiedzią dłuższego okresu nowego przymierza.
To tak pokręcone, że trudno z tym dyskutować, mówiąc krótko to fałszywy wykład, a 490 lat to lata prorockie liczone w konretnym kontekście historycznym. Pisałem o tym wielokrotnie. Nie wiem skąd bierzesz inspiracje do takich wniosków, ale radzę ci zacząć od początku i posłuchac mądrzejszych braci, którzy dawno temu zidentyfikowali znaki czasu w historii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 paź 2014, 10:01

KAAN zadałem wam kilka problemów i pytań na które nie masz ochoty odpowiadać. Z ludźmi którzy mówią ex cathedra nie mam zamiaru prowadzić jednostronnej dyskusji.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 paź 2014, 10:21

Chcę wierzyć pisze:KAAN zadałem wam kilka problemów i pytań na które nie masz ochoty odpowiadać. Z ludźmi którzy mówią ex cathedra nie mam zamiaru prowadzić jednostronnej dyskusji.
Jakie problemy? Może wydziel je i sprecyzuj. Jednak chciałbym się też dowiedzieć skąd czerpiesz inspiracje do sowich przemyśleń, bo muszę przyznać, że różnią się nieco od typowych augustiańskich kierunków w eschatologii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 02 paź 2014, 13:17

KAAN pisze:Oczywista sprawa, tylko w duchu i w prawdzie oddajemy cześć Bogu. To nie przekreśla wypełnienia obietnic danych Izraelowi, bo Słowo Boze jest całkowicie pewne, każda obietnica będzie wypełniona. o czym pisał Paweł:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Paweł pisał że odwrócenie bezbożności od Jakuba jeszcze się nie dopełniło mimo nawrócenia wielu Żydów w czasach NT. Będzie to wydarzenie szczególne w historii i jest wkomponowane w proroctwa eschatologiczne.


Nie zgadzam się z nauką, że są jakieś dwa "byty": Izrael i Kościół-Oblubienica.
Gdzie mają wejść poganie? Kim staja się poganie po wejściu? Kto się składa na cały Izrael?

Odpowiedź mamy już w starym testamencie, gdzie razem z Izraelitami wyszli też "inni" z ziemi egipskiej. Bóg nie rozróżniał Izraelity z krwi i kości od tego, który się dołączył i wszystkie prawa obowiązywały ich tak samo. Apokalipsa nie mówi o Oblubienicy i Izraelu, jako o osobnych bytach... BO NIE O ŻADEN NARÓD WYBRANY, w rozumieniu społeczno-politycznym CHODZI! 12 bram ma niebiańska świątynia... Którą więc maja wchodzić ci, którzy są wszczepieni?

„Nie wszyscy, którzy wywodzą się z Izraela, rzeczywiście są ‚Izraelem'”.

"Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana."

"Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec."


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 02 paź 2014, 14:50

KAAN pisze:Na razie odpowiem krótko z braku czasu:
Proroctwo 70 tygodni jest kluczowe dla zrozumienia wszystkich proroctw eschatologicznych poniewaz bezpośrednio dotyczy przyjścia Mesjasza i ustala precyzyjne ramy czasowe. Artakserkses wydał dwa dekrety jeden w 458 (Ezdr 7:11-26) i drugi ten własciwy 445 (Neh 2:1-8). W liczeniu czasu należy posłużyć się rokiem prorockim 360 dni i wtedy mamy dokładną datę śmierci Pańskiej na krzyżu w święta pesah 14 nisan 30AD według kalendarza gregoriańskiego.

Reszta kiedyś później :)


Zakładasz, że liczony rok miał 360 dni. Powiedzmy, że może być chociaż w hebrajskim także był rok przestępny. To jedno.

Następnie wyliczyłeś rok ukrzyżowania na 30 r. Łuk pisze że Jan zaczął głosić w 15 roku panowania Tyberiusza co daje nam 29 rok. Czyli Jan obszedł całą krainę a następnie Jezus w jeden rok?

Nie odpowiedziałeś także na pytanie dlaczego proroctwo mówi w czasie dokonanym "odkąd objawiło się słowo". Jeżeli dotyczyło by to przyszłego dekretu króla to naturalnie powinno być "odkąd objawi się słowo". Ja rozumiem, że objawienie słowa ma charakter sprawczy i bardziej pasuje to do proroctwa Daniela niż królewskiego dekretu.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 paź 2014, 15:21

Anmarivero pisze:Nie zgadzam się z nauką, że są jakieś dwa "byty": Izrael i Kościół-Oblubienica.
Gdzie mają wejść poganie? Kim staja się poganie po wejściu? Kto się składa na cały Izrael?
To po prostu wynika z obietnic Bożych i proroctw, oraz nauki NT. Cytowałem ci fragment nauczający o tym że:
1. Obietnice Boże są nieodwołalne.
2. Nie nadszedł jeszcze czas kiedy cały Izrael jest zbawiony.
3. Bóg jeszcze nie odwrócił bezbożności od Jakuba.
4. Poganie nie weszli w pełni.

Proroctwa mówią o pokoju dla Izraela, o przywróceniu królestwa na ziemi, o wyróżnieniu Izraela wobec narodów w ich łączności z Bogiem. Poganie mają wejść do odpocznienia Pańskiego, ma się dopełnić liczba zbawionych pogan i wtedy będzie wypełnienie zbawienia dla Jakuba. Cały Izrael to 12 plemion:

Ap7:4 I usłyszałem liczbę tych, których opatrzono pieczęcią: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich plemion izraelskich:


Odpowiedź mamy już w starym testamencie, gdzie razem z Izraelitami wyszli też "inni" z ziemi egipskiej. Bóg nie rozróżniał Izraelity z krwi i kości od tego, który się dołączył i wszystkie prawa obowiązywały ich tak samo.
Oczywiście że rozróżniał, świętość Izraela polega na oddzieleniu od pogan. Cały czas aż do krzyża jest rozróżnienie na Izrael i innych, tylko Izrael dostał obietnice i ziemię obiecaną.

Apokalipsa nie mówi o Oblubienicy i Izraelu, jako o osobnych bytach... BO NIE O ŻADEN NARÓD WYBRANY, w rozumieniu społeczno-politycznym CHODZI! 12 bram ma niebiańska świątynia... Którą więc maja wchodzić ci, którzy są wszczepieni?
Mówi, dokładnie rozróżnia Oblubienicę od Izraela, kiedy w niebie jest wesele Baranka i Oblubienicy to Izrael przechodzi przez wielki ucisk, dopiero przyjścia Pana Jezusa rozpoczyna wytchnienie dla Izraela i milenium.

„Nie wszyscy, którzy wywodzą się z Izraela, rzeczywiście są ‚Izraelem'”.
To jest w innym kontekście, nie jest to kontekst eschatologiczny.

"Znam ucisk twój i ubóstwo, lecz tyś bogaty, i wiem, że bluźnią tobie ci, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są synagogą szatana."
To jest w listach do siedmiu zborów, to czas łaski i Kościoła, a nie powtórmnego przyjścia Pana.

"Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec."
To dotyczy wszystkich, Izraela i pogan, tych którzy nie wierzą Panu Jezusowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 02 paź 2014, 16:46

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:Na razie odpowiem krótko z braku czasu:
Proroctwo 70 tygodni jest kluczowe dla zrozumienia wszystkich proroctw eschatologicznych poniewaz bezpośrednio dotyczy przyjścia Mesjasza i ustala precyzyjne ramy czasowe. Artakserkses wydał dwa dekrety jeden w 458 (Ezdr 7:11-26) i drugi ten własciwy 445 (Neh 2:1-8). W liczeniu czasu należy posłużyć się rokiem prorockim 360 dni i wtedy mamy dokładną datę śmierci Pańskiej na krzyżu w święta pesah 14 nisan 30AD według kalendarza gregoriańskiego.
Reszta kiedyś później :)
Zakładasz, że liczony rok miał 360 dni. Powiedzmy, że może być chociaż w hebrajskim także był rok przestępny. To jedno..
Czas prorocki nie jest tym samym czasem co cywilny.
Następnie wyliczyłeś rok ukrzyżowania na 30 r. Łuk pisze że Jan zaczął głosić w 15 roku panowania Tyberiusza co daje nam 29 rok. Czyli Jan obszedł całą krainę a następnie Jezus w jeden rok?
O Tyberiuszu nie badałem sprawy, nie umiem teraz odpowiedzieć.
Nie odpowiedziałeś także na pytanie dlaczego proroctwo mówi w czasie dokonanym "odkąd objawiło się słowo".
W proroctwach czas jest względny, nie zawsze to co następuje po jednych wydarzeniach jest późniejsze w czasie, często opisywane są wydarzenia odbywające się równolegle.
Jeżeli dotyczyło by to przyszłego dekretu króla to naturalnie powinno być "odkąd objawi się słowo". Ja rozumiem, że objawienie słowa ma charakter sprawczy i bardziej pasuje to do proroctwa Daniela niż królewskiego dekretu.
Czas w proroctwach jest względny wobec czasu wypełnienia. Patrząc inaczej na to proroctwo trafiasz w całkowicie inny punkt historii w czasy formowania się władzy cesarzy, żadna długość roku ci nie bedzie pasowała. Daniel żył ok 100 lat wcześniej zanim Artakserkses Longimanus wydał dekret o odbudowie Jeruzalemu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 02 paź 2014, 18:44

KAAN pisze:
Odpowiedź mamy już w starym testamencie, gdzie razem z Izraelitami wyszli też "inni" z ziemi egipskiej. Bóg nie rozróżniał Izraelity z krwi i kości od tego, który się dołączył i wszystkie prawa obowiązywały ich tak samo.
Oczywiście że rozróżniał, świętość Izraela polega na oddzieleniu od pogan. Cały czas aż do krzyża jest rozróżnienie na Izrael i innych, tylko Izrael dostał obietnice i ziemię obiecaną.
.

Nie rozumiemy się.
Izrael to wierzący i w ST i NT.
Dlatego Rut czy Raheb są wymienione w rodowodzie Pana Jezusa mimo, że były pogankami.

Jeśli Apokalipsa rozróżnia wierzących z pogan i wierzących z Izraelitów... to która brama spośród 12 jest dla nas? Pytanie retoryczne. Jest jakaś furtka boczna? Nie ma i nigdy nie było....


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 02 paź 2014, 18:46

Poza tym, jeśli są dwa byty skąd pomysł ze wszczepieniem w Izraela?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 paź 2014, 10:38

Anmarivero pisze:Nie rozumiemy się.
Izrael to wierzący i w ST i NT.
Nie, Izrael to naród wywodzący się od Jakuba.
Dlatego Rut czy Raheb są wymienione w rodowodzie Pana Jezusa mimo, że były pogankami.
Ponieważ były włączone do Izraela małżeństwem.

Jeśli Apokalipsa rozróżnia wierzących z pogan i wierzących z Izraelitów... to która brama spośród 12 jest dla nas?
To jest obraz po milenium i mówi o czymś innym, to czas kiedy wszystko jest połączone na nowej ziemi i w nowym niebie, nie ma tam rozróżnienia na Izrael i Kościół, obietnice zostały dotrzymane i wypełnione, cały czas się wypełnił.
Anmarivero pisze: Pytanie retoryczne. Jest jakaś furtka boczna? Nie ma i nigdy nie było....
To nie należy do dziedziny rozważań.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 03 paź 2014, 10:39

Anmarivero pisze:Poza tym, jeśli są dwa byty skąd pomysł ze wszczepieniem w Izraela?
Nie w Izraela, ale w Chrystusa


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 03 paź 2014, 21:31

KAAN pisze:
Anmarivero pisze:Nie rozumiemy się.
Izrael to wierzący i w ST i NT.
Nie, Izrael to naród wywodzący się od Jakuba.

Ezaw i Jakub dzielili 9 miesięcy razem łono i jakos to nie wystarczyło, aby Ezaw był częścią duchowego Izraela, mimo, że więzy krwi były tak silne. Nie w krwi siła.
Rut stała się częścią Izraela nie na ślubnym kobiercu, ale kiedy rzekła do swojej teściowej:
"Gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę, gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem." (Rut 1, 16).
Pan Bóg zawsze waży serce i to je bada, a nie stopnie pokrewieństwa.
KAAN pisze:
Dlatego Rut czy Raheb są wymienione w rodowodzie Pana Jezusa mimo, że były pogankami.
Ponieważ były włączone do Izraela małżeństwem.

Prześledź jeszcze raz Exodus. Poza Rodowitymi Izraelitami wyszli z nimi "INNI", czy Bóg zrobił rozróżnienie kiedy przesunął się obłok na tyły ludu? Czy też ci, którzy wyszli zostali wszczepieni i potraktowani jako jedno z rodowitymi Izraelitami ? (Exodus 14, 19-20). Granicą między poganami/niewierzącymi , a Ludem Bożym/wierzącymi stanowił obłok i on rozróżnił inaczej niż ty czynisz.
13 Według tego przepisu ma postępować każdy spośród waszego ludu, gdy chce złożyć ofiarę spalaną jako miłą woń dla Pana. 14 Gdyby zaś człowiek obcy, który się u was zatrzymał albo pośród was na stałe mieszka, chciał złożyć ofiarę jako miłą woń dla Pana - ma uczynić tak jak i wy. 15 Jednakowa ustawa odnosi się do was i do obcych, którzy się pośród was zatrzymują; jest to ustawa wieczysta dla waszych potomków i wobec Pana obowiązująca zarówno was jak i obcych. 16 To samo prawo i ten sam przepis obowiązują was i obcych, którzy mieszkają pośród was».
Biblia Gdańska jest tu jeszcze dobitniejsza:
"O ludu mój! Ustawa jedna niechaj będzie tak wam, jako i przychodniowi, mieszkającemu z wami; ustawa to jest wieczna w narodziech waszych; jako wy, tak przychodzień będzie przed Panem."

To się właśnie nazywa wszczepienie. Bogobojni ludzie, którzy z własnej woli chcą przestrzegać przykazań Boga Żywego.

KAAN pisze:
Jeśli Apokalipsa rozróżnia wierzących z pogan i wierzących z Izraelitów... to która brama spośród 12 jest dla nas?
To jest obraz po milenium i mówi o czymś innym, to czas kiedy wszystko jest połączone na nowej ziemi i w nowym niebie, nie ma tam rozróżnienia na Izrael i Kościół, obietnice zostały dotrzymane i wypełnione, cały czas się wypełnił.

Spróbuj jednak odpowiedzieć na to pytanie, bo wg mnie przeczysz sam sobie. Gdyby w ogóle rozróżnienia nie było, to po co w ogóle jakiś 12 bram? Skoro "wszystko jest połączone na nowej ziemi i w nowym niebie" czemu nie ma jednej wielkiej bramy tym prościej obrazującej Chrystusa? Ono jest, ale nie w takiej formie, w jakiej chcesz mi je zaprezentować. Rozróżnienie jest pomiędzy Dziećmi Bożymi, a dziećmi szatana... Nie ma trzeciej kategorii. Jak zakwalifikować/sklasyfikować Chrześcijan nawróconych wśród Izraelitów? Są i Izraelem i Oblubienicą? Zatem będą tu, aby się wypełniły proroctwa na nich, czy będą na uczcie Baranka? A może specjalną winda będą kursować "wte i nazad"?
KAAN pisze:
Anmarivero pisze: Pytanie retoryczne. Jest jakaś furtka boczna? Nie ma i nigdy nie było....
To nie należy do dziedziny rozważań.


Te rozważania to snucie fantazji i własnych filozofii... System jest i zawsze był zero-jedynkowy, każdy kto próbuje rozmieniać to na drobne i gmatwać ten obraz, oddala się od prawdy.
Po co to komplikować?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 paź 2014, 23:23

Anmarivero pisze:Pan Bóg zawsze waży serce i to je bada, a nie stopnie pokrewieństwa..
Czegoś takiego w Biblii nie ma, jest natomiast konkretny zestaw proroctw i obietnic dotyczących 12 pokoleń Izraela.
KAAN pisze:
Dlatego Rut czy Raheb są wymienione w rodowodzie Pana Jezusa mimo, że były pogankami.
Ponieważ były włączone do Izraela małżeństwem.
Prześledź jeszcze raz Exodus. Poza Rodowitymi Izraelitami wyszli z nimi "INNI",
Nie ma to znaczenia, ST jest skoncentrowany na narodzie wybranym tożsamym z potomkami Jakuba i do niego odnoszą się proroctwa i specyficzne obietnice.
Spróbuj jednak odpowiedzieć na to pytanie, bo wg mnie przeczysz sam sobie.
Gdyby w ogóle rozróżnienia nie było, to po co w ogóle jakiś 12 bram? Skoro "wszystko jest połączone na nowej ziemi i w nowym niebie" czemu nie ma jednej wielkiej bramy tym prościej obrazującej Chrystusa?
Nie ma tu żadnej sprzeczności, bramy i kamienie węgielne obrazują całą historię zbawienia i są elementami konstrukcyjnymi jednego miasta W tym jednym mieście jest zjednoczone wszystko bez rozróżnienia jednak pamięć o drodze do tej jedności została na zawsze zaszyta w kostrukcji miasta.
Rozróżnienie jest pomiędzy Dziećmi Bożymi, a dziećmi szatana... Nie ma trzeciej kategorii.
Mieszasz obrazy, prowadzisz grę w wolne skojarzenia, to znana metoda argumentowania przeciwników właściwej futurystycznej eschatologii.
Jak zakwalifikować/sklasyfikować Chrześcijan nawróconych wśród Izraelitów?
Oni są chrześcijanami, nie masz Żyda ani Greka. Sprawy rozróżniania należą do czasu końca a nie do czasu łaski.
Jeszcze raz przeczytaj wersety z Rz 11 które cytowałem.
Są i Izraelem i Oblubienicą?
Tylko Oblubienicą.
Te rozważania to snucie fantazji i własnych filozofii...
Twoich tak, ja opieram się o proroctwo Biblii, a nie wymyślam filozoficzne opowiastki zapoczątkowane przez Augustyna.
Po co to komplikować?
No właśnie, czemu nie przyjmujesz wprost przekazu Biblii, a zaciemniasz obraz kombinacjami ludzkiego umysłu?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości