Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 29 maja 2017, 13:25

xxx xx pisze:
Aaltonen pisze: Powtarzanie kłamstw tysiąc razy nic ci nie da.
Zdjęcie Tart jasno pokazuje, że Ziemia jest kulą.


Wręcz przeciwnie. Nie zrozumiałeś tego co Ci napisałem (policzyłem) ?
Zdjęcie Tatr jasno pokazuje niezgodność z modelem ziemi-kulki.

Przecież JEST z nim zgodne. To, że nie jest zgodne z tym, co TY sobie w swojej ignorancji UBZDURAŁEŚ jak działa kulistość Ziemi, to już wyłącznie twoja wina, ale to nie obala niczego.

xxx xx pisze:Gdyby ziemia była kulą, to Hel nie byłby widoczny.

O, a to ciekawe. Przedstaw proszę, stosowne OBLICZENIA dla kulistej Ziemi, które POTWIERDZĄ, że z Gdyni Hel nie powinien być widoczny.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 29 maja 2017, 13:47

Rembov pisze:
xxx xx pisze:
Aaltonen pisze: Powtarzanie kłamstw tysiąc razy nic ci nie da.
Zdjęcie Tart jasno pokazuje, że Ziemia jest kulą.


Wręcz przeciwnie. Nie zrozumiałeś tego co Ci napisałem (policzyłem) ?
Zdjęcie Tatr jasno pokazuje niezgodność z modelem ziemi-kulki.

Przecież JEST z nim zgodne.


Przecież nie jest. Pokazałem niezgodności na dwa sposoby. Nie byłeś zdolny zrozumieć ?


To, że nie jest zgodne z tym, co TY sobie w swojej ignorancji UBZDURAŁEŚ jak działa kulistość Ziemi, to już wyłącznie twoja wina, ale to nie obala niczego.


To, że Ty w swoim niezrozumieniu nie jesteś zdolny zauważyć sprzeczności- to Twój problem. Nie ma żadnej "kulistości ziemi". Jest ubzduranie "kulistości" w głowach kuloziemców.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 29 maja 2017, 13:53

xxx xx pisze:
Rembov pisze:Przecież JEST z nim zgodne.

Przecież nie jest. Pokazałem niezgodności na dwa sposoby. Nie byłeś zdolny zrozumieć ?

Pokazałeś swoje niezrozumienie tematu, a nie niezgodności. Na ten moment jeszcze nie wykazałeś, że ten widok jest niemożliwy na kulistej Ziemi.

Zaklinanie rzeczywistości pomijam, a zamiast takich tekstów odpowiedz lepiej na to:
Rembov pisze:
xxx xx pisze:Gdyby ziemia była kulą, to Hel nie byłby widoczny.

O, a to ciekawe. Przedstaw proszę, stosowne OBLICZENIA dla kulistej Ziemi, które POTWIERDZĄ, że z Gdyni Hel nie powinien być widoczny.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 29 maja 2017, 15:17

Rembov pisze:
xxx xx pisze:
Rembov pisze:Przecież JEST z nim zgodne.

Przecież nie jest. Pokazałem niezgodności na dwa sposoby. Nie byłeś zdolny zrozumieć ?

Pokazałeś swoje niezrozumienie tematu, a nie niezgodności.


Mówisz o sobie Rembov.

Na ten moment jeszcze nie wykazałeś, że ten widok jest niemożliwy na kulistej Ziemi.



Nie tylko "na ten moment", ale już na wcześniejszy. Np. tutaj:

viewtopic.php?f=51&t=15972&start=1395#p528043

Wskaż błąd w powyższym moim rozumowaniu lub przestań "bić pianę". Błąd ! Rozumiesz Rembov słowo "błąd" ? Błąd wskaż w powyższym lub sam przyznaj się do błędu. Zobaczę czy potrafisz się przyznać ? Ile to już razy się nie przyznałeś tylko zgrabnie przemilczasz swoje błędy ?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 29 maja 2017, 15:22

Już ci wskazywałem błąd, a ty jak ognia unikasz tego:

xxx xx pisze:Gdyby ziemia była kulą, to Hel nie byłby widoczny.

O, a to ciekawe. Przedstaw proszę, stosowne OBLICZENIA dla kulistej Ziemi, które POTWIERDZĄ, że z Gdyni Hel nie powinien być widoczny.


Nie możesz dobitniej pokazywać, że to twoje KOLEJNE widzimisię niepoparte żadnymi dowodami.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 29 maja 2017, 20:58

xxx xx pisze:
Aaltonen pisze:
Jak zwykle bezczelnie kłamiesz (biblia nie zabrania ci kłamać?) Model heliocentryczny nie tylko przewiduje daty zaćmień, początki i końce zjawiska co do minuty, ale także przebieg tych zjawisk, stopień zasłonięcia tarczy itd.
Jeszcze raz Ci powtórzę (dziwię się, że nie potrafisz zrozumieć): model heliocentryczny jest prościutki, bo to jest kilka kulek o "znanych" (tak mówią) wymiarach i odległościach. A z tego wynika, że gdyby "przewidywano z modelu", to w każdej podstawówce byłby taki "model" w komputerze szkolnym. Aby dzieciom pokazywać jak to wygląda i jak się przewiduje. Każde dziecko samo mogłoby odczytać i zobaczyć kiedy będzie następne zaćmienie. Każdy z nas miałby taki program rutynowo dołączony do każdego kompa, aby sobie mógł samemu odczytać kiedy będzie zaćmienie.

Sam więc fakt , że nie istnieje takie oprogramowanie taka aplikacja jasno dowodzi, że nie z tego liczą (zaćmienia), że nie z modelu "układu słonecznego". W szkołach nie uczą z czego liczą zaćmienia i w jaki konkretnie sposób, bo gdyby uczyli, to ludzie skojarzyliby, że to nie ma nic wspólnego z "modelem układu słonecznego".
Ale wmawiać można tylko temu kto się nad tym dokładniej nie zastanawiał. Kto ma rozum- od razu zauważy, że to ściema, że coś tu nie gra. Że gdyby liczyli "z modelu", to każdy miałby w komputerze taki "model układu słonecznego".


Jak zwykle kłamiesz i piszesz kompletne bzdury.
Tu masz programik, który można odpalić na każdym PC do obliczania zaćmień Słońca oraz zaćmień Księżyca, a także do obliczania momentów koniunkcji dolnych i górnych oraz elongacji wschodnich i zachodnich Merkurego oraz Wenus.
(jeżeli w ogóle wiesz co to znaczy). http://stalker.republika.pl/programy/zacm_sl.zip

Nie ładnie tak kłamać, ale tylko to ci zostało, żeby obronić tę bzdurę jaką jest płaska Ziemia.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 29 maja 2017, 22:12

Aaltonen pisze:
xxx xx pisze:
Aaltonen pisze: Jeszcze raz Ci powtórzę (dziwię się, że nie potrafisz zrozumieć): model heliocentryczny jest prościutki, bo to jest kilka kulek o "znanych" (tak mówią) wymiarach i odległościach. A z tego wynika, że gdyby "przewidywano z modelu", to w każdej podstawówce byłby taki "model" w komputerze szkolnym. Aby dzieciom pokazywać jak to wygląda i jak się przewiduje. Każde dziecko samo mogłoby odczytać i zobaczyć kiedy będzie następne zaćmienie. Każdy z nas miałby taki program rutynowo dołączony do każdego kompa, aby sobie mógł samemu odczytać kiedy będzie zaćmienie.

Sam więc fakt , że nie istnieje takie oprogramowanie taka aplikacja jasno dowodzi, że nie z tego liczą (zaćmienia), że nie z modelu "układu słonecznego". W szkołach nie uczą z czego liczą zaćmienia i w jaki konkretnie sposób, bo gdyby uczyli, to ludzie skojarzyliby, że to nie ma nic wspólnego z "modelem układu słonecznego".
Ale wmawiać można tylko temu kto się nad tym dokładniej nie zastanawiał. Kto ma rozum- od razu zauważy, że to ściema, że coś tu nie gra. Że gdyby liczyli "z modelu", to każdy miałby w komputerze taki "model układu słonecznego".


Jak zwykle kłamiesz i piszesz kompletne bzdury.
Tu masz programik, który można odpalić na każdym PC do obliczania zaćmień Słońca oraz zaćmień Księżyca, a także do obliczania momentów koniunkcji dolnych i górnych oraz elongacji wschodnich i zachodnich Merkurego oraz Wenus.
(jeżeli w ogóle wiesz co to znaczy). http://stalker.republika.pl/programy/zacm_sl.zip

Nie ładnie tak kłamać, ale tylko to ci zostało, żeby obronić tę bzdurę jaką jest płaska Ziemia.


Nie chodzi mi o "program do obliczania zaćmień" . Bo zaćmienia ...obliczają przez ...ekstrapolację cykli zaćmień. Chodzi mi o program "obliczający z modelu heliocentrycznego", czyli z "układu i ruchów tych kulek" ! Rozumiesz już o co chodzi ? Program tego typu winien być napisany z użyciem oprogramowania w rodzaju AutoCAD-a, aby każdy mógł sobie pooglądać "układ tych kulek w przestrzeni" i że "z tego układu wynika zaćmienie". Ale takiego programu nie będzie: bo wtedy każdy zobaczyłby niezgodności, bo nie z tego liczą "zaćmienia".
[A tego programu nie zamierzam uruchamiać, bo nie znam źródła.]

A to, że ziemia jest płaska to jest prawda, a nie bzdura. Dlaczego zupełnie ignorujesz to co Ci tutaj pokazują ?


Awatar użytkownika
Gww15
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2017, 09:35
wyznanie: Agnostyk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Gww15 » 29 maja 2017, 23:33

xxx xx pisze:Ale takiego programu nie będzie: bo wtedy każdy zobaczyłby niezgodności, bo nie z tego liczą "zaćmienia".

Taki program już dawno jest i jest napisany przez społeczność wolnego oprogramowania
https://celestiaproject.net/download.html
Tam sobie możesz pooglądać układ kulek układ orbit i w ogóle
http://imgur.com/a/k18Im
Na przykładzie całkowitego zaćmienia Słońca w Polsce w roku 2426
Ziemia
Obrazek

Ustawiamy Polskę
Obrazek

Zwiększamy upływ czasu i ustawiamy kierunek na wschód Słońca
Obrazek

Najpierw w schodzi Księżyc potem Słońce
Obrazek

Początek Zaćmienia
Obrazek

Słońce nad Polską Ziemią znika!
Obrazek

A potem można odlecieć od Ziemi i zobaczyć jak to wszystko wygląda z wysokiej orbity
Obrazek


Obrazek

Obrazek

A tu przy okazji widać (na obrazku to może trudno zobaczyć ale w tym programie jak się go odpali to widać...) dlaczego zaćmienia Księżyca nie występują co miesiąc i że w terminie + - 14 dni nastąpi lub nastąpiło zaćmienie Księżyca. Poza tym cała reszta zjawisk, które wtedy będzie można zobaczyć na niebie planety, na tle jakich gwiazd, znaki zodiaku i te wszystkie inne pierdółki o których większość ludzi szczególnie nie interesujących się niebem nie ma nawet najbardziej zielonego pojęcia... też jest uwzględniona w tym programie i wszystko zgodne z modelem heliocentrycznym... I wszystko się zgadza.

Poza tym X to pamiętaj zresztą ja już chyba o tym pisałem że o wielu zjawiskach dawni ludzie nie mieli żadnego pojęcia więc nie mogli ich zapisać a więc nie można ich przewidzieć na tej podstawie na jakiej ktoś wcisnął Ci kit, że jest to robione.

Głosząc płaską Ziemię, i zaprzeczając kulistej, nawet nie macie pojęcia o czym mówicie. To jest przykre.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 30 maja 2017, 09:59

Poza tym X to pamiętaj zresztą ja już chyba o tym pisałem że o wielu zjawiskach dawni ludzie nie mieli żadnego pojęcia więc nie mogli ich zapisać a więc nie można ich przewidzieć na tej podstawie na jakiej ktoś wcisnął Ci kit, że jest to robione.


Nie chodzi o taki program jaki Ty mi pokazałeś. Wcale nie wątpię, że kuloziemcy i heliocentryści potrafią dopasować sobie układ kilku kulek do wyglądu nieba. Np. "jest zaćmienie", więc ustawią sobie odpowiednie kulki (program za nich) w jednej linii. Ale chodzi o coś zupełnie odwrotnego: o program "modelu układu słonecznego", czyli poruszających się "krok po kroku" kulek w przestrzeni ! Rozumiesz ? Nie, że "z nieba układamy sobie położenie kulek". Ale zupełnie odwrotnie: jednoznacznie zapisane i określone ruchy kulek (a twierdzą, że "wszystko wiedzą"- stąd jednoznacznie opisane i określone prędkości, wielkości, odległości, rotacje, precesje orbit...) i z tego wróżymy wygląd nieba nad danym punktem ziemi. Rozumiesz już ? Bo to nie jest tak, ze "niebo (jego wygląd) jest przyczyną układu kulek w modelu heliocentrycznym" ale według heliocentrystów jest odwrotnie: przyczyną (wyglądu nieba) są ruchy tych kulek, które jak twierdzą heliocentryści są "doskonale znane".
I takiego programu nie ma i nie będzie: ponieważ wtedy ludzie bawiąc się tymi ruchami kulek zaczęliby odkrywać niezgodności i nieścisłości. Np. z układu i ruchów kulek wynikałoby, że za chwilę nad danym punkcie ziemi będzie zaćmienie, ale zaćmienia by nie było lub byłoby gdzie indziej, nieco w innym miejscu.

Poza tym X to pamiętaj zresztą ja już chyba o tym pisałem że o wielu zjawiskach dawni ludzie nie mieli żadnego pojęcia więc nie mogli ich zapisać a więc nie można ich przewidzieć na tej podstawie na jakiej ktoś wcisnął Ci kit, że jest to robione


Nikt mi kitu nie wcisnął, to Tobie wciskają kit o kulistej ziemi. Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ? Jeśli przewidywali, to znaczy że model heliocentryczny i kulista ziemia do tego nie były im potrzebne (bo w ich modelu ziemia była płaska). Zatem ów model wcale nie jest konieczny do przewidywania.
Czy przeczysz temu, że do czasu Kepplera też przewidywano zaćmienia ? A przecież dopiero Keppler pouczył nas o tych "elipsowatych orbitach". Zatem znajomośc tych "orbit" nie jest warunkiem koniecznym do przewidywania.
Nie z tego przewiduje się bowiem zaćmienia ale z ekstrapolacji pewnych cykli na niebie. A cykle te są dobrze znane, bo fanatycy obserwują niebo już wiele wiele lat.
Twój program działa więc w ten sposób: z ekstrapolacji cykli na niebie wróżą o przyszłym wyglądzie nieba. A potem (dla takich jak Ty) zrobiona jest symulacja jak musiałyby być ułożone te kulki aby się zgadzało. Więc zupełnie odwrotnie, niż to o co mi chodzi.


Awatar użytkownika
Gww15
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2017, 09:35
wyznanie: Agnostyk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Gww15 » 30 maja 2017, 10:58

xxx xx pisze:Ale chodzi o coś zupełnie odwrotnego: o program "modelu układu słonecznego", czyli poruszających się "krok po kroku" kulek w przestrzeni ! Rozumiesz ?

Ale ten program to właśnie taki program jakiego pragniesz - on pokazuje krok po kroku... Przykro mi. Chcesz przeanalizować kod źródłowy?

Proszę bardzo wykaż, że jest zrobiony tak jak Ty sobie to ubzdurałeś.
https://sourceforge.net/projects/celest ... rce/1.6.1/

xxx xx pisze: Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ? Jeśli przewidywali, to znaczy że model heliocentryczny i kulista ziemia do tego nie były im potrzebne (bo w ich modelu ziemia była płaska). Zatem ów model wcale nie jest konieczny do przewidywania.

Bój się Boga w Australii?!

Niestety jest!!! Bo przewiduje zaćmienia na obszarach niezamieszkanych, na których ludzkość nigdy wcześniej ich nie obserwowała. Nie jesteś w stanie zrobić tego płaskim modelem. Nie jesteś również w stanie płaskim modelem przewidzieć procentu zakrycia tarczy Słonecznej w zależności od miejsca obserwacji, (a oni to robią) ponieważ to wynika z działania nieba dokładnie w taki sposób jakby Ziemia była kulą, może właśnie dlatego, że Ziemia jest kulą, a nie dlatego, że nie wiemy jak działa niebo.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 30 maja 2017, 11:10

xxx xx pisze: Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ?
Nie przewidywali.
Czy przeczysz temu, że do czasu Kepplera też przewidywano zaćmienia ?
Źle to wychodziło, Kepler dał podstawy do precyzyjnego przewidywania.
Zatem znajomośc tych "orbit" nie jest warunkiem koniecznym do przewidywania.
Jest koniecznym warunkiem. Nikt nigdy przed Keplerem nie przewidział zaćmień w dobrą dokładnością.
Nie z tego przewiduje się bowiem zaćmienia ale z ekstrapolacji pewnych cykli na niebie.
Piszesz bzdury, nie ma takich rzeczy w astronomii.
Twój program działa więc w ten sposób: z ekstrapolacji cykli na niebie wróżą o przyszłym wyglądzie nieba.
Piszesz głupoty, niczego takiego nie ma i nie potrafisz tego pokazać. Znasz kod źródłowy programu i co robi? Nie jesteś w stanie tego zrozumieć.
I takiego programu nie ma i nie będzie: ponieważ wtedy ludzie bawiąc się tymi ruchami kulek zaczęliby odkrywać niezgodności i nieścisłości. Np. z układu i ruchów kulek wynikałoby, że za chwilę nad danym punkcie ziemi będzie zaćmienie, ale zaćmienia by nie było lub byłoby gdzie indziej, nieco w innym miejscu.
Jest wiele takich programów liczących zaćmienia słońca i księżyca na tysiąclecia wprzód i w tył wraz z mapami przebiegu cienia księżyca na ziemi i ziemi na księżycu.
http://www.urania.edu.pl/oprogramowanie ... ezyca.html
http://www.as.up.krakow.pl/edu/prog.html
http://www.almsun.pl/eclipse.html


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 30 maja 2017, 11:18

iXie, dziś masz okazję! Pogodny wieczór powinien być, więc: 21:31-21:38 oraz 23:08-23:14 - o tych godzinach (30 maja), możesz OGLĄDAĆ lecącą nad płaską Ziemią Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).
Będą to wyjątkowo jasne przeloty (mocno "świecące"), więc wyjdź z chałupy i... obacz, co tam ci niedobrzy spiskowcy :nerwus: za iluminację czynią!
[jak znam Cię, to raczej nie popatrzysz...; masz rację: nie patrz! bo od tego włosy wypadają]
źródło: http://www.crazynauka.pl/jak-zobaczyc-m ... kosmiczna/


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 30 maja 2017, 16:06

Gww15 pisze:
xxx xx pisze:Ale chodzi o coś zupełnie odwrotnego: o program "modelu układu słonecznego", czyli poruszających się "krok po kroku" kulek w przestrzeni ! Rozumiesz ?

Ale ten program to właśnie taki program jakiego pragniesz - on pokazuje krok po kroku... Przykro mi.


Nie. Działa odwrotnie: z układu nieba dopasowuje sobie układ kulek w przestrzeni. Ot cała sztuczka. Potem można mydlić oczy, że "przewidują z modelu heliocentrycznego". Dokładnie na odwrót: układają model heliocentryczny, tak by się zgadzało z tym co na niebie. Niestety (dla nich) to nie działa dokładnie. I np. już w przypadku czasu trwania dnia i nocy (była tu o tym mowa) trzeba się...zaklinać na refrakcję (kilkuminutowe niezgodności zaklina się przy pomocy refrakcji, bo czasy nie są w zgodzie z modelem. Zawsze jest więc zaklęcie w postaci "refrakcji". I już ! Już "wszystko gra").


Chcesz przeanalizować kod źródłowy?

Proszę bardzo wykaż, że jest zrobiony tak jak Ty sobie to ubzdurałeś.
https://sourceforge.net/projects/celest ... rce/1.6.1/


Nie może być zrobiony inaczej ponieważ ziemia jest płaska. (Swiadczy o tym geometria ziemi). A zgodnośc modelu heliocentrycznego z wyglądem nieba jest tylko "z grubsza". Więc nie może być inaczej zrobiony. I nie muszę analizować kodu źródłowego. Wystarczy, że rozumiem to czego Ty pojąc nie możesz: geometria ziemia wskazuje na to, że ziemia nie jest kulą, ale że jest płaska.

xxx xx pisze: Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ? Jeśli przewidywali, to znaczy że model heliocentryczny i kulista ziemia do tego nie były im potrzebne (bo w ich modelu ziemia była płaska). Zatem ów model wcale nie jest konieczny do przewidywania.

Bój się Boga w Australii?!


Nie. nie w Australii, tylko w Babilonii, w Egipcie i okolicach.

Niestety jest!!! Bo przewiduje zaćmienia na obszarach niezamieszkanych, na których ludzkość nigdy wcześniej ich nie obserwowała.


Bla bla bla. Ludzie nie są w stanie być w każdym miejscu ziemi. Pasek zaćmienia można sobie wyrysować dowolnie na mapie. Kto sprawdzi na Antarktydzie, na oceania południowym (wokół Antarktydy) ? Kto sprawdzi na biegunie północnym ?


Nie jesteś w stanie zrobić tego płaskim modelem. Nie jesteś również w stanie płaskim modelem przewidzieć procentu zakrycia tarczy Słonecznej w zależności od miejsca obserwacji, (a oni to robią) ponieważ to wynika z działania nieba dokładnie w taki sposób jakby Ziemia była kulą,


Nie. Nic nie wynika dokładnie. Nawet dla czasów zachodu słońca trzeba się zaklinać na refrakcję. Dlatego właśnie w szkołach nie uczą jak liczyć zaćmienia, nie pokazują na modelu. Bo gdyby pokazali, to ludzie załapaliby, że to nie ma wiele wspólnego z "modelem kulistym i heliocentrycznym". Model kulisto-heliocentryczny jest dla niewtajemniczonych. On z grubsza "tłumaczy", tzn. mydli oczy. Bo zgodność jest "z grubsza" .


może właśnie dlatego, że Ziemia jest kulą,


Gdyby ziemia była kulą, to niemożliwe byłyby 1: dalekie widoki. 2. nie-obniżanie się horyzontu wraz z wysokością. To czego Ty pojąc nie możesz: kontrprzykład wyrzuca model na śmietnik i to nawet wtedy jakby model pozwalał "coś przewidzieć, coś wytłumaczyć" ! Logika, czysta i sama logika.

a nie dlatego, że nie wiemy jak działa niebo.


Oczywiście, że nie wiecie, a tylko się łudzicie, że "wiecie", bo wam się "z grubsza zgadza".


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 30 maja 2017, 16:20

KAAN pisze:
xxx xx pisze: Czy przeczysz temu, że Babilończycy i Egipcjanie przewidywali zaćmienia ?
Nie przewidywali.


A właśnie, że przewidywali ! I co teraz ? Będziemy się tak przekomarzać ? "tak/nie/tak/nie/tak/nie...."

[
quote]Czy przeczysz temu, że do czasu Kepplera też przewidywano zaćmienia ?
Źle to wychodziło, Kepler dał podstawy do precyzyjnego przewidywania.
[/quote]

A guzik prawda. Nawet Kopernik umiał sobie obliczać (ekstrapolować z cykli) położenia planet na niebie.

Zatem znajomośc tych "orbit" nie jest warunkiem koniecznym do przewidywania.
Jest koniecznym warunkiem. Nikt nigdy przed Keplerem nie przewidział zaćmień w dobrą dokładnością.


Ależ wszystko dokładnie przewidywano ! Niedokładności były z braku dokładnych zegarów. Dokładnośc nie była taka, jak współczesna, bo...nie było tak dokładnych zegarów.

Nie z tego przewiduje się bowiem zaćmienia ale z ekstrapolacji pewnych cykli na niebie.
Piszesz bzdury, nie ma takich rzeczy w astronomii.


Ależ oczywiście, że jest! Od tego zaczęła się astronomia i na tym się opiera do dzisiaj. W ogóle nie wiedząc o "modelu heliocentrycznym i kulistej ziemi" możesz doskonale przewidywać różne zjawiska (choćby położenia planet) licząc odpowiednie "cykle". Np. "epicykle".

Twój program działa więc w ten sposób: z ekstrapolacji cykli na niebie wróżą o przyszłym wyglądzie nieba.
Piszesz głupoty, niczego takiego nie ma i nie potrafisz tego pokazać. Znasz kod źródłowy programu i co robi? Nie jesteś w stanie tego zrozumieć.


To Ty piszesz głupoty. Ja piszę prawdę o tym, że ziemia jest płaska.


Jest wiele takich programów liczących zaćmienia słońca i księżyca na tysiąclecia wprzód i w tył wraz z mapami przebiegu cienia księżyca na ziemi i ziemi na księżycu.



Ależ oczywiście, że jest wiele. Wszystkie liczą z cykli: z danych z przeszłości i z ich ekstrapolacji w przyszłość. (A potem dla "zobrazowania" i zmydlenia oczu pokazują jak to wygląda na modelu heliocentrycznym- tzn. jak to powinno wyglądać) .Ale ja mówię o programie, w którym z ruchu kulek wróży się o przyszłym położeniu tych kulek (w przestrzeni) i o wyglądzie nieba. Takiego nie ma i nie będzie. Bo ziemia jest płaska. A zgodności modelu kulisto-heliocentrycznego są tylko "z grubsza".


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 30 maja 2017, 17:35

iXie, to jak to jest... wy płaskoziemcy nie wiecie jak działa niebo... ale ktoś to jednak wie!, skoro - jak głosisz - dopasowuje się astronomiczne zjawiska do modelu heliocentrycznego i kulistego, chociaż jego nie ma, bo ziemia płaska jest...
Zaraz: to znaczy, że są ludzie wiedzący, jak działa niebo! Dlaczego wam nie powiedzą?! Nikt się nie znajdzie, by to wyjaśnić?... Dziwne...

PS. Oj, chmurzy się... burze zapowiadają... - możliwe, że przelotów ISS nie zobaczymy... Tobie to wszystko jedno, boś chyba oglądać nie zamierzał, ale ja bym sobie po 2 latach znów popatrzył...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości