Bóg nie umarł, Czy na prawdę wierzysz itp

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Velure
Posty: 524
Rejestracja: 21 lut 2015, 11:38
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bóg nie umarł, Czy na prawdę wierzysz itp

Postautor: Velure » 03 lis 2018, 15:21

Moim skromnym zdaniem tego typu filmy mogą, ale nie muszą być pomocne dla laików, niedowiarków i niewtajemniczonych ;)
Wywołują emocjonalne poruszenie, czyli na dość płytkim i ulotnym poziomie. Choć, jak będzie taka wola Boża - poruszą, albo będą bodźcem do poruszenia serca i duszy.
Myślę, że są raczej neutralne i "spożycie" ich nie skutkuje utratą zdrowia i życia. Wiecznego ;)
Potem, lepsiejszym pokarmem jest jednak chleb z nieba, czyli Biblia.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg nie umarł, Czy na prawdę wierzysz itp

Postautor: nadrozd » 03 lis 2018, 18:15

No to jest taki film na ktory moge pojsc z katolicka rodzina i przyjaciolmi bo sami mnie zaprosili .... i jeszce powiedzieli ze protestanci to jednak nie kosmici.......

Mowie o filmie Bóg nie umarł..... bo tego drugiego nie znam.


:) gdyby przeslanie bylo bardziej dotykajace pisma to by takiego efektu nie bylo..... bo czuli by sie z tym nie komfortowo.
Bo ludzim harddresetu nie zrobisz jak komputerowi......
A jak odrazu w ciemnym pokoju zapalisz swiatlo to jestes jak zaślepiony i nic nie widzisz.....

Sorry ,.... taka prawda.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Bóg nie umarł, Czy na prawdę wierzysz itp

Postautor: wyczekujący » 06 lis 2018, 20:10

Bardzo lubię, nawet kupiłem Bóg nie umarł 3 w dzień premiery.


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg nie umarł, Czy na prawdę wierzysz itp

Postautor: Terebint » 06 lis 2018, 21:44

Efendi pisze:W ostatnich latach mielismy wysp podobnych filmow. Co sadzicie o tego typu filmach?


Te filmy są tak zrobione, że zazwyczaj niedobrze mi się robi, gdy oglądam. Ale trafiają się takie, również dziwnie skonstruowane, słabej jakości, które z jakiegoś powodu trafiają w mój gust, takie jak: "Time Changer (Czas na zmiany) [2002]" oraz dwie części "Revelation Road". I jeszcze coś tam ciekawego było ale tytuły uleciały mi z głowy w tym momencie.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Bóg nie umarł, Czy na prawdę wierzysz itp

Postautor: marioosh666 » 24 gru 2018, 16:27

Film Czy wierzysz naprawdę? jest świetny :) Szczególnie zestawiony z czymś innym. Polecam rosyjskiego Durnia:
https://www.filmweb.pl/film/Dureń-2014-717736

Z jednej strony Świat oparty na Biblii w którym, chociaż jest zło to, ludzie traktują się jak bracia i siostry, a drugiej strony Świat w którym ludzie są dla siebie nikim, każdy myśli tylko o sobie i swojej rodzinie, nie ma żadnych zasad moralnych, więc żyją jak świnie i takie jest końcowe motto.

Jak dla mnie mega :)


Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości