Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 15 mar 2017, 21:21

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze: Znalazłem z napisami polskimi: Mniej więcej od 31-32 minuty oglądaj. Możesz też cały obejrzeć oczywiście.

https://www.youtube.com/watch?v=MgPcfQ-Hc-Y

Od wskazanego czasu obejrzałem, i tak powiem: Twórcy tego filmu, razem z lektorką, powinni poprzebywać na pokładzie statku kosmicznego, i z kamerą w ręce spróbować nagrywać przez okienko to, co za nim widać... [wystarczyła by jakieś prowizoryczna symulacja takiego miejsca].
Dopiero wtedy tacy twórcy mogli by się rzetelnie wypowiadać o tym, jak to jest kręcić nagranie z pokładu statku kosmicznego!...
Nie widziałem na tym nagraniu nic, co by mnie przekonywało do płaskiej Ziemie, oraz do mistyfikacji lotu na Księżyc.
Niech się inni wypowiedzą...


No nie żartuj. To nie zrozumiałeś o co chodzi ?! Obejrzyj od 39:22 do 39:44. Jak można nie zrozumieć na czym polega oszustwo, które ten film demaskuje- to tego już nie rozumiem.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 15 mar 2017, 21:41

Niech inni też obejrzą...
Nadinterpretacja lektora, to widzę, bo tak jak pisałem: trzeba by było być w środku, tam w środku, a nie komentować coś "wiedząc", że to zasłona w oknie, itp. "wnioski"...
Jak to mówią: Każdy widzi to, co chce widzieć! [to się też tyczy i mnie, ale tak samo tych, co węszą spiski wszędzie; ten sam gość ma na kanale film o tym, że Paul McCartney nie żyje od 1966 r. Jakoś też w to nie wierzę...].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 16 mar 2017, 09:14

Zbyszekg4 pisze:Nadinterpretacja lektora, to widzę, bo tak jak pisałem: trzeba by było być w środku, tam w środku, a nie komentować coś "wiedząc", że to zasłona w oknie, itp. "wnioski"...
.

Naprawdę nie zrozumiałeś tego, że oni nie "filmują ziemi widzianej z odległości 160 tys mil" tylko fabrykują, symulują obraz tejże ziemi dzięki sztuczkom z okienkiem (bardzo zresztą sprytnym!). Że oni wcale nie są "w połowie drogi na księżyc" tylko udają, będąc w rzeczywistości nisko nad ziemią, że obraz "ziemi z dalekiej odległości" uzyskują dzięki zaciemnieniu pomieszczenia w którym w biały dzień lecą nisko nad ziemią i odpowiednim przysłonięciu jednego z okienek? To dla mnie dziwne, jak można nie zrozumieć. Nie trzeba nawet rozumieć po angielsku tylko wystarczy uważnie pooglądać.

Jak to mówią: Każdy widzi to, co chce widzieć!


Dysonans poznawczy. Gdy człowiek emocjonalnie związany z jakąś wiarą (np. kula ziemska, podbój kosmosu, lądowanie na księżycu) jest skonfrontowany z dowodem obalającym same fundamenty jego wierzeń, to wypiera, racjonalizuje, zaprzecza. Psychologia, jak to mówią.

[to się też tyczy i mnie, ale tak samo tych, co węszą spiski wszędzie; ten sam gość ma na kanale film o tym, że Paul McCartney nie żyje od 1966 r. Jakoś też w to nie wierzę..


To, że coś się "nie może zmieścić w głowie" to zbyt mało, by odrzucać. Że coś wydaje się "nieprawdopodobne"- to żaden argument. To w Zmartwychwstanie też chyba nie powinieneś wierzyć, no bo to też przecież się "w głowie nie mieści"? Zgadza się? Ja tam nie wiem jak jest z McCartneyem, ale ja nie odrzucam rzeczy, które "szokują" przy pierwszym kontakcie tylko staram się słuchać argumentów za i przeciw i myśleć.
Przy okazji McCartneya:

https://www.youtube.com/watch?v=ofJwG45B5WA
Niestety znów po angielsku, polskiej wersji chyba nie ma.

Stephen Hawking nie żyje już od dawna ? Żyje? Ja nie wiem, ale argumenty, które przytacza ten człowiek w filmie są bardzo mocne. Bardzo silne. Przede wszystkim SLA (stwardnienie zanikowe boczne), to poważna śmiertelna choroba, a Hawking choruje lub chorował (jeśli nie żyje) na nią już tak od lat 70-tych Ponadto jakoś Hawking "nie zmienia swego wyglądu" w sensie, że "nie starzeje się" tak gdzieś od lat 80-90 tych.
Jak to ktoś kiedyś powiedział rzeczą najbardziej zdumiewającą jest prawda. Dlatego nie warto odrzucać czegoś tylko dlatego, że się "w głowie nie może pomieścić".

Niech inni też obejrzą...


Ale Ty masz sam poznać i zgadnąć.Jeśli chcesz by ktoś inny za Ciebie to zrobił, to zdajesz się na guru, który będzie Cię prowadził. Taki guru może być przywódcą sekty, ale może też być "naukowcem", kapłanem, czy nawet i "papieżem". I co najważniejsze taki guru może zwodzić, nawet nieświadomie, nawet nie w złej intencji tylko z własnych błędów. Każdy człowiek dostał od Boga rozum po to by samemu mógł prawdę rozpoznać. Ja tak wierzę. Teraz jest taki czas, że każdy musi być naukowcem. Bo "naukowcy" nas oszukują. Zresztą to jest logiczne, że każdy musi sam. Bo nauka polega na obserwacjach, zbieraniu faktów, rozumowaniu, wyciąganiu wniosków i sprawdzaniu wszystkiego. Jeśli natomiast ktoś chce polegać na wnioskach innych ludzi i niczego samemu nie sprawdzać, to to już jest wiara, a nie nauka. A zdaje się nawet, że takie środowisko w którym ludzie zdają się na "autorytet" jednego lub kilku przywódców, samemu wyłączając myślenie nazywa się "sektą". Nie wołaj więc do "innych", czy do "większości" tylko wyrób sobie zdanie samemu.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2017, 09:28

Iksie, na tym filmie, lektorka sugeruje co robią astronauci: że jakieś przesłony w okienku umieszczają... Była tam? Ma pojęcie o filmowaniu przez okienko? Wie jakim sprzętem się posługiwano? Jak zoom robiono?
Nie! Ale autorytatywnie orzeka, że manipulowano...
A potem, gdy kamera pokazuje wnętrze, to orzeka, że jasna za oknem jest Ziemia... A czemu nie słońce??! Ja myślę, że to słońce było, a nie ziemia!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 16 mar 2017, 09:45

Zbyszekg4 pisze:Iksie, na tym filmie, lektorka sugeruje co robią astronauci: że jakieś przesłony w okienku umieszczają... Była tam? Ma pojęcie o filmowaniu przez okienko? Wie jakim sprzętem się posługiwano? Jak zoom robiono?
Nie! Ale autorytatywnie orzeka, że manipulowano...


Nie autorytatywnie, tylko to widać. W ogóle mogłoby nie być lektorki i też to byłoby widać.

A potem, gdy kamera pokazuje wnętrze, to orzeka, że jasna za oknem jest Ziemia... A czemu nie słońce??!


Przecież wyraźnie widać jak "ziemia widziana z dalekiej odległości" (według relacji astronautów) zamienia się w....jasność okienka. 39:35 do 39:42.
Wcześniej widać także, że pomimo, że Neil Armstrong kłamie, że kamera wypełnia całe okienko przez które filmują "ziemię z daleka", coś jednak wchodzi między kamerę a "obraz dalekiej ziemi" Oglądaj 38:05- 38: 40.


Ja myślę, że to słońce było, a nie ziemia!


Żeby ziemia wyglądała tak, jak kłamie Armstrong, to słońce musiałoby być za plecami i na lewo.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2017, 11:53

Nie znam się na fimowaniu w ogóle, a już tym bardziej przez okienko statku kosmicznego... Niech ktoś się wypowie, kto się zna...
Normalnie jestem nieufny do płaskoziemców i zwolenników wszędobylskich teorii spiskowych; cóż począć... :zhm:
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 12:08 przez Zbyszekg4, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: derko » 16 mar 2017, 12:03

Zbyszekg4,
Muszę przygnać, ze masz zdrowie i cierpliwość do dyskusji z wyznawcami płaskiej. :O

Myślę, ze on już wie ze ziemia jest płaska i chodź by sam Pan Jezus powiedział, ze stworzył ziemie w kształcie kuli bo to i lepsze i logiczne od płaskiej, to i tak by nie uwierzył. ;)

Daj mu rację i niech sobie na tej płaskiej z radością żyje oczekując na Pana. :D

:)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2017, 12:11

derko pisze:Daj mu rację i niech sobie na tej płaskiej z radością żyje oczekując na Pana.

Słusznie!
Ja już nawet próbowałem Iksowi zmienić temat na zbawienie, ale jakoś nie zainteresował się zbytnio... Płaska ziemia jest chyba ciekawsza...

xxx xx, życzę Ci wszystkiego najlepszego na płaskiej Ziemi! A najbardziej tego, być poznał Jezusa Chrystusa, tak jak znać Go mają, ci, się do nieba wybierają!
:papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: derko » 16 mar 2017, 12:40

Zbyszekg4 pisze:
derko pisze:Daj mu rację i niech sobie na tej płaskiej z radością żyje oczekując na Pana.

Słusznie!
Ja już nawet próbowałem Iksowi zmienić temat na zbawienie, ale jakoś nie zainteresował się zbytnio... Płaska ziemia jest chyba ciekawsza...

xxx xx, życzę Ci wszystkiego najlepszego na płaskiej Ziemi! A najbardziej tego, być poznał Jezusa Chrystusa, tak jak znać Go mają, ci, się do nieba wybierają!
:papa:

Płaskiego nieba, chyba ?? :O

:)


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 16 mar 2017, 12:55

Zbyszekg4 pisze:Nie znam się na robieniu zdjęć w ogóle, a już tym bardziej na robieniu ich przez okienko statku kosmicznego...


To co pokazano to nie jest robienie zdjęć przez okienko (obojętnie jakiego statku), tylko robienie z okienka "'widoku ziemi z dalekiej odległości". Powtarzam: z okienka, odpowiednio przesłoniętego zrobili...widok ziemi z dalekiego kosmosu. Skoro Ci ciężko załapać to dam Ci przepis na taki widok ziemi, czyli opiszę własnymi słowami to co astronauci zrobili, a co demaskuje ten film.
Wylatujesz nad chmury, możliwie wysoko, np. samolot wojskowy 20 km nad ziemią. Jesteś w kokpicie samolotu, który ma powiedzmy kilka okienek. Lecisz w dzień, nad chmurami i nad oceanem, bo potrzebny niebieski kolor. Chmury są dosyć rzadkie, żeby spod nich prześwitywała niebieska woda. Teraz konkretny trick: co się stanie jak zasłonisz szczelnie wszystkie okienka kokpitu? Szczelnie, dokładnie. Otrzymasz ..ciemność. "Ciemność widzę" jak mówi klasyk. To właśnie jest ..."ciemność kosmosu" widoczna na filmie. Czyli ciemność pomieszczenia/kokpitu, czy jak to tam nazwać w samolocie, w którym lecisz. Ciemność pomieszczenia po przysłonięciu wszystkich okienek- gra rolę "ciemności kosmosu". A jak teraz zrobić widok "błękinej planety" z chmurami nad nią, widzianej z dalekiej odległości w...ciemności kosmosu. No można zrobić tak jak nam to pokazali astronauci. Odsłaniasz jedno z okienek, to które ma widok na ocean z chmurami nad nim, czyli najlepiej jakby okienko patrzyło lekko w dół , po skosie w dół. Teraz na to okienko nasuwasz odpowiednio wycięty z czarnego materiału obrys "kuli ziemskiej z linią cienia rozdzielającą dzień i noc"- przykładasz/przyklejasz do szyby okienka. Czyli ponownie zasłaniasz to okienko z widokiem na ocean i chmury, ale już niecałkowicie ! Zostawiasz mały wycinek tegoż okienka przysłonięty przesłoną o odpowiednim kształcie, który imituje kształt ziemi z rozdzieloną linią dnia i nocy. Pozostałe okienka kokpitu pozostawiasz szczelnie zamknięte. Zero innego światła. No może jakieś tam blade sztuczne światłoo, które pomaga Ci w pracy, żeby nie w kompletnej ciemności. To jednak światełko musi być słabe i tak usytuowane, aby nie wyszło w kadrze. I teraz odsuwasz się od odpowiednio przysłoniętego okienka na pewną odległość. I filmujesz je z kokpitu, w pewnej odległości od niego. Nie w ten sposób, że przykładasz obiektyw do jego szyby, ale filmujesz okienko z przesłoną imitująca kształt ziemi z pewnej odległości (1-2-3 m... no.. to kwestia do przetestowania). I co otrzymasz na filmie ? Taki widok:

Obrazek

"Ciemność kosmosu"- to ciemność wnętrza pomieszczenia, w którym lecisz. A "ziemia z dalekiego kosmosu" to po prostu fragment okienka przez które widać ocean i chmury nad nim, z niskiej wysokości. Tego okienka, które przesłoniłeś odpowiednią przesłoną, imitującą kształt kuli ziemskiej z rozdzieloną linią dnia i nocy. Filmujesz pod światło- celujesz właśnie w spreparowane okienko. Tak właśnie będziesz widział. Sprytne ? Moim zdaniem bardzo sprytne. Jak na koniec lat 60-tych, gdzie grafika komputerowa była słabo rozwinięta to naprawdę sprytny i przebiegły sposób. I to w miarę tani. Oczywiście, gdybyś zapalił światło/odsłonił inne z okienek, to...ciemność kosmosu zniknie i ukaże się prawdziwy obraz sytuacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stopniowe ukazywanie się prawdziwej scenerii.

Zajarzyłeś już teraz o co chodzi ? Jak po tym opisie nie zaskoczysz o co biega, to już nie wiem co zrobić.


Normalnie jestem nieufny do płaskoziemców i zwolenników wszędobylskich teorii spiskowych; cóż począć... :zhm:


Ja uważam, że powinieneś odwrotnie, że chrześcijanin powinien z wielkim zainteresowaniem wysłuchiwać "teorii spiskowych" i je poważnie rozważać. Pierwszy spisek jest opisany już w Księdze Rodzaju, gdzie opisano podstęp (czyli spisek) szatana, który skusił ludzi. Kłamstwo, oszustwo i spisek to podstawowe sposoby działania diabła i tych, którzy mu służą. Ja np. osobiście jestem nieufny względem tych którzy za jedyną metodę argumentacji mają szyderstwo, wyśmiewanie, "pukanie się po głowie" i hasła "teoria spiskowa".
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 13:09 przez xxx xx, łącznie zmieniany 1 raz.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 16 mar 2017, 13:05

Zbyszekg4 pisze:
derko pisze:Daj mu rację i niech sobie na tej płaskiej z radością żyje oczekując na Pana.

Słusznie!
Ja już nawet próbowałem Iksowi zmienić temat na zbawienie, ale jakoś nie zainteresował się zbytnio...


Zaraz, zaraz. A kto jest autorem tego wątku ? Czy przypadkiem nie Ty ? Skoro go założyłeś, to widocznie coś Cie do tego skłoniło, coś zainteresowało. Najpierw zakładasz watek, a potem chcesz by się nim nie interesować lub pisać w tym wątku na inny temat ? No...super logika. Gratuluję.

A najbardziej tego, być poznał Jezusa Chrystusa, tak jak znać Go mają, ci, się do nieba wybierają!



Ale Biblia mówi, że "poznacie prawde, a prawda was wyzwoli". Czy jakoś tak? Żeby się dostać do nieba, to się trzeba wyzwolić z kłamstw tego świata.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 mar 2017, 14:20

xxx xx pisze:Żeby się dostać do nieba, to się trzeba wyzwolić z kłamstw tego świata.

No to się wyzwalaj, ale... wybierz rzeczywiście właściwy obszar! Bo poznanie prawdy nt kształtu ziemi... wyzwolenie się z kłamstwa o tym kształcie... - NIE ZAPROWADZI CIĘ DO NIEBA!
Taka prawda nie niesie ze sobą zbawienia!

Tak, wyzwalaj się z kłamstw tego świata! Jako katolik masz spore obszary do ogarnięcia, np. kwestia kultu: komu się on jedynie należy? - jedynemu Bogu czy też aniołom, świętym przedmiotom, relikwią...
Sprawa jest kluczowa: Kogo czcisz?! Od tego wieczność zdaje się zależeć, a nie od kształtu ziemi...
Weź to pod rozwagę! Proszę...

Bywaj zdrów; jak chcesz, to możemy na te tematy duchowe popisać w innym temacie... Ja tematu kształtu ziemi nie rozstrzygnę, Ty też nie... Naprawdę są istotniejsze kwestie życiowe!
A nawet jeśli rzeczywiście kombinacje z tymi lotami na księżyc były, to nie przesądzają one o tym, że ziemia jest płaska. W tamtych latach trwał szalony wyścig między USA z ZSRR, i nie było by dziwne, gdyby w celu wyprzedzenia wroga, posunięto się nawet do takich oszukaństw...

Tamte czasy minęły. Stacja kosmiczna ISS powstała do spółki z USA i Rosją. Czy i tu spiskowcy ręka w rękę - międzynarodowo - działają, by oszukiwać większość?
Na żywo można oglądać to, co jest transmitowane z kamer na ISS - gdzie tam są oszustwa? Czy już oglądałeś przelot ISS nad swoją chałupą?
Powiesz: raz oszukali, to zawsze oszukiwać będą... A Ty jak raz oszukałeś, tzn., że zawsze to robisz??
Miłego popołudnia :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 16 mar 2017, 15:11

Zbyszekg4 pisze: A nawet jeśli rzeczywiście kombinacje z tymi lotami na księżyc były, to nie przesądzają one o tym, że ziemia jest płaska.


Tak. Ale o tym przesądza geometria, to co pokazałem przez te filmiki. Natomiast oszustwa NASA pokazuję dlatego, że większość ludzi, a w zasadzie to każdy zapytany o dowody na kulistość ziemi przywoła...zdjęcia z kosmosu. Chodzi mi więc tylko o pokazanie wiarygodności tych, którzy zarządzają tymi zdjęciami.


W tamtych latach trwał szalony wyścig między USA z ZSRR, i nie było by dziwne, gdyby w celu wyprzedzenia wroga, posunięto się nawet do takich oszukaństw...


O, to śpiewka dla mniej wtajemniczonych. Wyżej wtajemniczeni pracowali po obu stronach. "Zimna wojna" to rodzaj teatru na potrzeby "pożytecznych idiotów". Podobnie jak w Polsce teraz wojna między PiS, a PO, w USA wojna między Republikanami, a demokratami, w Wlk. Brytanii między torysami, a wigami.... Prawdziwa władza należy do tych, którzy kontrolują obie walczące strony i "składają konflikt w całość". Dziel i rządź, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Nie znasz ? Ordo ab chao. New World Order. Nowy Porządek Świata.

Tamte czasy minęły. Stacja kosmiczna ISS powstała do spółki z USA i Rosją. Czy i tu spiskowcy ręka w rękę - międzynarodowo - działają, by oszukiwać większość?


Tak. Po teatrze "zimnej wojny" przyszedł czas na teatr porozumienia..na wysokim szczeblu...w kosmosie, "nad głowami ludzi", czyli ponad głowami "pożytecznych idiotów". Oni chcą byśmy byli skłóceni: państwo z państwem, naród z narodem, partia z partią... denominacja z denominacją. A z drugiej strony chcą byśmy byli "zjednoczeni"...w urojeniach. Np. w "podboju kosmosu, kulistej ziemi". Wtedy nie zbieramy obrazów w całość, widzimy wszystko fałszywie. Wtedy oni są bezpieczni. Divide et impera.

Do przemyślenia, ze źródeł oficjalnych, nie tajemnych:
"Do 2016 r. 1 proc. najzamożniejszych będzie miał w swoich rękach połowę światowego bogactwa"
http://www.newsweek.pl/biznes/1-procent ... 428,1.html
"Ośmiu mężczyzn ma bogactwo połowy globu. Ale skrajne ubóstwo spada"
http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/raport- ... 07503.html
Jak widać źródła różnią się co do liczby osób, ale faktem jest, że niemal całe bogactwo świata rozsiane po świecie (korporacje, banki) skupia się w rękach bardzo niewielkiej liczby ludzi. (Ale jak się przeczyta Apokalipsę, to myślę, że raczej ta druga wersja jest bliższa prawdy- tam jest zdaje się o "siedmiu, ośmiu, dziesięciu i Bestii", czy jakoś tak?) I to właśnie oni rządzą światem. Bo to proste: kto ma pieniądze, ten rządzi. Ten kontroluje polityków, parlamenty, prezydentów i nawet królów, może kupić broń i wynająć armię, w tym armię polityków i ...dziennikarzy. A czemu nie "uczonych" ? Uczonych przecież chyba też można kupic? Mylę się? Ten ma władze nad mediami, może zmieniać i ukierunkowywać sposób ludzkiego myślenia, np. przez pokazywanie...podboju kosmosu, przez państwową edukacje. Może przekupywać polityków by "wyszli z inicjatywmi ustawodawczymi", które są mu na rękę. Demokracja, media i system banków federalnych to narzędzia władzy tych ludzi. Nad całym światem. Warto więc zacząć odróżniać teatr potrzebny pożytecznym idiotom (jak np. walka pis z PO, czy "cuda na orbicie ziemi") od prawdziwych przyczyn i rzeczy ważnych (np. tego, że zadłużenie rządów u bankierów wzrasta z każdą sekundą, a spłacać będą przecież nie politycy, tylko....my!) , czyli tego co dzieje się w ukryciu, za kulisami, a co sprawia że jesteśmy niewolnikami, pracującymi na oszustów wielkiego bo "globalnego" kalibru (uzywająć terminologii globalnej, czyli ....kulistej).

Na żywo można oglądać to, co jest transmitowane z kamer na ISS - gdzie tam są oszustwa?


Współczesne komputery mają duże możliwości...symulacyjne. Hollywood też.

Czy już oglądałeś przelot ISS nad swoją chałupą?


Nie.

Powiesz: raz oszukali, to zawsze oszukiwać będą...


Nie. Ale wierzę, że aż do czasu przewidzianego przez Boga, a opisanego w Apokalipsie władza nad światem należeć będzie do oszustów i ludzi...po prostu szalonych, chorych na rozum, jak np. był Neron w starożytnym Rzymie, "sławny" z takiej fantazji, że nawet Rzym spalił (podobno "dla wzruszenia poetyckiego") czy Herod w Judei słynny, jeśli tak można powiedzieć z rzezi niewiniątek.

A Ty jak raz oszukałeś, tzn., że zawsze to robisz??


Nie. Ale wierzę, że aż do czasu przewidzianego przez Boga, a zapisanego w proroctwach Biblii władza nad swiatem będzie należeć do oszustów. Czyli nawet jak się jeden oszust nawróci, bo go poruszy sumienie, to zostanie wyparty przez nowych oszustów. żądza władzy odbiera rozum. A kto chce władzy już nad całym światem, ten niewątpliwie już jest bardzo chory.


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: derko » 16 mar 2017, 16:02

xxx xx pisze:Ale Biblia mówi, że "poznacie prawde, a prawda was wyzwoli". Czy jakoś tak? Żeby się dostać do nieba, to się trzeba wyzwolić z kłamstw tego świata.

Żeby dostać się do nieba to trzeba się tam dostać przez taki sposób jaki wyznaczył ten który jest Panem tego nieba, czyli, Bóg.
Bóg wyznaczył sposób dostania się do tego nieba, a tym sposobem jest Jezus Chrystus.

12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

Zbawienie otrzymujemy przez przyjęcie prawdy, która nas wyzwala;

13) W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym, (14) który jest rękojmią dziedzictwa naszego, aż nastąpi odkupienie własności Bożej, ku uwielbieniu chwały jego. (15)Przeto i ja, odkąd usłyszałem o wierze waszej w Pana Jezusa i o miłości do wszystkich świętych,

Jak to się stać może skoro jesteśmy grzeszni i nie możemy tego sami osiągnąć?

1) I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze, (2) w których niegdyś chodziliście według modły tego świata, naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach opornych. (3) Wśród nich i my wszyscy żyliśmy niegdyś w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów, i byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni; (4) ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował, (5) i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - (6) i wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie, (7) aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie. (8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. (10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


Nie trzeba do tego zabawiać się w obalanie jakieś teorii spiskowych :roll:

:)


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 16 mar 2017, 16:20

derko pisze:
Nie trzeba do tego zabawiać się w obalanie jakieś teorii spiskowych :roll:



Ale napisane jest w Biblii także "Ducha nie gaście, 20 proroctwa nie lekceważcie! 21 Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!". Wszystko, to znaczy także i to co dzieje się na świecie. Np. po to, żeby poznać, że to już ten czas, w którym ziemię opanuje wielkie oszustwo. Co opisują proroctwa, np. Apokalipsa. Więc nie wiem czego Ty chcesz? Założyłeś temat o płaskiej ziemi, to ja w nim piszę. To Ty na to, żebym "już przestał pisać, a zajął się zbawieniem". O to Ci chodzi ? A skąd wiesz, że się nie zajmuję? Chodzę do kościoła, modlę się itp. Ale to jest temat o płaskiej ziemi, a nie o zbawieniu, zresztą założony przez Ciebie. Chociaż ja widzę związek jednego z drugim. Bo świat próbuje nas oczarować swoimi kłamstwami, więc jak się je demaskuje, to łatwiej wrócić do Boga jeśli ktoś odszedł. A jak ktoś nie odszedł to i tak umocni się jego wiara jeżeli widzi, że świat jest jednak taki jak Biblia opisuje. Mamy wszystko badać, także i to co się dzieje wokół nas, również to "w kosmosie". (Czyli mamy być naukowcami, bo naukowiec jest od badania).

Ups. sorry, to było do Zbyszka. Pomyliłem. W zasadzie do Ciebie też się to odnosi, tylko bez tego, że "założyłeś temat o płaskiej ziemi..." i co z tym związane.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości