Bądźcie jak dzieci... moje przemyślenia

Jak się to wszystko skończy ....
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bądźcie jak dzieci... moje przemyślenia

Postautor: Oliwka » 18 kwie 2018, 13:23

ZbiMacz pisze:
Oliwka pisze:ojej nie po twojej mysli poszło ?

Nie chodzi o to ale zawsze można szukać drugiej strony medalu a w końcu dojdziemy do absurdu ponieważ przekreślimy i zanegujemy dosłownie wszystko.


Jak trzeba to trzeba negowac jakzda doktryne sprzeczna ze SŁOWAMI Jeszua Mesjasza i apostolów.

Jeśli masz lepsze światło na tą sprawę to słucham uważnie. Podaj nam jak ty rozumiesz te słowa?
Zobacz np na Flp 2.3 Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą. 14 Czyńcie wszystko bez szemrań i powątpiewań,
Te słowa mówią dokładnie to samo co ja. Bóg nas prowadzi jak rodzic dziecko i w.14 my mamy się mu poddać, czyli dać się prowadzić bez szemrania i powątpiewania.


Nawet wiecej niz prowadzi bo DEPORTUJE i wyobraziłam sobie i ucieszyłam sie ze jestem DEPORTOWANA bo to znaczy ze
jestem pilnie strzezona az do Miejsca Przeznaczenia .
A co nam wmawiaja ze to oni sa za nas odpowiedzialni ze ich nauczanie ze to i owo
Deportuje jak Syna a nie dziecko chodzi o Pełnoletniego Syna bo taki dorosł do Pełnoletnosci Mesjaszowej.
Widzisz róznice ?
To nie jest dziecko niewolnik który ma nad soba DOZORCE bo jeszcze jest NIEWOLNIKIEM grzechu .
Pomieszałes dwa znaczenia ,sprawdz na spokojnie werset do wersetu i zobaczysz róznice a przynajmniej powinienes zobaczyc.
Czyncie wsystko bez szemrania ZGADZA sie tylko ze te słowa słuza za pułapke we wszystkich denominacjach bo kazda chce miec takich potulnych bez szemrania zadawania pytan .


a Rz 12.1 A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. z kolei mówi wręcz o oddaniu się Bogu na służbę ponieważ jesteśmy dłużnikami Chrystusa.
Zaś na początku tego Listu jest słowo "sługa" Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, które w grece oznacza niewolnika.

Tak Paweł czuł się dłużny Chrystusowi.
I teraz porównując dziecko do niewolnika można też dostrzec analogię, oboje są prowadzeni i oboje komuś się poddają, także są zależni od kogoś i sami nie rozporządzają swoim życiem.


Co innego byc niewolnikiem Jeszua Mesjasza a nie niewolnikiem grzechu ty chyba nie widzisz tej róznicy niewolnik to niewolnik
Tak mamy siebie zlozyc na Ofiare ale zauwazyłes jaka to Ofiara ?
nie starego gresznego a Nowego Zrodzonego bo tylko taką Ofiare CZYSTA Ojciec przyjmie .
Jak sie dzisiaj naucza ? ze taki jaki jestes takiego Bóg cie kocha - owszem kiedy składał Ofiare my bylismy grzesznikami brudni
zepsuci splugawieni Ale On WIDZIAŁ nas Juz DOSKONAŁYMI WIDZIAŁ I ZNAŁ KAZDEGO kto siebie złozy w Ofierze
Nikt nas nie uczy ze mamy siebie Ofiarowac na krzyzu czyli ukrzyzowac a ucza mówia idz pod krzyz i siedz se ile chcesz ?
Dlatego wierzacy ciagle mówia ze grzesza jak dlugo zyja beda grzeszyc , co to za ewangelia jak to dobra nowina czyja bo napewno nie EWANGELIA Jeszua Mesjasza który mówi ze WYZWOLI z mocy grzeszenia.

Paweł nie moze sie czuc dłuzny bo nie ma mozliwosci spłacenia długu.
Słuzyc Jezusowi to brac na siebie hanbe krzyza tak jak brał Jeszua
niemowle niewolnik - http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... +niewolnik


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bądźcie jak dzieci... moje przemyślenia

Postautor: KAAN » 18 kwie 2018, 13:41

Oliwka to dział zastrzeżony, proszę nie udzielać się tutaj.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bądźcie jak dzieci... moje przemyślenia

Postautor: ZbiMacz » 18 kwie 2018, 13:42

[quote="Oliwka"][/quote]
Błądzisz:
1P 14 [Bądźcie] jak posłuszne dzieci. Nie stosujcie się do waszych dawniejszych żądz, gdy byliście nieświadomi,
18 Wiecie bowiem, że z waszego, odziedziczonego po przodkach, złego postępowania zostali wykupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, 19 ale drogocenną krwią Chrystusa, jako baranka niepokalanego i bez zmazy.
U Piotra masz oba wątki - być jak dziecko i być wykupionym


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bądźcie jak dzieci... moje przemyślenia

Postautor: magda » 18 kwie 2018, 14:08

No nie tylko dziecko jest podległe Ojcu i go Ojciec prowadzi ale też naucza i wychowuje, nawet takie krnąbrne jak napisała Oliwka to Bóg wychowuje jak to robi ojciec ze swoimi dziećmi.


KAAN a czy Oliwka to nie jest sympatykiem protestantów , chyba jest tak jak np Ridick wierzy inaczej ale ympatykiem jest. Rozpatrz to z tego punktu widzenia .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bądźcie jak dzieci... moje przemyślenia

Postautor: magda » 18 kwie 2018, 15:08

No mnie się wydaje że jesteś sympatukiem i że po prostu masz inne zdanie w kwesti natury Boga , a to jest trudna sprawa Bo natury Boga nie znamy i jest ona dla nas nie zgłebiona , ja uznaję trójcę bo wydaje mi się ona najbliższa prawdy , ale to jak widzimy Boga nie przeszkadza byc sympatykiem protestantów. Przecież ty nie naciskasz na nikogo zeby zaczął wierzyc tak jak ty.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości