Genesis spiewa o Ruchu Wiary?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Genesis spiewa o Ruchu Wiary?

Postautor: diedmaroz » 14 gru 2017, 11:03

https://s14-eu5.ixquick.com/wikioimage/ ... 94b71a.jpg Okładka singla mówi sama za siebie...


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Genesis spiewa o Ruchu Wiary?

Postautor: polk » 14 gru 2017, 14:07

Ta piosenka nie jest o Joelu Osteenie, jego teleewangelizm nie jest nastawiony na kasę i rzekome proroctwa. W USA za to znajdziesz innych teleewangelistów, którzy na swoich kazaniach "prorokują" i powołują sie na swoje "znajomości" z Jezusem.
Joel Osteen przy nich wszystkich to pokorny kaznodzieja.
Genesis śpiewa o ludziach pokroju Benny Hinn albo Todd Bentley.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Genesis spiewa o Ruchu Wiary?

Postautor: polk » 14 gru 2017, 14:35

Mimo, że nie we wszystkim zgadzam się z Joelem Osteenem to muszę przyznać, że nigdy nie słyszałem by nauczał on o "upadkach w Duchu, modlitwy językami, wygłaszania proroctw, wiązaniach demonów itd". Widać w tym ogromną różnicę między nim a jego ojcem Johnem Osteenem. Zresztą wielu zielonoświątkowców przez to odcina się od Joela i Lakewood Church. Jego kościół bardziej nazwałbym ewangelicznym z elementami charyzmatycznymi, niż "charyzmatycznym" czy "zielonoświątkowym". Joel nie pobiera pieniędzy z kościoła, żyje z wydawanych książek.
Co do reszty to Benny Hinn, Joyce Meyer i Kenneth Copeland są jedną wielką zielonoświątkową herezją nastawiona na kase, nowe objawienia itp.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Genesis spiewa o Ruchu Wiary?

Postautor: polk » 14 gru 2017, 16:17

Efendi czytaj ze zrozumieniem. Ja nie bronię Benny Hinna, Joyce Meyer i Kennetha Copelanda, uważam że są oni zwiedzeni na maksa.
Jedyne co robie to mówię, żeby nie wrzucać do jednego worka Joela Osteena z nimi.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Genesis spiewa o Ruchu Wiary?

Postautor: KAAN » 15 gru 2017, 10:08

polk pisze:Jedyne co robie to mówię, żeby nie wrzucać do jednego worka Joela Osteena z nimi.
To taki sam zwodziciel jak inni, głosi fałszywą ewangelię - uniwersalizm.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Genesis spiewa o Ruchu Wiary?

Postautor: polk » 15 gru 2017, 13:16

KAAN są różne stopnie zwiedzenia.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Genesis spiewa o Ruchu Wiary?

Postautor: KAAN » 15 gru 2017, 15:21

polk pisze:KAAN są różne stopnie zwiedzenia.
To prawda, Osteen jest w wielkim zwiedzeniu, on nie zna Ewangelii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości