Proroctwo 70 tygodni

Jak się to wszystko skończy ....
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 wrz 2014, 09:17

KAAN pisze:Tekst zawiera błędy merytoryczne :

1. Dekret Artakserksesa Longimanusa o odbudowie Jeruzalemu wydany został w 445 BC ten wcześniejszy z 458 to dekret o upiększeniu świątyni. Wcześniej został wydany dekret o odbudowie świątyni w 536 przez Cyrusa.


Słowo o odbudowie świątyni zostało dane Danielowi

Dna 9:23 - Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!

3.Nie zostały wypełnione:
- przywrócenie wiecznej sprawiedliwości
- przypieczętowanie proroctwa
- namaszczenie Świętego świętych
Dotyczą one tysiącletniego królestwa.


Jeżeli chcesz tak patrzeć to zostanie to wypełnione dopiero po tysiącletnim królestwie gdyż po nim mają się zbuntować narody.

KAAN pisze:4. Siedemdziesiąty tydzień się nie rozpoczął, nie było zawarcia przymierza na siedem lat, nie było zniesienia w połowie tygodnia ofiary stałej, oraz nie było w tym czasie ustawienia obrazu obrzydliwości spustoszenia.


Słuchaj uchem. Żaden fragment nie mówi, że spustoszenie miało mieć miejsce w 70 tygodniu. "Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu miastu Świętemu aż ....." i nie ma tu mowy o zburzeniu świątyni.

KAAN pisze:6. Świątynia zostanie odbudowana, bo tak mówią proroctwa i obietnice przywrócenia królestwa Izraelowi.


Nie wiem. Nie słyszałem.

jj pisze:Jeszcze zmienisz zdanie... Siedemdziesiaty tydzien nadchodzi duzymi krokami. Ziemia sie trzesie... i narody.


Nie zmienię zadania tylko dalej będą drążył temat. Widziałeś tylko rodzynki. Jeszcze zostało 1260 dni, 42 miesiące i i inne rzeczy jeżeli Bóg da.

Ziemia sie trzesie... i narody.


Takie uuuuu na minie nie działa. Niestety zostało już wydanych wiele książek z prezentowaną przez Ciebie błędną eschatologią. Jednak należy przypuszczać, że czym bliżej przyjścia Pana to narody będą coraz bardziej pijane. :-/


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 wrz 2014, 13:52

Pol pisze:Księga Ezechiela zawiera około 13 wizji i objawień danych prorokowi przez okres ponad 25 lat wygnania w Babilonie. Każdy z tych 13 dokumentów jest uważnie datowany, lecz dokumenty te nie są ułożone w tej kolejności, w której Księga Ezechiela jest zapisana w naszej Biblii. Więc gdy wydaje się, iż wizja Świątyni z ostatnich 9 rozdziałów była ostatecznym objawieniem Boga dla Ezechiela, faktem jest, że końcowe rozdziały znajdują się wcześniej w tej Księdze.


W Ks. Daniela także są poprzestawiane proroctwa

9 rozdz. za czasów Króla Dariusza
10 rozdz za czasów Króla Cyrusa
11 rozdz za czasów Króla Dariusza

Można założyć, że same proroctwa pozostają w całości chociaż kto wie.

Masz może więcej informacji na temat kolejności proroctw w ks. Ezechiela?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Crussing
Gender: None specified

Postautor: Crussing » 30 wrz 2014, 14:37

http://www.youtube.com/watch?v=3Un6sKkHF28 - co myślicie o tej interpretacji?


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 wrz 2014, 14:42

Pol pisze:Rzeczywiście, 483 lata po zarządzeniu Artakserksesa w 27 roku n.e. (uwzględniając jeden dzień na przejście od czasu przed Chrystusem na po Chrystusie) Pan Jezus został ochrzczony przez Jana w wodach rzeki Jordan, ogłoszony Synem Bożym z mocą, gdy Duch Święty zstąpił na niego w postaci gołębicy, a głos z nieba oznajmił
„Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem” Mat.3:17


Ezdr 7:8 - A przybył on do Jeruzalemu w piątym miesiącu; był to siódmy rok panowania tego króla.
7:9 - Wyznaczył bowiem wymarsz z Babilonu na pierwszy dzień pierwszego miesiąca, a dotarł do Jeruzalemu pierwszego dnia piątego miesiąca, jako że była nad nim dobrotliwa ręka jego Boga.
7:10 - Ezdrasz bowiem postawił sobie za cel zbadać zakon Pański i wprowadzić go w czyn oraz nauczać w Izraelu jego postanowień i praw.

Taki był cel wyprawy Ezdrasza i nie ma wzmianki aby powstał w tym czasie jakiś dekret.
Poza tym nie wiem czy nie zauważyłeś, że proroctwo Dan mówi "odkąd Objawiło się słowo" a nie "odkąd objawi się słowo" czyli w czasie przyszłym.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 wrz 2014, 17:11

Chcę wierzyć pisze:Słowo o odbudowie świątyni zostało dane Danielowi

Dna 9:23 - Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!
To nie o świątyni.

Jeżeli chcesz tak patrzeć to zostanie to wypełnione dopiero po tysiącletnim królestwie gdyż po nim mają się zbuntować narody.
Oczywiście że ostateczny bunt nie ma nic do wiecznej sprawiedliwości, proroctwo wypełni się w przyszłości, do tej pory wiele proroctw nie zostało wypełnionych, a słowo o namaszczeniu dotyczy Pana Jezusa przychodzącego objąć panowanie na ziemi. Dzisiaj Pan Jezus jest Królem dla Kościoła ale nie dla ziemi, która nie uznaje Króla królów, a księciem tego świata jest szatan. Dopiero gdy szatan zostanie związany na 1000 lat Pan Jezus będzie panował jako jedyny władca nad światem.
Słuchaj uchem. Żaden fragment nie mówi, że spustoszenie miało mieć miejsce w 70 tygodniu. "Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu miastu Świętemu aż ....." i nie ma tu mowy o zburzeniu świątyni.
Czytaj okiem.

27 I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.
KAAN pisze:6. Świątynia zostanie odbudowana, bo tak mówią proroctwa i obietnice przywrócenia królestwa Izraelowi.
Nie wiem. Nie słyszałem.
Więc czytaj proroctwa i zrozum je.

To co wyznajesz zostało zmontowane w IVw po krzyżu, powstała wtedy cała ideologia historyczna z bezsensowną tezą że milenium właśnie trwa. Zawsze w tym miejscu prorponuję wykonać test żmii w jamie, ale tylko myślowy bo to niebezpieczne dla dziecka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 wrz 2014, 17:13

Crussing pisze:http://www.youtube.com/watch?v=3Un6sKkHF28 - co myślicie o tej interpretacji?
Jakieś bzdury, sensacyjki jakich na pęczki można w sieci znaleźć.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 wrz 2014, 20:34

KAAN pisze:
Chcę wierzyć napisał/a:
Słowo o odbudowie świątyni zostało dane Danielowi

Dna 9:23 - Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!

To nie o świątyni.


Dan 9:16 - O Panie! Według twojej sprawiedliwości niech odwróci się twój gniew i twoja popędliwość od twojego miasta, Jeruzalemu, od świętej twojej góry! Gdyż z powodu naszych grzechów i naszych win Jeruzalem i twój lud znosi zniewagi od wszystkich, którzy są wokół nas.
9:17 - Lecz teraz wysłuchaj, o Boże nasz, modlitwy twojego sługi i jego błagania i rozjaśnij swoje oblicze nad twoją spustoszoną świątynią, ze względu na siebie samego, o Panie!

Dan 9:23 - Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!

Dan 9:25 - Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.

Słowo o odbudowie Jeruzalemu objawiło się Danielowi

KAAN pisze:Cytat:
Jeżeli chcesz tak patrzeć to zostanie to wypełnione dopiero po tysiącletnim królestwie gdyż po nim mają się zbuntować narody.
Oczywiście że ostateczny bunt nie ma nic do wiecznej sprawiedliwości, proroctwo wypełni się w przyszłości, do tej pory wiele proroctw nie zostało wypełnionych, a słowo o namaszczeniu dotyczy Pana Jezusa przychodzącego objąć panowanie na ziemi. Dzisiaj Pan Jezus jest Królem dla Kościoła ale nie dla ziemi, która nie uznaje Króla królów, a księciem tego świata jest szatan. Dopiero gdy szatan zostanie związany na 1000 lat Pan Jezus będzie panował jako jedyny władca nad światem.


Dlatego według twojego rozumowania przed tysiącletnim królestwem nie może się wypełnić siedemdziesiąty tydzień Daniela, ani antychrysta, ani ucisku, nic.

KAAN pisze:
Cytat:
Słuchaj uchem. Żaden fragment nie mówi, że spustoszenie miało mieć miejsce w 70 tygodniu. "Siedemdziesiąt tygodni wyznaczono twojemu miastu Świętemu aż ....." i nie ma tu mowy o zburzeniu świątyni.

Czytaj okiem.

27 I zawrze ścisłe przymierze z wieloma na jeden tydzień, w połowie tygodnia zniesie ofiary krwawe i z pokarmów. A w świątyni stanie obraz obrzydliwości, który sprawi spustoszenie, dopóki nie nadejdzie wyznaczony kres spustoszenia.


Dan 9:26 - A po sześćdziesięciu dwóch tygodniach Pomazaniec będzie zabity i nie będzie go;
lud księcia, który wkroczy, zniszczy miasto i świątynię, potem nadejdzie jego koniec w powodzi i aż do końca będzie wojna i postanowione spustoszenie.


A ten fragment został wypełniony w siedemdziesięciu tygodniach? Nie. Więc dlaczego ten co podałeś miałby się spełnić?

:yes:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 paź 2014, 12:53

Chcę wierzyć pisze:
KAAN pisze:
Chcę wierzyć napisał/a:
Słowo o odbudowie świątyni zostało dane Danielowi

Dna 9:23 - Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!

To nie o świątyni.


Dan 9:16 - O Panie! Według twojej sprawiedliwości niech odwróci się twój gniew i twoja popędliwość od twojego miasta, Jeruzalemu, od świętej twojej góry! Gdyż z powodu naszych grzechów i naszych win Jeruzalem i twój lud znosi zniewagi od wszystkich, którzy są wokół nas.
9:17 - Lecz teraz wysłuchaj, o Boże nasz, modlitwy twojego sługi i jego błagania i rozjaśnij swoje oblicze nad twoją spustoszoną świątynią, ze względu na siebie samego, o Panie!

Dan 9:23 - Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!

Dan 9:25 - Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.

Słowo o odbudowie Jeruzalemu objawiło się Danielowi



Dalej będziesz w zaparte twierdził, że proroctwo 9 rozdz Daniela nie dotyczyło odbudowy świątyni? To kiedy Objawiło się słowo o odbudowie? Każdy chyba zauważy, że chodzi tu o czas przeszły/dokonany "objawiło się". W przypadku gdy chodziłoby o dekret jakiegoś króla 70 lat później to powinno być "objawi się".


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 paź 2014, 13:48

Chcę wierzyć pisze:Już jest ukończone pod tym linkiem

http://chcewierzyc.blogspot.com/2014/08 ... niela.html

Dlaczego w Twoim opracowaniu 7 tygodni to 7 lat, a nie 49?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 paź 2014, 13:59

Chcę wierzyć pisze:Słowo o odbudowie Jeruzalemu objawiło się Danielowi
Słowo o odbudowie Jeruzalemu z proroctwa Daniela to nie jest to własnie objawienie, ale dekret Atarkserksesa, gdybyś zaczął liczyć od Daniela to wypełnienie miało by wypełnienie kiedy powstawała władza cesarzy rzymskich, grubo przed narodzeniem Pana Jezusa.
Chcę wierzyć pisze:Dlatego według twojego rozumowania przed tysiącletnim królestwem nie może się wypełnić siedemdziesiąty tydzień Daniela, ani antychrysta, ani ucisku, nic.
Dokładnie odwrotnie :) , Dopóki nie wypełni się siedemdziesiąty tydzień nie będzie milenium.
A ten fragment został wypełniony w siedemdziesięciu tygodniach? Nie. Więc dlaczego ten co podałeś miałby się spełnić?
Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi, nie został wypełniony tylko ostatni tydzień, jesteśmy teraz pomiędzy 69 a 70 tygodniem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 paź 2014, 14:13

A co z dialogiem z Samarytanką, w którym PAN JEZUS swoimi ustami stwierdza:
Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. (...)

Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

???

Czyżbyśmy się niczego nie nauczyli?


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 01 paź 2014, 14:29

A co z ciałami przemienionymi w okamgnieniu zapowiadanymi przez apostoła Pawła?
czemu on nie mówił o odbudowaniu świątyni jerozolimskiej i wszystkich tych innych "wymogach"?

Czas końca trwa. "Dzieję się sąd nad tym światem".

Ewangelia na szczęście jest prosta, w przeciwieństwie do tych wyliczeń. 70 tygodni w całości jest po prostu spójne.

Jestem świeżą Chrześcijanką, jednak od początku śmierdziały mi flagi z gwiazdą Dawida powiewające w zborze i całe to uwielbienie kierowane do "narodu wybranego", który przecież gardzi chrześcijaństwem, jak to usłyszałam w jednym z wywiadów ostatnio "there is only one thing worse than Jews for Jesus, and it is Jews for nothing"... A co z ONZ religii, o którym prywatnie rozmawiali były prezydent Izraela i papież Franciszek?
Jest różnica między kochaniem nieprzyjaciół i modleniem się za ich nawrócenie, a gloryfikowaniem ludzi, którzy wybierając między Bogiem a tradycją wybierają to drugie. Czym różnią się od katolików, hindusów, buddystów? Nie ma żadnej różnicy, bo "wszyscy zgrzeszyli(śmy) i brak nam chwały Bożej".

Zapominamy o tym, że przecież wielu Żydów w czasach Pana Jezusa i apostołów nawróciło się i wyszli z synagogi, nie było to więc "mission impossible".

Chcę wierzyć, dziękuję za Twoje komentarze, naprawdę są dla mnie budujące.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 paź 2014, 14:32

Anmarivero pisze:A co z dialogiem z Samarytanką, w którym PAN JEZUS swoimi ustami stwierdza:
Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie oddawali czci Ojcu. (...)

Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie.

???

Czyżbyśmy się niczego nie nauczyli?
Oczywista sprawa, tylko w duchu i w prawdzie oddajemy cześć Bogu. To nie przekreśla wypełnienia obietnic danych Izraelowi, bo Słowo Boze jest całkowicie pewne, każda obietnica będzie wypełniona. o czym pisał Paweł:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.

Paweł pisał że odwrócenie bezbożności od Jakuba jeszcze się nie dopełniło mimo nawrócenia wielu Żydów w czasach NT. Będzie to wydarzenie szczególne w historii i jest wkomponowane w proroctwa eschatologiczne.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 paź 2014, 14:33

Dlaczego w Twoim opracowaniu 7 tygodni to 7 lat, a nie 49?


Ile lat była odbudowywana Warszawa? Około 10-ciu? Wierzysz więc, że proroctwo mówiło o odbudowie Jerozolimy przez 483 lata skoro Nehemiasz kazał zamykać bramy z powodu handlu w Jeruzalem w sabat.

Nehem 13:16 - Również Tyryjczycy, którzy w nim mieszkali, sprowadzali rybę i wszelki towar i sprzedawali w sabat Judejczykom, także w Jeruzalemie.
13:17 - Zgromiłem tedy możnych Judei i powiedziałem do nich: Co to za niegodziwa rzecz, której się dopuszczacie, znieważając dzień sabatu?
13:18 - Czy nie tak postępowali wasi ojcowie, za co wszak nasz Bóg sprowadził na nas całe to nieszczęście, a również na to miasto! Wy zaś ściągacie jeszcze większy gniew na Izraela, znieważając sabat?
13:19 - Wydałem więc zarządzenie, że gdy w przeddzień sabatu będzie się ściemniać wokół bram jeruzalemskich, ma się zamknąć wrota. Nakazałem też, żeby ich nie otwierano, aż dopiero po sabacie. Postawiłem też przy bramach niektórych z moich sług z poleceniem: W dzień sabatu nie przejdzie tędy żaden ciężar.
13:20 - Wtedy handlarze i sprzedawcy wszelkiego towaru nocowali raz czy dwa razy na dworze, poza Jeruzalemem.

Dan 9:25 - Przeto wiedz i zrozum: Odkąd objawiło się słowo o ponownej odbudowie Jeruzalemu aż do Pomazańca-Księcia jest siedem tygodni, w ciągu sześćdziesięciu dwu tygodni znowu będzie odbudowane z rynkiem i rowami miejskimi; a będą to ciężkie czasy.

Jaki wniosek? Taki że już w czasach Nehemiasza musiał być w Jeruzalem rynek a mury także były odbudowane przez Nehemiasza. Wszystko w tym co napisałem się zgadza.

Możliwe, że gdzieś nastąpiło przekłamanie w tłumaczeniu albo przepisywaniu proroctwa i nawet gdyby tysiąc ludzi liczyło nigdy nie zgadzało by się to z faktami. Dlatego zaczęły się kombinacje typu, że Chrystus umarł kilka lat wcześniej podważając to co napisał Łukasz, powstał także nieistniejący Dekret Artakserksesa itp.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2014, 14:46 przez Chcę wierzyć, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 paź 2014, 14:45

KAAN pisze:Chcę wierzyć napisał/a:
Słowo o odbudowie Jeruzalemu objawiło się Danielowi
Słowo o odbudowie Jeruzalemu z proroctwa Daniela to nie jest to własnie objawienie, ale dekret Atarkserksesa, gdybyś zaczął liczyć od Daniela to wypełnienie miało by wypełnienie kiedy powstawała władza cesarzy rzymskich, grubo przed narodzeniem Pana Jezusa.


To już coś. Powiedz jeszcze dlaczego proroctwo mówiło "odkąd objawiło się słowo" w czasie przeszłym a w innym miejscu już jest poprawnie kiedy mówi o przyszłej śmierci Mesjasza itp.

Od którego roku i dekretu liczysz 70 tygodni?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości