Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kontousunięte1 » 12 maja 2017, 18:14

Nie zgłosiłam, ale widzę, że do ciebie mało dociera i dalej atakujesz bardzo niewybrednie.
Po raz kolejny opuszczam temat, bo nie jest wart mojej uwagi ani tego, aby ktoś taki jak ty, czy inni twoi zwolennicy, wylewali na mnie swoje frustracje.
Nie tobie, ani tobie podobnym oceniać mnie i moją wiedzę.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 12 maja 2017, 18:54

Obrazek
Obrazek

BEZ KOMENTARZA INO IM WIERZYĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 12 maja 2017, 19:03

Ośmieszasz się. Skafandry NASA:
Zestaw odzieży ciśnieniowej (PGA)

Odzież ciśnieniowa (PGA) posiadała dwie konfiguracje:

pozapojazdowa
wewnątrz pojazdowa
(...)

Dodatkowo w konfiguracji pozapojazdowej znajdowały się:

odzież zapewniająca ochronę przed mikrometeoroidami i słonecznymi zagrożeniami termicznymi,
kask księżycowy,
buty księżycowe,
odzież chłodzona cieczą,
system przechowywania kału.
system przechowywania moczu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Apollo/Skylab_A7L

Na zdjęciu, które wrzuciłaś, widać podeszwy budów wewnątrz pojazdowych, a nie księżycowe.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 12 maja 2017, 19:07

Magdo zapewnie nie wiesz co to jest perspektywa i dlaczego przedmioty, ktore są blisko wydają się większe. Wielu płaskoziemców ma z tym problem.

Ja to nazywam brakiem elementarnej wiedzy.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 12 maja 2017, 19:12

Jeszcze raz sobie obejrzałem ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=rQ1CVH2Cz8o

A dokładnie jak się spotykają "w kosmosie" i jak "podają sobie ręce". Gołym okiem widać, że tam nie ma żadnej nieważkości. Proszę się przyjrzeć uważniej (od 1:47). Ale ściema. Proszę zwrócić uwagę na amerykańskiego "astronautę"- jak lekko podnosi ciało, podpierając się ręką i jak szybko potem opada! Albo na te części ubrań, które... zwisają i "dyndają". Jeszcze wtedy nie umieli dobrze symulować nieważkości. To nie to, co późniejsze produkcje Hollywood np. "Gravity", czy filmy produkcji NASAwood ze stacji bąbelkowej (ISS).


Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 12 maja 2017, 19:41

xxx xx pisze:Jeszcze raz sobie obejrzałem ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=rQ1CVH2Cz8o

A dokładnie jak się spotykają "w kosmosie" i jak "podają sobie ręce". Gołym okiem widać, że tam nie ma żadnej nieważkości. Proszę się przyjrzeć uważniej (od 1:47). Ale ściema. Proszę zwrócić uwagę na amerykańskiego "astronautę"- jak lekko podnosi ciało, podpierając się ręką i jak szybko potem opada! Albo na te części ubrań, które... zwisają i "dyndają". Jeszcze wtedy nie umieli dobrze symulować nieważkości. To nie to, co późniejsze produkcje Hollywood np. "Gravity", czy filmy produkcji NASAwood ze stacji bąbelkowej (ISS).


A kto ci powiedział, że ta scena była nagrywana na orbicie? Ośmieszasz się chłopie. Zdradzę ci wielką tajemnicę - nie była... :lol:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 12 maja 2017, 19:48

Płaskoziemcy raz po raz tak się ośmieszają, że na ich miejscu już bym zamilkł... (i się zaczął uczyć elementarnych zjawisk z zakresu fizyki, optyki, itd oraz analizy tego, co znajdzie się w internecie).
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 12 maja 2017, 20:04

Aaltonen pisze:
xxx xx pisze:Jeszcze raz sobie obejrzałem ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=rQ1CVH2Cz8o

A dokładnie jak się spotykają "w kosmosie" i jak "podają sobie ręce". Gołym okiem widać, że tam nie ma żadnej nieważkości. Proszę się przyjrzeć uważniej (od 1:47). Ale ściema. Proszę zwrócić uwagę na amerykańskiego "astronautę"- jak lekko podnosi ciało, podpierając się ręką i jak szybko potem opada! Albo na te części ubrań, które... zwisają i "dyndają". Jeszcze wtedy nie umieli dobrze symulować nieważkości. To nie to, co późniejsze produkcje Hollywood np. "Gravity", czy filmy produkcji NASAwood ze stacji bąbelkowej (ISS).


A kto ci powiedział, że ta scena była nagrywana na orbicie? Ośmieszasz się chłopie. Zdradzę ci wielką tajemnicę - nie była... :lol:


Ale Ty mi tego zdradzać nie musisz, bo ja to cały czas piszę. Żadna ze scenek, nawet ta na której nieważkość jest "dobrze zasymulowana" (np. film Gravity, czy "stacja bąbelkowa"- chociaż w tej stacji zdarzają się wpadki) nie była kręcona "w kosmosie". Bo w "kosmosie" nikt i nigdy nie był.
Jest firmament, a nad nim są wody nieba. Żadnego "kosmosu" nie ma.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kontousunięte1 » 12 maja 2017, 20:07

Ten temat powinien być w dziale HUMOR.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 12 maja 2017, 20:07

xxx xx pisze:Żadnego "kosmosu" nie ma.

Zapomniałeś umieścić swojej MANTRY: Ziemia jest płaska!
[bez tego zdania nie daję wiary Twoim postom; dopiero jak to zdanie jest, ta mantra, to wiem, że to Ty piszesz, a nie robot jakiś...]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 12 maja 2017, 20:16

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:Żadnego "kosmosu" nie ma.

Zapomniałeś umieścić swojej MANTRY: Ziemia jest płaska!
[bez tego zdania nie daję wiary Twoim postom; dopiero jak to zdanie jest, ta mantra, to wiem, że to Ty piszesz, a nie robot jakiś...]


Ty też przy każdym poście powinieneś umieszczać swoją mantrę czyli "Płaskoziemcy raz po raz tak się ośmieszają, że na ich miejscu już bym zamilkł..." itd.


PS. Co wy macie z tym "ośmieszaniem" ? Panicznie boicie się ostracyzmu towarzyskiego ? Że jak mnie ktoś "wyśmieje" to już musi znaczyć, że "ma rację, a ja jestem nic nie wart" ? Albo, że wyśmianie kogoś i wyszydzenie to jakiś argument ?
Gdzieś przeczytałem takie słowa, że prawda przechodzi kilka etapów. Mogę coś pokręcić ale chyba było tak: najpierw jest przemilczana, potem jest wyśmiewana, następnie jest jawnie prześladowana, aż w końcu...wszyscy się jej kłaniają z szacunkiem, nawet ci co ją wcześniej wyśmiewali. I oczywiście wtedy już się nie przyznają do tego, że ją kiedykolwiek wyśmiewali, bo się boją, żeby ich nie...wyśmiano.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 12 maja 2017, 20:18

Rembov pisze:Na zdjęciu, które wrzuciłaś, widać podeszwy budów wewnątrz pojazdowych, a nie księżycowe.


Na tm zdjęciu ktore wrzuciłam jest pomyłka ten odcisk buta to odcisk buta Buzza Aldrina a u góry buty Armstronga . Armstrąg miał takie inne Buty , Rembov to podpucha na ciebie i wpadłeś tworząc swoja bajkę ze astronauci mieli 2 pary butów na zmiane a moze i jeszcze parę kapci i klapek kapielowych , nie wymyślaj , bo skad wiesz jakie i czyje te buty są ja wiem a ty bajke wciskasz . No a co z wielkoscią ziemi na tych rzekomych zdjeciach????? nie masz ochoty komentować/??????

Zbychu te zdjęcia są dla Rembova


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 12 maja 2017, 22:00

xxx xx pisze:Żadna ze scenek, nawet ta na której nieważkość jest "dobrze zasymulowana" (np. film Gravity, czy "stacja bąbelkowa"- chociaż w tej stacji zdarzają się wpadki) nie była kręcona "w kosmosie".

Jedynym filmem, w którym jest prawidłowo pokazana nieważkość, jest "Apollo 13". To efekt tego, że te sceny, które rozgrywają się w kosmosie, rzeczywiście nakręcono w stanie nieważkości. :)

Bo w "kosmosie" nikt i nigdy nie był.

Bo tak rzecze pięćiksów a jego słowo jest nieomylne. :D

Żadnego "kosmosu" nie ma.

No patrz, a tu już setki osób były w miejscu, którego nie ma (w tym 12 na Księżycu). :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 12 maja 2017, 22:02

Kurcze, tutaj też coś nie tak z wielkością wieży eiffela. Ktoś mi to wytłumaczy? :lol:
Obrazek

xxx xx pisze:Żadnego "kosmosu" nie ma.

Ta, nie ma kosmosu, nie ma Księżyca i Słońca, a to też fotomontaż....trlalala lelelele ;P

https://youtu.be/Tu1vhfnCd3o :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, 22:04 przez Aaltonen, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 12 maja 2017, 22:04

magda pisze:
Rembov pisze:Na zdjęciu, które wrzuciłaś, widać podeszwy budów wewnątrz pojazdowych, a nie księżycowe.


Na tm zdjęciu ktore wrzuciłam jest pomyłka ten odcisk buta to odcisk buta Buzza Aldrina a u góry buty Armstronga .

Bez znaczenia. Ich skafandry były identyczne.

No a co z wielkoscią ziemi na tych rzekomych zdjeciach?????

Nic. Pogadamy jak poczytasz o tym, jak wyglądają obiekty na zdjęciach, które wykonano przy bardzo dużych przybliżeniach za pomocą teleobiektywów. Zapraszam: https://www.szerokikadr.pl/poradnik/jak ... rowadzenie


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości