Próba samobójcza prokuratora Przybyła

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Eunika
Posty: 196
Rejestracja: 31 paź 2011, 15:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eunika » 09 sty 2012, 22:13

jonatan pisze:Owszem, jednak wszelki proroctwa, znaki na niebie i ziemi zdają się mówić że jest już "bliżej niż dalej". Szkoda mi tego człowieka, trzeba się modlić za niego jak i za innych sprawujących władzę w naszym kraju.


haha! Tak samo mówiono w Stanach w XIX wieku i co? Skupmy się na Bogu zamiast na czipach, proroctwach i Obamach-antychrystach...


Awatar użytkownika
jonatan
Posty: 75
Rejestracja: 01 sty 2012, 03:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jonatan » 10 sty 2012, 02:48

Eunika pisze:haha! Tak samo mówiono w Stanach w XIX wieku i co? Skupmy się na Bogu zamiast na czipach, proroctwach i Obamach-antychrystach...


Koncentracja na Bogu obejmuje również eschatologię a w tym paruzję. O czipach ani Obamach-antychrystach nie wspomniałem słowem, natomiast proroctw ignorować nie zalecam, chyba że Pismo Święte jest dla Ciebie niewiarygodne. ;-)

Obraz tego co współcześnie dzieje się na świecie nie rysuje świetlanej przyszłości, a raczej spektakularny upadek, co ostatnimi laty widać bardzo dobitnie np. w sferze moralności. Chociażby ta próba samobójcza jak i wiele innych tego typu sytuacji nie świadczą dobrze o współczesnej sytuacji w instytucji jaką jest państwo.

Dodam jeszcze że Pismo Święte zapewnia nas, że sąd rozpocznie się od domu Bożego (1P 4:17). Chyba nie muszę opisywać w jakim stanie jest główny prąd współczesnego chrześcijaństwa (protestanckiego) i na co to wskazuje... :-|


Ale dla was, którzy boicie się mojego imienia,
wzejdzie słońce sprawiedliwości z uzdrowieniem na swoich skrzydłach.
Ml 3:20
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 10 sty 2012, 06:50

jonatan pisze:Chociażby ta próba samobójcza


Wlasnie mnie zastanawia czy to byla proba samobojcza... Mysle ze moze chodzic o cos innego. W koncu wojskowy wie jak do siebie strzelic (przynajmniej powinien). Ba, nawet ja to wiem gdzie przylozyc bron aby zabojstwo siebie bylo skutecznie, choc laikiem jestem.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Myrtilos
Posty: 147
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Myrtilos » 10 sty 2012, 07:51

Imperator, lekarz zajmujący się tym prokuratorem stwierdził że ma on "ranę powierzchowną".

Najprawdopodobniej postrzelił się on "tylko" w policzek.

Wygląda więc na to że jego wyczyn miał tylko przyciągnąć uwagę tak by ktoś zajął się na poważnie tym o czym on mówił podczas konferencji prasowej. W innym wypadku z pewnością zostałby zagłuszony przez mowę "miłości" naszego rządu i "aŁtorytetów".

Poza tym nie krytykuj tak głośno Donalda Tuska i idei "Przyjaznego Państwa". Ostatnio jego krytycy mają wyjątkowego "pecha".

Jeden to nawet pojechał do Indii by się powiesić : http://wiadomosci.wp.pl/title,Tajemnicz ... caid=1db68


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 10 sty 2012, 08:09

Myrtilos pisze:Poza tym nie krytykuj tak głośno Donalda Tuska i idei "Przyjaznego Państwa". Ostatnio jego krytycy mają wyjątkowego "pecha".
Jeden to nawet pojechał do Indii by się powiesić : http://wiadomosci.wp.pl/t...ml?ticaid=1db68


Smutna historia. Widac lapska wladzy siegaja daleko. Na szczescie Bog jest ponad tym wszystkim i ukarze sprawiedliwie ta bande ciemiezycieli. W tym zyciu, lub w nadchodzacym.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 10 sty 2012, 13:24

Jack pisze:
jonatan pisze:modlić za niego jak i za innych sprawujących władzę w naszym kraju


Tak, tak, szczególnie za tych rządzących, aby ich dosięgła sprawiedliwość Boża.

Jak to się ma do podporządkowania się władzy, bo ponoć każda pochodzi od Boga.
Poprzednia "trójca":Kaczyński,Lepper,Giertych-to dla mnie był koszmar. Myślałam,że już nic gorszego nas nie spotka. Teraz rządzi następny "koszmar".Pokażcie mi na przestrzeni tzw."wolnej Polski", którą władzę akceptujecie.
Może jestem pesymistką,ale trochę już żyję i widzę,że jest tylko gorzej.
Gdzie są granice podporządkowania się władzy. Kiedy należy powiedzieć dość! Gdyby ode mnie zależało już dawno byłabym na ulicy z transparentem. Pamiętam doskonale Gdańsk 70rok /na włąsne oczy widziałam i dusiłąm się gazem :lol: /, potem nadzieja roku 80-go itd.
Żle,gorzej,coraz gorzej. Nie widzę żadnej alternatywy. Zauważcie, ktokolwiek dorwie się do koryta bez skrupułów ograbia naród, kombinuje jak może, po trupach do celu. Ciarki mnie przechodzą, jak widzę np.takiego Ziobrę. Akurat wiem z innych źródeł co to za typ.
A pcha się aż miło...
Bardzo współczuję młodym ludziom, którzy są właściwie bez szans,bez przyszłości na godne życie. W dodatku już nawet wykształcenie nie daje gwarancji pracy,stabilności....
Tylko cwaniacy jeszcze jakoś się mają.
Co to będzie? Jak żyć w tym kraju absurdów :?:


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 10 sty 2012, 14:11

kontousunięte1 pisze: Poprzednia "trójca":Kaczyński,Lepper,Giertych-to dla mnie był koszmar. Myślałam,że już nic gorszego nas nie spotka. Teraz rządzi następny "koszmar".Pokażcie mi na przestrzeni tzw."wolnej Polski", którą władzę akceptujecie.


Zaden. Jako dziecko lubialem ogladac Dziennik Telewizyjny. Nadal te same zapijaczone karakany w telewizji.

kontousunięte1 pisze: Bardzo współczuję młodym ludziom, którzy są właściwie bez szans,bez przyszłości na godne życie. W dodatku już nawet wykształcenie nie daje gwarancji pracy,stabilności....


Mlodych zachecam do wyjazdu za granice. Korzystajcie z otwartch granic. Znam jedynie z obserwacji polskich emigrantow w UK. Wszyscy sobie swietnie radza. Dla przykladu: dwa malzenstwa (20-30 lat) przyjechaly z Polski do malej miejscowosci w centralnej Anglii doslownie prawie z niczym. Do tego prawie zerowa znajomosc angielskiego. Znalazly proste prace. Po roku, sa zadowolone z zycia, zyja bez stresu. Mieszkaja w wynajetych ladnych mieszkaniu/domu. Z radoscia patrza w przyszlosc. Planuja kolejne dzieci.

Albo pozbedzcie sie POlitykow obecnych na szafocie historii.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 10 sty 2012, 14:30

Imperator pisze:Mlodych zachecam do wyjazdu za granice. Korzystajcie z otwartch granic.

No fajny pomysł, ale co wtedy stanie się z Polską? Zostaną starsi ludzie, którzy odejdą z tego świata i Polska zniknie?


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 sty 2012, 16:11

kontousunięte1 pisze:Jak to się ma do podporządkowania się władzy, bo ponoć każda pochodzi od Boga.


Nie rozumiem.
Oczywiście, że nic nie dzieje się bez Boga.
A co to znaczy podporządkować się?? Jeżeli władza będzie Ci kazała wyrzec się Jezusa, to czy w imię tego podporządkowania się zrobisz to??
A o co mam się modlić? Żeby dobrze jej się powodziło, kabzę nadal nabijała, sprawiała, że ogromna rzesza emerytów będzie powoli umierała, bo nie stać ich na leki, żeby kwitło kunktatorstwo i prywata??
Modlę się, aby Pan okazał swoją sprawiedliwość jak najszybciej.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Myrtilos
Posty: 147
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Myrtilos » 10 sty 2012, 19:02

Małgorzata, jeżeli każda władza pochodzi od boga, to czy buntując się przeciw tej władzy nie buntujesz się także przeciw bogu?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 sty 2012, 19:24

Myrtilos pisze:Małgorzata, jeżeli każda władza pochodzi od boga, to czy buntując się przeciw tej władzy nie buntujesz się także przeciw bogu?


Spłycasz.
Najpierw posłuszeństwo Bogu. Bóg dopuszcza ludzi do władzy, ale to nie znaczy, że my mamy ślepo za tą władza iść.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Myrtilos
Posty: 147
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Myrtilos » 10 sty 2012, 20:17

Czyli przez stwierdzenie "każda władza pochodzi od boga " rozumiesz że bóg nie namaszcza kogoś na władcę tylko po prostu dopuszcza by rządził?

Czy dobrze rozumiem?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 sty 2012, 20:19

Myrtilos pisze:Czyli przez stwierdzenie "każda władza pochodzi od boga " rozumiesz że bóg nie namaszcza kogoś na władcę tylko po prostu dopuszcza by rządził?

Czy dobrze rozumiem?


Ja tak to rozumiem.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 sty 2012, 20:54

Nasuwa się pytanie.
Czy należało walczyć o zniesienie niewolnictwa w USA?
Czy należało walczyć z zaborcami Polski?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Jack
Posty: 28
Rejestracja: 18 lip 2009, 20:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jack » 10 sty 2012, 21:06

Małgorzata pisze:Nasuwa się pytanie.
Czy należało walczyć o zniesienie niewolnictwa w USA?
Czy należało walczyć z zaborcami Polski?


Dobre pytania. Posunę się dalej. Jeśli jedno państwo napadnie na drugie i zaprowadzi tam swoje porządki, czy chrześcijanie powinni być im poddani?
W imię czego. bo Paweł tak powiedzał?!! A może to wynikało z określonej sytuacji politycznej w starożytnym Rzymie?
Niewolnictwo jest dobre? Co na to powiecie?
Myślę ,że trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi
DA 5:29 Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.


Uczyłem mój lud, że może mieć to, co mówi, lecz oni ciągle mówią to, co mają.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości