Film Luter i rewolucja protestancka.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 20:19

Może nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja nie twierdzę że jest jakaś świadoma ciągłość między protestantyzmem, oświeceniem, rewolucją francuską, komunistami i lewakami.

To źle twierdzisz, bo nie znasz protestantyzmu. W Polsce jest mało protestantów "w sumie". Trochę po świecie trzeba by się było rozejrzeć.
Jak się angażują we współpracę z ... krk... :)


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Albertus » 25 sie 2017, 20:23

saracen pisze:
A czarne karty katolicyzmu na pewno zna większość.

Nie sądzę. O najnowszej czarnej karcie pedofilii mało ludzi wie, jaka rzeczywiście skala przestępstw miała miejsce...
Mało kto wie o istnieniu dokumentu Crimen Sollicitationis... i jakie były skutki jego stosowania...
A spróbuj porozmawiać... zahukają Cię, żeś heretyk, że kościół atakujesz.
Zapytaj, czy zdają sobie sprawę katolicy z tego, że w czasie pontyfikatu JPII pedofilia wśród kleru krk miała się"dobrze", a on rzekomo NIC o tym nie wiedział...
Szef firmy nie wie co się w firmie dzieje...
Nieźle...

Problem w tym że mnóstwo protestantów właśnie katolickimi grzechami argumentuje rzekomą fałszywość katolicyzmu nie znając przy tym trudniejszych faktów z historii protestantyzmu

Myślę, że wśród współczesnych protestantów jest większa świadomość zbrodni jakie zostały popełnione w przeszłości przez protestantów w ciągu 500 lat. Większa świadomość niż byś to sobie mógł wyobrazić.

Z drugiej strony... zapytaj przeciętnego katolika, czy wie, że był czas w którym za czytanie biblii, czy posiadanie groziła kara śmierci...


A jaką ty masz wiedzę na temat pedofilii wśród protestanckich pastorów?

Słyszałeś może o takim pastorze który przez kilkadziesiąt lat wykorzystywał z koleżkami seksualnie młodych chłopców podczas wędrownych ewangelizacji? Nazywał się Tony Leyvahttps://en.wikipedia.org/wiki/Brother_Tony_Leyva

Jak to możliwe że przez kilkadziesiąt lat rodzice molestowanych dzieci niczego nie dostrzegli ani nie zgłosili?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Albertus » 25 sie 2017, 20:27

saracen pisze:
Może nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja nie twierdzę że jest jakaś świadoma ciągłość między protestantyzmem, oświeceniem, rewolucją francuską, komunistami i lewakami.

To źle twierdzisz, bo nie znasz protestantyzmu. W Polsce jest mało protestantów "w sumie". Trochę po świecie trzeba by się było rozejrzeć.
Jak się angażują we współpracę z ... krk... :)


Ale co źle twierdzę?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 20:30

Ale co źle twierdzę?

Ciągłość pomiędzy tym co wymieniłeś.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Dragonar » 25 sie 2017, 20:36

Albertus pisze:Tylko że ja nie miałem na myśli jakichś wypowiedzi internetowych tylko ogólnodostępnych filmów, książek,artykułów w gazetach, lektur i podręczników szkolnych.
Nie wiem jak teraz ale mnie w szkole od dziecka uczono o tym jak to feudalny Kościół gnębił biednego chłopa a protestancki etos pracy był źródłem zamożności a bida efektem katolickiej ciemnoty a polscy protestanci to wszyscy światli i mądrzy byli jak Frycz Modrzewski.A katolicka inkwizycja i oczywiście ciemne wieki itd

A mnie uczyli, że kalwinizm polega na tym, że kto bogatszy i bardziej opływający w luksus, ten jest pewniej przeznaczony do zbawienia. W wyniku polemik z nauczycielką to prostowałem, jednak słyszałem tę bzdurę w tak wielu miejscach i od tak wielu osób, że zainteresowałem się tematem i najwyraźniej jest to efekt dezinformacji, która powstała w wyniku dziwnego nałożenia się socjologicznych obserwacji Maxa Webera z Etyki protestanckiej... z XX wieku na teologię Kalwina w XVI wieku.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Albertus » 25 sie 2017, 20:47

saracen pisze:
Ale co źle twierdzę?

Ciągłość pomiędzy tym co wymieniłeś.


Ja twierdziłem że jest ciągłość w zakresie antykatolicyzmu.

I to jest fakt.

Twoja ciekawa deklaracja że jakoś tam współpracujesz z katolikami niczego w tym, nie zmienia


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 21:02

Ja twierdziłem że jest ciągłość w zakresie antykatolicyzmu.

Powiem Ci tak. Ze swojego doświadczenia zauważyłem, że jest więcej antyprotestantyzmu ze strony krk niż antykatolicyzmu ze strony protestantów. Przynajmniej ze strony Luteran.
Uwierz na słowo, że nikt specjalnie nie wskazuje palce i mówi, a katolicy to to czy tamto.
Wręcz... podkreśla się to co łączy.

Możesz mi wierzyć, albo nie.

Twoja ciekawa deklaracja że jakoś tam współpracujesz z katolikami niczego w tym, nie zmienia

Nie że konkretnie ja... tylko luteranie.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Rembov » 25 sie 2017, 21:57

saracen pisze:Mało kto wie o istnieniu dokumentu Crimen Sollicitationis... i jakie były skutki jego stosowania...

Przeczytałeś ten dokument? Wiesz co w nim zapisano?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 22:07

Przeczytałeś ten dokument? Wiesz co w nim zapisano?

Czy wiesz, że papież wiedział o tym dokumencie?
Kiedy został zastąpiony innym? Dopiero w 2001 r.
W 2010 "update"...

Co w ogóle zrobił JP II przeciw pedofilii?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Rembov » 25 sie 2017, 22:36

saracen pisze:
Przeczytałeś ten dokument? Wiesz co w nim zapisano?

Czy wiesz, że

Zadałem ci pytanie i racz NA NIE odpowiedzieć:

Czy zapoznałeś się z treścią Crimen Sollicitationis i z autopsji wiesz co w nim zapisano?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Albertus » 25 sie 2017, 22:38

saracen pisze:
Ja twierdziłem że jest ciągłość w zakresie antykatolicyzmu.

Powiem Ci tak. Ze swojego doświadczenia zauważyłem, że jest więcej antyprotestantyzmu ze strony krk niż antykatolicyzmu ze strony protestantów. Przynajmniej ze strony Luteran.
Uwierz na słowo, że nikt specjalnie nie wskazuje palce i mówi, a katolicy to to czy tamto.
Wręcz... podkreśla się to co łączy.

Możesz mi wierzyć, albo nie.

Twoja ciekawa deklaracja że jakoś tam współpracujesz z katolikami niczego w tym, nie zmienia

Nie że konkretnie ja... tylko luteranie.


Luteranie to obecnie mniejszość w protestantyzmie


Poza tym rozmawiamy o filmie który ma być o historii a nie o czasach obecnych


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 22:41

Luteranie to obecnie mniejszość w protestantyzmie

To nie ma żadnego znaczenia, z drugiej strony, masz jakieś statystyki - tak z ciekawości?


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 22:46

Zadałem ci pytanie i racz NA NIE odpowiedzieć:
Czy zapoznałeś się z treścią Crimen Sollicitationis i z autopsji wiesz co w nim zapisano?

Tak, zapoznałem się.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Rembov » 25 sie 2017, 22:50

saracen pisze:
Zadałem ci pytanie i racz NA NIE odpowiedzieć:
Czy zapoznałeś się z treścią Crimen Sollicitationis i z autopsji wiesz co w nim zapisano?

Tak, zapoznałem się.

Ciekawe. To powiedz mi, co ten dokument stwierdza na temat tego, co mają robić ofiary pedofilii wobec władz świeckich?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Albertus » 25 sie 2017, 23:03

saracen pisze:
Luteranie to obecnie mniejszość w protestantyzmie

To nie ma żadnego znaczenia, z drugiej strony, masz jakieś statystyki - tak z ciekawości?


Luteran na świecie jest obecnie ok.74 mlnhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Luteranizm


A ogółem protestantów na świecie ok 800mlnhttps://pl.wikipedia.org/wiki/Protestantyzm_na_%C5%9Bwiecie


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości