Film Luter i rewolucja protestancka.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: KamilPawelak » 23 sie 2017, 18:20

Zachęcam do wsparcia. :)

braunmovies.com


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: kruszynka » 23 sie 2017, 20:54

Pomyliłeś działy.
"Popraw wszystkim humor" jest obok.

"W dramaturgii filmu sama biografia Lutra – ze szczególnym uwzględnieniem faktów nieznanych szerzej także współczesnym wyznawcom rozmaitych sekt protestanckich – posłuży jako wątek ramowy."

Zamiast zachęcać sekciarzy do wsparcia zwróć się do Pana Rydzyka. Jego przychód to 55 mln. Może wesprze :-D


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: KamilPawelak » 23 sie 2017, 21:01

Jak się nie boją to wesprą lub/i zobaczą. :)


saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 23 sie 2017, 23:28

Zamiast zachęcać sekciarzy do wsparcia zwróć się do Pana Rydzyka. Jego przychód to 55 mln. Może wesprze :-D

Chyba się zwiększy. Relikwiami zaczęli handlować...


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Filip » 23 sie 2017, 23:31

Z jakiego względu miałbym wspierać projekt, którego autor nie kryje swojej niechęci do protestantyzmu?


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: KamilPawelak » 24 sie 2017, 07:53

Ku Prawdzie Filipie. :)


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Filip » 24 sie 2017, 10:26

Braun zdaje się nie jest zainteresowany prawdą, tylko przedstawieniem swojej negatywnej opinii na temat reformacji. Co prawda w jego mniemaniu pewnie to jedno i to samo, ale nie muszę podzielać jego opinii.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Dragonar » 24 sie 2017, 14:36

KamilPawelak pisze:Ku Prawdzie Filipie. :)

Mając na uwadze poprzednie wypowiedzi Grzegorza Brauna na tematy religijne, nie spodziewałbym się znaleźć w tym filmie zbyt wiele prawdy. Poza tym, budżet 490 000 zł na film dokumentalny jest dla mnie co najmniej podejrzany.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 24 sie 2017, 19:31

Mając na uwadze poprzednie wypowiedzi Grzegorza Brauna na tematy religijne, nie spodziewałbym się znaleźć w tym filmie zbyt wiele prawdy. Poza tym, budżet 490 000 zł na film dokumentalny jest dla mnie co najmniej podejrzany.

ah... jak Ci katolicy zabiegają o ekumenizm... czyli wszyscy pod JEDNYM PAPIEŻEM :lmao:


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Albertus » 25 sie 2017, 09:11

Zobaczymy jak film powstanie. Nie ma co oceniać tego czego jeszcze nie ma.
A jak powstanie to może zachęci to innych do zainteresowania się protestantyzmem.

W Polsce bardzo brakuje jakiegokolwiek krytyczne podejścia do protestantyzmu.

Naprawdę trzeba sporego wysiłku aby dotrzeć do informacji burzących jego idylliczny obraz.

Mnóstwo ludzi mających w umyśle czarno biały obraz - zawsze złego katolicyzmu i zawsze dobrego protestantyzmu może być bardzo zaskoczonych a pewnie oburzonych.I nie myślę tu wcale tylko o protestantach bo jest mnóstwo katolików którzy wstydzą się katolickiej przeszłości a protestantyzm kojarzy im się tylko z młodym dzielnym Lutrem przybijającym swoje tezy do drzwi katedry( ciekawe kto z dzisiejszych protestantów zna i podpisuje się pod tymi tezami) albo z modlącymi się pobożnie nad posiłkiem protestantami z amerykańskich westernów. Ale może zachęci to ich do samodzielnych poszukiwań historycznych. Choć to jest też bardzo trudne bo protestanci od początku byli mistrzami propagandy i manipulatorami a jak ich zapał trochę ustał to pałeczkę przejęło antykatolickie tzw "oświecenie" a potem rewolucja francuska i jej zwolennicy a potem znowu komuniści i różnej maści lewactwo. Wszyscy oni podtrzymywali czarną legendę katolicyzmu i idylliczny obraz protestantyzmu.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Dragonar » 25 sie 2017, 14:16

Albertus pisze:W Polsce bardzo brakuje jakiegokolwiek krytyczne podejścia do protestantyzmu.

Naprawdę trzeba sporego wysiłku aby dotrzeć do informacji burzących jego idylliczny obraz.

Problem w tym, że wizja Brauna prawdopodobnie jedynie odwróci postrzeganie protestantyzmu i katolicyzmu, portretując ten pierwszy jako zawsze zły, a drugi jako zawsze doskonały i święty, czyli idylliczny. Zresztą nie widzę sensu, by dłubać w historii protestantyzmu lub katolicyzmu, wygrzebywać brudy, jakieś wątłe powiązania i teorie spiskowe typu: jezuici rządzą światem albo: Hitler inspirował się protestantyzmem. Co to da? To wszystko nie ma znaczenia i nie wpływa na to, czy protestantyzm lub katolicyzm są prawdziwe, czy też nie.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: MrSponge » 25 sie 2017, 17:10

Albertus pisze:Zobaczymy jak film powstanie. Nie ma co oceniać tego czego jeszcze nie ma.
A jak powstanie to może zachęci to innych do zainteresowania się protestantyzmem.

Nie zachęci. Według mojej wiedzy film idzie w kierunku połączenia Reformacji z Ruchami Masońskimi. Reformacja przedstawiona będzie jako ruch mający na celu doprowadzenie do rewolucji mas, świeckiej Europy bez wartości chrześcijańskich oraz zniszczenia chrześcijaństwa. Jeżeli w istocie tak będzie, to mamy niestety stek bzdur. Ale jak ktoś to robi za swoje, a nie moje pieniądze - to niech robi, chociaż Bóg każdego rozliczy za to jak budował...
Albertus pisze:W Polsce bardzo brakuje jakiegokolwiek krytyczne podejścia do protestantyzmu.

Tzn.? Jest tyle samo pospolitych kłamstw na temat protestantyzmu co na temat katolicyzmu więc... Hmmm...
Albertus pisze:Naprawdę trzeba sporego wysiłku aby dotrzeć do informacji burzących jego idylliczny obraz.

Ignorant kompletny ma obraz "idyllicznej Reformacji". Taki obraz pokazuje film "Luter" z Josephem Fiennesem - kłamliwie przedstawiający cały ten obraz jako zły Rzym i dobry Luter. Film ważny chyba jedynie w kontekście historycznym i szkoda, że w PL mało znany, ale gdyby był poparty odpowiednią dyskusją PRZED i PO jego wyświetleniu, gdzie wypowiadałyby się obie strony - to mógłby być może i pożyteczny. A tak... Hmmm...
Albertus pisze:Mnóstwo ludzi mających w umyśle czarno biały obraz - zawsze złego katolicyzmu i zawsze dobrego protestantyzmu może być bardzo zaskoczonych a pewnie oburzonych.I nie myślę tu wcale tylko o protestantach bo jest mnóstwo katolików którzy wstydzą się katolickiej przeszłości a protestantyzm kojarzy im się tylko z młodym dzielnym Lutrem przybijającym swoje tezy do drzwi katedry( ciekawe kto z dzisiejszych protestantów zna i podpisuje się pod tymi tezami) albo z modlącymi się pobożnie nad posiłkiem protestantami z amerykańskich westernów.

Myślę, że wielu zna tezy Lutra. Niewielu zna jego dalsze losy i to one mogą bardziej szokować, zwłaszcza jego radykalizacja i zwalczanie wszystkiego co nieluterańskie... :O Co do samych tez, to katolicy często nie znają ich w ogóle, po czym odkrywają je i myślą, że "Ha! protestanci nie wiedzą, że Luter wierzył w odpusty, czyściec itd." - są takie prześmiewcze filmiki w necie na ten temat... Nawet zabawne czasami. :->
Albertus pisze:Ale może zachęci to ich do samodzielnych poszukiwań historycznych. Choć to jest też bardzo trudne bo protestanci od początku byli mistrzami propagandy i manipulatorami a jak ich zapał trochę ustał to pałeczkę przejęło antykatolickie tzw "oświecenie" a potem rewolucja francuska i jej zwolennicy a potem znowu komuniści i różnej maści lewactwo. Wszyscy oni podtrzymywali czarną legendę katolicyzmu i idylliczny obraz protestantyzmu.

Grasz na melodię Brauna i fundamentalistów rzymskokatolickich, szkoda... No cóż... Ale OK, niech ten film powstanie i dobra jest! Chętnie go zobaczę, chociaż trudno mi się takie rzeczy ogląda podobnie jak trudno mi się ogląda/czyta pospolite oszczerstwa pod adresem katolików rzymskich jakoby np. modlili się do figur czy do obrazów, a nie na tym polega bałwochwalstwo w tym kościele, bo równie dobrze protestanci modlą się "do krzyża" w zborach podczas uwielbienia...

Widzę u Ciebie wpływ "Polonia Christiana", albo się mylę... Obym się mylił.


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Albertus » 25 sie 2017, 19:25

Dragonar pisze:
Albertus pisze:W Polsce bardzo brakuje jakiegokolwiek krytyczne podejścia do protestantyzmu.

Naprawdę trzeba sporego wysiłku aby dotrzeć do informacji burzących jego idylliczny obraz.

Problem w tym, że wizja Brauna prawdopodobnie jedynie odwróci postrzeganie protestantyzmu i katolicyzmu, portretując ten pierwszy jako zawsze zły, a drugi jako zawsze doskonały i święty, czyli idylliczny. Zresztą nie widzę sensu, by dłubać w historii protestantyzmu lub katolicyzmu, wygrzebywać brudy, jakieś wątłe powiązania i teorie spiskowe typu: jezuici rządzą światem albo: Hitler inspirował się protestantyzmem. Co to da? To wszystko nie ma znaczenia i nie wpływa na to, czy protestantyzm lub katolicyzm są prawdziwe, czy też nie.


Filmu jeszcze nie ma więc nie można go oceniać Natomiast jeśli zostaną tam podane prawdziwe informacje burzące idylliczną wizję protestantyzmu to bardzo dobrze bo 99,99% Polaków nie zna takich informacji. A czarne karty katolicyzmu na pewno zna większość.
Nawet jeśli w filmie będą prostowane i wyjaśniane nieprawdziwe informacje składające się na czarną legendę KK to też bardzo dobrze bo brakuje takich wyjaśnień.

Problem byłby tylko wtedy gdyby w filmie padały jakieś nieprawdziwe informacje i zarzuty wobec protestantyzmu. To rzeywiście obniżałoby jego wartość ale mam nadzieję że tego nie będzie.

Zresztą nie widzę sensu, by dłubać w historii protestantyzmu lub katolicyzmu, wygrzebywać brudy, jakieś wątłe powiązania i teorie spiskowe typu: jezuici rządzą światem albo: Hitler inspirował się protestantyzmem. Co to da? To wszystko nie ma znaczenia i nie wpływa na to, czy protestantyzm lub katolicyzm są prawdziwe, czy też nie.



Można by się nawet z tym zgodzić.

Problem w tym że mnóstwo protestantów właśnie katolickimi grzechami argumentuje rzekomą fałszywość katolicyzmu nie znając przy tym trudniejszych faktów z historii protestantyzmu


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 19:52

A czarne karty katolicyzmu na pewno zna większość.

Nie sądzę. O najnowszej czarnej karcie pedofilii mało ludzi wie, jaka rzeczywiście skala przestępstw miała miejsce...
Mało kto wie o istnieniu dokumentu Crimen Sollicitationis... i jakie były skutki jego stosowania...
A spróbuj porozmawiać... zahukają Cię, żeś heretyk, że kościół atakujesz.
Zapytaj, czy zdają sobie sprawę katolicy z tego, że w czasie pontyfikatu JPII pedofilia wśród kleru krk miała się"dobrze", a on rzekomo NIC o tym nie wiedział...
Szef firmy nie wie co się w firmie dzieje...
Nieźle...

Problem w tym że mnóstwo protestantów właśnie katolickimi grzechami argumentuje rzekomą fałszywość katolicyzmu nie znając przy tym trudniejszych faktów z historii protestantyzmu

Myślę, że wśród współczesnych protestantów jest większa świadomość zbrodni jakie zostały popełnione w przeszłości przez protestantów w ciągu 500 lat. Większa świadomość niż byś to sobie mógł wyobrazić.

Z drugiej strony... zapytaj przeciętnego katolika, czy wie, że był czas w którym za czytanie biblii, czy posiadanie groziła kara śmierci...


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Film Luter i rewolucja protestancka.

Postautor: Albertus » 25 sie 2017, 20:13

MrSponge pisze:Nie zachęci. Według mojej wiedzy film idzie w kierunku połączenia Reformacji z Ruchami Masońskimi. Reformacja przedstawiona będzie jako ruch mający na celu doprowadzenie do rewolucji mas, świeckiej Europy bez wartości chrześcijańskich oraz zniszczenia chrześcijaństwa. Jeżeli w istocie tak będzie, to mamy niestety stek bzdur. Ale jak ktoś to robi za swoje, a nie moje pieniądze - to niech robi, chociaż Bóg każdego rozliczy za to jak budował...


Nie sądzę aby Luter miał na celu rewolucję społeczną choć powinien się z nią liczyć burząc ówczesny porządek społeczny. Na pewno nie miał na celu niszczenia chrześcijaństwa ani wartości chrześcijańskich w ogóle.Podobnie i książęta popierający Lutra nie tyle chcieli rewolucji społecznej co chcieli przejęcia majątków kościelnych i całkowitego podporządkowania swojej władzy Kościoła.
Jednak inna sprawa co oni chcieli a jakie były skutki ich działań.

Co do związków z masonerią to oczywiście dostrzegam to że ogólnie są to różne światopoglądy. Jednak faktem jest że zorganizowana masoneria powstała w kraju protestanckim i że wśród wielu jej założycieli byli protestanccy pastorzy. Poza tym choć zasadniczo protestantyzm i masoneria to różne światopoglądy to niektóre rzeczy je łączyły a w szczególności antykatolicyzm, czasem nawet fanatyczny.

Tzn.? Jest tyle samo pospolitych kłamstw na temat protestantyzmu co na temat katolicyzmu więc... Hmmm...


Czy masz na myśli fora internetowe? Choć nawet tam nie zaważyłem takiej równowagi, choć oczywiście nie twierdzę ze w ogóle nie ma kłamstw na temat protestantyzmu

Tak z ciekawości - czy możesz podać przykłady takich kłamstw?

Tylko że ja nie miałem na myśli jakichś wypowiedzi internetowych tylko ogólnodostępnych filmów, książek,artykułów w gazetach, lektur i podręczników szkolnych.
Nie wiem jak teraz ale mnie w szkole od dziecka uczono o tym jak to feudalny Kościół gnębił biednego chłopa a protestancki etos pracy był źródłem zamożności a bida efektem katolickiej ciemnoty a polscy protestanci to wszyscy światli i mądrzy byli jak Frycz Modrzewski.A katolicka inkwizycja i oczywiście ciemne wieki itd

Nie twierdzę oczywiście że protestantyzm nie miał żadnych dobrych stron, szczególnie w Polsce gdzie rzeczywiście był wynikiem samodzielnych poszukiwań wolnych ludzi a nie narzucone przemocą wyznanie jak to było w innych krajach. Ale za moich czasów szkole była wyraźna idealizacja protestantyzmu przy uwypuklaniu ciemnych stron katolicyzmu

Grasz na melodię Brauna i fundamentalistów rzymskokatolickich,


Z Braunem w paru rzeczach się nie zgadzam a z fundamentalistami to zależy co masz na myśli mówiąc fundamentalista.

Może nie do końca mnie zrozumiałeś. Ja nie twierdzę że jest jakaś świadoma ciągłość między protestantyzmem, oświeceniem, rewolucją francuską, komunistami i lewakami. Ja tylko twierdzę że rzeczą którą je łączy, niezależnie od pobudek, jest antykatolicyzm. I to jest fakt.

Może zresztą ten film przyniesie jakieś nowe informacje. zobaczymy. Moja wiedza jest bardzo ograniczona niestety


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości