przejście na protestantyzm

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Reformed_Pastor » 02 paź 2010, 21:45

Jabuk pisze:A jeżeli był udzielany pod postacią polania główki "świętym olejem", to czy na pewno był to chrzest?


Olejem nie. Musiała być woda.

PS. Octem też nie. ;-)


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
ABC
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2010, 22:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ABC » 25 paź 2010, 09:29

Ale w oleju też jest trochę wody. Tak samo w occie. Jest go 10% a reszta to woda.


Mozart35
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hamburg
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mozart35 » 09 kwie 2011, 12:15

Puritan pisze:Greg,
Judaizm jest to fałszywa religia. Jest to religia zaprzeczająca, że Jezus jest Chrystusem. Nie może podobać ci się ta religia jeśli chcesz być zbawiony.

1 Jana 2
22 Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
23 Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca


Judaizm z tego co wiem opiera sie na ST wiec nie moze byc ``falszywa religia``moze nadejdzie czas ze sie zreflektuja.

I skad Ty wiesz ze Greg nie moze, czy nie bedzie zbawiony??


Mozart35
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 kwie 2011, 14:33

Mozart35 pisze:[...]Judaizm z tego co wiem opiera sie na ST wiec nie moze byc ``falszywa religia``moze nadejdzie czas ze sie zreflektuja.

Nie współczesny rabinistyczny judaizm.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Mozart35
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hamburg
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mozart35 » 10 kwie 2011, 12:07

fantomik pisze:
Mozart35 pisze:[...]Judaizm z tego co wiem opiera sie na ST wiec nie moze byc ``falszywa religia``moze nadejdzie czas ze sie zreflektuja.

Nie współczesny rabinistyczny judaizm.

Pozdrawiam,
f.


Jesli o tym mowimy to zgadzam sie z toba.
pozdrawiam :)


Mozart35
Camillvs
Posty: 82
Rejestracja: 09 sty 2011, 20:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Camillvs » 17 kwie 2011, 22:01

greg1973 pisze:[...] Na świecie jest pięć wiar monoteistyczny- Islam,Judaizm,Buddyzm,Hinduizm i Chrześcijaństwo. Więc proszę nie propagować błędnego poglądu o tzw.wierze protestanckiej lub katolickiej. Pozdrawiam. ;-)


Buddyzm i hinduizm dalekie są od monoteizmu...


Mozart35
Posty: 58
Rejestracja: 03 kwie 2011, 12:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Hamburg
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Mozart35 » 25 kwie 2011, 10:47

Camillvs pisze:
greg1973 pisze:[...] Na świecie jest pięć wiar monoteistyczny- Islam,Judaizm,Buddyzm,Hinduizm i Chrześcijaństwo. Więc proszę nie propagować błędnego poglądu o tzw.wierze protestanckiej lub katolickiej. Pozdrawiam. ;-)


Buddyzm i hinduizm dalekie są od monoteizmu...



I co dalej ?? .)


Mozart35
Reformed_Pastor
Posty: 161
Rejestracja: 11 kwie 2010, 16:22
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przejście na protestantyzm

Postautor: Reformed_Pastor » 07 maja 2011, 18:38

english pisze:witam, mam takie pytanko, czy jest jakas specjalna np uroczystość wiążąca sie z przejscie z wiary katolickiej na wiare protestancką?


U nas tak.

Proszę daną osobę na środek i zadaję 5 pytań dotyczą podstaw wiary (jako jej wyznanie) oraz zobowiązań wobec zboru. Po odpowiedziach modlimy się o tą osobę po czym oficjalnie ogłaszam ją członkiem zboru.

Na ogół także wręczam pamiątkowy prezent (np. Biblię).


Zapraszam na mój blog: pbartosik.pl
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przejście na protestantyzm

Postautor: Lord Vajler » 10 maja 2011, 20:00

Reformed_Pastor pisze:
english pisze:witam, mam takie pytanko, czy jest jakas specjalna np uroczystość wiążąca sie z przejscie z wiary katolickiej na wiare protestancką?


U nas tak.

Proszę daną osobę na środek i zadaję 5 pytań dotyczą podstaw wiary (jako jej wyznanie) oraz zobowiązań wobec zboru. Po odpowiedziach modlimy się o tą osobę po czym oficjalnie ogłaszam ją członkiem zboru.

Na ogół także wręczam pamiątkowy prezent (np. Biblię).


A ja najpierw dostałem Biblię po przyjęciu chrztu i wyznaniu wiary. Dopiero później pastor zaproponował mi abym został formalnie (zgodnie z prawem) członkiem zboru. Wypełniłem pewne pisemko i wręczyłem je pastorowi. Tyle :->


Awatar użytkownika
Pekola
Posty: 164
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Pekola » 17 maja 2011, 15:27

Możesz powiedzieć jakie pytania są w tym pisemku?


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lord Vajler » 17 maja 2011, 20:11

Pekola pisze:Możesz powiedzieć jakie pytania są w tym pisemku?


Jak dobrze pamiętam to było tam pytanie o jakieś moje talenty, które można by wykorzystać w zborze. Poprzez ten dokument miałem zadeklarować, że nie należę do innego związku wyznaniowego. Formalnie byłem wtedy katolikiem, miałem drobny problem z dokonaniem apostazji, ale pastor powiedział, że to, iż oficjalnie figuruję jako katolik nie przeszkadza, ważne kim się czuję.


Aleksy.T.Gala
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2011, 01:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

ha ha

Postautor: Aleksy.T.Gala » 20 maja 2011, 01:32

ja tam nie miałem ani chrzestu ani nie chodzilem do kościoła i jest mi stym dobrze śmieszy mnie jak na dzwonek w kościele wszyscy klęczą jak baranki boże
[/center]


AWE AWE AWE CEZAR AWE JA
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ha ha

Postautor: agnieszkas » 20 maja 2011, 01:37

Aleksy.T.Gala pisze:ja tam nie miałem ani chrzestu ani nie chodzilem do kościoła i jest mi stym dobrze śmieszy mnie jak na dzwonek w kościele wszyscy klęczą jak baranki boże
[/center]


acha :), no to mam dla Ciebie prezent na przywitanie, posluchaj , prosze;

http://www.youtube.com/watch?v=cTCOqIpr ... re=related


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 20 maja 2011, 01:53



Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 21 maja 2011, 16:39

Aleksy.T.Gala pisze:ja tam nie miałem ani chrzestu


Ja też nie, oblali mnie tylko jakąś magiczną wodą w dzieciństwie. Ale może jeszcze zostanę ochrzczony na wyznanie wiary.



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość