Strona 1 z 1

Katechumenat dla dorosłych

: 12 gru 2019, 13:52
autor: Airad
Załóżmy, że nigdy nie miałam chrztu, nie należałam do żadnej denominacji, w ogóle przez całe życie mijałam się z wiarą i z Bogiem, i nic nie wiem na temat chrześcijaństwa. Czy są jakieś spotkania dla dorosłych „kandydatów” na chrześcijan? Wiem, że w Katolicyzmie jest katechumenat dla takich osób, a w protestantyzmie? Przepraszam, jeśli zły dział

Re: Katechumenat dla dorosłych

: 12 gru 2019, 14:46
autor: KAAN
Dział jest ok :) .
Oczywiście że w zborach ewangelicznych jest praktykowane to co wynika z NT, a tam jest pokazana droga wierzącego do chrztu.
Po pierwsze człowiek musi uwierzyć, ale jak uwierzy jeśli nie usłyszy i nie zrozumie kim jest Pan Jezus, czego dokonał na krzyżu, czym jest zbawienie i jaką drogę wyznaczył człowiekowi zbawionemu Pan Bóg. Dlatego w zborach organizuje się dodatkowy czas na studiowanie wiary chrześcijańskiej poza normalnym tokiem studiowania Słowa Bożego i pielęgnowania społeczności wierzących. W różnych zborach wygląda to różnie. Jedna z form może polegać na zorganizowaniu specjalnych spotkań dla tych co pragną przystąpić do chrztu, albo chcą bardziej intensywnie poznawać wiarę w Pana Jezusa.
Inna forma to zwykła zmiana tematyki cyklicznego studium Biblii w zborze.
Wszystko to sprowadza się do tego aby człowiek przystępował do chrztu w pełni świadomości czym jest chrzest, jakie ma znaczenie i był gotowy na publiczne wyznanie swojej wiary.

Re: Katechumenat dla dorosłych

: 13 gru 2019, 10:29
autor: marioosh666
U Baptystów w Warszawie są normalne przygotowania do chrztu, ale to duży i dość popularny zbór. Człowiek powinien przyjąć chrzest świadomie. Stąd taka czy inna forma przygotowania jest niezbędna.

pytania pomoc Chrześcijańska Randka Ewangelia w Centrum