Zagłada ludzkości 2030

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: breath » 19 maja 2018, 18:02

kontousunięte1 pisze:
Suzuja pisze:Ludzie. Przecież ten film to bajeczka. Taka sama jak 2012

Który film? Ten: https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8
Co w nim jest bajeczką? To, że rządzą światem skorumpowani politycy? A może to, że zanieczyszczenie chemią gleby i wód jest niewyobrażalne? A może to, że jedni umierają - dosłownie - z głodu, a drudzy mają z oszustw i kradzieży tyle pieniędzy, że mogą kupić cały świat? A może to, że mocarstwa wywołują wojny? No, przecież to sama prawda. Ludzie są niewolnikami korporacji. Lekarze zamiast leczyć zabijają, firmy farmaceutyczne...mówi ci to coś?
Obejrzyj najpierw, a potem pogadamy.
Tytuł filmu jest do bani i daje mylące "pierwsze wrażenie", na które, jak widać po tej dyskusji, wszyscy dali się nabrać, zakładając, że to kolejne brednie o wyznaczaniu dat końca świata. Nic podobnego.

Kreskówka Simpsonowie, jako przepowiednia, no litości... Przez chwilę się zastanawiałam, gdzie ja jestem, na zmianach na ziemi, czy na kwejku. Ludzie, trochę szacunku dla zdrowego umysłu forumowiczów, please...


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: kontousunięte1 » 19 maja 2018, 18:14

breath pisze:
kontousunięte1 pisze:
Suzuja pisze:Ludzie. Przecież ten film to bajeczka. Taka sama jak 2012

Który film? Ten: https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8
Co w nim jest bajeczką? To, że rządzą światem skorumpowani politycy? A może to, że zanieczyszczenie chemią gleby i wód jest niewyobrażalne? A może to, że jedni umierają - dosłownie - z głodu, a drudzy mają z oszustw i kradzieży tyle pieniędzy, że mogą kupić cały świat? A może to, że mocarstwa wywołują wojny? No, przecież to sama prawda. Ludzie są niewolnikami korporacji. Lekarze zamiast leczyć zabijają, firmy farmaceutyczne...mówi ci to coś?
Obejrzyj najpierw, a potem pogadamy.
Tytuł filmu jest do bani i daje mylące "pierwsze wrażenie", na które, jak widać po tej dyskusji, wszyscy dali się nabrać, zakładając, że to kolejne brednie o wyznaczaniu dat końca świata. Nic podobnego.

Kreskówka Simpsonowie, jako przepowiednia, no litości... Przez chwilę się zastanawiałam, gdzie ja jestem, na zmianach na ziemi, czy na kwejku. Ludzie, trochę szacunku dla zdrowego umysłu forumowiczów, please...

Jaka kreskówka!
To ja prosze o litość. Właśnie sprawdziłam, skąd Kaan wziął tego Pająka. Litości.
Ja mówię o tym dokumencie: https://www.youtube.com/watch?v=o06UvHgahr8
Może ktoś odpali wreszcie, a nie głupoty wypisuje.
Dostało mi się za jakiegoś Pająka, a właśnie widze, że na stronie gdzie YT wyświetla ten zalinkowany film jest też jakiś proponowany pt.Dr Jan Pająk po polsku.
Powinieneś mnie przeprosić, Kaan za ten najazd w sprawie człowieka, o którym nie mam bladego pojęcia i o którym w podanym przeze mnie filmie nie ma ani słowa. Też za to "pogaństwo", które dla mnie brzmiało jednoznacznie-wklejam pogańskie treści.
:-/


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: breath » 19 maja 2018, 18:28

No i lekarze zamiast leczyć zabijają, skąd takie obrzydliwe uogólnienie.To tak, jakby powiedzieć, ze kierowcy zamiast jezdzić bezpiecznie,wciąż rozjeżdżają pieszych i rowerzystów.Co za puste myślenie..Czy nikt z twoich znajomych nie został wyleczony, zreanimowany, zoperowany przez tych lekarzy, jak ich nazywasz, zabójców...Co za chore myślenie...Nie tak dawno temu, żaliłaś się, że nie możesz się dostać do stomatologa.Może i lepiej, że się nie dostałaś, bo z pewnościa on zamiast wykonać ci ekstrakcję zęba, zdekapitowałby cię.Bo co by mu zależało, wszak on już należy do kasty zabójców.Może zamiast wypisywać bzdury na forum, lepiej iść na spacer, pogoda piękna, cudna wiosna, no i dotleniony mózg przestanie generować takie bzdury.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: kontousunięte1 » 19 maja 2018, 18:33

Widzę, że już teraz o wszystko jestem obwiniana.
Co się z wami dzieje, ludzie?
Tak, breath, masz rację. Lepiej, że się nie dostałam do lekarza.
Mam nadzieję na szybkie zdechnięcie. Bo już nie mogę patrzeć na świat i ludzi.


breath
Posty: 134
Rejestracja: 14 mar 2017, 19:51
wyznanie: Kościół Chrystusowy w RP
O mnie: osiem lat temu nawrocenie i chrzest
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: breath » 19 maja 2018, 19:03

To smutne, co napisałaś.Cóż, mnie też jest ciężko w tym świecie, a i z ludżmi ze swiata jest mi nie po drodze, ale jakoś daję radę, bo nie oni są ważni w mym życiu. Nie daj się, od dzisiaj będziesz stale w mych modlitwach. Pozdrawiam Cię.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: KAAN » 19 maja 2018, 20:12

kontousunięte1 pisze:Powinieneś mnie przeprosić, Kaan za ten najazd w sprawie człowieka,
Ty powinnas przeprosić za pogańskie treści, chyba nie oglądałaś tego filmu uważnie, jest tam wstawka o Korei i magnetokrafcie, a jego ideą jest ograniczenie populacji do mniej niż jednej dziesiątej obecnej, skrajnie lewacka ideologia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: magda » 20 maja 2018, 00:12

No w internecie jest wielu Pająków jest taki Pająk ale Henryk -żydożerca. Jest najsławniejszy ortopeda ten co do niego kolejki są na 3 lata naprzód i ten Pająk-świr. film obejrzałam ii jest takim typowym straszakiem jakich całe mnóstwo w internecie , staraszy sie wszystkim , jedne straszaki są krótsze inne to takie tasiemce jak ten. Już wiadomo ze w warzywach jest chemia i ze są bezwartosciowe to taki straszak , Charlota Gerlson co leczy raka w klinice swojego ojca sokami warzywno owocowymi była zszokowana że ludzie biedni co nie stać ich było na warzywa ekologoczne robili soki z tych trujących z marketu bezwartościowych a okazało sie że efekty są równie dobre jak po tych ekologicznych wiec kobieta zrobiła testy i jak sie okazuje rzadko które warzywa absorbują chemię z podłoża , po prostu absorbują tylko co im jest potrzebne i ich skład jest taki sam jak tych eko. Eko to biznes po prostu i mają straszaka zeby ludzie sie bali taniej żywności to samo z mięsem czy nabiałem . Ziemia bardzo sybko sie regeneruje , Nikt nie ma planu wyludnienia bo Ludzie to rymek zbytu dla tych co produkują nadmiar dóbr, , na razie jest pełno kedzenia aż nadmiar powodujący otyłośc społeczeństw nawet w biednej Afryce . Zło nadejdzie jest to zapowiedziane w Bibii jak wyjedzie koń blady za którym idzie piekło na razie wyjechał "koń ekonomiczny" czekamy na ostatniego. Ale Biblia tez mówi

Mk 13:20 bw "A jeśliby Pan nie skrócił tych dni, nie ocalałaby żadna istota, ale ze względu na wybranych, których wybrał, skrócił te dni."

Więc jeśli wierzysz w Boga to ze względu na Jezusa jesteś chronony

Ap 9:4 bw "I powiedziano im, aby nie wyrządzały szkody trawie, ziemi ani żadnym ziołom, ani żadnemu drzewu, a tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Bożej na czołach."

No i te okropności będą dotyczyć ludzi którzy nie mają pieczęci Bożej .

Ten film to bardzo dobry straszak taki obrazowy ale przestraszyc moze tylo niewierzących co wierzą w ewolucję i miliardy lat jak to zginęły dinozaury żeby pokazać ze mozemy iśc w ślady dinozaurów. No tu nie chidzi o to zeby ostrzegać ludzi ale i to żeby człowiek się Bał , żył w strachu, przed, glutenem, szczepieniami, lekarzami mordercami, głodem, asteroidą, dziórą ozonową l kosmitami i czym sie tylko da , za to mamy olej kokosowy co na to wszystko pomoże wiec co tu się martwić ;P :rotfl: :lmao:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: dziunio » 20 maja 2018, 14:19

To,że Ciebie nie interesuje co się dzieje na świecie czy też ze światem nie oznacza,że nie interesuje reszty i jest to dobra,chrześcijańska postawa..Ze światem jest coraz gorzej i autor podaje niektóre ciekawe spostrzeżenia,interpretacje z którymi można się zgadzać bądź nie.Nie rozumiem skąd w tym temacie taka g.burza O.o temat zamieściłem w stop teologi gdyż nie jest to film teologiczny(aczkolwiek zawiera kilka ciekawych wstawek z Biblii),a bardziej analityczny,teoriowy.Nie ma tam żadnych bezeceństw(chyba,że coś mi umknęło?) itd.kontousunięte1 dobrze wyłuskała kilka plusów filmu :)


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: magda » 20 maja 2018, 14:32

Dziunio takie tendencyjne filmy i teorie spiskowa w internecie to nie źródło z ktrego mozna czerpać żetelne informacje o świecie , nikt nie negije ze trzeba sie interesowac wydarzeniami zwłaszcza ze nasz Pan Jezus sam nam mówił zeby obserwować co sie dzieje . Takie folmy są dla straszenia i trzymania ludności w strachu to nie jest solidne źródło. Depopulacja to jest strzelanie sobie w stopę , Ten świat i nim rządzący są zachłanni, i rządzi nimi pieniądz wiec nie zlikwidują rynku zbytu bo by zniszczeli swoje źródła dochodu ale przykręcą srubą na ile sie da, nie całkiem bo kto by kupował , brał kredyty , spłacał itp wiec lepiej mieć przestaraszone społeczeństwo i rynek zbytu niż zadne. A lekarze są uczciwi i wielu jest ofiarnych walczących o pacjenta , miałam męża lekarza i bywałam w srodowisku lekarzy nasłuchałam sie i na oglądałam wiec może te koncerny farmaceutyczne to owszem wielki Biznes i pokręcony ale nie lekarze. W takim filmie jest za dużo fałszu zeby go poważnie brać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: dziunio » 20 maja 2018, 14:36

O ile dobrze pamiętam pisałaś,że nie jesteś z tego świata,a więc...tutaj się wyśmiewałaś co by nie mówić z rzeczy które już szkodżą ludzkości.To co dla Ciebie jest strzeleniem sobie w stopę dla gościa z wpływami może być "kupieniem sobie ferrari",Nie zamierzam się tutaj wykłócać o film,masz jak najbardziej
prawo do swej krytycznej opini.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: magda » 20 maja 2018, 15:06

Dziunio trzeba patrzyc na to co się realnie dzieje a nie na to co przypuszczają ze Rządy knują. Nie jestem z tego świata i każdy co wierzy w Jezusa ma ojczyznę w niebie ale na razie tu przebywam i patrzę co sie dzieje w około jeszcze nie oslepłam mimo ze jestem na dobrej drodze do oślepnięcia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: dziunio » 20 maja 2018, 17:48

To że chrześcijanin nie jest z tego świata nie oznacza,że ma tylko patrzeć.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: magda » 22 maja 2018, 01:51

A niby co ma robić?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: dziunio » 22 maja 2018, 09:49

Analizować,ostrzegać,działać...a nie tylko patrzeć O.o przy okazji z teorii https://www.youtube.com/watch?v=AnOE29T38ww :-D


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zagłada ludzkości 2030

Postautor: Kamilzon » 23 paź 2018, 19:59

Ostatnio miałem przyjemność przeczytać książkę o Wojnie Trzydziestoletniej szwedzkiego historyka Petera Elglunda "Lata Wojen".
Historia opisana tam też przypominała koniec świata. Wojna, zarazy i głód to była codzienność dla mieszkańców różnych Księstw Niemieckich.
I już wtedy pojawiali się różni głosiciele którzy oznajmiali koniec świata.
BTW. Większość żołnierzy ginęła przez różnego typu choroby a nie przez rany odniesione w walkach, higiena w obozach była na poziomie zerowym. W czasach kryzysu finansowego Armii Szwedzkiej kiedy jeszcze nie mieli piniązków od Kardynała Richelieu, to żołnierze szwedzcy chodzili pół nago w obdartych łachmanach. Najgorzej w czasie tej wojny mieli mieszkańcy wsi, nie dość że byli narażeni na gwałty, morderstwa i rozboje to jeszcze musieli płacić kontrybucje no i wsie były ogołacane z żywności. A w zdobywanych miastach mieszkańcy musieli płacić "podatek pożarowy" tak aby przypadkowo nie wybuchł w czasie stacjonowana armii w mieście. ;)


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości