MUZYKA - jakiej słuchasz?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 01 cze 2009, 23:42

Czytanie Twoich rozważnych postów, Joann, sprawia przyjemność i radość, że tak młoda osoba trzyma się tego co dobre, prawe i sprawiedliwe, do czego też nas Słowo Boże wzywa.

Jeżeli ktoś umarł dla tego świata, to nie kombinuje jakby to pogodzić święte ze światowym, ani nie szuka kompromisu, lecz tego co w górze szuka, tego co Bogu się podoba.

"Wy jesteście solą ziemi...", "jesteście światłem...", "świętymi bądźcie, jak Ojciec wasz jest święty..." - tak naucza Słowo i jeżeli ktoś chodzi w Duchu Świętym, to go nie interesuje ani nie pociąga światowa muzyka, ani światowe rozrywki, ani atrakcje, ani pożądliwości i podobne. Nie dla tego, że nie wolno, ale dlatego, że po prostu nie chce, gdyż się tego wyrzekł, podążając za lepszą nadzieją.

Święty - oddzielony. Ale niestety - ogól dzisiejszego chrześcijaństwa w niczym się nie różni od tzw.chrześcijaństwa nominalnego - letniego, do niczego nikogo nie zobowiązującego, podążającego raczej za swoimi światowymi zachciankami, a nie za świętością, która dzisiaj nie jest na topie... nigdy zresztą nie była.

A Pan Jezus dobrze wiedział co mówi, gdy zapytał czy znajdzie jeszcze wiarę na ziemi gdy przyjdzie...


Ava
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2009, 15:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ava » 02 cze 2009, 08:06

Puritan pisze:Ava, słuchasz płytkiej, pustej i działającej na zmysły muzyki.
http://www.youtube.com/watch?v=-VsVdYU4xMk ( o papież?)

Nie sądzę żebyś znała hebrajski - po co więc słuchasz psalmu 23 w tym języku?
Zamiast tego polecam ci najlepsze wykonanie tego psalmu po angielsku jakie widziałem:
http://purytanin.wordpress.com/2009/03/ ... pasterzem/


Oczywiście znowu naskakujesz.
Czasem mam wrażenie, że płytkie i puste masz myślenie ( nie bierz oczywiście tego do siebie piszę dokładnie to co Ty napisałeś do mnie ).
Nie napisałam, że słucham! Gdzie Twoje czytanie ze zrozumieniem?
Przeczytaj uważnie co napisałam a potem przemyśl to jeszcze raz i się dopiero wypowiadaj! Choć pewna jestem, że znowu naskoczysz na mnie.

Wytłumaczę dokładnie gdybyś miał wątpliwości znalazłam te rzeczy w internecie wpisując słowo wyszukiwania "muzyka chrześcijańska" drogi Puritanie po co? Bo taki temat tutaj jest omawiany a miałam nadzieję ruszyć go w kierunku rozmowy o danych zespołach, wykonawcach itp żeby PODYSKUTOWAĆ a nie oskarżania mnie o płytkość i bycie pustakiem.

Co do Psalmu powiedzmy, że nie będę znać angielskiego więc po co słuchać mam po angielsku? Tak samo jest z hebrajskim. Mogę nie znać tego języka tak jak i angielskiego czy to znaczy, że mam nie słuchać psalmu, który wychwala Pana? Skucha myślowa...

Nie mniej jednak wciąż pozdrawiam.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 02 cze 2009, 10:48

Ava pisze:Oczywiście znowu naskakujesz.
Czasem mam wrażenie, że płytkie i puste masz myślenie ( nie bierz oczywiście tego do siebie piszę dokładnie to co Ty napisałeś do mnie ).
Nie napisałam, że słucham! Gdzie Twoje czytanie ze zrozumieniem?
Przeczytaj uważnie co napisałam a potem przemyśl to jeszcze raz i się dopiero wypowiadaj! Choć pewna jestem, że znowu naskoczysz na mnie.

Poszperałam trochę po internecie i przypomniałam sobie stare kapele jakie znam.
Jakie macie zdanie na ich temat?

Nie naskakuję tylko wyraziłem swoją opinię co do muzyki, którą jak mniemałem słuchasz.
Nie za bardzo rozumiem po co podawać kapele, których się nie słucha.
Ava pisze:Co do Psalmu powiedzmy, że nie będę znać angielskiego więc po co słuchać mam po angielsku? Tak samo jest z hebrajskim. Mogę nie znać tego języka tak jak i angielskiego czy to znaczy, że mam nie słuchać psalmu, który wychwala Pana? Skucha myślowa...

Z teledysku było widać, że raczej wychwala papieża...

Pozdrawiam :)


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Szara
Posty: 267
Rejestracja: 12 kwie 2009, 00:25
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: made in heaven
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Szara » 02 cze 2009, 17:10

Kto wie jaka muzyka podoba sie Bogu ? Nikt. I moze nam sie WYDAWAC, mozemy sie DOMYSLAC, ale nie wiemy.... Skoro ja czuje ze taka muzyka Bogu nie przeszkadza.... a zwlaszcza gdy graja ja chrzescijanie to bede jej sluchac i tyle. Kazda muzyka dobra jest do uwielbienia Pana.

Zreszta... jesli widzimy, ze jakas muzyka kojarzy sie glownie z czyms zlym, zrobmy jej chrzescijanska wersje, aby zapobiec takiemu szufladkowaniu ;]
Pzdr


Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest... miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku... ^^
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 02 cze 2009, 19:25

Kto wie jaka muzyka podoba sie Bogu ? Nikt. I moze nam sie WYDAWAC, mozemy sie DOMYSLAC, ale nie wiemy.... Skoro ja czuje ze taka muzyka Bogu nie przeszkadza.... a zwlaszcza gdy graja ja chrzescijanie to bede jej sluchac i tyle. Kazda muzyka dobra jest do uwielbienia Pana.

Jak komuś podoba światowa muzyka, to nie rozumiem, po co mieszać w to Pana? Co wspólnego ma taka muzyka z "uwielbieniem Pana"?

Dziwne to, że ktoś, kto uwielbia raczej własne uszy - bo muzyczka się podoba - nazywa to "uwielbieniem Pana".
Czy do wszystkiego wolno mieszać Pana?

Co to znaczy "ja czuje, że Bogu nie przeszkadza"? Gdyby Bogu przeszkadzało, to od ziemi już sam siwy dymek by został, a ludziska by na pewno nie robili co tylko się komu zachciewa...

Chce się komuś światowej muzyczki - niech się słucha, chcę się światowych rozrywek - wolno mu, chcę się w niczym się nie różnić od świata - ależ proszę bardzo. Po co tylko nazywać to chrześcijaństwem czy uwielbieniem Pana? No chyba że ktoś pojęcia zielonego nie ma czym jest chrześcijaństwo, czym jest naśladowanie Pana i uświęcenie...

Biblia jednak wyraźnie wzywa do rozróżnienia rzeczy świętych od rzeczy pospolitych - a nie że "ja czuje że Bogu nie przeszkadza". Biblia wzywa, ale nikogo nie zmuszą.
Kto chcę, niech się nurza w światowych rozrywkach, ale gdy zaczyna mieszać do tego Boga, wtedy dopiero ściąga na siebie winę, większą niż same to nurzanie się.

Kpł 10:10 Bw "abyście umieli rozróżniać między tym, co święte, a tym, co nie święte, między tym, co czyste, a tym, co nieczyste,"

Kpł 22:2 Bw "Powiedz Aaronowi i jego synom, aby byli ostrożni ze świętymi rzeczami synów izraelskich, które mi oni poświęcają, i aby nie bezcześcili mego świętego imienia; Jam jest Pan."

Ez 22:26 Bw "Jej kapłani gwałcą mój zakon i znieważają moje świętości, nie odróżniają świętego od pospolitego i nie pouczają o tym, co nieczyste, a co czyste. Zamykają swoje oczy przed swoimi sabatami tak, że jestem wśród nich zbezczeszczony."


Rz 12:2 Bw "A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe."

Jk 4:4 Bw "Wiarołomni, czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem, to wrogość wobec Boga? Jeśli więc kto chce być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga."

1J 2:15 Bw "Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca."


Więc niechaj kto chcę słucha sobie światowej muzyczki jakiej chcę, ale nich nie oszukuje ani siebie, ani innych, że to coś ma wspólnego z Bogiem, który jest święty - bo to graniczy ze znieważeniem...

Nikt nikogo nie przymusza do uświęcenia na siłę, przeciwnie, piszę, że "kto święty niechaj się uświęca, a kto brudny niech się brudzi" - wolna wola. Nazywajmy tylko rzeczy po imieniu, przynajmniej wobec siebie nawzajem - którzy się mienimy chrześcijanami, a nie owijajmy w bawełnę, mieszając ciemność ze światłością, bo się "czuje że Bogu nie przeszkadza"... Nie należy polegać na odczuciach, tylko na Słowie, ot co...

Tt 2:11-12 Bw „Albowiem objawiła się łaska Boża, zbawienna dla wszystkich ludzi,(12) nauczając nas, abyśmy wyrzekli się bezbożności i światowych pożądliwości i na tym doczesnym świecie wstrzemięźliwie, sprawiedliwie i pobożnie żyli,”


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 cze 2009, 07:25

Axanna pisze:Jak komuś podoba światowa muzyka, to nie rozumiem, po co mieszać w to Pana? Co wspólnego ma taka muzyka z "uwielbieniem Pana"?

Axanno, chciałem Ciebie zapytać... Co jest wyznacznikiem klasyfikacji muzyki: "światowa"- "nieświatowa"? Na podstawie jakich kryteriów dokonujesz selekcji?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 cze 2009, 09:15

Z tego co pytasz ma się rozumieć, żeś wcale pojęcia nie masz czym jest mużyka światowa i dlaczego chrześcijaninowi jej słuchać czasem wręcz nie przystoi?

Masz takie "rozeznanie" tylko w muzyce, czy w ogóle nie wiesz, co oznacza "nie upodobniajcie się do tego świata, nie miłujcie rzeczy tego świata" i podobne?

Bo jeżeli tak, to wybacz, ale osobiście nie mam ochoty na roztrząsanie światowych uciech w celu przeprowadzenia "selekcji", szkoda mi po prostu na to czasu, więc ci nie pomogę.

Może poza małą radą - spróbuj się zapoznać, czytając z modlitwą Słowo Boże, na czym polega świętość, a wtedy będziesz mógł potrafić odróżnić rzeczy "światowe" i "nieświatowe".

Powodzenia :)


miki
Posty: 13
Rejestracja: 03 cze 2009, 08:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: miki » 03 cze 2009, 10:10

Forum FORUM PROTESTANCKIE Strona Główna » więcej o tobie! Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Muzyczka, niekoniecznie chrześcijańska :)
Autor Wiadomość
Axanna



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 1079


Post Muzyczka, niekoniecznie chrześcijańska :) Odpowiedz z cytatem
TYLKO POPATRZCIE Very Happy

dobre Very Happy


miki
Posty: 13
Rejestracja: 03 cze 2009, 08:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: miki » 03 cze 2009, 10:12

To jest ta muzyka "Nieświatowa "według autora Marcusie jak chcesz to zobacz i już nie pytaj Axanny


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 cze 2009, 10:16

No i co? Może tak jeszcze linka podasz, żeby wiadomo było o jaką muzyczkę chodzi, bo jak na razie sam bełkot...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 cze 2009, 11:23

Axanna pisze:Z tego co pytasz ma się rozumieć, żeś wcale pojęcia nie masz czym jest mużyka światowa i dlaczego chrześcijaninowi jej słuchać czasem wręcz nie przystoi?

Axanno, po prostu chciałem poznać Twoje zdanie na ten temat, bardziej precyzując :)


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 03 cze 2009, 12:01

Oj, Marcus, co tu precyzować. Kazdy odrodzony z Ducha wierzący człowiek powinien mieć rozróżnienie tych spraw bez precyzowania, bo wiele może być różnych aspektów i osobiście nie zabierałam się jak dotąd do klasyfikacji.

Śpiewane teksty mogą posłużyć za wyznacznik, kapela - jej wygląd... co tu tłumaczyć? Poza tym na UP kiedyś mądrze pisano, że taka muzyka jak rock czy metal pochodzi z zepsutego źródła jakim jest bunt przeciw Bogu i właśnie tacy ludzie je stworzyły. Zresztą sama ta kakofonia nie pasuje do "cichego i łagodnego Ducha"...

Nie mam teraz czasu bardziej nad tym się zastanowić, ale sam dobrze wiesz, że z zatrutego źródła słodkiej wody nie naczerpiesz, to po co pytasz...

Po prostu nie zgadzam się z tym, że "każda muzyka jest dobra do uwielbienia Pana" i osobiście jestem przeciwnikiem robienia ze zborów dyskoteki z występami i takie tłumaczenia, że "młodzież gdzieś ma się wyszaleć" napawają mnie niesmakiem, delikatnie mówiąc...
Uważam, że jak ktoś chce "szaleć" to niech idzie do odpowiedniego do tego miejsca, a nie czyni tego w Kościele. Ale to moje prywatne zdanie, niestety nie mające za bardzo poparcia wśród chrześcijan, mających dorastające latorośle... tyle tylko, że jak te latorośle Chrystus nie pociąga, to i pobłażanie tu nic nie zdziała...


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 03 cze 2009, 12:08

No i sprecyzowałaś. Dzięki :)

Axanna pisze:Kazdy odrodzony z Ducha wierzący człowiek powinien mieć rozróżnienie tych spraw bez precyzowania

Ale niestety tak nie jest. Szczególnie ludzie z bardzo krótkim stażem w Chrystusie nie mają tego rozróżnienia i chyba niema się co dziwić. Proces uświęcania "robi swoje" [a bynajmniej powinien], ale to też wymaga czasu.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 03 cze 2009, 12:55

Axanna pisze:[...] taka muzyka jak rock [...] pochodzi z zepsutego źródła jakim jest bunt przeciw Bogu i właśnie tacy ludzie je stworzyły. Zresztą sama ta kakofonia nie pasuje do "cichego i łagodnego Ducha"...

Axanna, a jednak zdarza się wspaniała, wielbiąca Boga muzyka rock. Np. "Father I adore you" (zapamiętałem tytuł a nie mogę teraz sprawdzić wykonawcy), również Steve Camp śpiewał rock. Mam nadzieję, że nie sądzisz iż bezwzględnie cały rock jest zły.

Axanna pisze:Zresztą sama ta kakofonia nie pasuje do "cichego i łagodnego Ducha"...

To jedna z cech Ducha Świętego, przecież wiesz, że jest ich więcej.

edit: autor "Father I adore you" to Any Given Day.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2009, 22:46 przez Ian, łącznie zmieniany 1 raz.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości