Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: dziunio » 25 maja 2018, 20:04

https://www.youtube.com/watch?v=vQLGkeulw6k
...( SKAFANDRY KOSMICZNE i MIĘDZYNARODOWA STACJA KOSMICZNA )
Zaznaczam temat z teorii spiskowych,wszelkie pozytywne i negatywne komentarze mile widziane.
Argumentowanie Biblijne mile widziane,ale niewymagane.Bez emocji proszę i hejtu personalnego..


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 25 maja 2018, 20:49

Bzdury, szkoda czasu na to.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Kitka » 25 maja 2018, 21:04

Jaki kosmos?
Ziemia jest płaska :dziadek:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: magda » 25 maja 2018, 21:51

Słuchajcie to dobry temat rozrywkowy , nie mozna zyć tylko powagą czasem trzeba sie rozluźnic i to odpowiedni temacik do tego nikomu nie szkodzi nie ubliża wiec pogadajmy , jak kto nie chce to nie musi , mamy dział dowcipów zabawnych grafik to i taki temacik może być , Ja osobiście uwazam ze żadnych lotów w kosmos nie było, loty w kosmos to ściema i wyciąganie kasy od rządów na nieistniejące loty. W tym chodzi o szmal i o przepychanki amerykańsko rosyjskie kto lepszy. A dlaczego a dlatego ze w kosmosie jest próżnia i żaden kosmonauta w takim kombinezonie cieniutkim nie moze wyjść ze statku kosmicznego a też lecieć w kosmos w statku o takich tam cieniutkich ścianach , komora próżniowa w NASA co testuja sprzęt wygląda takObrazek Ma ponad metrowej grubosci ściany i kombinezony by też takie metolowe metrowe sciany musiały mieć i cały statek taki nie mógłby wylecieć na orbite bo byłby za cężki , A pomyśleć z e ta próżnia izyskiwana w Nasa to nie jest aż taka jak w kosmosie . Raz spróbowali przetestować człowieka w kombinezonie i po paru sekundach fajtnał ale g uratowali o więcej juz nie wkładali kosmonautów do próżni . Same ściemy z tym kosmosem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 26 maja 2018, 10:47

magda pisze:Słuchajcie to dobry temat rozrywkowy ,...
Mnie nieuctwo i głupota ludzka denerwują, a nie śmieszą, bo to ma wpływ na ludzi słabych. Jestem inżynierem i znam sprawę do głębi; wszystko można wytestować nawet "domowymi" sposobami, satelity latają, istnieją, zrozumienie tego wymaga trochę wysiłku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: dziunio » 26 maja 2018, 11:28

Kitka pisze:Jaki kosmos?
Ziemia jest płaska :dziadek:

Też myślę,że to jest powiązane :-D


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: magda » 26 maja 2018, 11:51

KAAN tak wiele razy nauka sie myli ze daj pogadać zwłaszcza ze czasem takie niby fałszywe teorie okazywały sie własnie prawdą. Siedzenie cicho jak nas oszukują to też nie jst dobre. Wciskaja nam wielki Wybuch , ogromne odległości we wszechświecie co juz sami pomału dochodzą do tego ze może te odległosci są n=mniejsze ewolucja , no i że w takich latach kiedy technika była mocno jeszcze w powijakach juz lądowali na księżycu , bajanie przecież nie nauka. Jak przelecieli przez pasy Van Alena i sie nie spalili , jak sobie posadzili z taka ogromna próżnią na księżycu w takich tam skafandrach okryjbida . Satelity lataja nisko to inna sprawa.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 26 maja 2018, 12:14

magda pisze:KAAN tak wiele razy nauka sie myli...
Ale fakty się nie mylą.
Siedzenie cicho jak nas oszukują to też nie jst dobre.

Przypowieści Salomona 17:28 Nawet głupiec, gdy milczy, uchodzi za mądrego, za roztropnego, gdy zamyka usta.

Wciskaja nam wielki Wybuch , ogromne odległości we wszechświecie co juz sami pomału dochodzą do tego ze może te odległosci są n=mniejsze ewolucja ,
To nie ma związku z inżynierią, loty w kosmos to czysta technika i inżynieria - wiedza praktyczna, praktyczne zastosowanie prawdziwej nauki.
no i że w takich latach kiedy technika była mocno jeszcze w powijakach juz lądowali na księżycu , bajanie przecież nie nauka.
Nie masz pojęcia o technice i możliwościach człowieka, radzę ci pooglądać dokumentalne filmy o całym programie Apollo. Nie wiem czy wiesz, ale skafandry kosmiczne wyprodukowała - uszyła firma która zajmowała się wcześniej szyciem gorsetów, staników dla kobiet i tam pracowały nad tym kobiety, które były mistrzyniami swojego zawodu. Skafander kosmiczny to majstersztyk technologii. Wykorzystywało się tam włókna ze stali nierdzewnej pokryte teflonem, materiały warstwowe - laminaty wytworzone specjalnie dla misji, w cały skafander wszyte były rurki do chłodzenia i nagrzewania, niezwykłe rzeczy... Warto popatrzeć co człowiek potrafił w tamtych czasach. Metalurgia, mechanika, elektronika... postęp niesamowity indukowany programem kosmicznym. Ta technologia pozwala dzisiaj na to żeby wywiad przeczytał to co masz w ręku i sobie czytasz jeśli jesteś pod otwartym niebem. Myślisz że po co strzelają tymi satelitami w niebo?
Jak przelecieli przez pasy Van Alena i sie nie spalili
Bo tam się nie spala, tylko jest mocne promieniowanie przez krótki okres czasu przelotu. Natężenie promieniowania nie wystarcza, żeby zabić człowieka w czasie przelotu, a tym bardziej jego spalenia. Zanim tam polecieli zmierzyli czy można.
, jak sobie posadzili z taka ogromna próżnią na księżycu w takich tam skafandrach okryjbida . Satelity lataja nisko to inna sprawa.
Próżnia to próżnia, nie można zejść poniżej próżni czyli 0P (zero Pascali), nie ma olbrzymiej próżni, jest co najwyżej wysoka próżnia, albo próżnia kosmiczna.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: magda » 26 maja 2018, 12:41

KAAN pisze:Nie masz pojęcia o technice i możliwościach człowieka, radzę ci pooglądać dokumentalne filmy o całym programie Apollo.


KAAN ja jestem po Polibudzie , może jestem juz stara i nie siedze w tym od 30 lat ale matołem całkiem nie jestem . wiem tylko że jeden jedyny raz przetestowali gościa w skafandrze kosmisznym przez 15 sekund w prózni nie az takiej jak kosmiczna i im fajtnął i jak sie ocknął bo go wyciagnęli to powiedział ze ślina mu sie pieniła na języku bo się zagotowała ale nie perzyła by gotowała sie w zwykłej temperaturze przy takim ciśnieniu i ze był tym zdziwiony i to ostatnie co pamieta . nigdy więcej nie testowano stafandrów bo i po co jeśli w kosmaos nie latają a ten gosciu to cie jakos tak z francuska nazywał LeBlanc czy coś tam . Nikt nie lata w kosmos . Widzisz komorę prózniową jakie grube sciany a porównaj do skafandra uszytego przez gorseciarrki i pomyśli sobie co by było z tym skafanderm na ksieżycu.

KAAN pisze:Bo tam się nie spala, tylko jest mocne promieniowanie przez krótki okres czasu przelotu.


napisałam potocznie pewnie że sie nie spapa też w czarnobyli=u się nie spala . Ale statek musiałby mec ołowiowe grube osłony lub leciec prostopadle do orbit planetarnych żeby pasy ominać co by nie pozwoliło na przyspieszanie grawitacyjne w grawitacji planet na takie skręcanie pod wpływem grawitacji , o raczej marnie to widzę zwłaszcza ze to promieniowani niszczy też sprzet elektroniczny.

KAAN pisze:Próżnia to próżnia, nie można zejść poniżej próżni czyli 0P (zero Pascali), nie ma olbrzymiej próżni, jest co najwyżej wysoka próżnia, albo próżnia kosmiczna.


Znów przecież pisze potocznym językiem ze to wielka próżnia wieksza w kosmosie niż to co uzyskujemy na ziemi o to chodzi. Jak na razie to ta próżnia jest nie do przeskoczenia przez ziemska technikę


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Kitka » 26 maja 2018, 12:45

Kaan, a jak zafunkcjonował na księżycu aparat fotograficzny kliszowy? To mnie zawsze ciekawiło


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 26 maja 2018, 13:47

magda pisze:
KAAN pisze:Nie masz pojęcia o technice i możliwościach człowieka, radzę ci pooglądać dokumentalne filmy o całym programie Apollo.
KAAN ja jestem po Polibudzie ,...
Jak piszesz takie bzdury techniczne, to zastanawiam się kto ci dał dyplom.
Widzisz komorę prózniową jakie grube sciany a porównaj do skafandra uszytego przez gorseciarrki i pomyśli sobie co by było z tym skafanderm na ksieżycu
. Jeśli rozumiesz cokolwiek z techniki to napisz jaka jest różnica ciśnień pomiędzy wnętrzem skafandra a próżnią kosmiczną?
KAAN pisze:Bo tam się nie spala, tylko jest mocne promieniowanie przez krótki okres czasu przelotu.
... co by nie pozwoliło na przyspieszanie grawitacyjne w grawitacji planet na takie skręcanie pod wpływem grawitacji...
Uh... ta twoja politechnika to musiała być w fazie rozwiązywania, takich bzdur dawno nie czytałem. Magda proszę, nie kompromituj się, to co piszesz to bełkot.
, o raczej marnie to widzę zwłaszcza ze to promieniowani niszczy też sprzet elektroniczny.
Dlatego w kosmos wysyła się urządzenia specjalnie przystosowane do podwyższonego poziomu promieniowania. Są specjalne techniki uodparniania elektroniki na promieniowanie.
KAAN pisze:Próżnia to próżnia, nie można zejść poniżej próżni czyli 0P (zero Pascali), nie ma olbrzymiej próżni, jest co najwyżej wysoka próżnia, albo próżnia kosmiczna.
Znów przecież pisze potocznym językiem ze to wielka próżnia wieksza w kosmosie niż to co uzyskujemy na ziemi o to chodzi. Jak na razie to ta próżnia jest nie do przeskoczenia przez ziemska technikę
To nie ma żadnego znaczenia, bo stosunek ciśnienia w skafandrze do różnicy ciśnień w komorze próżniowej i próżni kosmicznej jest na poziomie exp-6.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: magda » 29 maja 2018, 21:51

Człowieku ja sie nie znam na lotach kosmicznych ja z budowlanego , drogi mosty i budowle podziemne na inżynierii Lądowej a lotów w kosmos to tam niczego takiego nie uczyli , Mam koleżankę po Chemii na polibudzie i jeszcze mniej sie zna na lotach w kosmos , jak chcesz pogadać bardziej fachowo to szukaj moze z Lotniczego wiecej wiedzą ale nie z czasów archaicznych, jak ja studiowałam na polibudzie to kazdy wierzył ze polecieli w kosmos a teraz już wszyscy wiedzą ze nikt nigdy w kosmos nie poleciał. przejżyj internet co fachowcy piszą. Za moich czasów nie było komputerów dla ludzi. jak miałeś kalkulator to byłeś ho, ho!!!!. Czy ty sie orientujesz ze ja jestem babcia pod 70 i jeszcze na suwaku liczyłam a moja matka i ojciec byli architektami a jeszcze moja mama upierała sie ze atom jest niepodzielny a też była po polibudzie. Ja to tak widzę na podstawie tego co jest w internecie. bo i skąd babulka starowinka moze czerpać wiedzę z najłatwiej dostępnego źródła, przecież nie będę latać do naukowych bibliotek w moim wieku.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 30 maja 2018, 14:26

magda pisze:Człowieku ja sie nie znam na lotach kosmicznych ja z budowlanego....
No to nie pisz takich rzeczy bo mi się ciśnienie podwyższa jak takie coś czytam, to tak samo jak bym tobie budowlańcowi napisał, że belkę żelbetową zamocowaną z jednej strony zbroi się w dolnej części, a stropodach ociepla się od góry bez paroizolacji od dołu. Rozumiesz teraz co się dzieje w duszy inżyniera?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: dziunio » 30 maja 2018, 19:41

dziunio 25 maja:Bez emocji proszę
I coś na temat :-D https://www.youtube.com/watch?v=DADwGTkV67E


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: magda » 30 maja 2018, 21:07

No to nawet nie wykształcona osoba wie ze belka taka pracuje od góry na rozciąganie a u dołu na sciskanie wiec wiadomo gdzie co dać , a ocieplanie teraz są tak wielkie bajery że mozesz ocieplać jak chcesz izolacje też do wyboru ikoloru a mozesz nawet posadzić na dachu trawke jak masz takie zyczenie , dajesz warstwe przeciwpozarową, izolacje przed nagrzewaniem , jakąs ochrone przed zimnem na to jakaś też przed wilgocia i dalej możesz juz na tym nawet nasypać ziemi polać gnojówką i kwiatki sobie sadzić teraz czasy się zmieniły robisz co chcesz i to wszystko górą .Basen na dachu też da radę tylko fantazja cie ogranicza. jak to dobrze ze ja juz w tych czasach nie pracuję tyle zrobli nowych materiałów budowlanych ze strach sie uczyc tego a nas uczyli wymiarów cegieł, jak się czasy zmieniły. A co dopiero loty w kosmos , Taki tam dach izolujesz wieloma warstwami a taki kombinezon kosmiczny gorseciarka ze szmatki szyje a izolacja w tym jest jak fololia do pieczania, śmiesznie mi wygląda .KANN nie wirz tym z NASA ani za grosz .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości