W jaki sposób dzielić się ewangelią?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 mar 2011, 19:47

Alkhilion pisze:
fantomik pisze:Rzymian 9


Rzymian 9 mówi o powołaniu Bożym i o marności woli ludzkiej wobec woli Boga. Gdzie tu jest miejsce na kalwiński TULIP?

Zadałeś pytanie dlaczego niektórzy są ocaleni, a nie o TULIP. Odpowiedź na to pytanie, które zadałeś jest zawarta w Rzymian 9.

Alkhilion pisze:Rzymian 9 nie określa, kto zostaje powołany, ani też czy tylko niektórzy są powołani- wręcz przeciwnie, serce bluźniących Bogu zatwardziało przez ich własne grzechy, nie jest to wynikiem Jego woli. Wynikiem Jego woli jest, by bluźniący zostali potępieni, choć są z tej samej gliny, co i my.

Coś bardzo niedokładnie czytasz ten rozdział Bracie ;)

Romans 9:18: A zatem komu chce, okazuje miłosierdzie, a kogo chce, czyni zatwardziałym*.
Romans 9:19: Powiesz mi na to: Dlaczego więc Bóg czyni jeszcze wyrzuty? Któż bowiem woli Jego może się sprzeciwić?
Romans 9:20: Człowiecze! Kimże ty jesteś, byś mógł się spierać z Bogiem? Czyż może naczynie gliniane zapytać tego, kto je ulepił: «Dlaczego mnie takim uczyniłeś?»*
Romans 9:21: Czyż garncarz nie ma mocy nad gliną i nie może z tej samej zaprawy zrobić jednego naczynia ozdobnego, drugiego zaś na użytek niezaszczytny?
Romans 9:22: Jeżeli więc Bóg, chcąc okazać swój gniew i dać poznać swoją potęgę, znosił z wielką cierpliwością naczynia [zasługujące] na gniew, gotowe na zagładę,
Romans 9:23: i żeby dać poznać bogactwo swojej chwały względem naczyń [objętych] zmiłowaniem, które już wprzód przygotował ku chwale,
Romans 9:24: względem nas, których powołał nie tylko spośród Żydów, ale i spośród pogan...?*

Podaj mi jedno racjonalne uzasadnienie pytania, które pada w 9:19 w świetle Twojej interpretacji (idziemy w off-topic ;))

A w temacie: John Piper o dzieleniu się Ewangelią (ang): http://www.desiringgod.org/blog/posts/a ... the-gospel

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 10 mar 2011, 20:10

fantomik pisze:Podaj mi jedno racjonalne uzasadnienie pytania, które pada w 9:19 w świetle Twojej interpretacji (idziemy w off-topic )


Odwieczne bluźnierstwo mówiące, że Bóg jest fajny i każdy zostanie zbawiony, choćby i był największym grzesznikiem- bez przyjęcia zastępczej Ofiary Chrystusa, bez upamiętania, bez nowonarodzenia? Teraz przecież mówienie, że wszystkie ludzkie religie są ok i Bóg to taki spoko gość, że wpuszcza wszystkich do Nieba. A jeśli sprawiedliwie potępi Cię za Twoje grzechy, wtedy jest okrutny, niefajny i w ogóle nie chcemy takiej Bożej woli. A Bóg jest suwerenny- nie da Ci zbawienia, jeśli On sam tego nie zechce.

Masz racje, koniec off-topu, chcesz, to przenieśmy się na PW :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 mar 2011, 20:10

Na temat Rz 9 tyle juz tu napisano, ze ja nie bede sie wypowiadal w nie moim dziale by karniaka nie dostac.
Powiem tylko, ze ten rozdzial nie dotyczy wyborów do zbawienia/potepienia, ale do innych sytuacji/celów! Kto chce zrozumie... :-x


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 mar 2011, 14:35

Zbyszekg4 pisze:Na temat Rz 9 tyle juz tu napisano, ze ja nie bede sie wypowiadal w nie moim dziale by karniaka nie dostac.
Powiem tylko, ze ten rozdzial nie dotyczy wyborów do zbawienia/potepienia, ale do innych sytuacji/celów! Kto chce zrozumie... :-x
A ja ci powiem ze Nie da się inaczej tego zrozumiec i wersety od 21-do 27 Jednoznacznie wkazują na zbawienie kośicoła!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 11 mar 2011, 14:44

James White po raz kolejny wyjasnia (juz bylo wklejane pare razy na forum) wlasciwe zrozumienie Rzymian 9.

http://www.youtube.com/watch?v=LKJgC1_6NN0

Wezcie w koncu przestudiujcie, przyznajcie sie ze byliscie w bledzie, to bedzie mozna ciekawsze tematy na forum poruszac. A nie w kolko Lash, fantomik, ann_in_grace i kilka innych osob wam walkuja w kolko to samo.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 mar 2011, 19:46

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]a reszcie na starcie ich zycia, odebrał mozliwosc dotarcia do mety (do zbawienia)?

Odebrał? Wpierw musisz dowieść, że każdy taką możliwość posiadał abyś mógł następnie mówić (czy raczej również dowieść), że coś odebrał. Prawda jest taka, że nikt jej nie posiadał przez swój własny grzech i bunt przeciwko Bogu. Wszyscy, 100% ludzkości (z wykluczeniem Jezusa Chrystusa) zasługują na w pełni sprawiedliwe potępienie. Więc czekam Zbyszku na dowód, że ludzie zasługują na zbawienie, które Bóg im następnie odbiera.

Pozwole jednak sobie napisac (jesli ktos mi da punkt karny, to trudno).
Fantomiku, jesli nie podoba Ci sie slowo "odebrał" to moge je zamienic na "nie dał możliwości/okazji/sposobności".

Mysle tak: gdy Bog stworzyl Adama, i dal mu- wraz z jego Ewą- polecenie rodzenia potomkow, to do czego przeznaczyl Stworca tegoż Adama i pokolenia jakie on mial zapoczatkowac (razem z żoną)? Ich przeznaczeniem byla wiecznosc z Bogiem- bez śmierci i grzechu,prawda?
Nie bylo to wynikiem zasług czy czegos takiego! Po prostu taki byl Bozy plan by pierwszy czlowiek dal poczatek calemu rodzajowi ludzkiemu; w Adamie (przed jego upadkiem) cała ludzkość byla przeznaczona do wiecznosci z Bogiem!

Niestety upadek w grzech Adama i Ewy przekreslil ten plan. Ale Stworca wybral i przeznaczył Mesjasza, aby to teraz W NIM mozliwe bylo wieczne zycie z Bogiem (pozostawanie "w Adamie" prowadzi do wiecznej śmierci).
Zatem jest pytanie: dlaczego Bog odgórnie zadecydac by mial, ze tylko nieliczna część potomkow Adama może życ wiecznie, a reszta nie ma takiej mozliwosci i sposobnosci- musi byc "paliwem" w jeziorze ognia i siarki?

Zgadzam sie z Toba, ze ludzie nie zasluguja na zbawienie (i nie na naszych zaslugach on sie opiera). Dlaczego jednak Bog mialby predestynowac do zbawienia tylko część potomkow Adama, a pozostałej czesci takiej predestynacji odmówic, skoro pierwotnie wszyscy potomkowie Adama (ktorych on mial wraz z Ewą płodzić; a potem dzieci mieli plodzic ich dzieci, itd.) mieli życ wiecznie: byli "predestynowani" do wiecznosci z Bogiem.
Dlaczego pewna część ludzkosci nie ma otwartej drogi do zbawienia? (bo nie zostali do niego predestynowani). Skąd ten podzial zadecydowany z gory przez Boga? Dlaczego On nie mialby dac mozliwosci zbawienia wszystkim potomkom Adama- w czym gorsi/lepsi są jedni od drugich?

Nie stoje tu na stanowisku powszechnego zbawienia wszystkich! Wierze, ze tylko w Chrystusie jest zbawienie, a poza Nim go nie ma (i 100% ludzi nie moze byc zbawionych- jak pokazuja chocby życiorysy ludzkie).
Dlaczego jednak Bog mialby odgórnie nie chciec zbawienia duzej (wiekszej) częsci ludzkosci- nie dając im mozliwosci do bycia w Chrystusie?
Tego nie rozumiem, dlatego nie wierze w taką predestynację!

Pozdrawiam miło...

Obrazek


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 mar 2011, 20:13

Hej, kalwinisci drodzy! Nie zauwazyliscie mojego powyzszego postu? Chyba nie bo jakos nie zostalem zrownany z ziemią...
Moge wiec plażować dalej?
Obrazek

Czy dostanie mi sie?
Obrazek


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 mar 2011, 20:42

Zbyszekg4 pisze:[...]Pozwole jednak sobie napisac (jesli ktos mi da punkt karny, to trudno).
Fantomiku, jesli nie podoba Ci sie slowo "odebrał" to moge je zamienic na "nie dał możliwości/okazji/sposobności".

Niech Ci będzie -- a na jakiej podstawie miał dać sposobność wszystkim tym, którzy Go nienawidzą?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 mar 2011, 20:59

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]Pozwole jednak sobie napisac (jesli ktos mi da punkt karny, to trudno).
Fantomiku, jesli nie podoba Ci sie slowo "odebrał" to moge je zamienic na "nie dał możliwości/okazji/sposobności".

Niech Ci będzie -- a na jakiej podstawie miał dać sposobność wszystkim tym, którzy Go nienawidzą?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Na podstawie wybrania i przeznaczenia Mesjasza. W Nim, wszystko co ze zbawieniem zwiazane, jest realizowane! Zatem i ta sposobność/możliwośc w Chrystusie jest realna dla potomków Adama, by znależli sie- przez wiarę- w Nim.
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 mar 2011, 21:05

Zbyszekg4 pisze:[...]Na podstawie wybrania i przeznaczenia Mesjasza. W Nim, wszystko co ze zbawieniem zwiazane, jest realizowane!

Wskaż mi fragment, który mówi o wybraniu/przeznaczeniu Mesjasza do Zbawienia?

Oraz jak to wiążesz z tym, że Słowo nie mówi o "daniu możliwości" tylko mówi o realnym "odkupieniu" o "przeniesieniu ze śmierci do życia" etc. (czyli nie potencjalnie, a realnie) oraz z fragmentem z Listu do Rzymian, w którym Św. Paweł mówi, że Bóg wybrał nas (a nie Chrystusa) spośród Żydów i Greków?

No i oczywiście tak naprawdę nie odpowiedziałeś na moje pytanie -- na jakiej podstawie dał sposobność wszystkim, którzy Go nienawidzą? (napisałeś "w kim", a nie na jakiej podstawie).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 13 mar 2011, 21:13

fantomik pisze:Wskaż mi fragment, który mówi o wybraniu/przeznaczeniu Mesjasza do Zbawienia?

To przeznaczenie mialem na mysli:
1P 1:18-21 Bw „wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego,(19) lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego.(20) Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,(21) którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu.”

fantomik pisze:Oraz jak to wiążesz z tym, że Słowo nie mówi o "daniu możliwości" tylko mówi o realnym "odkupieniu" o "przeniesieniu ze śmierci do życia" etc. (czyli nie potencjalnie, a realnie) oraz z fragmentem z Listu do Rzymian, w którym Św. Paweł mówi, że Bóg wybrał nas (a nie Chrystusa) spośród Żydów i Greków?

Wybranie nasze jest w Wybranym. W Jezusie.

fantomik pisze:No i oczywiście tak naprawdę nie odpowiedziałeś na moje pytanie -- na jakiej podstawie dał sposobność wszystkim, którzy Go nienawidzą? (napisałeś "w kim", a nie na jakiej podstawie).

Na podstawie swej Bozej miłości, łaski, dobroci....- na podstawie tego kim jest Bog!
:-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 14 mar 2011, 11:52

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]a reszcie na starcie ich zycia, odebrał mozliwosc dotarcia do mety (do zbawienia)?

Odebrał? Wpierw musisz dowieść, że każdy taką możliwość posiadał abyś mógł następnie mówić (czy raczej również dowieść), że coś odebrał. Prawda jest taka, że nikt jej nie posiadał przez swój własny grzech i bunt przeciwko Bogu. Wszyscy, 100% ludzkości (z wykluczeniem Jezusa Chrystusa) zasługują na w pełni sprawiedliwe potępienie. Więc czekam Zbyszku na dowód, że ludzie zasługują na zbawienie, które Bóg im następnie odbiera.

Pozwole jednak sobie napisac (jesli ktos mi da punkt karny, to trudno).
Fantomiku, jesli nie podoba Ci sie slowo "odebrał" to moge je zamienic na "nie dał możliwości/okazji/sposobności".

Mysle tak: gdy Bog stworzyl Adama, i dal mu- wraz z jego Ewą- polecenie rodzenia potomkow, to do czego przeznaczyl Stworca tegoż Adama i pokolenia jakie on mial zapoczatkowac (razem z żoną)? Ich przeznaczeniem byla wiecznosc z Bogiem- bez śmierci i grzechu,prawda?


Nie nie prawwda!
Biblia nie mówi o PRZEZNACZENIU Adama i Ewy!
Wiemy że takie były początki!
Wiemy ze mieli zyc i się rozmnażac.
Ich rola to - oddawanie chwały Bogu w miłosci wzajemnej!
oraz posłuszeńśtwo Woli Boga

Zbyszekg4 pisze: Nie bylo to wynikiem zasług czy czegos takiego! Po prostu taki byl Bozy plan by pierwszy czlowiek dal poczatek calemu rodzajowi ludzkiemu; w Adamie (przed jego upadkiem) cała ludzkość byla przeznaczona do wiecznosci z Bogiem!


Po raz kolejny nieprawda!
to niestety cielesne myslenie :( - że ludzkośc wg cuiała miałe przeznaczenie do życia weicznego!

Zbyszekg4 pisze: Niestety upadek w grzech Adama i Ewy przekreslil ten plan.


I to jest FAŁSZ.
Boże plany nie ulegaja przekreśleniu!

To jakbyś powiedział że być moze końca swiata nie będzie bo ktos relanie może ZMIENIĆ PLANY BOGA.

w sumie to szatańska nauka że Bóg nie potrafi Zrealizować swoich Planów ale Diabeł Skutecznie może je zmienić! Malowanie obrazu boga niezdray i niedojdy!
Nieudacznika który nie potrafi ochronic swojego stworzenia
ale ktoś psuje jego robotę
A on musi Gaisc pożar diabelski!


Własnie diabeł chce naszpozbawić pewności z Boga i rzec!
Nieufaj Bogu! - Jego plany ulegają zmianie i ja - diabeł moge je relanie zmienic!
popatrz na raj? - zminiłem Boże plany to i być moze pod koniec czasu je zminię!



Ale TAK NIE JEST
Boże Plany są realizwoane od poczatku do końca!

Śmiało natomiast możemy powiedzieć, że wejście grzechu na świat nie odbyło sie jako akt sprawiedliwości Boga i nie jest to coś co sie Bogu podoba! Był to bozy Plan ale nie coś co Bóg chce pozostawić!


Zbyszekg4 pisze: Ale Stworca wybral i przeznaczył Mesjasza, aby to teraz W NIM mozliwe bylo wieczne zycie z Bogiem (pozostawanie "w Adamie" prowadzi do wiecznej śmierci).


I tu pismo JEDNOZNACZNIE podważa mitologie utworzona przez fałszywych proroków!
Pismo bowiem JEDNOZNACZNIE podaje że czas ustanowienia Chrystusa i przeznaczeni Go na ZBAWICIELA.:

(4) w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości
(List do Efezjan 1:4, Biblia Warszawska)

(20) Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,
(1 List Piotra 1:20, Biblia Warszawska)

To obala wszelaka mitologie która mówi ze ZBAWIENIE to PLAN B!
Zbawienie i Chrystus to PLAN A

i kazdy kto głosi inaczej to fałszywy Prorok!

Zbawienie dostepne w Chrystusie było przewidziane i przeznaczone człowiekowi PRZED ZAŁOZENIEM FUNDAMENTÓW SWIATA! a nie po upadku!

dlatego Wizja która przedstwiasz jest całkowcie błędna!


Zbyszekg4 pisze: Zatem jest pytanie: dlaczego Bog odgórnie zadecydac by mial, ze tylko nieliczna część potomkow Adama może życ wiecznie, a reszta nie ma takiej mozliwosci i sposobnosci- musi byc "paliwem" w jeziorze ognia i siarki?


To pytanie Bazuje na fałszu że istnieje PLAN B.
po upadku Adama podany!

Bóg ODGÓRNIE decyduje /Dosłownie zrodzenie z góry - odgórne i z Ducha Św Jan 3. / Dlatego że tylko ON jest PANEM nad stworzeniem!

tylko On ma Pełene prawo do zrobienia tego co chce ze SWOIM SWIATEM!
to własnie PYCHW i BUNT w człowieku podpowiadają JAKIM PRAWEM - NASZ STWÓRCA robi z nami to co chce!
ON NIE ma prawa rzadzic moim zyciem wiecznym i doczesnym!

I tak właśnie człowiek który otrzymuje kazdy oddech Od Ojca bluxni stale przeciwko Ojcu mówiac - NIE MASZ DO MNIE PRAWA to ja STANOWIE SAM O SOBIE Ba nawet stanowie o tym czy bede zbawiony!

To Forma Buntu prawie stałego!
Kimze ty jesteś mój stwórco? - Straszny to bunt i KONIECZNIE zasługujacy na potepienie!!

Zbyszekg4 pisze: Zgadzam sie z Toba, ze ludzie nie zasluguja na zbawienie (i nie na naszych zaslugach on sie opiera). Dlaczego jednak Bog mialby predestynowac do zbawienia tylko część potomkow Adama, a pozostałej czesci takiej predestynacji odmówic, skoro pierwotnie wszyscy potomkowie Adama (ktorych on mial wraz z Ewą płodzić; a potem dzieci mieli plodzic ich dzieci, itd.) mieli życ wiecznie: byli "predestynowani" do wiecznosci z Bogiem.


jw.
Nie było PREDESTYNACJI do życia wiecznego dla wszystkich potomków Adama!
to wymysł fałszywych proroków!

Po drugie widać jasno że Historia Adama i Ewy to nie historia z Potomkami do zbawienia ale Historia UPADKU stosunkowo szybkiego :(


Zbyszekg4 pisze: Dlaczego pewna część ludzkosci nie ma otwartej drogi do zbawienia? (bo nie zostali do niego predestynowani). Skąd ten podzial zadecydowany z gory przez Boga? Dlaczego On nie mialby dac mozliwosci zbawienia wszystkim potomkom Adama- w czym gorsi/lepsi są jedni od drugich?


Biblia nie daje odpowiedzi DLACZEGO!

wiemy że Bóg nie dał NIKOMU mozliwości pozostania w raju!
oznacza to ze WSZYSCY zostali popieni i sa pod Gniewem Boga.
Bóg jednak wiedział że tak sie stanie. Ba nie tylko wiedział ale AKTYWNIE zasadził drzewo poznania dobra i zła i ustalił zasadę odnośnie tego drzewa!
Dlatego Przewidział ze ZACHOWA sobie czesc Ludzi na zabawienie = ratunek od piotepienia!

Paweł odpowiada na to twoje pytanie - takimi słowami

(17) Albowiem mówi Pismo do faraona: Po to właśnie cię wzbudziłem, aby okazać na tobie moją potęgę i żeby rozsławiło się moje imię po całej ziemi. (18) A zatem komu chce, okazuje miłosierdzie, a kogo chce, czyni zatwardziałym. (19) Powiesz mi na to: Dlaczego więc Bóg czyni jeszcze wyrzuty? Któż bowiem woli Jego może się sprzeciwić? (20) Człowiecze! Kimże ty jesteś, byś mógł się spierać z Bogiem? Czyż może naczynie gliniane zapytać tego, kto je ulepił: Dlaczego mnie takim uczyniłeś? (21) Czyż garncarz nie ma mocy nad gliną i nie może z tej samej zaprawy zrobić jednego naczynia ozdobnego, drugiego zaś na użytek niezaszczytny? (22) Jeżeli więc Bóg, chcąc okazać swój gniew i dać poznać swoją potęgę, znosił z wielką cierpliwością naczynia [zasługujące] na gniew, gotowe na zagładę, (23) i żeby dać poznać bogactwo swojej chwały względem naczyń [objętych] zmiłowaniem, które już wprzód przygotował ku chwale, (24) względem nas, których powołał nie tylko spośród Żydów, ale i spośród pogan ... ?

I tyle.
Paweł mówi nam delikatnie.
NIE nasz biznes DLACZEGO! Nie tówj biznesz ludzki DLACZEGO BÓG może zatwardzic człowieka - dac mu zgrzeszyć i go z to potepić!

Nasz biznes to posłuszeństwo Bogu! i Oddawanie mu chwały!

Zbyszekg4 pisze: Nie stoje tu na stanowisku powszechnego zbawienia wszystkich! Wierze, ze tylko w Chrystusie jest zbawienie, a poza Nim go nie ma (i 100% ludzi nie moze byc zbawionych- jak pokazuja chocby życiorysy ludzkie).
Dlaczego jednak Bog mialby odgórnie nie chciec zbawienia duzej (wiekszej) częsci ludzkosci- nie dając im mozliwosci do bycia w Chrystusie?
Tego nie rozumiem, dlatego nie wierze w taką predestynację!


I dobrze że nie wierzysz bowiem to co napisałeś to wymysły o planie B od fałszywych proroków!

Prawda zaś jest taka że Bóg z sobie znanych powodów poddał wszystkich pod nieposłuszeństwo!
(29) Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. (30) Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, (31) tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami <w czasie obecnym> mogli dostąpić miłosierdzia. (32) Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie. (33) O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi! (34) Kto bowiem poznał myśl Pana, albo kto był Jego doradcą? (35) Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę? (36) Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego [jest] wszystko. Jemu chwała na wieki. Amen.
(List do Rzymian 11:1-36, Biblia Tysiąclecia)

Zarówno i zydzi jak i poganie sa poddani pod nieposłuszeństwo aby i zydzi i poganie dostapili miłosierdzia!

Zwróc tez uwagę że Bóg jest SPRAWIEDLIWY
ty miłosnik prawa powinienes to rozumiec
Bog WYMAGA aby skazać całą ludzkosc na potepienie Własnie dlatego ze jest sprawiedliwy!
Bóg jednak nie ma upodobania i przyjemności w tym aby byc TYLKO SPRAWIEDLIWY! Ezechielowe - nie mam upodobania w smierci grzesznika! - ale ma też chęc do okazania miłosierdzia!
i własnie tym okazuje miłosierdzie że NIE WSZYSKICH ZABIJE!

choć całkowcie może!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 14 mar 2011, 11:58

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:Wskaż mi fragment, który mówi o wybraniu/przeznaczeniu Mesjasza do Zbawienia?

To przeznaczenie mialem na mysli:
1P 1:18-21 Bw „wiedząc, że nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego,(19) lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego.(20) Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was,(21) którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu.”

Co stoi w tekście? Na co został przeznaczony? Ale z tekstu. Jak to się ma do przeznaczenia z Rzymian 9 chociażby? Na jakiej podstawie łączysz oba przeznaczenia w jedno, a nie traktujesz tego jako dwa przeznaczenia -- jedno dla Chrystusa, a drugie dla nas (jednostkowo)?
Zbyszekg4 pisze:Wybranie nasze jest w Wybranym. W Jezusie.

Pytania zadałem powyżej.

Zbyszekg4 pisze:Na podstawie swej Bozej miłości, łaski, dobroci....- na podstawie tego kim jest Bog!
:-)

W którym miejscu o tym czytamy? Mówię o tym, że gdzie czytamy że Bóg przeznaczył do zbawienia wszystkich swoich przeciwników, bez wyjątku, z powodu swojej miłości, łaski, dobroci?

Jak to odnosisz do np. tych słów Piotra:

I Peter 2:7: Wam zatem, którzy wierzycie, cześć! Dla tych zaś, co nie wierzą, właśnie ten kamień, który odrzucili budowniczowie, stał się głowicą węgła -
I Peter 2:8: i kamieniem upadku, i skałą zgorszenia. Ci, nieposłuszni słowu, upadają, do czego zresztą są przeznaczeni.

Do czego są przeznaczeni Ci co nie wierzą? Tak z tekstu?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 mar 2011, 20:31

Lash pisze:Zbawienie dostepne w Chrystusie było przewidziane i przeznaczone człowiekowi PRZED ZAŁOZENIEM FUNDAMENTÓW SWIATA! a nie po upadku!

Amen! Jesli wyczytales z mojego pisania cos innego, to trudno...

Bardzo sie roznimy i sensu w dalszym pisaniu nie widze- ani czasu , ani ochoty na szermierke slowna nie mam, ktora niczego nie zmieni (bo ja nie zaakceptuje Twojego stanowiska, ze Bog wcale nie chcial by w Edenie i na Ziemi zyli wiecznie, bez konca, wszyscy bezgrzeszni potomkowie Adama i Ewy, ktorych On im nakazał płodzic, by zaludniali ziemie; nie zaakceptuje tez tezy, ze to Bog zaplanowal śmierc dla swoich stworzen i tego dla nich chcial).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 15 mar 2011, 02:35

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]a reszcie na starcie ich zycia, odebrał mozliwosc dotarcia do mety (do zbawienia)?

Odebrał? Wpierw musisz dowieść, że każdy taką możliwość posiadał abyś mógł następnie mówić (czy raczej również dowieść), że coś odebrał. Prawda jest taka, że nikt jej nie posiadał przez swój własny grzech i bunt przeciwko Bogu. Wszyscy, 100% ludzkości (z wykluczeniem Jezusa Chrystusa) zasługują na w pełni sprawiedliwe potępienie. Więc czekam Zbyszku na dowód, że ludzie zasługują na zbawienie, które Bóg im następnie odbiera.

Pozwole jednak sobie napisac (jesli ktos mi da punkt karny, to trudno).
Fantomiku, jesli nie podoba Ci sie slowo "odebrał" to moge je zamienic na "nie dał możliwości/okazji/sposobności".

Mysle tak: gdy Bog stworzyl Adama, i dal mu- wraz z jego Ewą- polecenie rodzenia potomkow, to do czego przeznaczyl Stworca tegoż Adama i pokolenia jakie on mial zapoczatkowac (razem z żoną)? Ich przeznaczeniem byla wiecznosc z Bogiem- bez śmierci i grzechu,prawda?
Nie bylo to wynikiem zasług czy czegos takiego! Po prostu taki byl Bozy plan by pierwszy czlowiek dal poczatek calemu rodzajowi ludzkiemu; w Adamie (przed jego upadkiem) cała ludzkość byla przeznaczona do wiecznosci z Bogiem!

Niestety upadek w grzech Adama i Ewy przekreslil ten plan. Ale Stworca wybral i przeznaczył Mesjasza, aby to teraz W NIM mozliwe bylo wieczne zycie z Bogiem (pozostawanie "w Adamie" prowadzi do wiecznej śmierci).
Zatem jest pytanie: dlaczego Bog odgórnie zadecydac by mial, ze tylko nieliczna część potomkow Adama może życ wiecznie, a reszta nie ma takiej mozliwosci i sposobnosci- musi byc "paliwem" w jeziorze ognia i siarki?

Zgadzam sie z Toba, ze ludzie nie zasluguja na zbawienie (i nie na naszych zaslugach on sie opiera). Dlaczego jednak Bog mialby predestynowac do zbawienia tylko część potomkow Adama, a pozostałej czesci takiej predestynacji odmówic, skoro pierwotnie wszyscy potomkowie Adama (ktorych on mial wraz z Ewą płodzić; a potem dzieci mieli plodzic ich dzieci, itd.) mieli życ wiecznie: byli "predestynowani" do wiecznosci z Bogiem.
Dlaczego pewna część ludzkosci nie ma otwartej drogi do zbawienia? (bo nie zostali do niego predestynowani). Skąd ten podzial zadecydowany z gory przez Boga? Dlaczego On nie mialby dac mozliwosci zbawienia wszystkim potomkom Adama- w czym gorsi/lepsi są jedni od drugich?

Nie stoje tu na stanowisku powszechnego zbawienia wszystkich! Wierze, ze tylko w Chrystusie jest zbawienie, a poza Nim go nie ma (i 100% ludzi nie moze byc zbawionych- jak pokazuja chocby życiorysy ludzkie).
Dlaczego jednak Bog mialby odgórnie nie chciec zbawienia duzej (wiekszej) częsci ludzkosci- nie dając im mozliwosci do bycia w Chrystusie?
Tego nie rozumiem, dlatego nie wierze w taką predestynację!

Pozdrawiam miło...

Obrazek


i tu Zbyszku, zgadzam sie z Toba.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości