Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Gww15
wyznanie: Agnostyk
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Gww15 » 29 maja 2017, 23:33

xxx xx pisze:Ale takiego programu nie będzie: bo wtedy każdy zobaczyłby niezgodności, bo nie z tego liczą "zaćmienia".

Taki program już dawno jest i jest napisany przez społeczność wolnego oprogramowania
https://celestiaproject.net/download.html
Tam sobie możesz pooglądać układ kulek układ orbit i w ogóle
http://imgur.com/a/k18Im
Na przykładzie całkowitego zaćmienia Słońca w Polsce w roku 2426
Ziemia
Obrazek

Ustawiamy Polskę
Obrazek

Zwiększamy upływ czasu i ustawiamy kierunek na wschód Słońca
Obrazek

Najpierw w schodzi Księżyc potem Słońce
Obrazek

Początek Zaćmienia
Obrazek

Słońce nad Polską Ziemią znika!
Obrazek

A potem można odlecieć od Ziemi i zobaczyć jak to wszystko wygląda z wysokiej orbity
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu przy okazji widać (na obrazku to może trudno zobaczyć ale w tym programie jak się go odpali to widać...) dlaczego zaćmienia Księżyca nie występują co miesiąc i że w terminie + - 14 dni nastąpi lub nastąpiło zaćmienie Księżyca. Poza tym cała reszta zjawisk, które wtedy będzie można zobaczyć na niebie planety, na tle jakich gwiazd, znaki zodiaku i te wszystkie inne pierdółki o których większość ludzi szczególnie nie interesujących się niebem nie ma nawet najbardziej zielonego pojęcia... też jest uwzględniona w tym programie i wszystko zgodne z modelem heliocentrycznym... I wszystko się zgadza.

Poza tym X to pamiętaj zresztą ja już chyba o tym pisałem że o wielu zjawiskach dawni ludzie nie mieli żadnego pojęcia więc nie mogli ich zapisać a więc nie można ich przewidzieć na tej podstawie na jakiej ktoś wcisnął Ci kit, że jest to robione.

Głosząc płaską Ziemię, i zaprzeczając kulistej, nawet nie macie pojęcia o czym mówicie. To jest przykre.

xxx xx
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: xxx xx » 30 maja 2017, 09:59

Poza tym X to pamiętaj zresztą ja już chyba o tym pisałem że o wielu zjawiskach dawni ludzie nie mieli żadnego pojęcia więc nie mogli ich zapisać a więc nie można ich przewidzieć na tej podstawie na jakiej ktoś wcisnął Ci kit, że jest to robione.

Nie chodzi o taki program jaki Ty mi pokazałeś. Wcale nie wątpię, że kuloziemcy i heliocentryści potrafią dopasować sobie układ kilku kulek do wyglądu nieba. Np. "jest zaćmienie", więc ustawią sobie odpowiednie kulki (program za nich) w jednej linii. Ale chodzi o coś zupełnie odwrotnego: o program "modelu układu słonecznego", czyli poruszających się "krok po kroku" kulek w przestrzeni ! Rozumiesz ? Nie, że "z nieba układamy sobie położenie kulek". Ale zupełnie odwrotnie: jednoznacznie zapisane i określone ruchy kulek (a twierdzą, że "wszystko wiedzą"- stąd jednoznacznie opisane i określone prędkości, wielkości, odległości, rotacje, precesje orbit...) i z tego wróżymy wygląd nieba nad danym punktem ziemi. Rozumiesz już ? Bo to nie jest tak, ze "niebo (jego wygląd) jest przyczyną układu kulek w modelu heliocentrycznym" ale według heliocentrystów jest odwrotnie: przyczyną (wyglądu nieba) są ruchy tych kulek, które jak twierdzą heliocentryści są "doskonale znane".
I takiego programu nie ma i nie będzie: ponieważ wtedy ludzie bawiąc się tymi ruchami kulek zaczęliby odkrywać niezgodności i nieścisłości. Np. z układu i ruchów kulek wynikałoby, że za chwilę nad danym punkcie ziemi będzie zaćmienie, ale zaćmienia by nie było lub byłoby gdzie indziej, nieco w innym miejscu.

Poza tym X to pamiętaj zresztą ja już chyba o tym pisałem że o wielu zjawiskach dawni ludzie nie mieli żadnego pojęcia więc nie mogli ich zapisać a więc nie można ich przewidzieć na tej podstawie na jakiej ktoś wcisnął Ci kit, że jest to robione

Nikt mi kitu nie wcisnął, to Tobie wciskają kit o kulistej ziemi. Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ? Jeśli przewidywali, to znaczy że model heliocentryczny i kulista ziemia do tego nie były im potrzebne (bo w ich modelu ziemia była płaska). Zatem ów model wcale nie jest konieczny do przewidywania.
Czy przeczysz temu, że do czasu Kepplera też przewidywano zaćmienia ? A przecież dopiero Keppler pouczył nas o tych "elipsowatych orbitach". Zatem znajomośc tych "orbit" nie jest warunkiem koniecznym do przewidywania.
Nie z tego przewiduje się bowiem zaćmienia ale z ekstrapolacji pewnych cykli na niebie. A cykle te są dobrze znane, bo fanatycy obserwują niebo już wiele wiele lat.
Twój program działa więc w ten sposób: z ekstrapolacji cykli na niebie wróżą o przyszłym wyglądzie nieba. A potem (dla takich jak Ty) zrobiona jest symulacja jak musiałyby być ułożone te kulki aby się zgadzało. Więc zupełnie odwrotnie, niż to o co mi chodzi.

Awatar użytkownika
Gww15
wyznanie: Agnostyk
Kontaktowanie:

Postautor: Gww15 » 30 maja 2017, 10:58

xxx xx pisze:Ale chodzi o coś zupełnie odwrotnego: o program "modelu układu słonecznego", czyli poruszających się "krok po kroku" kulek w przestrzeni ! Rozumiesz ?

Ale ten program to właśnie taki program jakiego pragniesz - on pokazuje krok po kroku... Przykro mi. Chcesz przeanalizować kod źródłowy?

Proszę bardzo wykaż, że jest zrobiony tak jak Ty sobie to ubzdurałeś.
https://sourceforge.net/projects/celest ... rce/1.6.1/

xxx xx pisze: Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ? Jeśli przewidywali, to znaczy że model heliocentryczny i kulista ziemia do tego nie były im potrzebne (bo w ich modelu ziemia była płaska). Zatem ów model wcale nie jest konieczny do przewidywania.

Bój się Boga w Australii?!

Niestety jest!!! Bo przewiduje zaćmienia na obszarach niezamieszkanych, na których ludzkość nigdy wcześniej ich nie obserwowała. Nie jesteś w stanie zrobić tego płaskim modelem. Nie jesteś również w stanie płaskim modelem przewidzieć procentu zakrycia tarczy Słonecznej w zależności od miejsca obserwacji, (a oni to robią) ponieważ to wynika z działania nieba dokładnie w taki sposób jakby Ziemia była kulą, może właśnie dlatego, że Ziemia jest kulą, a nie dlatego, że nie wiemy jak działa niebo.

Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 maja 2017, 11:10

xxx xx pisze: Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ?
Nie przewidywali.
Czy przeczysz temu, że do czasu Kepplera też przewidywano zaćmienia ?
Źle to wychodziło, Kepler dał podstawy do precyzyjnego przewidywania.
Zatem znajomośc tych "orbit" nie jest warunkiem koniecznym do przewidywania.
Jest koniecznym warunkiem. Nikt nigdy przed Keplerem nie przewidział zaćmień w dobrą dokładnością.
Nie z tego przewiduje się bowiem zaćmienia ale z ekstrapolacji pewnych cykli na niebie.
Piszesz bzdury, nie ma takich rzeczy w astronomii.
Twój program działa więc w ten sposób: z ekstrapolacji cykli na niebie wróżą o przyszłym wyglądzie nieba.
Piszesz głupoty, niczego takiego nie ma i nie potrafisz tego pokazać. Znasz kod źródłowy programu i co robi? Nie jesteś w stanie tego zrozumieć.
I takiego programu nie ma i nie będzie: ponieważ wtedy ludzie bawiąc się tymi ruchami kulek zaczęliby odkrywać niezgodności i nieścisłości. Np. z układu i ruchów kulek wynikałoby, że za chwilę nad danym punkcie ziemi będzie zaćmienie, ale zaćmienia by nie było lub byłoby gdzie indziej, nieco w innym miejscu.
Jest wiele takich programów liczących zaćmienia słońca i księżyca na tysiąclecia wprzód i w tył wraz z mapami przebiegu cienia księżyca na ziemi i ziemi na księżycu.
http://www.urania.edu.pl/oprogramowanie ... ezyca.html
http://www.as.up.krakow.pl/edu/prog.html
http://www.almsun.pl/eclipse.html

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
O mnie: Jn 3,16-17 + Ap 21,1-4 = Maranatha!
czyli: zbawiony dzięki Bożej miłości,
wierzący w nastanie nowej rzeczywistości,
oczekujący powtórnego przyjścia Pana Jezusa!
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 30 maja 2017, 11:18

iXie, dziś masz okazję! Pogodny wieczór powinien być, więc: 21:31-21:38 oraz 23:08-23:14 - o tych godzinach (30 maja), możesz OGLĄDAĆ lecącą nad płaską Ziemią Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).
Będą to wyjątkowo jasne przeloty (mocno "świecące"), więc wyjdź z chałupy i... obacz, co tam ci niedobrzy spiskowcy :nerwus: za iluminację czynią!
[jak znam Cię, to raczej nie popatrzysz...; masz rację: nie patrz! bo od tego włosy wypadają]
źródło: http://www.crazynauka.pl/jak-zobaczyc-m ... kosmiczna/

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Kontaktowanie:

Postautor: xxx xx » 30 maja 2017, 16:06

Gww15 pisze:
xxx xx pisze:Ale chodzi o coś zupełnie odwrotnego: o program "modelu układu słonecznego", czyli poruszających się "krok po kroku" kulek w przestrzeni ! Rozumiesz ?

Ale ten program to właśnie taki program jakiego pragniesz - on pokazuje krok po kroku... Przykro mi.

Nie. Działa odwrotnie: z układu nieba dopasowuje sobie układ kulek w przestrzeni. Ot cała sztuczka. Potem można mydlić oczy, że "przewidują z modelu heliocentrycznego". Dokładnie na odwrót: układają model heliocentryczny, tak by się zgadzało z tym co na niebie. Niestety (dla nich) to nie działa dokładnie. I np. już w przypadku czasu trwania dnia i nocy (była tu o tym mowa) trzeba się...zaklinać na refrakcję (kilkuminutowe niezgodności zaklina się przy pomocy refrakcji, bo czasy nie są w zgodzie z modelem. Zawsze jest więc zaklęcie w postaci "refrakcji". I już ! Już "wszystko gra").

Chcesz przeanalizować kod źródłowy?

Proszę bardzo wykaż, że jest zrobiony tak jak Ty sobie to ubzdurałeś.
https://sourceforge.net/projects/celest ... rce/1.6.1/

Nie może być zrobiony inaczej ponieważ ziemia jest płaska. (Swiadczy o tym geometria ziemi). A zgodnośc modelu heliocentrycznego z wyglądem nieba jest tylko "z grubsza". Więc nie może być inaczej zrobiony. I nie muszę analizować kodu źródłowego. Wystarczy, że rozumiem to czego Ty pojąc nie możesz: geometria ziemia wskazuje na to, że ziemia nie jest kulą, ale że jest płaska.

xxx xx pisze: Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ? Jeśli przewidywali, to znaczy że model heliocentryczny i kulista ziemia do tego nie były im potrzebne (bo w ich modelu ziemia była płaska). Zatem ów model wcale nie jest konieczny do przewidywania.

Bój się Boga w Australii?!

Nie. nie w Australii, tylko w Babilonii, w Egipcie i okolicach.

Niestety jest!!! Bo przewiduje zaćmienia na obszarach niezamieszkanych, na których ludzkość nigdy wcześniej ich nie obserwowała.

Bla bla bla. Ludzie nie są w stanie być w każdym miejscu ziemi. Pasek zaćmienia można sobie wyrysować dowolnie na mapie. Kto sprawdzi na Antarktydzie, na oceania południowym (wokół Antarktydy) ? Kto sprawdzi na biegunie północnym ?

Nie jesteś w stanie zrobić tego płaskim modelem. Nie jesteś również w stanie płaskim modelem przewidzieć procentu zakrycia tarczy Słonecznej w zależności od miejsca obserwacji, (a oni to robią) ponieważ to wynika z działania nieba dokładnie w taki sposób jakby Ziemia była kulą,

Nie. Nic nie wynika dokładnie. Nawet dla czasów zachodu słońca trzeba się zaklinać na refrakcję. Dlatego właśnie w szkołach nie uczą jak liczyć zaćmienia, nie pokazują na modelu. Bo gdyby pokazali, to ludzie załapaliby, że to nie ma wiele wspólnego z "modelem kulistym i heliocentrycznym". Model kulisto-heliocentryczny jest dla niewtajemniczonych. On z grubsza "tłumaczy", tzn. mydli oczy. Bo zgodność jest "z grubsza" .

może właśnie dlatego, że Ziemia jest kulą,

Gdyby ziemia była kulą, to niemożliwe byłyby 1: dalekie widoki. 2. nie-obniżanie się horyzontu wraz z wysokością. To czego Ty pojąc nie możesz: kontrprzykład wyrzuca model na śmietnik i to nawet wtedy jakby model pozwalał "coś przewidzieć, coś wytłumaczyć" ! Logika, czysta i sama logika.

a nie dlatego, że nie wiemy jak działa niebo.

Oczywiście, że nie wiecie, a tylko się łudzicie, że "wiecie", bo wam się "z grubsza zgadza".

xxx xx
Kontaktowanie:

Postautor: xxx xx » 30 maja 2017, 16:20

KAAN pisze:
xxx xx pisze: Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ?
Nie przewidywali.

A właśnie, że przewidywali ! I co teraz ? Będziemy się tak przekomarzać ? "tak/nie/tak/nie/tak/nie...."

[
quote]Czy przeczysz temu, że do czasu Kepplera też przewidywano zaćmienia ?
[/quote]

A guzik prawda. Nawet Kopernik umiał sobie obliczać (ekstrapolować z cykli) położenia planet na niebie.

Jest koniecznym warunkiem. Nikt nigdy przed Keplerem nie przewidział zaćmień w dobrą dokładnością.

Ależ wszystko dokładnie przewidywano ! Niedokładności były z braku dokładnych zegarów. Dokładnośc nie była taka, jak współczesna, bo...nie było tak dokładnych zegarów.

Nie z tego przewiduje się bowiem zaćmienia ale z ekstrapolacji pewnych cykli na niebie.

Ależ oczywiście, że jest! Od tego zaczęła się astronomia i na tym się opiera do dzisiaj. W ogóle nie wiedząc o "modelu heliocentrycznym i kulistej ziemi" możesz doskonale przewidywać różne zjawiska (choćby położenia planet) licząc odpowiednie "cykle". Np. "epicykle".

Twój program działa więc w ten sposób: z ekstrapolacji cykli na niebie wróżą o przyszłym wyglądzie nieba.
Piszesz głupoty, niczego takiego nie ma i nie potrafisz tego pokazać. Znasz kod źródłowy programu i co robi? Nie jesteś w stanie tego zrozumieć.

To Ty piszesz głupoty. Ja piszę prawdę o tym, że ziemia jest płaska.

Jest wiele takich programów liczących zaćmienia słońca i księżyca na tysiąclecia wprzód i w tył wraz z mapami przebiegu cienia księżyca na ziemi i ziemi na księżycu.

Ależ oczywiście, że jest wiele. Wszystkie liczą z cykli: z danych z przeszłości i z ich ekstrapolacji w przyszłość. (A potem dla "zobrazowania" i zmydlenia oczu pokazują jak to wygląda na modelu heliocentrycznym- tzn. jak to powinno wyglądać) .Ale ja mówię o programie, w którym z ruchu kulek wróży się o przyszłym położeniu tych kulek (w przestrzeni) i o wyglądzie nieba. Takiego nie ma i nie będzie. Bo ziemia jest płaska. A zgodności modelu kulisto-heliocentrycznego są tylko "z grubsza".

Awatar użytkownika
Zbyszekg4
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
O mnie: Jn 3,16-17 + Ap 21,1-4 = Maranatha!
czyli: zbawiony dzięki Bożej miłości,
wierzący w nastanie nowej rzeczywistości,
oczekujący powtórnego przyjścia Pana Jezusa!
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 30 maja 2017, 17:35

iXie, to jak to jest... wy płaskoziemcy nie wiecie jak działa niebo... ale ktoś to jednak wie!, skoro - jak głosisz - dopasowuje się astronomiczne zjawiska do modelu heliocentrycznego i kulistego, chociaż jego nie ma, bo ziemia płaska jest...
Zaraz: to znaczy, że są ludzie wiedzący, jak działa niebo! Dlaczego wam nie powiedzą?! Nikt się nie znajdzie, by to wyjaśnić?... Dziwne...

PS. Oj, chmurzy się... burze zapowiadają... - możliwe, że przelotów ISS nie zobaczymy... Tobie to wszystko jedno, boś chyba oglądać nie zamierzał, ale ja bym sobie po 2 latach znów popatrzył...

Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI - mój blog
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 maja 2017, 17:53

xxx xx pisze:
KAAN pisze:
Nie przewidywali.
A właśnie, że przewidywali ! I co teraz ?
A teraz udowodnij że przewidywali :)
[
quote]Czy przeczysz temu, że do czasu Kepplera też przewidywano zaćmienia ?
A guzik prawda. Nawet Kopernik umiał sobie obliczać (ekstrapolować z cykli) położenia planet na niebie.[/quote]Bzdycysm Kopernikowi nie wychodziły przewidywania z epicykli dlatego zmienił model na heliocentryczny. Nie masz podstawowoej wiedzy historycznej i naukowej.
Ależ wszystko dokładnie przewidywano !
Nieprawda, udowodnij że było inaczej.
Niedokładności były z braku dokładnych zegarów. Dokładnośc nie była taka, jak współczesna, bo...nie było tak dokładnych zegarów.
Nieprawda, nie istniał model matematyczny służący wyliczeniu elementów orbit, nawet nie istniała idea pozwalająca wyliczyć zdarzenia astronomiczne.
Ależ oczywiście, że jest! Od tego zaczęła się astronomia i na tym się opiera do dzisiaj. W ogóle nie wiedząc o "modelu heliocentrycznym i kulistej ziemi" możesz doskonale przewidywać różne zjawiska (choćby położenia planet) licząc odpowiednie "cykle". Np. "epicykle".
Cykle to nie epicykle, epicykl to system okręgów (cykli)nałożonych na inne okręgi (epi), aby wyjaśnić widomy ruch planet na niebie, nie masz podstawowej wiedzy nawet na temat przestarzałych systemów astronomicznych. Piszesz ciągle astronomiczne głupoty (w sensie wymiaru, bardzo wielkie, bezdenne głupoty).

To Ty piszesz głupoty. Ja piszę prawdę o tym, że ziemia jest płaska.
Jak widać nie masz mertytorycznych argumentów, trolujesz.

Temat zamykam i każdą próbę wznowienia uznam za trolowanie.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Stop Teologii”