Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 13 mar 2017, 20:21

xxx xx pisze:Problem nie polega na wyjaśnieniu "czerwonego zabarwienia" (przecież napisałem, że hipotetycznie przyjmuję tłumaczenie o "refrakcji"). Ale rzecz polega na przebiegu zaćmienia pokazanego w "moim" filmiku . Podkreślam: "przebiegu". Nie może być on (przebieg tego zaćmienia taki jak go widać na tym filmiku) wyjaśniony na gruncie modelu układu słonecznego oraz domniemanej "refrakcji" na atmosferze ziemi. Przeczytaj jeszcze n razy, a może zajarzysz?

Przykro mi, ale przebieg zaćmienia jest absolutnie prawidłowy i zgodny zarówno z budową Układu Słonecznego, jak i refrakcją jako wyjaśnieniem czerwonego zabarwienia tarczy Księżyca. Jeżeli twierdzisz, że powinien wyglądać inaczej, to przedstaw odpowiednie schematy i obliczenia, które potwierdzą twoją tezę, że to, co wiemy dzięki pracy astronomów i fizyków, jest błędne.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 13 mar 2017, 21:20

Zbyszekg4 pisze:Iksie, zupełnie nie przekonuje mnie to co piszesz!
Wy, płaskoziemcy, bronicie takiej konstrukcji świata,


Ponieważ ziemia jest płaska, co wynika z mierzenia ziemi, z geometrii. Patrz na te filmiki, które Ci pokazałem i spróbuj zrozumieć.

ale:
# nie macie pojęcia jak ona działa


Ile lat budowano teorię kopernikańską ?Czy nie ponad 500 ? Ile lat Newton dumał nad swymi teoriami ? Nie całe swoje życie, przynajmniej dorosłe ? Ile lat Kepler kombinował ze swymi elipsami, by dopasować je do obserwacji (to o Keplerze wziąłem z katolika.pl) ? Michelson rozpoczął swoje doświadczenie w 1881r, a powtarzał także razem z Morleyem do 1887 roku. Teorię względności Einstein ogłosił w 1905 roku . 18 lat trwało zatem oszołomienie związane z doświadczeniami Michelsona-Morleya aż znaleziono pokraczną teorię względności, która "tłumaczy" niepowodzenie eksperymentu Michelsona-Morleya. 18 lat ! [Przypominam, że jednym z założeń w doświadczeniu Michelsona-Morleya jest, że "ziemia obiega słońce". Wyniki, które otrzymano były sprzeczne z założeniami. Zamiast więc przemyśleć założenia, w tym jedno mówiące "ziemia obiega słońce" wymyślono fałszywą teorię względności. Przypominam, że jeśli wynik doświadczenia przeczy przyjętym założeniom oraz nie popełniono błędu w samym doświadczeniu to należy odrzucić założenia, bo z prawdziwych założeń nie wynika fałszywy wniosek. Wniosek wynikający z prawdziwych założeń nie może być sprzeczny z założeniami].
Rozumiesz już o co chodzi ? Ile to trwa ? Kilka lat ? 3-4 lata mówi się o płaskiej ziemi w naszej epoce? Na razie zrozumieliśmy, że ziemia jest płaska. A Ty żądasz od nas byśmy Ci od razu i natychmiast opisali jak działa świat stworzony przez Boga, niebo nad płaską ziemią. Nie nie, to tak nie działa. Tamci (kuloziemcy i heliocentryści) kilkaset lat budowali swoje wywody, ale Ty chcesz od nas "od razu", a jak nie umiemy wyjaśnić, to odrzucasz. Błędna logika. Prawdziwa logika jest taka: z prawdy nie może wynikać fałsz. Jeśli kula ziemska jest prawdziwa, to nie można zwyczajnie i powtarzalnie widzieć poza horyzont kulistej ziemi.

# odrzucacie wszystko, co tłumaczy działanie świata, który obserwujemy, a co nie pasuje do płaskiej ziemi


Nie "wszystko" tylko kulistą ziemię. Aktualny model wcale wszystkiego nie tłumaczy. Nawet zaćmienia księżyca poprawnie nie tłumaczy. Ponadto jeśli teoria jest sprzeczna z jednym faktem, z jedną powtarzalną obserwacją, to teoria jest fałszywa i należy ją odrzucić. A po odrzuceniu należy budować nową teorię, która wytłumaczy to co tłumaczyła stara plus ten fakt z którym ta stara jest sprzeczna. Na tym polega nauka. Utrzymywanie teorii dlatego, że ona wiele rzeczy tłumaczyła jest błędem. Jeśli bowiem jest sprzeczna z jedną obserwacją, to jest fałszywa. A po co utrzymywać fałszywe teorie ? Alternatywna nauka będzie się rozwijać, bo oficjalna pobłądziła. Będzie to coraz bardziej widoczne, że pobłądziła. To jednak oficjalna nauka ma dostęp do wszystkiego, przede wszystkim do kieszeni tych, którzy rządzą światem i to od wielu setek lat. Nie domagaj się więc by alternatywna nauka od razu wszystko Ci wyjaśniła, ale spróbuj raczej zrozumieć, że to co sprzeczne z jednym tylko faktem jest fałszywe.

Jedno widzę jasno: bazujecie na niewiedzy...


To wskaż błąd w tych dowodach, które Ci pokazałem (że ziemia jest płaska).


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 13 mar 2017, 21:34

Iksie, Rembov już Ci wskazywał, Ty to ignorujesz... nie ma sensu ta dyskusja bo i tak nic nie zmieni...

Lepiej się zająć czymś co ma znaczenie wieczne, bo czy to na kulistej czy na płaskiej ziemi, to i tak nasz żywot się skończy! I co potem?! Jak tam u Ciebie temat zbawienia funkcjonuje?! Czy wiesz jak być zbawionym?! [wiem, to inny temat, ale gdzie indziej nie piszesz, to tu Cię pytam...]
Bywaj zdrów :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 13 mar 2017, 21:37

Rembov pisze: Przykro mi, ale przebieg zaćmienia jest absolutnie prawidłowy i zgodny zarówno z budową Układu Słonecznego, jak i refrakcją jako wyjaśnieniem czerwonego zabarwienia tarczy Księżyca. Jeżeli twierdzisz, że powinien wyglądać inaczej, to przedstaw odpowiednie schematy i obliczenia, które potwierdzą twoją tezę, że to, co wiemy dzięki pracy astronomów i fizyków, jest błędne.


Już przedstawiłem słowny opis tego o co chodzi. Jeśli nie rozumiesz, to co ja Ci na to poradzę? Mógłbym może zrobić schemat, abyś zaskoczył? Powiedz mi jak zrobić, żeby tu wrzucić zdjęcie danego kadru (np. n tej sekundy) filmiku z YouTube, to może Ci pokażę schemat.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 13 mar 2017, 21:50

Zbyszekg4 pisze:Iksie, Rembov już Ci wskazywał, Ty to ignorujesz... nie ma sensu ta dyskusja bo i tak nic nie zmieni...


Nie no, nie żartuj. "Wyrzuciłem na śmietnik", czy "refrakcja"- to nie jest wskazanie. Pierwsze z przyczyn oczywistych, drugie dlatego, że w tych filmach które ja pokazałem nie widać cech żadnej refrakcji. Gdzież mi więc wskazał i co ? Podobnie i tam gdzie mnie odsyłałeś (katolik.pl) nie widziałem niczego co mogłoby zagrozić temu co pokazałem. [A nawet więcej: są tam materiały, które można uznać za dowody na płaską ziemię. Jak choćby zdjęcia z Mierzei Wiślanej, czy z Ameryki, z okolic Nowego Yorku. Do tych pięciu filmików spokojnie mogę dołączyć ww zdjęcia jako materiał dowodowy na to, że ziemia jest płaska]


Lepiej się zająć czymś co ma znaczenie wieczne, bo czy to na kulistej czy na płaskiej ziemi, to i tak nasz żywot się skończy!


Płaska ziemia nie jest tylko tematem doczesnym, bo wokół heliocentryzmu i kulistości zgromadzili się wrogowie Boga i Biblii oraz "pożyteczni idioci", którzy im klaskają. Na tym budowane jest coś w rodzaju nowej teologii. Myślę, że to ma bezpośredni związek z nadejściem Antychrysta, z Apokalipsą.


I co potem?! Jak tam u Ciebie temat zbawienia funkcjonuje?! Czy wiesz jak być zbawionym?!


Tylko w prawdzie.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 13 mar 2017, 22:41

xxx xx pisze:
Rembov pisze: Przykro mi, ale przebieg zaćmienia jest absolutnie prawidłowy i zgodny zarówno z budową Układu Słonecznego, jak i refrakcją jako wyjaśnieniem czerwonego zabarwienia tarczy Księżyca. Jeżeli twierdzisz, że powinien wyglądać inaczej, to przedstaw odpowiednie schematy i obliczenia, które potwierdzą twoją tezę, że to, co wiemy dzięki pracy astronomów i fizyków, jest błędne.

Już przedstawiłem słowny opis tego o co chodzi.

A ja te twoje dwa punkty obaliłem wskazując na to, że oba elementy, na które wskazywałeś na nagraniu, są spowodowane pracą optyki kamery dopasowującej się do ilości światła. Jeżeli coś w tam źle napisałem, to wskaż ten fragment i wyjaśnij dlaczego jest błędny. Jeżeli zaś nie potrafisz tego zrobić, to daruj sobie powtarzanie haseł "już przedstawiłem", a następnie wskaż inne dowody, które potwierdzą, że mechanizm powstawania zaćmienia Księżyca wskazany przez uczonych, jest błędny.

Mógłbym może zrobić schemat, abyś zaskoczył?

Coś Ci zaznaczyłem w cytacie mojej wypowiedzi pogrubieniem i podkreśleniem.

Powiedz mi jak zrobić, żeby tu wrzucić zdjęcie danego kadru (np. n tej sekundy) filmiku z YouTube, to może Ci pokażę schemat.

Do zamieszczania plików graficznych w poście służy funkcja "Img". Pomiędzy znaczniki [Img ][/img ](bez spacji) wklejasz link do pliku grafiki.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 14 mar 2017, 06:26

xxx ''][quote="xxx xx pisze:
Norbi pisze: Czyli co, oni też uczestniczą w spisku i sprzęt, którego rzekomo używają, to tak naprawdę inny sprzęt? ;)


Nawet Ty uczestniczysz w spisku. (Jako "pożyteczny idiota"- gdy powtarzasz plotkę o kulistej ziemi, bo tak Cię nauczono odkąd pamiętasz. Żebyś się nie czuł urażony, to Ci powiem, że ja też byłem takim idiotą, powtarzającym to czego mnie nauczono do czasu aż się przebudziłem ze snu, albo raczej z hipnozy).


Aaaa :roll:



xxx xx pisze:
Zbyszekg4 pisze:Mam propozycję dla płaskoziemnych (ale trzeba by to przeprowadzić w obecności kuloziemnych- żeby nie było podejrzeń żadnych o nieuczciwość): wyślijcie ze zwykła kamerą balon na najwyższą możliwą wysokość: niech nagrywa co jej tam się pokaże, a potem komisyjnie to niech będzie obadane...


Prostsze jest dokonywać obserwacji na ziemi, tak jak ja pokazywałem na tych filmach, które podrzuciłem. Innym prostszym sposobem jest pomiar linii horyzontu poziomicą, z wysokości (tego się nauczyłem gdy zaglądałem na katolik.pl, do wątku gdzie mnie odsyłałeś). Ale jasne można wysłać balon. Tylko po co, jak są prostsze sposoby?


Aha :lmao: Nazywasz mnie idiotą, a jednocześnie masz pomysły by mierzyć horyzont poziomicą ...
Pracuję na co dzień poziomicą i powiem Ci, że nawet te profesjonalne mierzą z dopuszczalną granicą błędu 1,5mm na metr!
W ogóle sam pomysł by mierzyć w ten sposób horyzont, jest czymś gorszym niż idiotyzm. Po prostu brak słów...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 mar 2017, 09:37

Norbi pisze:W ogóle sam pomysł by mierzyć w ten sposób horyzont, jest czymś gorszym niż idiotyzm. Po prostu brak słów...

A na katolik.pl - forum, gdzie jest ogromna dyskusja o kształcie ziemi - najaktywniejszy zwolennik płaskoziemia, o nicku MJ własnie się upierał, że zmierzył płaskość ziemi, gdy z pokładu samolotu na wys. 10 km, poprzez okienko poziomicą celował w horyzont... [potem ów MJ tak się zagmatwał, że ostatecznie znikł z dyskusji, ale wcześniej powiedział, że pobłądził...].

xxx xx pisze:Tylko w prawdzie.

Ale prawda o kształcie Ziemi nie da Ci zbawienia! Musisz znać Prawdę=Chrystusa! Czy znasz?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 14 mar 2017, 09:39

Norbi pisze:Aha :lmao: Nazywasz mnie idiotą,


Ale bądź uczciwy i zwróć uwagę na to, że samego siebie też nazwałem idiotą, gdy napisałem że również byłem takim "pożytecznym idiotą" wychowanym do wierzenia w kulę ziemską.

a jednocześnie masz pomysły by mierzyć horyzont poziomicą ...


Tak. To rewelacyjny pomysł! Poznałem to tam na tym katolik. pl. Super pomysł !

Pracuję na co dzień poziomicą i powiem Ci, że nawet te profesjonalne mierzą z dopuszczalną granicą błędu 1,5mm na metr!


Super super. Czyli odpowiada to nachyleniu 0.0859 stopnia ! To rewelacyjna wiadomość dla płaskoziemców. Poniżej podaję Ci przykładowe dane o obniżeniu horyzontu kuli takiej jak "ziemska" (oczywiście ziemia jest płaska) w zależności od wysokości:

1 km npm - 1.0145 stopnia - 1.77 cm na metr
2 km - 1.4346 stopnia - 2.50 cm na metr
2.4 km(Rysy)- 1.5716 stopnia - 2.74 cm na metr
10 km - 3.2063 stopnia - 5.60 cm na metr
12 km - 3.5119 stopnia - 6.14 cm na metr

To wynika z tego, wklejam rysunek z forum katolika.pl

Obrazek

10-12 km to pułap na jakim latają samoloty pasażerskie. Ale nawet na wzgórzu, które ma 1 km wysokości npm i wyraźnie wystaje nad teren (nie ma wzgórz przesłaniających) można sprawdzić obniżenie horyzontu mając dokładną poziomicę.

W ogóle sam pomysł by mierzyć w ten sposób horyzont, jest czymś gorszym niż idiotyzm. Po prostu brak słów..


Wręcz przeciwnie, wspaniały pomysł. Jeśli ziemia jest kulą, to horyzont się musi obniżać. Naciskam na słowo "musi". Musi, nie ma "litości Panie Boże". Nie ma "zmiłuj się nad nami". Dobrze, że odsyłaliście mnie na katolik.pl. Tam człowiek podaje nawet jak mierzyć horyzont, czyli że trzeba trafić w zachodzące lub wschodzące słońce, bo wiadomo zachodzi i wschodzi na horyzoncie. Jeśli ziemia jest kulista, to słońce zachodząc lub wschodzą będzie czynić to niżej, niż poziom. Jak dużo niżej to zależy od wysokości z której się ogląda. Ale nawet na niskich da się to wykryć, bo jak sam piszesz poziomice mają 1.5 mm na metr dokładności. A tu wystarczy 17.7 mm na metr przy wysokości 1000 m npm. Dobrze , że mnie wygoniliście na katolika i że dobrnąłem już prawie do końca tego wątku. Wiele ciekawych rzeczy tam się nauczyłem. To co Ty nazywasz "idiotyzmem" ja nazywam genialnym pomysłem na sprawdzenie czy ziemia jest kulista. [Tam na katoliku człowiek twierdzi, że mierzył poziomicą w samolocie. Dowodów na to nie ma wprawdzie, choć dał tam zdjęcia zachodu słońca z samolotu, ale jako świadectwo można to traktować. Wyszło mu, że słońce w samolocie zachodzi także w poziomie. A patrz wyżej, przykładowe wyliczenia].


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 14 mar 2017, 09:47

Rembov pisze: Do zamieszczania plików graficznych w poście służy funkcja "Img". Pomiędzy znaczniki [Img ][/img ](bez spacji) wklejasz link do pliku grafiki.


Wiem, wiem. Tylko, że w przypadku filmików z YouTube jakoś mi to nie działa. Kopiuję "adres url bieżącego momentu" i próbuję z [img]. Nie działa.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 14 mar 2017, 09:53

Ponieważ, jak pisałem, funkcja służy do umieszczana plików graficznych, a nie filmów. Jak chcesz posłużyć się jakimś kadrem z filmu, to należy zrobić odpowiedni plik na przykład jpg z wybranym fragmentem i korzystając z zewnętrznego hostingu podlinkować go na forum.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 14 mar 2017, 09:53

Zbyszekg4 pisze: Ale prawda o kształcie Ziemi nie da Ci zbawienia! Musisz znać Prawdę=Chrystusa! Czy znasz?...


Po to chodzę do kościoła. A nie na forum. Tutaj jestem bo chcę się podzielić z innymi tym, co zrozumiałem, że ziemia jest płaska, żeby się obudzili ze snu. By poznali jak są oszukiwani.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 14 mar 2017, 09:55

Rembov pisze:Ponieważ, jak pisałem, funkcja służy do umieszczana plików graficznych, a nie filmów. Jak chcesz posłużyć się jakimś kadrem z filmu, to należy zrobić odpowiedni plik na przykład jpg z wybranym fragmentem i korzystając z zewnętrznego hostingu podlinkować go na forum.


OK. Jak zrobić taki plik jpg z danego momentu (kadru) ?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 14 mar 2017, 09:59

www.google.pl - wpisz hasło "jak zrobić zrzut ekranu"


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: derko » 14 mar 2017, 10:01

xxx xx pisze: Innym prostszym sposobem jest pomiar linii horyzontu poziomicą, z wysokości (tego się nauczyłem gdy zaglądałem na katolik.pl, do wątku gdzie mnie odsyłałeś). Ale jasne można wysłać balon. Tylko po co, jak są prostsze sposoby?



pomiar linii horyzontu poziomicą ? :eek:

:)



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości