Facebook

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Facebook

Postautor: kontousunięte1 » 21 mar 2018, 19:25

Może przesadzam, ale...
Dla samej siebie, po tych niepokojących artykułach na temat manipulacji jakich dopuścił się Fb (jestem przekonana, że nie tylko on), postanowiłam skorzystać z rady z tego artykułu: https://tech.wp.pl/jak-usunac-konto-na- ... 089763457a
i skopiowałam sobie własne archiwum. Dokładnie poprosiłam o skopiowanie (u dołu artykułu jest tabelka) i otrzymałam wszystko. No i jestem w wielkim szoku. Szczególnie jeśli chodzi o moje dane, jakie mają przeróżne firmy na mój temat. Człowiek (ja) jest jednak durny (ja) , i nie zdaje sobie do końca sprawy, co dzieje się jeśli kliknie w cokolwiek (choćby po to, aby wyrazić sympatię dla osoby, która coś tam udostępniła).
Jeszcze nie usuwam konta, bo to najszybsza i najtańsza forma komunikacji z moją córcią, ale po ustaleniu z nią innych form, mam zamiar zrezygnować z tego wątpliwego dobrodziejstwa, jakim jest Fb.
Z czystej ciekawości radze wam poprosić o archiwa własne, a niejeden zrobi takie oczy :eek: :eek: :D
(no chyba, że wszyscy wiecie, a tylko ja, jak zwykle taka nieuświadomiona naiwna i ostatnia jestem :lmao: )


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Facebook

Postautor: kontousunięte1 » 21 mar 2018, 19:56

Efendi pisze:A co to za archiwum?? Bo chyba za glupi jestem i nie wiem ;)

Otrzymujesz wszystkie informacje, które kiedykolwiek zamieściłeś, wszystkie twoje kliknięcia, każdą aktywność, jakich masz czy miałeś znajomych, jacy reklamodawcy mają twoje dane (to jest lista najdłuższa!, firmy z całego świata-mnie poraża), wszystkie fotki swoje i te zamieszczone na osi, dane osobowe itd.itd.
Masakra.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Facebook

Postautor: kontousunięte1 » 21 mar 2018, 20:19

To racja. Ale na pewno od dziś będę bardzo ostrożna zanim kliknę w jakieś "lubię" ;-)
Nawet jeśli to będzie kwiatek, piesek, piosenka czy cokolwiek. Z analizy tej listy firm wynika, że np.kila lat temu dałam gdzieś jakiegoś lajka, a na drugim końcu świata mają wszystkie moje dane.
I mogą z nimi zrobić co tylko chcą.
Przed południem był też artykuł w tym temacie o podrabianiu danych osobowych ludzi z fb i wykorzystywaniu ich do nielegalnych celów. A dochodzić swoich praw można tylko w Kaliforni (nie obowiązuje ich to, że np. mieszkasz e UE, w Polsce czy gdziekolwiek). Prawodawstwo kalifornijskie obowiązuje wszystkich użytkowników Fb. :lol:


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Facebook

Postautor: ZbiMacz » 22 mar 2018, 08:29

To trzeba jak najwięcej materiałów ewangelizacyjnych tam zamieszczać


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Facebook

Postautor: kontousunięte1 » 22 mar 2018, 08:37

ZbiMacz pisze:To trzeba jak najwięcej materiałów ewangelizacyjnych tam zamieszczać

Niekoniecznie. Kiedyś wyłącznie na takie "polowałam", a potem dostajesz "reklamy" od tak dziwacznych wspólnot, że węgiel kiełkuje.
Wyszłam ze wszystkich "kółek zainteresowań". Z dziewiarskich, biblijnych, książkowych itd.
Po prostu nie mogę znieść tego natrętnego włażenia (i bardzo często kompletnie nietrafionego) w moje zainteresowania.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości