Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kruszynka » 12 sty 2017, 18:02

Trzecia czesc gwiazd nieba spadnie na ziemie.
Doslownie, zadnych "przenosni".

Nie wydaje ci się, że po pierwszej gwieździe pozostałe nie będą już miały na co spadać?


Wygląda obiecująco :D ;-)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sty 2017, 20:08

Jestem na 17 stronie powyżej podlinkowanego tematu (nie wczytuję się dokładnie bo za dużo materiału) i... zacytuję kogoś:
Kochani - miejmy rozum. :)
I nie popadajmy w stany schizofreniczne, bo tylko w takim stanie możemy uznać, że połowa ludzi na świecie jest w spisku a druga połowa to kretyni.


Zwolennikiem spisku jest osobnik o nicku MJ, który prezentuje teologię opartą na tym, że demonicznie wszędzie jest - a najbardziej wśród naukowców, którzy praktykują lucyferianizm, a on - MJ - to demaskuje! :evil:
Cały czas się odwołuje do Prawdy, którą on zna, a reszta jest w błędzie...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 sty 2017, 13:42

Ta dyskusja http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... &start=435
jest b. długa; przeglądam ją tylko, ale ktoś trafnie (z mojego, kuloziemnego punktu widzenia) podsumował argumenty płaskoziemnego MJ, pisząc tak:

A podstawowe argumenty MJ za tym, że jest płaska są następujące:
- bo tak mi dano poznać;
- bo jakże może być inaczej;
- objawiono mi to;
- bo nie wierzę w wielki babilon.


Nieco dalej ktoś zadał pytanie MJ-otowi: Skoro ziemia jest płaska to czemu podczas zaćmienia księżyca widzimy kulisty kształt?
Na co MJ tak odpowiedział:
Nie wiem.
Bo nie dano mi poznac tajemnicy zacmienia ksiezyca.


I tego typu jest to rozmowa...
Ja by to nazwał gnostycyzmem XXI wieku. Czyli musisz mieć pewną wiedzę - niedostępną ogółowi - aby coś poznać, bo bez tej wiedzy jesteś ogłupiany tylko przez spiskowców, w temacie kształtu Ziemi i wyglądu Kosmosu w ogóle!
Ślady gnostycyzmu religijnego znajdujemy w np. 1 Liście Jana apostoła - wówczas też były osoby, które uważały, że miały gnozę=poznanie w temacie np. natury Chrystusa... [z tą herezją Kościół sobie poradził].

20 wieków później też są osoby, co dążą do takiej gnozy w temacie kosmicznym, z podtekstem religijno-biblijny bo chcą tę gnozę wydobyć z treści Biblii...
MJ jeszcze nie dotarł do pełnego wtajemniczenia bo pisze: nie dano mi poznac tajemnicy zacmienia ksiezyca - ale i tak uważa się za "wyżej stojącego" od reszty ludzi, którzy nie mają tego poznania, co on już ma... Jemu już wiele "objawiono", innym nie!...

Śmiać się czy płakać?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 sty 2017, 08:47

Na stronie 98 tego wątku: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... start=1455
forumowiczka Torri, pisze do drugiego (obok JM) zwolennika płaskiej ziemi, watchmana tak:

watchman: w całym tym wątku aż roi się od dowodów na to, że MJ ciągle popełnia błędy, ale zarówno on jak i ty, skrzętnie je ignorujecie.
Począwszy od tego jak powinno być widoczne zakrzywienie Ziemi z samolotu - jest dokładnie tak widoczne jak mówiłam na samym początku - i co można zobaczyć na zdjęciu, które zrobiłam przy ostatnim locie. JEŚLI trafi się na idealne warunki i leci nad morzem/oceanem to zakrzywienie jest delikatnie WIDOCZNE. W odpowiedzi MJ zamieścił zdjęcia z horyzontem pokrytym chmurami i robione głupawką w telefonie komórkowym. (A i nawet na tych jego badziewnych zdjęciach widać, że zakrzywienie jest). Przez kwestię oświetlenia Księżyca, gdzie już praktycznie wszyscy wytknęli MJ błędy, co - jak wyżej - zostało totalnie zignorowane i skwitowane "ja wiem, bo mi objawiono, bla bla, schizofreniczne bredzenie".
I przez zdjęcia obrazujące chowanie się obiektów - ciekawe swoją drogą, też telefonem robione? - każdy argument, na który MJ nie umie odpowiedzieć "bla bla, bo mi objawiono". Obiekt chowa się - to falowanie. Zdjęcia robione z 10 m nad poziomem wody - nieważne to też falowanie.
Widoczne z wyższej wysokości obiekty, których nie widać z połowy tej wysokości - brak komentarza, albo bzdurny komentarz o rozdzielczości (totalne braki logiki i podstawowej wiedzy). Refrakcja (o czym już pisałam wcześniej - na laborkach na studiach, na kierunkach fizycznych, przeprowadza się takie doświadczenie nawet i osobiście je robiłam) nie istnieje.
GPS i satelity - mistyfikacja, bo tak mu objawiono, bla bla bla, żadnego innego argumentu nie ma.
Zdjęcia Marsa - mistyfikacja, zdjęcia Plutona uzyskane przez sondę New Horizons - sondy nie ma a zdjęcia to mistyfikacja, loty w kosmos - mistyfikacja, ISS - mistyfikacja. Argumenty na powyższe? Brak, ale mu objawiono, że to sprawka lucyfera...

MJ ma podstawowe braki w wykształceniu i jest najzwyczajniej chorym człowiekiem. A ty tylko podsycasz jego schizy.

Loty obecnie są tanie - wykup sobie bilet (polecałabym raczej kierunek na południe, kwestia widoczności - pogody, przede wszystkim zachmurzenia, najlepiej tak, żeby lecieć na morzem) i sprawdź sobie sam, czy to zakrzywienie widać czy nie.

Jak masz więcej kasy - lot na półkulę południową i na Antarktydę, są dostępne, nawet linkowałam tu firmę, która takowe organizuje regularnie. A jak nie, to chociaż przelecieć się do Australii i z Australii w zasadzie gdziekolwiek, porównać sobie czasy.


Cytuję to bo w tym przeogromnie długim temacie, jest to pewne podsumowanie poglądów płaskoziemców...
Jak jeszcze coś ciekawego znajdę, to też wkleję.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 sty 2017, 09:31

"Wierzę, że istnieje sklepienie niebieskie, oddzielające wody." - tak napisał płaskiej ziemi zwolennik...

Jako ten, który wierzy w historyczny potop, mogę połowicznie zgodzić się z takim zdaniem - połowicznie bo o ile wierzę, że faktycznie takie sklepienie i wody nad nim było pierwotnie uczynione przez Stwórcę (tak jak czytamy w opisie stworzenia), to ani tego sklepienia, ani tych wód nad nim już nie ma!
Odkąd? Od dni potopu bo czytamy (Rdz 7,11), że wtedy otworzyły się upusty nieba - padała (lała) się woda z góry (właśnie z tych wód nad sklepieniem), oraz woda spod ziemi wytrysnęła i jednocześnie z tą padającą zalewała ziemię...

Płaskoziemni chcą dalej ten stan sprzed potopu widzieć - a to niemożliwe!
Wody nad ziemią były korzystne bo ochraniały ziemię przed np. kosmicznymi, niekorzystnymi wpływami; po drugie takie wody powodowały, że klimat jeden był na ziemi, bo było na niej jak "w szklarni"...

To wszystko się skończyło w chwilą potopu ogólnoświatowego! - a płaskoziemcy tego nie uwzględniają, stąd piszą to, co widać...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 sty 2017, 11:22

Na 117 stronie nastąpił przełom - osobnik JM (najzacieklejszy głosiciel płaskiej Ziemi), napisał to:

W ostatnich dniach pozwolono mi jeszcze raz to przemyslec.

Chce sie przyznac, ze POMYLILEM SIE.
Ty MIALES RACJE w tej kwestii.
A ja BYLEM W ZACMIENIU.

Odszczekuje swoj blad tak jak pies szczeka .

Przeciw Prawdzie nie mozna mowic, mozna tylko szczekac.
Jezeli wiec "mowilem" przeciw Prawdzie, to szczekalem jak pies.
Kazdy zas ktory chce do Nieba MUSI blad swoj odszczekac.
Inaczej nie wejdzie.

W Swieto Narodzenia Matki Bozej pozwolono mi zobaczyc, a nieco pozniej zrozumiec swoj blad.

Ty miales racje w tej sprawie.

Nie mozna na podstawie samej tylko jakosciowej obserwacji ocenic czy taki widok jest zgodny, czy niezgodny.
Byc moze jest niezgodny, byc moze zgodny?
Nalezaloby jednak zbadac odpowiednie katy (nachylenia oswietlenia do poziomu, obrotu spojrzenia, polozenia ksiezyca nad horyzontem i polozenia slonca)

Pokornie wiec Cie PRZEPRASZAM za to, ze z powodu tej kwestii napisalem nieslusznie wiele slow pod Twoim adresem!

Popelnilem OGROMNY BLAD.
I w ten sposob zostalem uciszony.
Ty mnie uciszyles.

To jest dla mnie Znak jasny i prosty, ze powinienem zamilknac.

Kto popelnia tak wielkie bledy NIE MA PRAWA pisac, tym bardziej pouczac innych.

Lecz milczenie jest jego przeznaczeniem.
Aby sie cwiczyl w pokorze i w cichosci.

Aby nie napisal wiekszego bledu, czyli takiego, ktory dotyczy Swietej Teologii, rzeczy naprawde waznych.

Dziekuje Ci, ze "dreczyles" mnie tym tematem.
Bog zaplac !

Dziekuje Panu Bogu i Matce Najslodszej za to, ze pozwolili mi zrozumiec i ze dali mi szanse przyznac sie do bledu, odszczekac i przeprosic !

Ze moglem odejsc prostujac swoja pomylke.

Bogu niech beda dzieki !

Ponad trzynascie lat pisalem to w co wierze.

Lecz to, ze popelnilem blad tak OGROMNY, a trwalem w nim chyba prawie dziewiec miesiecy rzuca zlowrogi cien na WSZYSTKO, co napisalem.


Zakonczylo sie wiec moje pisanie.
Czas moj sie skonczyl.
Zostalem uciszony.

Pokornie przepraszam wszystkich, ktorzy z powodu czytania moich slow czuli sie dreczeni, wszystkich z ktorymi sie spieralem !
Dziekuje im, Bog zaplac !
Dziekuje takze i tym, ktorzy byli mi zyczliwi !
Bog zaplac wszystkim za znoszenie moich slow !
Moderatorom za udreke kontrolowania moich wpisow !

Panie Jezu najslodszy miej Milosierdzie nad wszystkimi, ktorzy czytali moje slowa !

Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus i Najswietsza Maryja Panna ZAWSZE Dziewica !
Amen. Amen.

====================
Na co jego oponent napisał to:
====================
Chwali się, że się przyznałeś do błędu.
Dobrze by było, gdybyś wyciągnął z tego jakieś wnioski.

Najważniejszy:
Zaangażowałeś w kwestię oświetlenia Księżyca autorytet boski, twierdząc że "dano ci poznać", że Maryja (albo Duch Święty) natchnął cię na "prawdę".
Kto więc cię natchnął, skoro się myliłeś? Na pewno nie Bóg ...

Uważaj więc z tymi "natchnieniami", bo próg herezji właściwie już przekroczyłeś.
Ktoś cię ostro zwodzi i tak ci jest wygodnie albo boisz się że coś utracisz, więc bronisz się przed moimi argumentami tak mocno, że aż ubliżasz Bogu posądzaniem go o iluzjonistyczne sztuczki na niebie. Bo jednak trzeba się trochę przy sklepieniu narobić, żeby uzyskać efekty jak dla kuli. Naprawdę takie postępowanie pasuje ci do Boga?

Ale sekty mają w tym swój cel. "Płaska Ziemia" jest po to, by zasiać zamęt, wskazać na "wielki spisek, którego nikt nie widzi", wskazanie urojonej "oczywistości", przyjęcie do nielicznego kręgu "wtajemniczonych", do którego każdy może wejść, kto tylko "otworzy oczy" i "zaufa Bogu" - wtedy ten ktoś będzie "wiedział, jak działa świat i wrogie elementy, trzymające ogłupione masy w nieświadomości".
Tylko że z Bogiem nie ma to nic wspólnego - dla sekty jest to kolejne narzędzie do manipulacji ludźmi. To rasowi biznesmeni, używający wypróbowanych i względnie skutecznych metod.
Klasyczna sztuczka - złodziej krzyczy najgłośniej "łapaj złodzieja". Też ci to mówili, zgadza się? Kto by pomyślał, że to ich dotyczy. To też klasyczna sztuczka.

Mam nadzieję, że mój upór we wskazywaniu ewidentnego błędu "natchnienia" nie pójdzie na marne i znajdziesz prawdziwą drogę do Boga, a nie poprzez tych cwaniaczków, mamiących "Prawdą". Ile ona jest warta - sam się przekonałeś.
Powodzenia.


Z końcowych stron wątku może jeszcze coś wyłuskam... Na razie nie mam czasu go czytać. Ale widać jakiego to wszystko, co głoszą płaskoziemni poziomu dotyczy: to sprawa bardziej "objawienia" niż dowodów - taki gnostycyzm (o czym już tu pisałem)! Można wręcz by rzec, że mamy do czynienia z religią płaskiej Ziemi...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 sty 2017, 16:23

Na str. 121 Irbisol napisał:

Przyznam, że obejrzałem trochę filmów o płaskiej Ziemi i generalnie chyba znam już wszystkie argumenty płaskoziemców. Polecam obejrzeć i poćwiczyć kontrargumentację - znalezienie prostych błędów czynionych przez naleśnikowców można potraktować jako rozrywkę w wolnym czasie. Aż dziw, że ktokolwiek tych rażących błędów matematycznych i logicznych nie widzi.
Mistrzostwo to:
- skośnie promienie Słońca zza chmur, mające sugerować iż Słońce jest blisko,
- brak odczuwania siły odśrodkowej na równiku (czy generalnie ruchu Ziemi),
- brak ruchu postępowego gwiazd ("przecież Ziemia pędzi przez Galaktykę, a gwiazdy są nieruchome, jak to wytłumaczyć?"),
- "perspektywa tłumaczy zapadanie się obiektów za horyzont",
Za takie "argumenty" powinno się dożywotnio zabierać maturę.


Dalej ten sam forumowicz napisał:
Zakrzywienie Ziemi po prostu WIDAĆ. Również na filmach płaskoziemców.
Zachód Słońca taki jaki widzimy może odbywać się WYŁĄCZNIE na kulistej Ziemi.
Tak samo widok Księżyca.
Tak samo dzień polarny na Antarktydzie.
Tak samo zmiana kąta widzenia gwiazd w miarę podróży na południe.
Tak samo gwiazdozbiory, które widać wyłącznie na południu albo wyłącznie na północy.
Nie musisz w to wierzyć. To widać.


Uffff... uffff... - udało mi się dobrnąć do 127 strony tamtej dyskusji [trwała od 15 XII 15 do 31 XII 16; ilość postów 1897. Może będą nowe?].
Po owym przyznaniu się do błędnego myślenia, forumowicz JM więcej głosu nie zabrał; pojawiło się jeszcze kilku niby zwolenników płaskiej ziemi, ale raczej trolowali, żaden nie argumentował tak jak JM.

Jedno mi się rzuciło w oczy: podobieństwo najbardziej tam aktywnego obrońcy kuloziemnej rzeczywistości o nicku Yarpen Zirgin, do naszego tu Rembova... :zhm:
Rembov na tym forum mnie więcej w tym samym czasie też b. aktywnie dyskutował o kształcie ziemi, i teraz widzę, że jego styl wypowiedzi pasuje do Yarpena Zirgina na tamtym forum...
Zwrot: "Nie rżnij głupa", znany jest tu w wydaniu Rembova, prawda?... Tam Yarpen też tak się wyraża... :hihi:

Na koniec ponawiam link do opcji oglądania Ziemi z pokładu ISS: https://eol.jsc.nasa.gov/ESRS/HDEV/ - widać krzywiznę planety! Czasem jest obraz z kamery, który pokazuje zakrzywiony krąg Ziemi oraz proste elementy stacji kosmicznej - obiektyw typu "rybie oko" by tak nie działał wybiórczo, prawda?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 12 lut 2017, 10:37

Temat płaskiej Ziemi jest bardzo obficie reprezentowany w internecie przez filmiki, których liczba wciąż rośnie...

Bardzo dobrym materiałem, który obnaża KŁAMSTWA (tak: kłamstwa tej teorii, która wręcz posiada znamiona jakiejś sekty) tego typu prezentacji, których cała masa na YouTube, jest ten oto - na razie 2-częściowy materiał:
Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.1)
https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4

Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.2)
https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE

Jak dla mnie te nagrania (będzie cd) są jak do tej pory najlepszym zebraniem w całość argumentów płaskoziemców, z ich analizą i wskazaniem błędów!
Też tak myślicie? A może ktoś dysponuje podobnymi treściami?... Mile tu widziane!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 12 lut 2017, 23:38

Juneo jeszcze funkcjonuje ze swoim blogiem?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 13 lut 2017, 05:05

Norbi pisze:Juneo jeszcze funkcjonuje ze swoim blogiem?

Noooo! http://bianka.juneo.pl/
To chyba (?) ona jest w Polsce najaktywniejszą propagatorką idei płaskiej Ziemi... Cóż zrobić?! Pan Bóg nawet w niebie pozwalał rozwijać się opozycji, która w krzywym zwierciadle ukazywała Jego samego...
Głosiciele płaskiej Ziemi - na kulistej w rzeczywistości planecie - też mają prawo do wyrażania swoich przekonań; nie możemy im tego zakazać, ani ich zamknąć w lochu bez internetu... ;D
Możemy jedynie ukazywać czasem zwykłe błędy, a czasem wręcz bezsens ich nauki... - i tu chwała tym, co to robią, tak jak autor tych najnowszych materiałów, które wyżej podałem (zapowiadają się dalsze, więc pewnie tu jeszcze coś dodam, ale i jeśli ktoś, coś ma w tym temacie - to proszę się dzielić).

Dałem tu: http://bianka.juneo.pl/2017/02/05/przeb ... ment-34808
linki do tych materiałów; komentarz oczekuje na moderację - ciekawe czy się ukaże?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 13 lut 2017, 08:32

Nie ukaże się.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 13 lut 2017, 09:52

Zbyszku, zlituj się, nie linkuj takich głupot, na prawdę szkoda czasu na to.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 13 lut 2017, 09:54

KAAN, skoro szkoda ci czasu, to tam nie wchodź. Nikt cię nie zmusza do czytania tekstów płaskoziemców. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 13 lut 2017, 10:00

KAAN pisze:Zbyszku, zlituj się, nie linkuj takich głupot, na prawdę szkoda czasu na to.

Tobie, czy innym może i szkoda czasu...
A co powiesz o osobie, która natrafi - wcześniej czy później to nieuniknione, jeśli się porusza po YT - na propagandę płaskoziemców >> czy nie szkoda Ci jej, i nie chcesz, aby miała odtrutkę na takie ich materiały, których multum w necie?...

Ja nie z myślą o Tobie (wybacz, że nie jesteś w moich myślach tak często) te linki dałem - ale z myślą o tych, co nie wiedzą, jak podejść do "dowodów" na płaską Ziemię; te filmy z tych moich linków (jak będą nowe, też je dam; chyba że mi zabronicie), dają argumenty przeciwne do tych płaskoziemnych... Po prostu tłumaczą jak jest!

Coś złego robię?! :O


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 13 lut 2017, 11:10

Zbyszekg4 pisze:Coś złego robię?! :O
Nie, nic złego, ale takie głupoty szkoda nawet wspominać, jeśli nie ma bezpośrednio zainteresowanych na forum to po co robić reklamę takim głupotom.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości