LECH KACZYŃSKI

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2011, 12:35

Hardi pisze:
Zbyszekg4 pisze:A skoro juz do tego tematu wracamy, to ubolewam nad jawną niesprawiedliwoscia, jaka sie dzieje nie tylko w Polsce.
Ilekroc ludzie gina w wiekszej liczbie w jakiejs katastrofie- lotniczej, drogowej, budowlanej, kolejowej...- to rodziny ofiar dostają sowite odszkodowania od rządu.

Ale gdy w pojedynczych wypadkach, np. drogowych, ginie wcale nie mniejsza ilosc ludzi (w skali dnia czy tygodnia), to poza zasilkiem pogrzebowym rząd juz nic nie ma dla rodzin ofiar (a czesto jest to np. jedyny żywiciel rodziny).

Czemu tak jest, ze nawet w śmierci nie jesteśmy równi? Śmierc jednych (czesto zupelnie przypadkowych osob, nie posłów, czy urzednikow panstwowych) jest cenniejsza dla rządów państwowych niz śmierc innych jego obywateli... A rożnicę w tym czyni jedynie to, czy zginęli w sposób masowy czy pojedynczy...
TO NIESPRAWIEDLIWE !

Bo przy dużej katastrofie media więcej gadają, więc trzeba się pokazać jakim jest się "dobrym"...

Święte słowa!
Koncze dyskusje, ktora nic nie da...
Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 03 lut 2011, 14:15

inside pisze:Ty mnie nie strasz :lol:
Bo jeszcze z osiedla Kopernika zrobią osiedle Kaczyńskiego :lol:

...albo całkiem nowe osiedle będzie miało nazwę "Lecha Kaczyńskiego"... któż to wie...
Wracasz z daleka do domu, i się dowiadujesz, że w mieście masz takie osiedle... :D


Zbyszekg4 pisze:Pewnie poslowie lacacy do Smolenska posiadali takie ubezpieczenia, a mimo to ich rodziny dostana extra po setki tysiecy z panstwowej kasy, a inne rodziny, ktore tez oplakuja bliskich, zadnego extra odszkodowania nie dostają- tylko dlatego, ze zginely samotnie, a nie zbiorowo...

Paweł Deresz, który w katastrofie stracił żonę Jolantę Szymanek-Deresz, kilka miesięcy temu odwoływał się do komentarzy internautów: – Pytają, czy skoro ja mam dostać 100 tys., milion czy 1,5 mln zł odszkodowania za śmierć żony, oni także dostaną tyle za śmierć teściowej, która zginęła w wypadku ulicznym? Nie chcę publicznie wypowiadać się na temat odszkodowań, żeby nie wyszło, że jesteśmy strasznie pazerni na pieniądze. Ale nie ukrywam, dzięki żonie, która zarabiała znacznie więcej niż ja, bardzo przyjemnie mi się żyło. Zbudowaliśmy wspólnie duży dom. Koszty jego utrzymania są znaczne. Pytanie: czy mam go sprzedać i przeprowadzić się do małego mieszkania, czy mogę dożyć w spokoju i jakim takim luksusie resztkę swojego czasu?
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/151 ... ensku.read


Zbyszekg4, rodziny ofiar katastrofy samolotu wojskowego CASA pod Mirosławcem, nie dostały takich odszkodowań...


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 lut 2011, 14:18

ann_in_grace pisze:
Zbyszekg4 pisze:tylko dlatego, ze zginely samotnie, a nie zbiorowo...

Nie takie to "tylko". Przy katastrofach lotniczych i innych w gre wchodzi odpowiedzialnosc trzeciej strony, o czym nie ma mowy w wypadku samochodowym spowodowanym glupota wlasna.

to niech płaci ubezpieczyciel, a nie państwo :!: :!: :!:


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 03 lut 2011, 14:57

hm, o czym Wy mówicie..o Polsce..?
w tym kraju wszystko jest możliwe..


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2011, 16:10

ann_in_grace pisze:
Zbyszekg4 pisze:A czy kazdego na nie stac?

To nie jest zaden argument. Jak nie stac cie na ubezpieczenie swojego zycia, to nie kupuj samochodu. Proste.
Jestes lewakiem?

Jestem chrzescijaninem, i chcialbym (choc wiem, ze to w tym swiecie utopia) by ludzi traktowano w miare rowno- bez dzielenia na lepiej i gorzej traktowanych przez panstwo w obliczu śmierci.

Piszesz o wypadkach kierowcow, a co powiesz o wypadkach, gdy giną piesi, i to prawidlowo sie na ulicy czy drodze poruszający- czemu ich rodziny nie maja extra kilkuset tysiecy od panstwa??
Są gorsi od tych co lecieli do Smolenska?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2011, 16:13

inside pisze:Zbyszekg4, rodziny ofiar katastrofy samolotu wojskowego CASA pod Mirosławcem, nie dostały takich odszkodowań...

Ale im obiecano, a ze nie dotrzymal rzad slowa, to tym gorzej o nim swiadczy (choc lepiej by w ogole nie obiecywali).

Ech, skonczmy te dyskusje...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 03 lut 2011, 18:56

ann_in_grace, ja myślę, że Zbyszkowi chodzi o to samo co mi, nikt nie powinien dostawać kasy z państwa, bo niby dlaczego...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2011, 19:37

Hardi pisze:ann_in_grace, ja myślę, że Zbyszkowi chodzi o to samo co mi, nikt nie powinien dostawać kasy z państwa, bo niby dlaczego...

Bingo! Oto wlasnie chodzi mi- dziwne,ze Ann nie skapowała...

Zwyczajny zasilek pogrzebowy- taki jaki od daaawna jest wyplacany- dla wszystkich rodzin, bez rozrozniania, czy ktos życie zakonczyl w samotnosci czy w grupie; czy jest prezydentem czy biedakiem...
Za takim zasilkiem jestem bo koszty pogrzebu są duuuze; a jesli kogos stac, i chce, to niech sie ubezpiecza i wtedy z jego skladek ubezpieczyciel wyplaci odszkodowanie, a nie panstwo bedzie extra wybranym rodzinom wyplacac z panstwowej kasy dodatkowe sumy, pochodzace z podatkow, a wiec to my wszyscy skladamy sie na extra odszkodowania, dla tych, ktorym czesto nie brakuje niczego...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości