LECH KACZYŃSKI

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 kwie 2010, 17:17

Znaczy się Ciebie Siostro nie pociesza fakt, że nasze życia znajdują się w Bożych rękach? Przyznam, że dla mnie informacja o śmierci tych wszystkich wartościowych ludzi byłaby raczej nie do zniesienia gdybym nie pokładał nadzei w moim Ojcu w Niebie i w Jego mądrości w tym wszystkim.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 10 kwie 2010, 17:30

Selene, słuszna uwaga!


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2010, 17:33

fantomik pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
[...]Czym sobie na to "zasluzyli"?... Co winne sa ich rodziny?...
OSTROZNIE

Pamiętasz może ten fragment z Ewangelii:
Łuk. 13:4-5 (BW)
4. Albo czy myślicie, że owych osiemnastu, na których upadła wieża przy Syloe i zabiła ich, było większymi winowajcami niż wszyscy ludzie zamieszkujący Jerozolimę?
5. Bynajmniej, powiadam wam, lecz jeżeli się nie upamiętacie, wszyscy tak samo poginiecie.

Jak widzisz Chrystus i takie myślenie jakim się posługujesz korygował.

Ojej,no zmuszasz mnie do pisania. Wlasnie myslalem o tym wersecie i mowie Ci,ze absolutnie nie podzielam takiego myslenia, ze ci co zgineli byli wiekszymi grzesznikami, czy cos takiego!! Tak nie mysle!!
gdybys uwazniej czytal moje posty to bys mnie o to nie podejrzewal bo ja w cudzyslowiu napisalem o zasludze

Przepraszam za zamieszanie; dajmy sobie spokoj ze sporami (musialem tylko sprostowac fantomikowe myslenie o mnie).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Admin
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 10 kwie 2010, 18:02

Nic nie jest bardziej dla nas pewne niż to ze któregoś dnia umrzemy i nic nie jest bardziej dla nas niepewe niż to kiedy to się wydarzy.

Mark Twain

PS
Proszę o zachowanie umiaru.


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 10 kwie 2010, 18:06

a to taki mój mały projekt
Obrazek


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 10 kwie 2010, 20:29

Zbyszekg4 pisze:Norbi, ja uznaje, ze Bog odbiera zycie ludzi... Ale jestem ostrozny [...]



Mt 10:29-31 Bw "Czyż nie sprzedają za grosz dwu wróbli?
A jednak ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez woli Ojca waszego.
Nawet wasze włosy na głowie wszystkie są policzone.

Nie bójcie się; jesteście więcej warci niż wiele wróbli."


Zrozum i pogódź się z tym.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 kwie 2010, 20:32

Norbi pisze:[...]Zrozum i pogódź się z tym.

Powiedziałbym wręcz -- ... i czerp z tego pocieszenie w tych wszystkich trudnych chwilach.

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 10 kwie 2010, 20:42

fantomik i norbi nawet w takiej chwili nie potraficie przestać przekonywać? Jest żałoba narodowa zginęli wielcy Polacy :( Prosiłem przecież odłóżmy polemiki!
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 20:43 przez __ngr_, łącznie zmieniany 1 raz.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 10 kwie 2010, 20:43

fantomik pisze:
Norbi pisze:[...]Zrozum i pogódź się z tym.

Powiedziałbym wręcz -- ... i czerp z tego pocieszenie w tych wszystkich trudnych chwilach.

Pozdrawiam,
f.

Amen!


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 10 kwie 2010, 20:47

Norbi pisze:
fantomik pisze:
Norbi pisze:[...]Zrozum i pogódź się z tym.

Powiedziałbym wręcz -- ... i czerp z tego pocieszenie w tych wszystkich trudnych chwilach.

Pozdrawiam,
f.

Amen!

Pocieszenie jest w Bogu!
"Choćby rozbili przeciwko mnie obozy, Nie ulęknie się serce moje, Choćby wojna wybuchła przeciw mnie, Nawet wtedy będę ufał." Księga Psalmów 27:3/BW
"Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy, który pociesza nas we wszelkim utrapieniu naszym, abyśmy tych, którzy są w jakimkolwiek utrapieniu, pocieszać mogli taką pociechą, jaką nas samych Bóg pociesza." II List do Koryntian 1:3-4/BW
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 20:48 przez __ngr_, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 kwie 2010, 20:48

hungry pisze:Pocieszenie jest w Bogu!
"Choćby rozbili przeciwko mnie obozy, Nie ulęknie się serce moje, Choćby wojna wybuchła przeciw mnie, Nawet wtedy będę ufał." Księga Psalmów 27:3/BW
"Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy, który pociesza nas we wszelkim utrapieniu naszym, abyśmy tych, którzy są w jakimkolwiek utrapieniu, pocieszać mogli taką pociechą, jaką nas samych Bóg pociesza." II List do Koryntian 1:3-4/BW

Amen Bracie! Z mojej strony EOT jak prosiłeś.

Pozdrawiam,
f.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 21:22 przez fantomik, łącznie zmieniany 2 razy.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2010, 20:50

Norbi pisze:
fantomik pisze:
Norbi pisze:[...]Zrozum i pogódź się z tym.

Powiedziałbym wręcz -- ... i czerp z tego pocieszenie w tych wszystkich trudnych chwilach.

Pozdrawiam,
f.

Amen!

Amen. Macie racje- to jest pociecha!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 10 kwie 2010, 21:00

Polska będzie od jutra już inna...
Dzisiaj szok i niedowierzanie... ja ciągle ma wrażenie że to sen, że to nierealne...

Parę dni temu, jak Tusk leciał do Katynia, rano w radiu powiedziano, że o tej o tej ma wylecieć samolot z premierem... wtedy pomyślałem... "co za tragedia była by gdyby okazało się że nie doleciał tylko się rozbił" wzdrygnąłem się, na myśl... ale ten lęk był mi wtedy dany... dzisiaj rano słuchałem trójki i audycji z politykami o Katyniu, potem przerwa i muzyka, koniec utworu a tu prowadząca mówi: "samolot z prezydentem się rozbił" to był jej pierwsze słowa po wejściu na antenę... ja siedzę i myślę dobrze słyszałem ? Przecież dzisiaj nie jest pryma aprilis... słucham i nie dowierzam... wszystko od tej pory się zmieniło...

Polska będzie od jutra już inna...

Obrazek


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"


Obrazek
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 10 kwie 2010, 21:32

Quster pisze:Polska będzie od jutra już inna...

Oby. Módlmy się o to więc!


Awatar użytkownika
Catch-22
Posty: 177
Rejestracja: 15 kwie 2009, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Catch-22 » 10 kwie 2010, 23:23

Nie wiem czy tak można... Otóż na innym forum znalazłem takiego posta autorstwa pastora ewangelickiego Marka Uglorza (m.in.wykładowcy teologi na ChAT), który pisze do żony, córki i parafian pastora Adama Pilcha, który zginął dziś rano razem z całą polską delegacją do Katynia.
Mam nadzieję, że autor nie miałby nic przeciw temu, że kopiuję jego słowa...
Warto się w nie wsłuchać:

To miało się nie wydarzyć!
Gdy Kornelio i Emmo, a z Wami wszyscy „puławianie”, kilka dni temu przeżywałyście Wielki Piątek, nie miałyście pojęcia, że za osiem dni swoimi sercami i myślami, każdym obolałym zmysłem, same wejdziecie w ciemność cierpienia i śmierci.
Nie ma już Adama, nie ma męża i ojca. A mogłyście mieć nadzieję, że będzie z Wami wiele lat i da Wam wiele ciepła i miłości.
Nie ma Adama także dla Was – osieroceni parafianie z Puławskiej. Nie ma już Adama – Człowieka i Adama – Ojca. Dla Was rzeczywiście był tym pierwszym. Ufaliście Mu i kochaliście Go. Był dla Was tym, który rodzi i przewodzi.
W osiem dni po śmierci Nowego Adama na Golgocie, zginął Wasz domowy i parafialny Adam na Golgocie polskiego ludu.
Nie pytajcie Boga: Dlaczego zginął bliski Wam Adam? Dlaczego Bóg odwrócił swoją twarz? Każda odpowiedź będzie podejrzana i niewiarygodna. W jakimś sensie będzie wręcz zawstydzać Waszą wiarę w Boga, który odwraca swoją twarz…
Zapytajcie raczej; Gdzie wówczas Bóg był? Jak w Wielki Piątek w swoim Synu Bóg był na krzyżu, tak dziś rano był w Waszym kochanym Adamie i umarł z Nim, aby Adam mógł żyć w Nim.
To, że Bóg zginął na Golgocie, to nic. Gorzej, gdy ginie w ludzkich serach. Będę się modlił, aby nie zginał w Waszych sercach, Kornelio, Emmo i wszyscy, którzy płaczecie po Adamie! Wierzcie w to, że ósmy dzień po Golgocie Chrystusa stał się dniem nowej ziemi i nowego nieba dla Waszego domowego i parafialnego Adama. Dzień ósmy jest dniem odnowionego życia! To dzień, nad którym noc nie ma już władzy.
Dla Was najciemniejszy i najtragiczniejszy będzie jutrzejszy poranek. Pierwszy bez Adama przy niedzielnym śniadaniu i na świątecznej ambonie! Gdybym do Was mówił, płakałbym jak dziecko, ale że piszę, więc łez nie widać. Kornelio masz prawo wołać: „Na moim łożu szukałam w nocy tego, którego kocha moja dusza, szukałam go, ale go nie znalazłam. Wstanę więc i obiegnę miasto, ulice i place, będę szukać tego, którego kocha moja dusza. Szukałam go, ale go nie znalazłam”….
Wierzę w to głęboko, że jutro stanie się coś cichego i dobrego, coś głęboko Bożego; że Bóg ocali samego siebie w Waszych sercach i sprawi, że staniecie się jak nowo narodzone dzieci, które jakimś cudem rozpoczną życie w całkowitym zaufaniu i oddaniu się w miłości Nowemu Adamowi. Tylko w Nim spotkacie się z Waszym kochanym Adamem!
Będę modlił się o Was, abyście potrafiły zawołać: „Połóż mnie jak pieczęć na swoim sercu, jak obrączkę na swoim ramieniu. Albowiem miłość jest mocna jak śmierć, namiętność twarda jak Szeol. Jej żar to żar ognia, to płomień Pana”.
Bóg niczym pieczęć położył Was i Adama na swoim sercu. Jesteście Jego własnością na wieki i w Nim się odnajdziecie.
Cóż na to poczniemy, że żar Bożej miłości jest żarem ognia? Cóż na to dziś poradzimy, że prawdziwa Boża miłość jest jak płomień? Ogień jest symbolem oczyszczenia i przemiany. Bóg miłości oczyszcza nas i przemienia na swoje podobieństwo. Każdego inaczej. Dla jednych jest to niespodziewana i szybka śmierć. Dla innych jest to ogień, palący od wewnątrz, ogień smutku, żalu i pożegnania.
Dla wszystkich jest dobry płomień przemiany ku życiu na podobieństwo dzieci!
Nie bójcie się! Gdy przejdzie się przez taki płomień, jest się kimś zupełnie innym. Bardziej Chrystusowym, bardziej Bożym. Gdy przeminie jego żar, odnajdziecie pokój, jakiego świat nie może Wam dać. Trwajcie w tym pokoju, który jest już udziałem Waszego Adama w Nowym Adamie.
Marek


Łuk. 12:48
Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości