Zniknięci

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 26 maja 2010, 15:09

A moze tak amillenializm? Co?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 maja 2010, 12:57

Nie ma znaczenia kto jest producentem, ważna jest treść i przesłanie...

ile osób w tym miesiącu przyprowadziliście do Jezusa :?: dobra, może zadam łatwiejsze pytanie: ile osób w tym roku :?: hmmm... albo może ile w ubiegłem roku :?:


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 27 maja 2010, 13:03

A ile Ty przeprowadziles?

Nie wiedze w Biblii wezwania do "przeprowadzania do Jezusa kogokolwiek".... :-?


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 27 maja 2010, 16:55

W tym roku tylko 3 :-(

NT to cały czas pokazywanie głoszenia i ewangelizowania. Jezus to robił, jego uczniowie to robili i pierwsi chrześcijanie również, nie rozumiem dlaczego nas miałoby to nie obowiązywać.

"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." ew. Mat. 28.19-20


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 27 maja 2010, 19:14

Hardi pisze:W tym roku tylko 3 :-(

NT to cały czas pokazywanie głoszenia i ewangelizowania. Jezus to robił, jego uczniowie to robili i pierwsi chrześcijanie również, nie rozumiem dlaczego nas miałoby to nie obowiązywać.

"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata." ew. Mat. 28.19-20

Mozna glosic, uczyc, chrzcic, ale "przeprowadzic do Jezusa" nie mozesz...
przeprowadzic mozna do religii, do zboru... ale do Chrystusa kazdy musi przyjsc sam - o to mi chodzilo...


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 27 maja 2010, 22:54

Axanna pisze:ale do Chrystusa kazdy musi przyjsc sam - o to mi chodzilo...


Nikt nie moze przyjsc do Chrystusa jesli nie bedzie pociagniety przez Ojca.
To Ojciec przyprowadza ludzi do swojego Syna poprzez odrodzenie z Ducha Swietego.

"Nikt nie moze przyjsc do mnie, jezeli go nie pociagnie Ojciec, ktory mnie poslal, a Ja go wskrzesze w dniu ostatecznym." Jan 6:44 bw


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 maja 2010, 14:52

Hardi pisze:Nie ma znaczenia kto jest producentem, ważna jest treść i przesłanie...

ile osób w tym miesiącu przyprowadziliście do Jezusa :?: dobra, może zadam łatwiejsze pytanie: ile osób w tym roku :?: hmmm... albo może ile w ubiegłem roku :?:
a co to za pytanie?
czy wszyscy są obdarowani ewangelizacyjnie tak samo?

Moja zona przyprowadziła 3 a ja 0 :)
ale jestesmy teamem uzupełniajacym się!

ona robi to co jej Bóg da i sieje a ja podlewam :) a wzrost daje Bóg.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 28 maja 2010, 15:04

Imperator pisze:Nikt nie moze przyjsc do Chrystusa jesli nie bedzie pociagniety przez Ojca.

mi nie o to chodzilo.... Ojciec nikogo na sile tez nie pociaga ani kajdanow nie naklada, wiec i sludzy jego nie powinni - wystarczy, ze bedziemy glosic ewangelie, a nie "przeprowadzac"....


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 28 maja 2010, 16:12

Hardi pisze:Nie ma znaczenia kto jest producentem, ważna jest treść i przesłanie...


Tutaj przedstawiasz "zachodni" sposob myslenia. Liczy sie tresc. Nie zadajesz sobie pytania kim sa jego rodzice? Skad on pochodzi? Czy jego przodkowie to szanowani ludzie? - Tak jak sie to czyni na "wschodzie". Moze czasem warto miec inna perspektywe.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 04 cze 2010, 13:31

"Lecz o co chodzi? Byle tylko wszelkimi sposobami Chrystus był zwiastowany, czy obłudnie, czy szczerze, z tego się raduję i radować się będę" Filipian 1.18


AMIGHTYWIND
Posty: 76
Rejestracja: 28 mar 2011, 00:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: AMIGHTYWIND » 30 mar 2011, 19:24

Imperator pisze:
Hardi pisze:Nie ma znaczenia kto jest producentem, ważna jest treść i przesłanie...


Tutaj przedstawiasz "zachodni" sposob myslenia. Liczy sie tresc. Nie zadajesz sobie pytania kim sa jego rodzice? Skad on pochodzi? Czy jego przodkowie to szanowani ludzie? - Tak jak sie to czyni na "wschodzie". Moze czasem warto miec inna perspektywe.


zgadzam się :)

Tak jak świadkowie strażnicy nie znają pochodzenia ich założyciela Russela i żyją w przekonaniu , że to wspaniały prorok i ewangelista...

a tu taki zonkkkk... Iluminat 33 stopnia wtajemniczenia - czyli MISTRZ ZAKONU

stworzył sobie "kościół jehowy"

John Hagee... Też sobie stworzył swój "kościół" no i płaci już karę za swoje kłamstwa - to nie ja tak stwierdziłem.... TYLKO SŁOWO BOGA, które GO osądziło...

To samo twój kalwin ;p

Jana 12

(46) Ja przyszedłem na świat jako Światłość, aby każdy kto we Mnie wierzy, nie
pozostał w ciemności. Jn 3,19 i 8,12 i 9,5 i 12,35
(47) A jeśli ktoś słucha Moich słów, a nie przestrzega ich – Ja go nie sądzę,
albowiem nie przyszedłem świat,aby (go potępić) lecz, aby świat zbawić.
Mt 7,26 ; Jn 3,17 i 8,15
(48) Ten, kto Mnie odrzuca i nie przyjmuje Mojej nauki, ma swojego sędziego
Słowo, które wypowiedziałem, ono go osądzi w dniu ostatecznym.
19,5 ; Jn 1,1-2 ; Ap 19,13
(49) Bo Ja nie od Siebie Samego to mówię, ale Ten, Który Mnie posłał Ojciec,
dał mi to przykazanie, co mam mówić i co oznajmić. Łk 4,18 i 10,16 ; Jn 4,34 i 5,24
(50) A wiem, że Jego przykazanie jest życiem wiecznym. Stąd też ja wam mówię
tak, jak Mi powiedział Ojciec tak i wam mówię.” Wj 20,1-17 ; Łk 10,25-28 ; Jn 8,26-28


Psalm 1
Szczęśliwy mąż,który nie idzie za radą bezbożnych,nie wchodzi na drogę
grzeszników i nie zasiada w gronie szyderców.Lecz ma upodobanie w bojaźni i Prawie Jahweh,czytając je półgłosem
i rozmyślając nad nim dniem i nocą.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 30 mar 2011, 19:46

AMIGHTYWIND pisze:To samo twój kalwin ;p


Nie badz jak Miguel Servet, uniknij spalenia na stosie, przyjmij kalwinizm juz dzisiaj.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 mar 2011, 23:12

To Słowo Boże i Duch Święty przyprowadza człowieka do pokuty. Ten film natomiast przestawia fikcję, kopiowaną jeden od drugiego.

Przedstawia wydarzenia w złym świetle ale to nie zmienia faktu, że pochwycenie będzie miało miejsce. ;)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości