Dlaczego jestem chrzescijaninem?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 maja 2011, 15:58

jotajota pisze:A przecież tak łatwo powiedzieć sobie :"Mam wystarczającą ilość oliwy w lampie." i zasnąć


Łatwo powiedzieć niewierzącemu, ale ten, który chodzi z Bogiem, jest silny Jego siłą. Jakże ktoś, w kim mieszka Duch Święty, może zasnąć??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 29 maja 2011, 16:16

"Jednaj godziny nie mogliście czuwać ze Mną?" To wygląda mniej więcej tak...
Jeśli upadamy w małych sprawach,upadniemy i w sprawie wielkiej.A ja nie czuję się większy od apostołów. Czy Piotr czuwał,gdy zaparł się Chrystusa,choć zaklinał się,że życie swoje odda za Niego?A przecież,gdy to mówił był pewny swego,bo przecież nie kłamał...
Tak i ja widzę swoje upadki i jeśli upadam,to dlatego,że nie czuwałem.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 maja 2011, 17:03

jotajota pisze:"Jednaj godziny nie mogliście czuwać ze Mną?"


Ależ to pytanie było skierowane do uczniów jeszcze przed ich nawróceniem, bo jakże oni mogli być wierzący, gdy jeszcze Chrystus nie poniósł ofiary na krzyżu?? Nawet do Piotra zwraca się :"A ty, gdy się nawrócisz..." Łk.22:32.
Nie mieli jeszcze Ducha Świętego, bo Ten zstąpił na nich dopiero 50 dni po wniebowstąpieniu Jezusa.
Ci, którzy oddali życie Jezusowi, są w zupełnie innej sytuacji niz apostołowie, gdy Jezus żył.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 29 maja 2011, 17:49

Łukasza 22:32 "ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci." Z tego wynika,ze Piotr wierzył,a Jezus wyrażał troskę o jej trwałość.
Czy na pewno chodziło Ci o ten "kawałek"? Skoryguj proszę...


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 29 maja 2011, 17:56

jotajota pisze:Łukasza 22:32 "ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci." Z tego wynika,ze Piotr wierzył,a Jezus wyrażał troskę o jej trwałość.


Wierzył, a czy był narodzony na nowo z woli Ducha? Nie, wiemy, że to stało się dopiero w Pentekoste.


jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 29 maja 2011, 18:09

Alkhilion pisze:Wierzył, a czy był narodzony na nowo z woli Ducha? Nie, wiemy, że to stało się dopiero w Pentekoste.


Jana 14:17"Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie"


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 29 maja 2011, 18:52

jotajota pisze:Jana 14:17"Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie"


A czy byli z tego Ducha narodzeni na nowo?


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 29 maja 2011, 19:31

Alkhilion pisze:
jotajota pisze:Jana 14:17"Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie"


A czy byli z tego Ducha narodzeni na nowo?


Alkhilion :S :krzeslem:


jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 29 maja 2011, 20:02

Alkhilion pisze:
A czy byli z tego Ducha narodzeni na nowo?

Człowiek rodzi się mały i bezradny.Podobnie narodzeni z Ducha nie stają się Chrystusami,choć są uzdolnieni do tego,aby tę pełnię osiągnąć.
Duch jest udzielany na miarę potrzeb.Na Jezusa Duch zstąpił w momencie chrztu,choć również za sprawą Ducha Świętego począł się z Marii. Duch uzupełnia się w nas w miarę dorastania i nie jest dany tylko poprzez chrzest,czy bierzmowanie, a obecne czasy są szczególnym zesłaniem Ducha Świętego na świat.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 maja 2011, 21:07

jotajota pisze:Łukasza 22:32 "ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci." Z tego wynika,ze Piotr wierzył,a Jezus wyrażał troskę o jej trwałość.
Czy na pewno chodziło Ci o ten "kawałek"? Skoryguj proszę...


Cytujesz na pewno za BT, a w niej najważniejsze fragmenty często znajdują się w dopełnieniach na dole strony. Nie doczytałeś tego?

"...Ty ze swej strony, kiedy się nawrócisz, utwierdzaj braci swoich:


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 29 maja 2011, 21:59

Skorzystałem z tego:http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/22.php
Nie ma tam dopełnień.

Jeśli jest tak,jak mówisz,to przecież Jezus wiedział,że Piotr upadnie zapierając się Go i będzie potrzebował nawrócenia.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 maja 2011, 22:07

On i przed upadkiem nie był nawrócony.
Mogło to nastąpić dopiero po ofierze Jezusa.

W Biblii Gdańskiej, Warszawskiej i Ligii Biblijnej jest tak, jak napisałam "...kiedy się nawrócisz..."


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 29 maja 2011, 22:31

Wydaje się raczej,że nie był zbawiony.Nawrócenie to jeszcze nie zbawienie.Zbawienie jest koroną nawrócenia.Tak więc i my nie jesteśmy zbawieni do ostatniego,decydującego tchnienia. Ofiara Chrystusa przedłużyła życie świata,dała światu nowy oddech.Gdyby nie to,nie urodzilibyśmy się,a wszystkie dusze poszłyby na zatracenie."Chlebem,który Ja wam dam jest Moje Ciało za życie świata." Dlatego oczekujemy Sądu ostatecznego,gdyż pełnia zbawienia nie dokonała się dla nas.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 maja 2011, 22:36

Duch ludzki jest zbawiony, gdy człowiek "ustami wyzna i w sercu uwierzy" Rz.10:8.
Duszę i ciało mamy uświęcać, a pełne uświęcenie nastąpi po śmierci. Ponieważ jednak duch już jest w Królestwie Niebieskim, a on jest naszą istotą, już jesteśmy zbawieni.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 30 maja 2011, 08:17

Małgorzata pisze:Duch ludzki jest zbawiony, gdy człowiek "ustami wyzna i w sercu uwierzy" Rz.10:8.
Duszę i ciało mamy uświęcać, a pełne uświęcenie nastąpi po śmierci. Ponieważ jednak duch już jest w Królestwie Niebieskim, a on jest naszą istotą, już jesteśmy zbawieni.



Mówiłaś,że duch ludzki przebywa w Niebie.Jakże więc może potrzebować zbawienia ten,który w Niebie przebywa?



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości