Hobby

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilzon » 05 kwie 2013, 20:03

tak jak na zdjęciu poniżej :lmao:

ale tak na poważnie to nie dajmy się zwariować bo będziemy jak jehowcy (SJ dla niewiedzących ;) ) którzy nie mogą oglądać wyścigów NASCAR w TV

każde hobby które nie prowadzi do grzechu jest dobre

ja np. kolekcjonuje szaliki klubowe
Załączniki
1365070180_oyvuol_600.jpg


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 kwie 2013, 10:38

fantomik pisze:A jak myślisz czy można być np. Mamą wychowującą dzieci w domu na Bożą Chwałę? Albo Prawnikiem? Czy księgowym? A ogrodnikiem? A czy można na Bożą Chwałę posadzić kwiatki na swoim balkonie i ich doglądać? A czy można na Bożą Chwałę tańczyć? Albo palić cygara? Albo odpoczywać na Bożą Chwałę? Albo świętować (tj. w rozumieniu uczestnictwa w jakiejś uroczystości) na Bożą Chwałę? A czy można spacerować na Bożą Chwałę? Pytanie -- kiedy coś co można wykonywać na Bożą Chwałę nie jest czynione na Bożą Chwałę?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Jednej rzeczy jestem pewien, nie można oglądać M Little Pony na Bożą chwałę. :]


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: MrSponge » 23 sty 2014, 19:26

Dragonar - rób modding na Chwałę Pana! :mrgreen:
Aha! Chrześcijanin nie używa czarów w HoMM! :laie:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
grodek
Posty: 38
Rejestracja: 28 sty 2014, 19:10
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
Lokalizacja: Rybnik
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: grodek » 29 sty 2014, 15:06

Dragonar pisze:Fantasy


Gry fantasy przesiąknięte są okultyzmem. Módl się o to aby Pan uwolnił Cię od tego.

Dragonar pisze:Nie chciałbym zawieść mojego zespołu


Zespół to ludzie , a ludzie wyprowadzą Cię tylko na manowce po czym upadniesz , powinieneś zerwać z nimi znajomość. Musisz odrzucić całą swoją przeszłość aby się zrodzić na nowo.

MrSponge pisze:Aha! Chrześcijanin nie używa czarów w HoMM! :laie:


Chrześcijanin może , wierzący nie powinien mieć nawet takiej gry. I nie jest to śmieszne ale smutne.


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hobby

Postautor: Karol » 09 kwie 2014, 16:01

Dragonar pisze:Przed tym, jak całkowicie straciłem sens życia, szukałem Prawdy, a potem znalazłem Chrystusa, zajmowałem się tworzeniem modyfikacji do gier wraz ze swoim zespołem. Grafika, programowanie... To było moje hobby. Czuję, że powinienem to kontynuować. Zajmowało to dosyć dużo czasu i mam wątpliwości, czy będę miał wystarczająco dużo czasu na Chrystusa, dlatego trochę się boję. Ale to zależy od organizacji czasu wolnego... Czy powinienem wrócić do tego hobby? Nie chciałbym zawieść mojego zespołu ani Chrystusa...


Witaj Dragonar

Widzę że nie jestem sam ;-) Ja akurat z Twoim hobby nie mam nic wspólnego ale miałem inne hobby Zarabiałem na nim duże pieniądze ( jak dla mnie )
Przychodzi jednak czas w życiu kiedy to Duch Boży działa w Twoim sercu i zaczyna Tobie wyraźnie mówic którą drogą masz iśc a wybór zawsze należy do Ciebie
Jeżeli kochasz Jezusa pomyśl czy to co robisz czy Twoje Hobby chwali Pana czy może daje pretekst do pobudzania złych emocji w innych ludziach Czy ktoś powiedział Tobie kiedyś że dajesz przykład prawdziwego ucznia Jezusa
Ja zaufałem Jezusowi Odszedłem od mojego hobby straciłem wiele rzeczy "światowych" w tym mamone :-/ ale obecnie nigdy bym nie powrócił do tego co robiłem.

Bóg błogosławi ale nie każdy w to wierzy

Zyczę Tobie owocnych przemyśleń i rozmowy z Bogiem jak z przyjacielem

Pozdrawiam
Karol


Awatar użytkownika
AgaTusia
Posty: 13
Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:59
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Białystok
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: AgaTusia » 27 kwie 2014, 18:02

Dragonar pisze:fantomik napisał/a:
Myślisz, że nie można być modderem na Bożą Chwałę? ;)

Nie mam pojęcia...


Właśnie weszłam na ten wątek i zaciekawiło mnie jaką decyzje podjąłeś :-)
Ja bym wróciła do hobby. Bo to tak jest gdy się człowiek nawraca rzuca wszystko z dawnego życia. A potem żałuje przez 20 lat że skasował kasety Jacka Wójcickiego - to ja :zubaw: :zubaw:
A jeśli Bogu się to nie spodoba z jakiegoś powodu to Ci powie. Mi dziś powiedział przez kazanie pastora z Brazylii co mam zostawić. Nie mogę się temu nadziwić, człowiek przejechał pół świata dla mnie. Ale taki jest Bóg troszczy się o swoje i nasze interesy.
Pozdrawiam :-)


Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam. Jana 15.16
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 28 kwie 2014, 16:28

Trochę mnie dziwi, że niektórzy jeszcze się w tym wątku wypowiadają. Hobby odeszło drogą naturalną - konkretne mody zostały ukończone, później moje zainteresowania zmieniły się na bardziej humanistyczne, stąd zainteresowanie modderstwem wygasło. Ale dziękuję wszystkim za wkład. :D


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
mthomas
Posty: 41
Rejestracja: 07 cze 2014, 12:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mthomas » 07 cze 2014, 12:37

Dla podtrzymania tężyzny fizycznej - koszykówka; czasem z braćmi (z raz na dwa tygodnie) gramy w Civilization 5. Zawsze zrzędzą, że zakładam religię "protestantyzm" i nawracam ich wszystkie miasta ;)


Awatar użytkownika
KasiaK
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2014, 23:53
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Tychy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: KasiaK » 27 lip 2014, 18:47

Dragonar pisze:Trochę mnie dziwi, że niektórzy jeszcze się w tym wątku wypowiadają. Hobby odeszło drogą naturalną - konkretne mody zostały ukończone, później moje zainteresowania zmieniły się na bardziej humanistyczne, stąd zainteresowanie modderstwem wygasło. Ale dziękuję wszystkim za wkład. :D


To hobby (modding) może wygasło - ale jak napisałeś pojawiło się nowe :)


Juneo
Posty: 337
Rejestracja: 25 sie 2014, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Juneo » 14 wrz 2014, 13:42

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:A ogrodnikiem?


Ogrodnikiem nie :P
(..)


Dlaczego nie można być ogrodnikiem na chwałę Boga? Gdybym ja miała ogród, co jest moim marzeniem, to sadziłabym kwiaty i chwaliła Boga wśród nich, patrząc jak pięknie Bóg je zaprojektował! :)


Karol
Posty: 1174
Rejestracja: 06 kwie 2014, 11:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Karol » 14 wrz 2014, 17:56

Juneo pisze:Dlaczego nie można być ogrodnikiem na chwałę Boga? Gdybym ja miała ogród, co jest moim marzeniem, to sadziłabym kwiaty i chwaliła Boga wśród nich, patrząc jak pięknie Bóg je zaprojektował! :)


Fajna myśl :thumbup:


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 14 wrz 2014, 17:59

A moim hobby jest tworzenie pięknych wnętrz :)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 14 wrz 2014, 19:12

Nick, w dziale stop teologii masz wątek o zainteresowaniach. Może wrzucisz jakąś fotkę?


.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 14 wrz 2014, 21:31

Mam galerię na stronce ale nie chcę podawać tutaj adresu strony bo to byłoby równoznaczne z ujawnieniem danych osobowych i nie tylko.
Śmieszne to trochę, że większym zaufaniem w tej kwestii darzę przypadkowych obcych ludzi niż chrześcijan :roll: no ale tak już jest...

PS. Nie wiedziałem, że jest wątek o zainteresowaniach... Może wydzielę trochę i wrzucę :)



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość