Odżywianie, ciekawy artykuł

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kontousunięte1 » 05 maja 2017, 18:01

Znalazłam całkiem przypadkiem ciekawy artykuł
http://wrealu24.pl/5787-mega-proste-prz ... -to-proste
i chciałam się nim podzielić z Wami.
Prawdę mówiąc nie przywiązuję żadnej wagi do sposobu odżywiania, ale .... coś w tym jest.
Może komuś się przyda,. ;-)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kruszynka » 05 maja 2017, 18:20

A widzisz! Też to czytałam. Bardzo interesujące....a powinno być oczywiste....to co tam jest napisane.

Ja też nie przywiązywałam wagi (choć hamburgera i coli bym nie zażyła) , aż.....2,5 miesiąca temu, mój kierownik przeszedł rozległy zawał.
Gostek szczupły, nie pijący, nie palący.....tak jakby nie zapracowawszy na ten zawał.

Ale czy jada często fasolę i kaszę?! Pewnie nie! I ja nie.

I tak własnie od 2 miesięcy rozmyślam nad tym, jak....kruche jest to naczynie - nasze ciało.
Na razie tylko rozmyślam. :D nad krzemem


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kontousunięte1 » 05 maja 2017, 18:26

To może i ja zacznę rozmyślać? Zachęciłaś mnie. Tym bardziej, że mam objawy braku....czegoś tam, bo mało sypiam w nocy, bolą mnie kości....cóż. Jutro fasoli nagotuję albo kaszy gryczanej. Ciekawe, bo lubię i jedno i drugie, ale nie gotuję prawie w ogóle.
Coli nie cierpię i nie piję. U McDonalda jeszcze nigdy nie byłam i nie wejdę (chyba, że mnie pod "bronią" ktoś zmusi - czego nie radzę) :mrgreen: . U mnie gotowanie jest nastawione na "tanie". :roll: To nie jest najlepszy wyznacznik, ale cóż. Dzięki Bogu, że mamy co jeść. :-D


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kruszynka » 05 maja 2017, 18:35

Ten zakonnik zajmował się ziołolecznictwem. Dawno temu wyleczyłam się z dwóch chorób korzystając z rad ojca Klimuszki. Też zioła.
Bóg dał nam wszystko co potrzebne. Każdy "chwast" w rowie ma swoje zastosowanie.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: Zbyszekg4 » 06 maja 2017, 07:36

W tematyce medyczno-zdrowotnej polecam ten kanał: https://www.youtube.com/channel/UCnAX2k ... r-BfTnDjkQ [akurat najnowszy film to przedstawienie się autora, mówię o nagraniu pt. "Kim jestem? Znachorem, wróżbitą czy agentem Big Pharmy?"]

Internet, i nie tylko (bo i księgarnie) pełen jest różnych porad zdrowotnych... Nie wszystkie są dobre (pewne mity z tej dziedziny obala ten pan Patryk z kanału, który linkuję); ale także Biblia takie porady zawiera!
Np. Stwórca (który chyba najlepiej wie jak funkcjonuje ludzkie ciało!) mówi: nie spożywajcie krwi i wieprzowiny...
Ale tu się da słyszeć gromkie głosy chrześcijan: O! NIE! nie! - to jest przecież prawo, a my nie jesteśmy pod prawem!!! (ale porad z internetu posłuchamy, bo dobre są... Te z Biblii porady to dla Żydów tylko... my pod łaską jesteśmy!! Nie potrzebujemy takich rad, nasz Stwórco kochany...) :-/

Nie, żeby kogoś straszyć, ale takie zdanie mi się przypomniało:
Iz 66:17 bw "Ci, którzy się uświęcają i oczyszczają, aby wejść do pogańskich gajów za jednym, który kroczy w pośrodku, ci, którzy jedzą mięso wieprzowe i płazy, i myszy, wszyscy razem zginą - mówi Pan."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kruszynka » 06 maja 2017, 08:31

Zbyszekg4 pisze:Np. Stwórca (który chyba najlepiej wie jak funkcjonuje ludzkie ciało!) mówi: nie spożywajcie krwi i wieprzowiny...

3 Księga Mojżeszowa w rozdziale 11 podaje zasady żywienia, jakie Bóg nałożył na wybrany naród- Izrael. Zasady żywieniowe nigdy nie miały zastosowania do kogokolwiek innego prócz Izraelitów. Celem tych zasad żywieniowych było oddzielenie Izraelitów od praktyk innych narodów.

Gdy cel ten został zrealizowany, Jezus ogłosił że każdy rodzaj pokarmu jest czysty:
(18) I rzekł im: Tak więc i wy jesteście niepojętni? Nie rozumiecie, że wszystko, co z zewnątrz wchodzi do człowieka, nie może go kalać. (19) Bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i wychodzi na zewnątrz, oczyszczając wszystkie pokarmy. (20) Mówił bowiem: To, co wychodzi z człowieka, to kala człowieka. (21) Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, (22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.

Bóg dał apostołowi Piotrowi wizję, w której stwierdził że to co niegdyś było uznane za nieczyste, teraz staje się czyste:
(14) Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego. (15) A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane. (16) A stało się to po trzykroć, po czym przedmiot został wzięty do nieba.

Qrczę, Zbyszek, ileż można? :-D


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: Noemi » 06 maja 2017, 08:57

Zbyszek a co ci konkretnie nie podoba sie w tym artykule ,tej nieszczęsnej wieprzowiny to jakoś specjalnie autor nie reklamuje ,w sumie ciekawy artykuł ,a takie buraki czerwone pieczone to sam miód .


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kontousunięte1 » 06 maja 2017, 10:56

O dobrodziejstwie ziół przekonałam się na własnej skórze, a właściwie na własnych kościach. Od lat mam problem z kręgosłupem. Lata siedzenia za biurkiem na byle jakich krzesłach przy biurkach nie dostosowanych do osoby itd. Jak mieszkałam jeszcze w Toruniu to chodziłam na zabiegi rehabilitacyjne i te doraźnie pomagały. Tu...zostały tylko tabletki przeciwbólowe, ale nawet te najsilniejsze przestały pomagać i bywały dni, że w ogóle nie mogłam chodzić. A chodzić trzeba, jak się jest zdanym na siebie, no i ma się psa.
Wtedy wyczytałam w internecie (chyba w ogóle pierwszy raz skorzystałam z internetowych porad zdrowotnych) i kupiłam maść z żywokostu. Cud, miód i orzeszki. Do dziś jej używam. Do tego żele z ziół alpejskich, z winogron itp. Już nie sa mi potrzebne tabletki i od czasu używania ziół mogę chodzić. A było już naprawdę źle.
PS.
A schabowe lubię i pewnie tylko :oops: z tego powodu nie mogę zostać adwentystką :roll: ;-)


Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: Dzik » 06 maja 2017, 12:01

kontousunięte1 pisze:Znalazłam całkiem przypadkiem ciekawy artykuł
http://wrealu24.pl/5787-mega-proste-prz ... -to-proste
i chciałam się nim podzielić z Wami.
Prawdę mówiąc nie przywiązuję żadnej wagi do sposobu odżywiania, ale .... coś w tym jest.
Może komuś się przyda,. ;-)

Dzięki Wulka


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kontousunięte1 » 06 maja 2017, 12:04

Proszę bardzo, Dziku.
"Ku chwale Ojczyzny ;-) " :-D :oops: Pana Boga.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: Zbyszekg4 » 06 maja 2017, 13:14

Wiem, że Biblią nie mogę tu nikogo przekonać, ale nawet nie muszę - bo światli lekarze i dietetycy od dawna mówią jednym głosem: wieprzowina jest najgorszym z mięs!, i radzą: lepiej jej nie spożywać...
Stwórca wiedział o tym od zawsze... [ale Jego się nie słucha].

Kruszynko, to co cytujesz, zwłaszcza z Dz. Ap. bywa źle interpretowane; aż dziw, że Ty nie wiesz o czym naprawdę mowa w tej wizji Piotra... Przeczytaj, proszę, całość (też w 11 rozdziale), i zrozum to, co i Piotr zrozumiał: wizja dotyczyła pogan, a nie diety!
[ale po co to piszę? i tak będę zlekceważony..]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kontousunięte1 » 06 maja 2017, 13:24

W takim razie i pozostałe porady z artykułu między baśnie należy włożyć. Choćby te o nabiale. Wiem, że naukowcy/dietetycy bardzo ostrzegają przed spożywaniem mleka, jaj itp. A już starszym wiekiem wręcz zabrania się spożywania mleka. A artykuł mówi wręcz przeciwnie. Jakoś w Biblii tez sobie nic o nabiale nie kojarzę. Jak to biblijnie wygląda?
Z dietetykami-naukowcami byłabym baaaaardzo ostrożna.
Swego czasu, kiedy jeszcze czytywałam interię, można było nieźle w kanał się wpuścić. Dziś porada: to i to jest bardzo dobre, a jutro: dokładnie to i to wczorajsze - to...."tylko nie TO". Oto naukowe dowody dietetyków.
I już takiej ofiary z siebie nie rób, Zbyszek. Doprawdy przesadzasz i jesteś zniewolony w pewnych tematach.


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kruszynka » 06 maja 2017, 13:29

Zbyszekg4 pisze:Wiem, że Biblią nie mogę tu nikogo przekonać

I to jest to co kala człowieka, coś co wychodzi z jego wnętrza,np....złośliwość :-/


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: Zbyszekg4 » 06 maja 2017, 13:37

Lepiej będzie, i dla mnie i dla Was, gdy odejdę (przynajmniej na dłużej) z forum; szkoda nerwów.
Dziękuję za... przepraszam za... [wpisz właściwe]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Odżywianie, ciekawy artykuł

Postautor: kontousunięte1 » 06 maja 2017, 14:03

Efendi pisze:Zbyszek, znowu? ;) I tak wrocisz, kazdy wraca ;)

:mrgreen: Jak bumerang. Nie da się żyć bez forum ;)



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości