Kim jest Jezus?

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 lut 2011, 12:53

Jeremiasz pisze:
jj pisze:

To jest obraz nieba.
- Na tronie siedzi Ojciec
- Przed tronem, Duch Swiety
- Miedzy tronem, a postaciami - Syn - Pan Jezus.

Trzy oddzielne osoby jednego Boga. Tak bylo zawsze. :)


Przed tronem Ojca w niebie nie ma Ducha Świętego, tylko płonie siedem ognistych pochodni, które są siedmioma duchami Bożymi (Obj.Jana 4,5).
Duch Święty w niebie zasiada na tronie i nazywa się Bóg Ojciec Jahwe.
Ten Duch Święty spoczął na Panu Jezusie w czasie chrztu w Jordanie (dokładnie jego cząstka ew.Mat.12,18) i o Nim Pan Jezus powiedział że jest Ojcem Jego. Ew.Jana 14,10-11: Wierzcie mi że jest w Ojcu, a Ojciec we mnie.
Udowodnij że jest inaczej.


Chetnie. :)


Wystarczy, ze powtorze pytanie:
- O jakich dwoch Panach mowi tutaj Dawid?

Psalm Dawidowy.Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!
Ks. Psalmów 110:1


Kim jest Pan Dawida, a kim jest ten drugi Pan?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 lut 2011, 13:46

Jeremiaszu, jj napisał w którymś miejscu wspaniałe zdanie. Zapisałam je pod kreską w swoim profilu. Przeanalizuj je :D. To jest jedyne wyjaśnienie Trójcy Świętej.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 06 lut 2011, 16:30

jj pisze:
Jeremiasz pisze:
jj pisze:

To jest obraz nieba.
- Na tronie siedzi Ojciec
- Przed tronem, Duch Swiety
- Miedzy tronem, a postaciami - Syn - Pan Jezus.

Trzy oddzielne osoby jednego Boga. Tak bylo zawsze. :)


Przed tronem Ojca w niebie nie ma Ducha Świętego, tylko płonie siedem ognistych pochodni, które są siedmioma duchami Bożymi (Obj.Jana 4,5).
Duch Święty w niebie zasiada na tronie i nazywa się Bóg Ojciec Jahwe.
Ten Duch Święty spoczął na Panu Jezusie w czasie chrztu w Jordanie (dokładnie jego cząstka ew.Mat.12,18) i o Nim Pan Jezus powiedział że jest Ojcem Jego. Ew.Jana 14,10-11: Wierzcie mi że jest w Ojcu, a Ojciec we mnie.
Udowodnij że jest inaczej.


Chetnie. :)


Wystarczy, ze powtorze pytanie:
- O jakich dwoch Panach mowi tutaj Dawid?

Psalm Dawidowy.Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej, Aż położę nieprzyjaciół twoich jako podnóżek pod nogi twoje!
Ks. Psalmów 110:1


Kim jest Pan Dawida, a kim jest ten drugi Pan?


Duch Święty rozdzielił się w wieczerniku na tyle osób ile było tam zgromadzonych i spoczął na każdej z nich pod postacią języka ognia (Dz.Ap.2,1-4).
Duch Święty zanim cokolwiek powstało tak samo się rozdzielił, ale na osobę Ojca i Syna. I dlatego każda z tych osób może powiedzieć o sobie że jest tą drugą.

Pytasz o dwie osoby; Boga Ojca Jahwe i Syna Bożego Jezusa Chrystusa którego Dawid nazywa swoim Panem(ew.Mat.22,41-46). I twoje pytanie jj nie jest dowodem który by zaprzeczał, albo inaczej wyjaśniał fakt, że Pan Jezus nazywa Ducha Świętego swoim Ojcem.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 lut 2011, 16:40

Jeremiasz pisze:Pytasz o dwie osoby; Boga Ojca Jahwe i Syna Bożego Jezusa Chrystusa którego Dawid nazywa swoim Panem(ew.Mat.22,41-46). I twoje pytanie jj nie jest dowodem który by zaprzeczał, albo inaczej wyjaśniał fakt, że Pan Jezus nazywa Ducha Świętego swoim Ojcem.

a to Słowo jest dla Ciebie dowodem ?

1J 5:5-10 Bw „A któż może zwyciężyć świat, jeżeli nie ten, który wierzy, że Jezus jest Synem Bożym?(6) On jest tym, który przyszedł przez wodę i krew, Jezus Chrystus; nie w wodzie tylko, ale w wodzie i we krwi, a Duch składa świadectwo, gdyż Duch jest prawdą.(7) Albowiem trzech jest świadków:(8) Duch i woda, i krew, a ci trzej są zgodni.(9) Jeżeli świadectwo ludzkie przyjmujemy, to tym bardziej świadectwo Boże, które jest wiarogodniejsze; a to jest świadectwo Boga, że złożył świadectwo o swoim Synu.(10) Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.”

Jeden Bóg objawiony w Ojcu Synu i Duchu Świętym


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Jeremiasz » 06 lut 2011, 16:48

Na co ma być dowodem 1Jana 5,5-10? Na to że Duch Święty nie jest Ojcem Pana Jezusa?
Jaki w tym dowód?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 lut 2011, 19:49

Jeremiasz pisze:Na co ma być dowodem 1Jana 5,5-10? Na to że Duch Święty nie jest Ojcem Pana Jezusa?

i to widzisz w tych wersetach ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 lut 2011, 09:18

Jeremiasz pisze:[ Duch Święty zanim cokolwiek powstało tak samo się rozdzielił, ale na osobę Ojca i Syna. I dlatego każda z tych osób może powiedzieć o sobie że jest tą drugą.


Science fiction. Jesli dobrze pamietam, to scientologi maja takie rewelacje.
Ojciec, Syn i Duch Swiety to odwieczne trzy Osoby Boze, a nie efekt jakiegos mistycznego podzialu Ducha.


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 07 lut 2011, 09:24

ann_in_grace"]Czy ktorys moderator moglby zmienic Jeremiaszowi kolorek? Trynitarianem nie jest wszak...
nie pytasz wszak czy jest chrześcijaninem? bo jeśli jest to dllaczego zachęcasz do dzielenia ciała Chrystusowego. Jedno ciało i jeden Duch


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 07 lut 2011, 10:10

i ten sposób myśleli papieże i nie tylko myśleli ale i wprowadzali w czyn bo mieli władzę


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 lut 2011, 10:42

jon pisze:i ten sposób myśleli papieże i nie tylko myśleli ale i wprowadzali w czyn bo mieli władzę


Sa wazne sprawy i mniej wazne. Najwazniejszy jest Pan Jezus, ten, ktory jest objawiony w Ewangelii, a nie jakis inny Jezus z innej ewangelii.
Nie ma duchowej jednosci z ludzmi wyznajacymi innego Jezusa niz ten, ktory od wiecznosci po wiecznosc jest Bogiem Wszechmogacym.
Ci, ktorzy "obdzieraja" Jezusa z pelnej Boskosci, to wilki, a nie owce i z takimi nie moze byc zadnej wspolnoty, ani duchowej, ani nawet fizycznej. Tak mowi Biblia.
Pan Jezus nawet chwilowo nie zdeponowal swojej Boskosci u Ojca, nawet na ulamek sekundy nie przestal byc Ojcem Wiecznosci. Takze wtedy, kiedy stal sie pelnym czlowiekiem, nie przestal byc pelnym Bogiem.
Od tego zalezy zbawienie, zeby wierzyc w Prawdziwego Boga, a nie w wymyslonego bozka.
Dlatego jest to tak wazne.


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 07 lut 2011, 11:30

JJOd tego zalezy zbawienie, zeby wierzyc w Prawdziwego Boga,
To czy się wierzy w prawdziwego Boga widać między innymi po uczynkach, wszak i szatan przybiera postać anioła światłości lecz kres jego taki jakie uczynki.
Prawdziwy Jezus nauczał bądźcie doskonali jak doskonały jest Ojciec wasz Niebieski,
bądźcie miłosierni, bądźcie sprawiedliwi,dobrzy dla niewdzięcznych i złych,cisi i pokorni duchem -po tym się poznaje się wiarę.
Myślenie doktrynalne wyklucza możliwość odstępstawa pod warunkiem że tą doktryną jest słowo Boże gdy doktryną staje się nauka ludzka zaczynają się wrogość i prześladowania.
A z tą separacją inaczej myślących od ciebie przesadzasz apostoł Paweł radzi by nie przestawać z takim który jest nieposłuszny słowom jego listu lecz żeby nie traktować go jako nieprzyjaciela lecz napominać jak brata , ty nawet nie jesteś apostołem a proponujesz surowsze traktowanie tych którzy się z tobą nie zgadzają.


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 lut 2011, 11:37

jon pisze:JJOd tego zalezy zbawienie, zeby wierzyc w Prawdziwego Boga,
To czy się wierzy w prawdziwego Boga widać między innymi po uczynkach, wszak i szatan przybiera postać anioła światłości lecz kres jego taki jakie uczynki.
Prawdziwy Jezus nauczał bądźcie doskonali jak doskonały jest Ojciec wasz Niebieski,
bądźcie miłosierni, bądźcie sprawiedliwi,dobrzy dla niewdzięcznych i złych,cisi i pokorni duchem -po tym się poznaje się wiarę.
Myślenie doktrynalne wyklucza możliwość odstępstawa pod warunkiem że tą doktryną jest słowo Boże gdy doktryną staje się nauka ludzka zaczynają się wrogość i prześladowania.
A z tą separacją inaczej myślących od ciebie przesadzasz apostoł Paweł radzi by nie przestawać z takim który jest nieposłuszny słowom jego listu lecz żeby nie traktować go jako nieprzyjaciela lecz jak napominać jak brata , ty nawet nie jesteś apostołem a proponujesz surowsze traktowanie tych którzy się z tobą nie zgadzają.


Troszke to nie tak. Pawel, zdaje sie, uzywa troche mocniejszych slow:

(8) Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!
List do Galatów 1:8


Ja takich slow nie uzywam, w przeciwienstwie do ciebie, bo i pies, i glupiec i bydle nierozumne juz sie z twojej strony pojawialo wielokrotnie, chociaz tylko w "przyslowiach". :)


jon
Posty: 330
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jon » 07 lut 2011, 12:05

JJ Troszke to nie tak
ależ tak inna ewangelia to też inne owoce, nie pytasz w czyją ewangelię uwierzył Jeremiasz czy Emanuel itd.a świadectwa ich życia też chyba nie znasz,sądzisz na podstawie prywatnych przemyśleń.

z twojej strony pojawialo wielokrotnie, chociaz tylko w "przyslowiach".
a nie czytałeś że całe pismo natchnione i pożyteczne do nauczania, wychowania w sprawiedliwości.:)[/quote]


Aby wszyscy czcili Syna jak czczą Ojca.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 lut 2011, 12:16

jon pisze: ależ tak inna ewangelia to też inne owoce, nie pytasz w czyją ewangelię uwierzył Jeremiasz czy Emanuel itd.a świadectwa ich życia też chyba nie znasz,sądzisz na podstawie prywatnych przemyśleń.


A moze bys juz tak troche przestal z tym rzucaniem oszczerstw, co?
Gdzie ja sadze Jeremiasza, czy Emanuela ???

I lepiej pilnuj sie swojego dzialu, bo dostaniesz karniaka przeze mnie i powiesz, ze ci przesladuje. :)



Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości