Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 30 maja 2018, 21:24

magda pisze:KANN nie wirz tym z NASA ani za grosz .
Wierze im bo ich technologie znam i nawet czasami używam ich wynalazków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: magda » 30 maja 2018, 21:43

Ale kłamią w wielu sprawach , jeszcze pytanie czy te technologie funkcjonują w kosmosie i czy w ogóle tam byli , śmiem wątpić. Za duzo nas oszukują w nauce zeby oni byli jedyni czysci.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 01 cze 2018, 09:40

magda pisze:Ale kłamią w wielu sprawach ,...
W jakich konkretnie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: magda » 02 cze 2018, 10:09

Np: WW, dopler i odległości nawet blokija badania, prędkośc swiatła no wiele rzeczy


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 02 cze 2018, 10:15

magda pisze:Np: WW, dopler i odległości nawet blokija badania, prędkośc swiatła no wiele rzeczy
To nie jest kosmonautyka ale astrofizyka, nikt niczego nie blokuje, bo na całym świecie są setki dużych instrumentów badawczych i nikt nie jest w stanie w skali świata zablokować badań.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 13 lut 2021, 22:37

Fikcja, nie ma dowodów że w warunkach tej próżni kosmicznej te urządzenia mogą działać a loty są wykonalne, dla fanatyków kosmicznych prędkości i podróży...z tego co wyszukałem najszybszy obiekt jakim leciał człowiek poruszał się ponad 7000km/h.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 13 lut 2021, 23:12

Michał Diabeł pisze:Fikcja, nie ma dowodów że w warunkach tej próżni kosmicznej te urządzenia mogą działać a loty są wykonalne, dla fanatyków kosmicznych prędkości i podróży...z tego co wyszukałem najszybszy obiekt jakim leciał człowiek poruszał się ponad 7000km/h.
Dużo szybciej :) , statki Apollo w drodze na Księżyc poruszały się ok 40000km.h


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 14 lut 2021, 18:00

No właśnie nie :) wiem że to fajnie wygląda ale problem jest taki że nie można tego zweryfikować, gołym okiem widzę nawet że nie jest realne aby chociaż te człony rakiety czy wahadłowce były w stanie tak się rozpędzić. Samolot Blackbird i X-15 pozostają realnie najszybszymi obiektami którymi poruszał się człowiek, tak to wygląda.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 14 lut 2021, 19:08

Michał Diabeł pisze:No właśnie nie :) wiem że to fajnie wygląda ale problem jest taki że nie można tego zweryfikować,
Można :)

gołym okiem widzę nawet że nie jest realne aby chociaż te człony rakiety czy wahadłowce były w stanie tak się rozpędzić.
Na oko to chłop w szpitalu umarł. Jestem inżynierem i mogę nawet policzyć jak to zrobić, żeby pewna masa rozpędziła się do pierwszej lub drugiej prędkości kosmicznej. Odpowiednie modele matematyczne są dostępne w internecie, wszystko polega na fizyce - nauce ścisłej.

Samolot Blackbird i X-15 pozostają realnie najszybszymi obiektami którymi poruszał się człowiek, tak to wygląda.
A jak to udowodnisz :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 14 lut 2021, 19:44

Mógłbym to udowodnić gdybym szkolił się na pilota wojskowego i mógł zasiąść za sterami tych maszyn, samoloty te były pilotowane przez ludzi, prędkość została odnotowana, wartości są dość dokładnie podane jak i pułap, w ogóle ciekawe że jeden X-15 uległ wypadkowi ale muszę więcej o tym poczytać, czyżby jednak latać dało się tylko do określonej wysokości?

Promy kosmiczne rakiety itp to inna bajka niż samoloty, a jednak patrząc na prom kosmiczny wydaje się mieć dużo gorsze parametry niż samolot wojskowy.

Było tu pokazywane zdjęcie komory testowej NASA, pojazd musiałby mieć podobne osłony albo nawet jeszcze potęzniejsze aby uchronić ludzi przed promieniowaniem. To jedna poważna kwestia która poddaje w wątpliwość loty w kosmos.

Druga to prędkości rakiety czy promów kosmicznych i tu jest pytanie...nie interesują nas hipotetyczne obliczenia, wzory bo to nie ma żadnego znaczenia, jak szybko leci taki prom kosmiczny? Na filmach startowych co widzimy, leci sobie w górę potem jednak skręca i...za chwilę mamy grafikę komputerową a tam to pojazd może lecieć nawet 100 000 km/h albo i więcej w zależności od fantazji. Realnie jednak czy takiemu kosmicznemu promowi towarzyszy złamanie bariery dźwięku? A gdzież mu tam do Blackbirda o X-15 nie mówiąc?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 14 lut 2021, 20:42

Michał Diabeł pisze:Promy kosmiczne rakiety itp to inna bajka niż samoloty, a jednak patrząc na prom kosmiczny wydaje się mieć dużo gorsze parametry niż samolot wojskowy.
Loty rakiet mogą być oglądane w naturze, wystarczy że pojedziesz na Florydę i mozesz sobie oglądać na żywca.
Druga to prędkości rakiety czy promów kosmicznych i tu jest pytanie...nie interesują nas hipotetyczne obliczenia, wzory bo to nie ma żadnego znaczenia,
Ma znaczenie, te wzory sprawdzają się w praktyce :)
jak szybko leci taki prom kosmiczny?
Możesz wykonać pomiar przemieszczenia na podstawie obserwacji takiej rakiety z dwóch punktów na ziemi.
Na filmach startowych co widzimy, leci sobie w górę potem jednak skręca i...za chwilę mamy grafikę komputerową
Teraz to juz nie grafika tylko przekaz online, z kamery zamontowanej na rakiecie.

Realnie jednak czy takiemu kosmicznemu promowi towarzyszy złamanie bariery dźwięku?
Tak, przekroczenie bariery dźwięku następuje na wysokości ok 10km i wtedy przez jakiś czas następuje największe obciążenie siłami aerodynamicznymi, nazywają to max-Q.
Popatrz na taki start
https://www.youtube.com/watch?v=fe6HBw1y6bA

Obraz nadawany z kilku kamer i na dodatek lądują rakiety pomocnicze.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 15 lut 2021, 14:51

Loty rakiet mogą być oglądane do pewnego momentu, potem zakręcają i lecą gdzieś nad rozległy Pacyfik najprawdopodobniej ponieważ jest to ogromny obszar i nie grozi faktem że jakieś części spadną na zamieszkane tereny.

Natomiast co do prędkości rakiety czy promu aby pokonać ziemskie przyciąganie to biorąc pod uwagę wzór na pierwszą prędkość kosmiczną to te pojazdy muszą lecieć przynajmniej 20 tys km/h! Łamiąc nawet barierę dźwięku daleko im do Blackbirda nie mówiąc o X-15 a cóż dopiero chociaż połowę tego czyli ok 10 000 km/h...mam poważne wątpliwości.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 15 lut 2021, 16:00

Michał Diabeł pisze:Loty rakiet mogą być oglądane do pewnego momentu, potem zakręcają i lecą gdzieś nad rozległy Pacyfik najprawdopodobniej ponieważ jest to ogromny obszar i nie grozi faktem że jakieś części spadną na zamieszkane tereny.
Jak nie wierzysz to możesz nawet przez teleskop oglądać stację kosmiczną niezależnie od wszystkich. W internecie możesz znaleźć harmonogramy przelotu stacji kosmicznej nad poszczególnymi miejscami na ziemi i ją oglądać gołym okiem :)
http://www.astro-art.pl/miedzynarodowa- ... i-rysunek/
Natomiast co do prędkości rakiety czy promu aby pokonać ziemskie przyciąganie to biorąc pod uwagę wzór na pierwszą prędkość kosmiczną to te pojazdy muszą lecieć przynajmniej 20 tys km/h!
Więcej, ok 26000 km/h, tą prędkość osiągają na wysokości powyżej 150 km

Łamiąc nawet barierę dźwięku daleko im do Blackbirda nie mówiąc o X-15 a cóż dopiero chociaż połowę tego czyli ok 10 000 km/h...mam poważne wątpliwości.
Jak masz wątpliwości to zachęcam cię do nauki fizyki i nauk pokrewnych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 21 lut 2021, 20:24

Czy są dostępne testy pojazdów kosmicznych z prędkościami powyżej 20 000 km/h? Jeśli tak to gdzie?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 22 lut 2021, 01:00

Michał Diabeł pisze:Czy są dostępne testy pojazdów kosmicznych z prędkościami powyżej 20 000 km/h? Jeśli tak to gdzie?
Co rozumiesz przez "dostępne" ? Testy możesz pooglądać na youtube i na stronach spacex, NASA.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości