Czas antychrysta ?

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Czas antychrysta ?

Postautor: KAAN » 24 mar 2020, 12:46

Czy w tym co dzieje się na świecie widzicie przygotowanie na przyjście antychrysta? Globalne struktury zarządzania pieniądzem, globalny wpływ na ludzkie umysły - obecna panika wirusowa, coraz większy zamordyzm i inwigilacja, odbieranie ludziom coraz większych obszarów wolności osobistej...

Zastanawialiście się jakim sposobem antychryst zdobędzie poparcie całego świata i ludzie zobaczą w nim zbawiciela dla ludzkości? Co by było gdyby ktoś w stanie podobnym do dzisiejszego przyniósł lekarstwo na ogólnoświatową zarazę i miał do tego siłę polityczną, finansową i biznesową?

Pytanie do wszystkich wierzących; czy widzicie w tym jakąś lekcję dla siebie w postrzeganiu świata i tego co się na nim dzieje?

Czy dostrzegacie aktualność słów : Pan Przyjdzie?

P.S.
Osoby, które nie są protestantami i mają ograniczenia zapraszam w tym wątku do merytorycznej dyskusji , posty mądre i merytoryczne są mile widziane od każdego użytkownika forum.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Kontaktowanie:

Re: Czas antychrysta ?

Postautor: toronto blessing » 24 mar 2020, 21:10

Mi sie wydaje że że przyjście antychrysta to jeszcze kilka dziesięcioleci bo jednak system polityczny i religijny chyba nie jest już tak uformowany,ale....obecne wydarzenia na pewno mogą mieć wpływ na kontrole i inwigilacje i może to dotyczyć całego świata,co jeszcze niedawno wydawało sie bardzo odległe.Objawienie mówi o tym że tylko kto przyjmie znamię na ręce albo czole może sprzedawać albo kupować i sa takie poglądy że to będzie lub może być np.czip elektroniczny który będzie spełniał też miedzy innymi rolę karty kredytowej,ale ten czip elektroniczny może tez spełniać inne role.Jak zaczynała się ta epidemia w Polsce na początku Marca 2020 to przyszła mi taka myśl że ten czip może też np mierzyć temperaturę ciała(jednym z objawów koronowirusa jest gorączka) i przekazywać bezprzewodowo do odpowiednich służb,a wtedy PUK PUK i do izolatki i np.przymusowe leki,szczepienia...

toronto blessing
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Kontaktowanie:

Postautor: toronto blessing » 24 mar 2020, 21:43

Poza tym wydaje mi się że więcej czasu i trudniejsze będzie zbudowanie religijnego systemu czasów ostatecznych czyli wielkiej nierządnicy niż powstanie uwarunkowań politycznych.Bo w polityce wystarczy podpisać odpowiednie umowy po jakichś pertraktacjach,otwieramy granice,wybaczamy sobie i gotowe.Wszyscy będą zadowoleni bo poczują sie bezpiecznie
Ale religia to może być trudniejsze bo połączenie islamu z jakimkolwiek chrześcijaństwem nawet tym martwym ...to tego nie jestem w stanie sobie wyobrazić.A znam islam bo na wyjazdach byłem tam wiele razy i to nie odpicowane kurorty tylko byłem w miejscach gdzie się prowadzi normalne życie.I przepaść kulturowa i mentalna między Islamem a nawet martwym chrześcijaństwem jest ogromna.No ale 30 lat temu też nikt sobie nie wyobrażał że homoseksualiści będą paradować na golasa po mieście i to całkowicie legalnie...więc czasy sie posuwają.Cokolwiek nadejdzie BÓG przygotuje na to swój lud,my nie mamy się bać cokolwiek nadejdzie.

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 27 mar 2020, 13:01

toronto blessing pisze:Ale religia to może być trudniejsze bo połączenie islamu z jakimkolwiek chrześcijaństwem nawet tym martwym ....
A ja jestem sobie wyobrazić; buduje się świątynie wielowyznaniowe, papież Wojtyła całował Koran, organizowane były niedawno wspólne modły z muzułmanami, spotkanie wszystkich odstępczych religii odbyło się w Asyżu, itd...

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
AbymGoPozał
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: AbymGoPozał » 27 mar 2020, 23:11

aktualnie prowadzone są rozmowy o utworzeniu światowego rządu do walki z kryzysem...
czy to nie brzmi interesująco ?

Wróć do „Eschatologia ”