Kim jest Jezus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 09:15

Jeremiasz pisze:
ann_in_grace pisze:Czy ktorys moderator moglby zmienic Jeremiaszowi kolorek? Trynitarianem nie jest wszak...

Jestem trynitarianinem, ale nie w tej wersji którą jj prezentuje.


Nie ma innej wersji i nie jest to moja wersja.

Ilu Panow Dawida widzisz tutaj:

Psalm Dawidowy.Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!
Ks. Psalmów 110:1


Twierdzac, ze Syn i Ojciec to ta sama osoba jestes niebezpiecznie blisko katastrofy:

(19) Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas.
(20) A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko.
(21) Nie pisałem wam nie dlatego, że nie znacie prawdy, ale dlatego, że ją znacie i że żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy.
(22) Któż jest kłamcą, jeżeli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto podaje w wątpliwość Ojca i Syna.
(23) Każdy, kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca. (24) To, co słyszeliście od początku, niech pozostanie w was. Jeżeli pozostanie w was to, co od początku słyszeliście, i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.
(25) A obietnica, którą sam nam dał, to żywot wieczny.
1 List Jana 2:19-25


Rozwaz to.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 06 lut 2011, 10:18

jj pisze:
Jeremiasz pisze:
jj pisze:Przeciwnie, to ty nie rozumiesz tematu. Pan Jezus jest dokladnym odbiciem Ojca, ale nie jest Ojcem. Widac to w modlitwie Jezusa do Ojca, w Psalmie 110, w Objawieniu i w calym NT, gdzie Osoby Ojca, Syna i Ducha Swietego sa rozne, chociaz razem sa Bogiem.
Fakt, ze Jezus jest w nas w swoim Duchu nie swiadczy o tym, ze Jezus, to Duch Swiety, ani ze Duch Swiety, to Jezus. Mylisz osoby. :)

Paweł coś innego mówił, ale Ty wiesz swoje. Zostań więc przy swoim, a ja przy swoim.


Nic podobnego Pawel nie mowil. NIe mowil, ze Jezus to Ojciec, ani nie mowil, ze Duch Swiety to Jezus. Przeciwnie, Pawel rozroznial osoby:

(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,
(6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.
1 list do Koryntian 8:5-6


To że osoby Ojca, Syna, i Ducha Świętego są różne i mają relacje z sobą, nie zmienia faktu że są tym samym jednym Bogiem. Duch Święty jest Synem, Syn jest Ojcem i Ojciec jest Duchem Świętym. Co wcześniej wykazałem podając wersety z Biblii które o tym mówią.
Masz jj trójkąt i koło, jeżeli lubisz wiary nauczać poprzez matematyczne figury.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 10:33

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:
jj pisze:Przeciwnie, to ty nie rozumiesz tematu. Pan Jezus jest dokladnym odbiciem Ojca, ale nie jest Ojcem. Widac to w modlitwie Jezusa do Ojca, w Psalmie 110, w Objawieniu i w calym NT, gdzie Osoby Ojca, Syna i Ducha Swietego sa rozne, chociaz razem sa Bogiem.
Fakt, ze Jezus jest w nas w swoim Duchu nie swiadczy o tym, ze Jezus, to Duch Swiety, ani ze Duch Swiety, to Jezus. Mylisz osoby. :)

Paweł coś innego mówił, ale Ty wiesz swoje. Zostań więc przy swoim, a ja przy swoim.


Nic podobnego Pawel nie mowil. NIe mowil, ze Jezus to Ojciec, ani nie mowil, ze Duch Swiety to Jezus. Przeciwnie, Pawel rozroznial osoby:

(5) Bo chociaż nawet są tak zwani bogowie, czy to na niebie, czy na ziemi, i dlatego jest wielu bogów i wielu panów,
(6) wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.
1 list do Koryntian 8:5-6


To że osoby Ojca, Syna, i Ducha Świętego są różne i mają relacje z sobą, nie zmienia faktu że są tym samym jednym Bogiem.


Tak jest... sa " są tym samym jednym Bogiem". :)


Duch Święty jest Synem, Syn jest Ojcem i Ojciec jest Duchem Świętym.


Nie jest. Mieszasz osoby.

Co wcześniej wykazałem podając wersety z Biblii które o tym mówią.
.


Nie wykazales, ze Syn jest Ojcem. Tego w Biblii nie ma. Duch Swiety jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem i Syn jest Bogiem, tym samym Bogiem.
Natomiast Syn nie jest Ojcem, ani Ojciec nie jest synem. Takie wyobrazenie Boga prowadzi w konsekwencji do sytuacji, w ktorej Jezusa mozna pominac w dziele zbawienia.


Masz jj trójkąt i koło, jeżeli lubisz wiary nauczać poprzez matematyczne figury


A ty nie widzisz tej figury, ktora skopiwalem wyzej... trojkat i kolo? Czy chodzi tobie o jeszcze inna figure?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 10:35

ann_in_grace pisze:Jeremiasz, twoje herezje brzmia rownie prawdziwie jak stwierdzenie, ze ty jestes twoja zona, a twoja zona jest toba, bo jestescie malzenstwem.
Wcale bym sie nie zdziwila, gdybys tak naprawde twierdzil.


No wlasnie... chociaz sa jednym cialem.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 06 lut 2011, 11:11

jj pisze:
Jeremiasz pisze:
ann_in_grace pisze:Czy ktorys moderator moglby zmienic Jeremiaszowi kolorek? Trynitarianem nie jest wszak...

Jestem trynitarianinem, ale nie w tej wersji którą jj prezentuje.


Nie ma innej wersji i nie jest to moja wersja.



Gdzie w wyznaniu nicejsko-konstantynopolitańskim jest zaprzeczenie tego że Pan Jezus jest Bogiem Ojcem Jahwe? A jeżeli byłoby takie, to czy wyznanie nicejsko- konstantynopolskie nie jest tylko ludzkim wykładem słowa Bożego które może być omylne?
Jest mowa w tym wyznaniu jedynie o tym że Pan Jezus jest współistotny Ojcu. Co jest prawdą, bo został zrodzony aby istnieć jako odrębna osoba.
Jeżeli Pan Jezus mówi że jest Bogiem Ojcem, to dla czego nie można mu wierzyć? Bo wyznanie wiary nicejsko- konstantynopolitańskie nic o tym nie mówi? Słowo Boże jest ponad jakiekolwiek ludzkie wyznania wiary.

Słowa Pana Jezusa skierowane do Filipa: Kto mnie widział, widział Ojca (ew.Jana 14,9), można rozumieć w ten sposób, że Pan Jezus będąc tak podobnym do Ojca, a nie będąc Ojcem, może takie słowa powiedzieć: Kto mnie widział, widział Ojca.

Ale Pan Jezus w tym samym wersecie zwraca się również do Filipa w pierwszej osobie, jako Bóg Ojciec: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do tego kim jest.

ew.Jana 14,8-8:
"8.Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.

9.Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?




jj pisze:Kosciol Zielonoswiatkowy:

Nauka Kościoła Zielonoświątkowego w RP, podobnie jak innych zielonoświątkowych wspólnot protestanckich, opiera się na Piśmie Świętym. Kościół przyjmuje nauczanie wyrażone w starożytnych symbolach wiary chrześcijańskiej:

* apostolskim symbolu wiary,
Wierzę w Boga Ojca, Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Marii Panny, umęczon pod Poncjuszem Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Boga, Ojca Wszechmogącego, skąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół Powszechny, społeczność świętych, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny. Amen.

* nicejsko-konstantynopolitańskim wyznaniu wiary.
Wierzę w jedynego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jedynego Pana Jezusa Chrystusa, jednorodzonego Syna Boga, z Ojca zrodzonego przed wszystkimi wiekami: Boga – z Boga, światłość z światłości, Boga prawdziwego z Boga prawdziwego, zrodzonego, nie stworzonego, współistotnego z Ojcem, przez którego wszystkie rzeczy się stały; który dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z niebios, i wcielił się przez Ducha Świętego z Marii Panny i stał się człowiekiem; za nas także ukrzyżowany pod Poncjuszem Piłatem, umęczony i pogrzebany został; i zmartwychwstał dnia trzeciego według Pism; i wstąpił do nieba, siedzi na prawicy Ojca; i znów przyjdzie z chwałą sądzić żywych i umarłych; którego Królestwu nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi, który z Ojcem i Synem zarówno jest czczony i wespół wielbiony; który mówił przez proroków. Wierzę w jeden święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję zmartwychwstania umarłych i żywota przyszłego wieku. Amen.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 06 lut 2011, 11:19

jj pisze:
Jeremiasz pisze:

Duch Święty jest Synem, Syn jest Ojcem i Ojciec jest Duchem Świętym.


Nie jest. Mieszasz osoby.



Udowodnij.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 06 lut 2011, 11:41

jj pisze:
Jeremiasz pisze:
Co wcześniej wykazałem podając wersety z Biblii które o tym mówią.
.


Nie wykazales, ze Syn jest Ojcem. Tego w Biblii nie ma. Duch Swiety jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem i Syn jest Bogiem, tym samym Bogiem.
Natomiast Syn nie jest Ojcem, ani Ojciec nie jest synem. Takie wyobrazenie Boga prowadzi w konsekwencji do sytuacji, w ktorej Jezusa mozna pominac w dziele zbawienia.



Powiedz jj kim według Ciebie był Pan Jezus zanim został zrodzony?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 11:43

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:
ann_in_grace pisze:Czy ktorys moderator moglby zmienic Jeremiaszowi kolorek? Trynitarianem nie jest wszak...

Jestem trynitarianinem, ale nie w tej wersji którą jj prezentuje.


Nie ma innej wersji i nie jest to moja wersja.



Gdzie w wyznaniu nicejsko-konstantynopolitańskim jest zaprzeczenie tego że Pan Jezus jest Bogiem Ojcem Jahwe?


Pan Jezus jest Bogiem Jahwe i Ojciec jest Bogiem Jahwe, ale Pan Jezus nie jest Ojcem. Tego nie ma w Biblii, ani w wyznaniu.

A jeżeli byłoby takie, to czy wyznanie nicejsko- konstantynopolskie nie jest tylko ludzkim wykładem słowa Bożego które może być omylne?


Oczywiscie! Ale Biblia nigdzie nie mowi, ze Jezus jest Ojcem.

Jest mowa w tym wyznaniu jedynie o tym że Pan Jezus jest współistotny Ojcu. Co jest prawdą, bo został zrodzony aby istnieć jako odrębna osoba.


Jest odrebna osoba, ale tym samym Bogiem. To mowi wyznanie wiary.

Jeżeli Pan Jezus mówi że jest Bogiem Ojcem, to dla czego nie można mu wierzyć?



Bo tego nie mowi. :) Przeciwnie, Pan Jezus mowi o tym, ze Ojciec jest wiekszy od niego, bo na krotko zostal uczyniony mniejszym od aniolow i tym samym mniejszym od Ojca.
To, co Pan Jezus mowi w tym fragmencie, trzeba odczytywac tak, ze jest identyczny Boskoscia z Ojcem.

Bo wyznanie wiary nicejsko- konstantynopolitańskie nic o tym nie mówi? Słowo Boże jest ponad jakiekolwiek ludzkie wyznania wiary.


Zostaw wyznanie i czytaj Slowo Boze ze zrozumieniem.

Słowa Pana Jezusa skierowane do Filipa: Kto mnie widział, widział Ojca (ew.Jana 14,9), można rozumieć w ten sposób, że Pan Jezus będąc tak podobnym do Ojca, a nie będąc Ojcem, może takie słowa powiedzieć: Kto mnie widział, widział Ojca.

Ale Pan Jezus w tym samym wersecie zwraca się również do Filipa w pierwszej osobie, jako Bóg Ojciec: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do tego kim jest.


Oczywiscie, bo Pan Jezus jest Bogiem Jahwe. Ale takze Ojciec i Duch Swiety jest.


(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
(3) On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:2-3



ew.Jana 14,8-8:
"8.Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.

9.Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


"...jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty". Dlatego.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 11:54

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:
Co wcześniej wykazałem podając wersety z Biblii które o tym mówią.
.


Nie wykazales, ze Syn jest Ojcem. Tego w Biblii nie ma. Duch Swiety jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem i Syn jest Bogiem, tym samym Bogiem.
Natomiast Syn nie jest Ojcem, ani Ojciec nie jest synem. Takie wyobrazenie Boga prowadzi w konsekwencji do sytuacji, w ktorej Jezusa mozna pominac w dziele zbawienia.



Powiedz jj kim według Ciebie był Pan Jezus zanim został zrodzony?


Pan Jezus byl zawsze, jest i bedzie Synem Bozym, Bogiem JWHW. To nie jest tak, ze kiedys byl tylko Ojciec, a pozniej dopiero zrodzony zostal Syn. Syn jest wieczny, wspolwieczny z Ojcem. On sam takze jest Ojcem, Ojcem Odwiecznym (Iz.9).

Bog Ojciec zrodzil Syna przed wiecznoscia.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 12:07

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:

Duch Święty jest Synem, Syn jest Ojcem i Ojciec jest Duchem Świętym.


Nie jest. Mieszasz osoby.



Udowodnij.



(1) Potem widziałem, a oto drzwi były otwarte w niebie, i głos poprzedni, który słyszałem, jakby głos trąby rozmawiającej ze mną, rzekł: Wstąp tutaj, a pokażę ci, co się ma stać potem. (2) I zaraz popadłem w zachwycenie. A oto tron stał w niebie, na tronie zaś siedział ktoś; (3) a Ten, który na nim siedział, podobny był z wyglądu do kamienia jaspisowego i karneolowego, a wokoło tronu tęcza, podobna z wyglądu do szmaragdu. (4) A wokoło tronu dwadzieścia cztery trony, a na tych tronach siedzących dwudziestu czterech starców, odzianych w białe szaty, a na głowach ich złote korony. (5) A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych. (6) Przed tronem także jakby morze szkliste podobne do kryształu; a w pośrodku, wokoło tronu cztery postacie pełne oczu z przodu i z tyłu. (7) Postać pierwsza podobna była do lwa, postać druga podobna była do cielca, postać trzecia miała twarz jakby człowieczą, a postać czwarta podobna była do orła w locie. (8) A każda z tych czterech postaci miała po sześć skrzydeł, a wokoło i wewnątrz były pełne oczu; i nie odpoczywając ani w dzień, ani w nocy śpiewały: Święty, święty, święty jest Pan, Bóg Wszechmogący, który był i który jest, i który ma przyjść. (9) A gdy postacie oddadzą chwałę i cześć, i złożą dziękczynienie temu, który siedzi na tronie, który żyje na wieki wieków, (10) upada dwudziestu czterech starców przed tym, który siedzi na tronie, i oddaje pokłon temu, który żyje na wieki wieków i składa korony swoje przed tronem, mówiąc: (11) Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało.


(1) I widziałem w prawej dłoni tego, który siedział na tronie, księgę zapisaną wewnątrz i zewnątrz, zapieczętowaną siedmioma pieczęciami. (2) Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie? (3) I nikt w niebie ani na ziemi, ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć. (4) I płakałem bardzo, że nie znalazł się nikt godny otworzyć księgę ani do niej wejrzeć. (5) A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci. (6) I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię. (7) I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie, (8) a gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych. (9) I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, (10) i uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi. (11) A gdy spojrzałem, usłyszałem głos wielu aniołów wokoło tronu i postaci, i starców, a liczba ich wynosiła krocie tysięcy i tysiące tysięcy; (12) i mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo. (13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. (14) A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon.
Objawienie Rozdzial 4 i 5



To jest obraz nieba.
- Na tronie siedzi Ojciec
- Przed tronem, Duch Swiety
- Miedzy tronem, a postaciami - Syn - Pan Jezus.

Trzy oddzielne osoby jednego Boga. Tak bylo zawsze. :)


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 06 lut 2011, 12:12

jj pisze:
Jeremiasz pisze:
Słowa Pana Jezusa skierowane do Filipa: Kto mnie widział, widział Ojca (ew.Jana 14,9), można rozumieć w ten sposób, że Pan Jezus będąc tak podobnym do Ojca, a nie będąc Ojcem, może takie słowa powiedzieć: Kto mnie widział, widział Ojca.

Ale Pan Jezus w tym samym wersecie zwraca się również do Filipa w pierwszej osobie, jako Bóg Ojciec: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do tego kim jest.


Oczywiscie, bo Pan Jezus jest Bogiem Jahwe. Ale takze Ojciec i Duch Swiety jest.


(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
(3) On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:2-3



ew.Jana 14,8-8:
"8.Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.

9.Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


"...jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty". Dlatego.


Gdyby był tylko odblaskiem i odbiciem jego istoty, mógłby powiedzieć: Kto mnie widział widział Ojca. Ale nie mógłby powiedzieć: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 12:17

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:

Duch Święty jest Synem, Syn jest Ojcem i Ojciec jest Duchem Świętym.


Nie jest. Mieszasz osoby.



Udowodnij.


Ja ciebie tez zapytam. Co mowi tutaj Pan Jezus?

Ja i Ojciec jedno jesteśmy.
Ew. Jana 10:30


- Czy Jezus mowi tutaj, ze On, to Ojciec, a Ojciec to On?
- Czy chodzi o jednosc pod wzgledem Boskosci, tzn, ze On i Ojciec, to jeden Bog?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 12:21

Jeremiasz pisze:
jj pisze:
Jeremiasz pisze:
Słowa Pana Jezusa skierowane do Filipa: Kto mnie widział, widział Ojca (ew.Jana 14,9), można rozumieć w ten sposób, że Pan Jezus będąc tak podobnym do Ojca, a nie będąc Ojcem, może takie słowa powiedzieć: Kto mnie widział, widział Ojca.

Ale Pan Jezus w tym samym wersecie zwraca się również do Filipa w pierwszej osobie, jako Bóg Ojciec: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Nie pozostawiając żadnych wątpliwości co do tego kim jest.


Oczywiscie, bo Pan Jezus jest Bogiem Jahwe. Ale takze Ojciec i Duch Swiety jest.


(2) ostatnio, u kresu tych dni, przemówił do nas przez Syna, którego ustanowił dziedzicem wszechrzeczy, przez którego także wszechświat stworzył.
(3) On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:2-3



ew.Jana 14,8-8:
"8.Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.

9.Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


"...jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty". Dlatego.


Gdyby był tylko odblaskiem i odbiciem jego istoty, mógłby powiedzieć: Kto mnie widział widział Ojca. Ale nie mógłby powiedzieć: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie?


Jesli tak, to powiedz, do kogo modli sie tutaj Pan Jezus, do siebie samego???


(27) Teraz dusza moja jest zatrwożona, i cóż powiem? Ojcze, wybaw mnie teraz od tej godziny? Przecież dlatego przyszedłem na tę godzinę.
(28) Ojcze, uwielbij imię swoje! Odezwał się więc głos z nieba: I uwielbiłem, i jeszcze uwielbię.
(29) Lud więc, który stał i słyszał, mówił, że zagrzmiało, inni mówili: Anioł do niego przemówił.
Ew. Jana 12:27-29


I co na to powiesz, ze to aniol, czy grzmot odpowiedzial?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 06 lut 2011, 12:36

jj pisze:

To jest obraz nieba.
- Na tronie siedzi Ojciec
- Przed tronem, Duch Swiety
- Miedzy tronem, a postaciami - Syn - Pan Jezus.

Trzy oddzielne osoby jednego Boga. Tak bylo zawsze. :)


Przed tronem Ojca w niebie nie ma Ducha Świętego, tylko płonie siedem ognistych pochodni, które są siedmioma duchami Bożymi (Obj.Jana 4,5).
Duch Święty w niebie zasiada na tronie i nazywa się Bóg Ojciec Jahwe.
Ten Duch Święty spoczął na Panu Jezusie w czasie chrztu w Jordanie (dokładnie jego cząstka ew.Mat.12,18) i o Nim Pan Jezus powiedział że jest Ojcem Jego. Ew.Jana 14,10-11: Wierzcie mi że jest w Ojcu, a Ojciec we mnie.
Udowodnij że jest inaczej.



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości