Zapobieganie nowotworom

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zapobieganie nowotworom

Postautor: Zbyszekg4 » 06 cze 2017, 20:43

2 ciekawe, konkretne wykłady pt. "Zapobieganie nowotworom"
https://www.youtube.com/watch?v=07j0_2BCMTE = cz. 1

https://youtu.be/tD6z17eeSEM = cz.2

Prezentuje materiał pani dr anestezjolog Iwa Jonik
Na zdrowie niech to idzie... :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Zapobieganie nowotworom

Postautor: kruszynka » 06 cze 2017, 21:07

Hunzowie dożywają w doskonałym stanie zdrowia fizycznego i umysłowego ponad stu lat.
Pracują aktywnie do końca swych dni, nie ma tam pojęcia emerytury a mężczyźni dziewięćdziesięcioletni zostają ojcami.
Choroby zdarzają się tam niesłychanie rzadko. Rak, choroby serca, zawały, wrzody żołądka czy choroby dziecięce: odra, świnka, ospa wietrzna są tam właściwie nieznane.

Nie muszę chyba dodawać, że o SMie nikt nawet nie słyszał.
Czemu zawdzięczają Hunzowie tak niesłychanie korzystną sytuację zdrowotną?
Dolina, w której żyją, jest całkowicie odcięta od świata. Nie ma tam przemysłu, samochodów, sklepów, a pieniędzy się prawie nie używa.

Większość ludzi zajmuje się rolnictwem.
Ziemia daje obfite plony, chociaż nie stosuje się nawozów sztucznych ani oprysków roślin. Powietrze jest kryształowo czyste a gleba daje wodę zasobną w związki mineralne.

Hunzowie nie są wegetarianami, ale mięsa jedzą bardzo mało. Zwierząt jest niewiele, bo nie ma pastwisk do ich wypasania. Występuje natomiast obfitość zbóż, warzyw i dorodnych owoców.
Z ziarna wypieka się prosty chleb, a warzywa i owoce są zjadane na surowo pod postacią sałatek zakrapianych olejem z pestek moreli. Drzewa morelowe rosną wszędzie, a owoce są tak słodkie, że cukru nie używa się w ogóle.
Mieszkańcy doliny nie są też abstynentami. Piją wino otrzymywane z miejscowych winogron i zwyczajowo wychyla się szklaneczkę dziennie.
:]

http://bialczynski.pl/krolestwo-sis-i-j ... -krakorum/

Calutki artykuł polecam do poczytania.

Sorry, Zbyszek, że się tak wcinam w wykład, ale kiedyś czytałam o miejscu w którym nie słyszano o takiej chorobie :O więc polecam, bo również w temacie.
Nic, tylko wnioski wyciągać.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zapobieganie nowotworom

Postautor: Zbyszekg4 » 07 cze 2017, 08:05

O ludzie Hunza wiele lat temu słyszałem/czytałem... No, cóż nie damy rady tam się do nich przeprowadzić, więc... wychodzi na to, że tu gdzie żyjemy powinniśmy dbać o zdrowie bo mamy je jedno...
Pomocne też mogą być te krótkie "pogadanki": https://www.youtube.com/playlist?list=P ... QgoG-ROOt3


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zapobieganie nowotworom

Postautor: Zbyszekg4 » 07 cze 2017, 08:20

Przejrzałem artykuł o Hunzach i... oto do czego prowadzi kontakt z cywilizacją:
"Dziś Hunzowie żyją w pełnym kontakcie ze światem. Mężczyźni służą w wojsku, a niektórzy z nich pracują w głębi kraju. Do odizolowanej niegdyś doliny sprowadza się trwałe artykuły spożywcze: cukier, białą mąkę i konserwy; lud Hunza “nie musi” już głodować, ale za to mieszkańców doliny zaczęły trapić typowe choroby cywilizacyjne: próchnica zębów, zapalenie wyrostka robaczkowego, schorzenia dróg żółciowych, nadwaga, przeziębienia, cukrzyca i wiele innych, których wcześniej nie znali. Hunzowie potrzebują obecnie nie tylko lekarza, ale i policjanta, gdyż została zakłócona ich równowaga fizyczna i psychiczna."

Wyżej Kruszynka podkreśliła coś o piciu wina... Też zacytuję w tego artykułu:
"Piją również wino, a właściwie ledwo co sfermentowany sok owocowy, oczywiście w granicach rozsądku. Nie uświadczysz tam pijaka, bo to ludzie pracowici, a alkoholowy nałóg odciąga od zajęć, zaprzątając niepotrzebnie głowę."
To tak gwoli pohamowania może kogoś, kto by sobie chciał "pohunzować", myśląc, że od picia wina warto zacząć... (na styl światowy, a nie tamten).

Martwi tylko to, że to muzułmanie... - nie znają Chrystusa! Żyją porządnie, ale jak będzie z ich zbawieniem?... (może dobrze..., nie nam osądzać, bo możliwości Bóg uwzględnia, choć obecnie ich świadomość chrześcijaństwa pewnie jest większa niż wieki temu, to i odpowiedzialność większa...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zapobieganie nowotworom

Postautor: kontousunięte1 » 07 cze 2017, 09:26

Martwi tylko to, że to muzułmanie... - nie znają Chrystusa! Żyją porządnie, ale jak będzie z ich zbawieniem?... (może dobrze..., nie nam osądzać, bo możliwości Bóg uwzględnia, choć obecnie ich świadomość chrześcijaństwa pewnie jest większa niż wieki temu, to i odpowiedzialność większa...).

A dlaczego nie dotarły do nich wyprawy ewangelizacyjne? Proste, jak drut: nie mają ropy, złota innych bogactw, które można by "przesiedlić" do zaborczych krajów. Nie posmakowali ewangelii mieczem i ogniem przyniesionej, nie doznali inkwizycji, rzezi, mordów katolickich siepaczy, którzy ku chwale korony hiszpańskiej zniszczyli kulturę środkowej i południowej Ameryki.
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, aby ludzie ci, żyjący skromnie i cicho mieli iść na wieczne potępienie. Jest to jedna z "prawd" naszej wiary dla mnie bardzo trudna do zaakceptowania.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości