Czytanka Zioma Janka

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 03 lip 2009, 11:23

markulus pisze:
aska pisze:żenuła

a to co jest ? bo nie jarze ;)
reszte słyszalem
obczaj tę stronke źą! miejski.pl elo


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 lip 2009, 15:41

Dzięki za odpowiedzi.

Moje zdanie na temat tego "przekładu" NT zwanym Czytanką, jest takie:
Nie nazwę tego Pismem Świętym czyli Biblią, bo nią zwyczajnie nie jest.
Lecz jeśli tego rodzaju produkty, mogą przyczynić się do tego, że jakaś grupa ludzi [w tym przypadku młodzież], choćby zacznie zastanawiać się głębiej nad własnym życiem, wartościami, bardziej poprawnym postrzeganiem rzeczywistości, skłaniającym do głębszych refleksji,
to jestem za.


agent terenowy- przydzielam Ci punkt pomocy za nonkonformizm :)
Nie jest rzeczą łatwą, wyrazić swoje zdanie [odmienne], kiedy wszyscy poprzednicy odpowiadają "poprawnie" i na jedną melodię.
Nie uleganie wpływowi większości, to rzadka cecha wśród polaków.

Ian pisze:Juz sporo lat ma ten projekt

A, przyznaję, że nie wiedziałem :-)
Axanna pisze:dobrze podsumowałeś, jj :-)

A tak od samej siebie, jakiś konkret..?
joann pisze:Pismo Św. nie musi się reklamować przed współczesną mlodzieżą, zresztą przed nikim nie musi.

Skąd wiesz?
Na przykład, głoszenie ewangelii, też jest pewną formą reklamy ;)
joann pisze:Być może taki styl przyciąga, ale czy do Boga? :-?

A kto to wie? Pewnie jednych bardziej tak, drugich nie...
Ale do zastanowienia się, może doprowadzić, a to już COŚ.... na początek ;)
agent terenowy pisze:Może przetłumaczą resztę NT?

"Czytanka" to cały NT
she188 pisze:Kiedyś słyszałam o czymś takim, ale żeby dotrzeć z Dobrą Nowiną do współczesnej (tej najbardziej współczesnej która mówi chyba samym slangiem) młodzieży, to moim zdaniem można na inne sposoby niż tłumaczenie Nowego testamentu na młodzieżowy slang...

A ja myślę, że można dotrzeć na wiele sposobów.
Każdy przekaz ewangeliczny dociera do innej grupy odbiorców, bo ludzie są zwyczajnie różni.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 03 lip 2009, 15:54

Marcus pisze:[...] A ja myślę, że można dotrzeć na wiele sposobów.
Każdy przekaz ewangeliczny dociera do innej grupy odbiorców, bo ludzie są zwyczajnie różni.
Słaby ten projekt.. dociera tylko do ziomali. A co z punkami, metalami, rastafarianami.. emo i scene? :mrgreen: biedacy nie moga zrozumiec ewangelii :roll:


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 03 lip 2009, 19:19

Szczerze, to nic nie zrozumiałem z tego tekstu tej "czytanki"...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 lip 2009, 11:03

Za mało masz konkretów, Marculusie?

Ja się zastanawiam, dlaczego ludziom się wydaje, że jeżeli ktoś lekceważy Boga i Ewangelie, to wprowadzenie jakichś modernizacji na rzecz gustów tego kogoś ma coś zmienić?

Czemu niby to ktoś raptem ma się zastanowić nad grzechem, prawdą i sądem, bo akurat się natrafił na "ewangelie" przerobioną na pamflet?

O tym, że Słowo Boże jest żywe i święte to już chyba ktoś wspominał i warto jest się zastanowić, czy takie lekkomyślne podejście i robienie ze świętych rzeczy szopki nie zahacza przypadkiem o brak szacunku do Boga?

Ciekawe do jakiego stopnia gotowi się posunąć zwolennicy dogadzania grzesznemu ego w celu "przyciągnięcia" bezbożników do Kościoła. Że już dawno w wielu zborach niemalże dyskoteki porobione, to wiadomo jest od dawna. Na wszelakie "ale" tatusiowie i mamusiowie mają gotową odpowiedz, że "młodzież musi się gdzieś wyszaleć".... uważają że Kościół to jest odpowiednie na to miejsce :-/

Teraz się pojawiła owa "czytanka"... kto jeszcze coś wymyśli "ciekawego"? Może zrobić szopkę, jakąś taką śmieszną, żeby bezbożnikom się podobało - a nuż się zastanowią - z wydarzenia na Golgocie? Bo - "jeżeli ktoś się raptem zastanowi, to czemu nie"??? :-?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 04 lip 2009, 11:28

Axanna pisze:Za mało masz konkretów, Marculusie?

Nie pomyliłaś mnie z kimś :eek:
może z Marcusem ?
:lmao:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 lip 2009, 11:30

Oj, sorry :)
Ale żeście dobrali się nicki :roll:


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 04 lip 2009, 11:43

odnośnie tematu to powiem szczerze ze sam nie wiem co myśleć o Czytance Zioma Janka :madman:
nie zaliczam sie do młodzieży a to do nich skierowany jest ten przekład.
- z jednej strony nie podoba mi się jezyk tego przekładu, trąca nonszalancją a Boże Słowo jest zbyt świete by tłumaczyć je w taki sposób.
- drugiej strony ciekawe co bym zrobił gdybym zobaczył młodego człowieka który szczerze nawrócił sie do Chrystusa właśnie po czytaniu owej lektury.
Tak wiec przyjmuje zasade: jak nie jestem pewny czy coś jest dobre i właściwe to czekam na owoce jakie wydaje człowiek który styka się z tematem. One sa miernikiem tego czy coś ma prawdziwą wartość czy niestety nie.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 04 lip 2009, 11:48

Axanna pisze:Czemu niby to ktoś raptem ma się zastanowić nad grzechem, prawdą i sądem, bo akurat się natrafił na "ewangelie" przerobioną na pamflet?

a czemu nie miałby sie zastanowic ?
Axanna pisze:O tym, że Słowo Boże jest żywe i święte to już chyba ktoś wspominał i warto jest się zastanowić, czy takie lekkomyślne podejście i robienie ze świętych rzeczy szopki nie zahacza przypadkiem o brak szacunku do Boga?

oprócz tego ze mój Bóg jest święty jest pełen chwały mocy i czci, ma tez poczucie humoru i przekonałem sie o tym nie raz :-D


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 lip 2009, 11:53

markulus pisze:- drugiej strony ciekawe co bym zrobił gdybym zobaczył młodego człowieka który szczerze nawrócił sie do Chrystusa właśnie po czytaniu owej lektury

Uważam, że to nonsens...
Pamiętać bowiem należy, że to Duch wprowadza we wszelaką prawdę.

Według mnie absurdem jest opcja, że ktoś, kto Ewangelie miał gdzieś, raptem się nawróci, bo przeczytał właśnie jej slangową odmianę... a bo ta zwykła do niego nie przemawia??? :O

Ponadto, nie wyobrażam sobie wręcz i czuje wstręt na samą myśl o przerobieniu w ten sposób opisu wydarzenia na Golgocie... wręcz mnie to mierzi i nie rozumiem jak może ktoś, kto kocha Jezusa, nawet ewentualnie przypuszczać tak opcje... :-/ ;D


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 lip 2009, 11:55

markulus pisze:oprócz tego ze mój Bóg jest święty jest pełen chwały mocy i czci, ma tez poczucie humoru i przekonałem sie o tym nie raz :-D

Uważasz, że "Twój Bóg" ma aż takie poczucie humoru, żeby podchodzić z nim ku śmierci Syna? Aby troszeczkę nie przesadzasz?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 04 lip 2009, 12:05

Axanna pisze:
markulus pisze:- drugiej strony ciekawe co bym zrobił gdybym zobaczył młodego człowieka który szczerze nawrócił sie do Chrystusa właśnie po czytaniu owej lektury

Uważam, że to nonsens...
Pamiętać bowiem należy, że to Duch wprowadza we wszelaką prawdę.

Według mnie absurdem jest opcja, że ktoś, kto Ewangelie miał gdzieś, raptem się nawróci, bo przeczytał właśnie jej slangową odmianę... a bo ta zwykła do niego nie przemawia??? :O

Ponadto, nie wyobrażam sobie wręcz i czuje wstręt na samą myśl o przerobieniu w ten sposób opisu wydarzenia na Golgocie... wręcz mnie to mierzi i nie rozumiem jak może ktoś, kto kocha Jezusa, nawet ewentualnie przypuszczać tak opcje... :-/ ;D

ok Axanna szanuje to co piszesz :) to Twoje przemyślenia i masz do nich pełne prawo :)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 04 lip 2009, 12:10

Axanna pisze:Uważasz, że "Twój Bóg" ma aż takie poczucie humoru,

zapewniam cie ze mój Bóg Jezus Chrystus ma niesamowite poczucie humoru :)
bo choć czytanka ziomka Janka wcale mi sie nie podoba to jednak nie mam zamiaru stawac Mu na drodze jeżeli właśnie w ten sposób upodobało Mu sie przyprowadzić niektórych do Siebie. Jak wspomniałem wyżej to mogę tylko patrzeć na owoce i na podstawie tego wyciagać właściwe wnioski
;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 lip 2009, 12:15

Dzięki Marcus za ten przejaw lojalnej życzliwości w postaci punktu. ;)
A tak przy okazji skoro Bóg potrafi się posłużyć nawet takim przekładem jak biblia świadków, to i potrafi się posłużyć ewangelią dla ziomali. Przecież to On powołuje do zbawienia i chwały i robi to jak chce.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 lip 2009, 12:44

Oczywiście, że każdy ma prawo do własnego zdania, ale moje jest takie, że przypuszczenie iż Bóg będzie działał nawet poprzez szydzenie z jego własnego Słowa i śmierci jego Syna, jest kompletnym niezrozumieniem natury Bożej, która jest światłością, a nie ma w niej żadnej ciemności, ani tego co jest dobre, a co źle i co Bogu się podoba, a co nie...



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości