Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 15 maja 2017, 23:02

Zbyszekg4 pisze:
Jak w modelu płaskoziemnym oblicza się pływy morskie?
Powiecie: nie oblicza się, bo to jak działa niebo nie jest nam znane - wiemy, że ziemia jest płaska, że są 2 światła, że są przypływy i odpływy, ale nie wiemy skąd, jak i dlaczego...- tak odpowiecie?
To jak to jest, że dla modelu odmiennego niż wasz, da się i obliczyć i sprawdzić, że się dobrze obliczyło pływy morskie?... Wszystko wg modelu kuloziemnego!

Czyli co?! Stwórca stworzył wszystko tak, jak to twierdzicie (ziemia płaska, nie ciała materialne, ale światła na niebie), ale żeby obliczyć pływy morskie, to trzeba posługiwać się całkowicie innym modelem: ziemia kulista, ciała materialne na niebie (jedno samo świeci, drugie odbija światło), tak?!
To wygląda na jakieś kpiny, normalnie... Ale Bóg nie zakpił z ludzi; dał im rozum by badali otoczenie - dalsze i bliższe... A skoro od wzajemnych położeń słońca i księżyca względem ziemi, zależą pływy morskie, tzn., że słońce i księżyc to coś więcej niż samo tylko światło na niebie...


Bo te "światła" mają magiczną moc, którą oddziałuje na wody w oceanach!
Zauważ sam, że kiedy słońce mocno świeci to woda szybciej paruje, a zimą to kałuże szybciej zamarzają w nocy przy świetle księżyca, niż za słonecznego dnia.
Wniosek prosty - światło ma wpływ na zachowanie wody! Logika Zbyszku, czysta LOGIKA :D


pamich
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2017, 21:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: pamich » 15 maja 2017, 23:32

Norbi pisze:Bo te "światła" mają magiczną moc, którą oddziałuje na wody w oceanach!

Tak magiczną, bo ponoć choć słońce grawitację ma znacznie silniejszą, niż księżyc, która to sprawia, że ziemia krąży wokół słońca, a nie księżyca, to jednak księżyc ma ponad 2 krotnie większy wpływ na pływy niż słońce. Ot logika magiczna..


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2017, 07:44

Magdo, czy dobrze się bawisz? Tak tylko pytam bo po to tu jesteś...
Czy np. to zdjęcie, gdzie ktoś złośliwie (jak inaczej to nazwiesz?) zrobił fotomontaż, żeby niby "dowieść", że dwa różne cienie na księżycu są, nadal Cię bawi, czy może - jak mnie - smuci, że do takich oszustw (jak inaczej to nazwiesz?) się ludzie posuwają, by niby dowodzić prawdy (podczas, gdy sami KŁAMIĄ)?!

Takie ich zachowanie powoduje, że osobiście nie dam się przekonać, że lądowań na księżycu nie było, bo a to takie, a to takie zdjęcie się pokaże w internecie... Jeśli mogą spreparować jedno, to zrobią to z innymi, bo zagłuszyli sumienie, które by im mówiło: nie kłam! W imię walki z systemem... w imię niby demaskowania spisków... w imię niby dowodzenia prawdy... posuwają się do ohydnej (jak inaczej to nazwiesz?) manipulacji - także i Tobą Magdo manipulują!! Czy dalej się dobrze bawisz?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2017, 07:49

pamich pisze:
Norbi pisze:Bo te "światła" mają magiczną moc, którą oddziałuje na wody w oceanach!

Tak magiczną, bo ponoć choć słońce grawitację ma znacznie silniejszą, niż księżyc, która to sprawia, że ziemia krąży wokół słońca, a nie księżyca, to jednak księżyc ma ponad 2 krotnie większy wpływ na pływy niż słońce. Ot logika magiczna..

Gdybyś tak uważnie zapoznał się z tym zjawiskiem - ze wzajemną relacją ziemi, słońca i księżyca - to byś nie śmiał się, ale pomyślał, że płaskoziemcy mają problem: jak to wyjaśnić, te nieszczęsne pływy... No jak?!

Zacytuję opis zjawiska:
"Pływy morskie (przypływy i odpływy) – regularnie powtarzające się podnoszenie i opadanie poziomu wody w oceanie. Obrót Ziemi powoduje, że w ciągu doby w danym miejscu zmienia się siła przyciągania Księżyca i Słońca (siła pływowa). Wielkość pływów zależy od wielu czynników takich jak kształt wybrzeża (duże pływy w zatokach), głębokość morza, zmienna pozycja Słońca i Księżyca w stosunku do Ziemi, co jest połączone z rotacją Ziemi. Najsilniejsze pływy (syzygijne) występują, gdy wpływy Słońca i Księżyca dodają się do siebie (tj. gdy Księżyc, Ziemia i Słońce znajdują się w linii prostej – w trakcie pełni oraz nowiu Księżyca). Natomiast gdy wpływ Słońca i Księżyca nie sumuje się (Księżyc, Ziemia i Słońce tworzą kąt prosty), pływy są najsłabsze (pływ kwadraturowy). Przeciętny czas między kolejnymi przypływami wynosi 12 godzin i 27 minut."
https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82ywy_morskie

Czy dalej Ci do śmiechu i magii?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2017, 09:37

Madziu, jeszcze zapomniałem się spytać Cię: co powoduje to, że księżyc świeci tak "trochę dziwnie" - raz całym sobą (jako źródło światła), ale potem coraz to mniej świeci, aż całkiem go nie widać... i znów do pełni się zbliża.
Jak to się dzieje, że tak jest, co?
[A czemu ze słońcem tak nie ma, że "po kawałku" świeci?]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 16 maja 2017, 13:27

pamich pisze:Tak magiczną, bo ponoć choć słońce grawitację ma znacznie silniejszą, niż księżyc, która to sprawia, że ziemia krąży wokół słońca, a nie księżyca, to jednak księżyc ma ponad 2 krotnie większy wpływ na pływy niż słońce. Ot logika magiczna..
:clap: :hurra: :super: :dobrarobota: :gratuluje: :oklaski:

Zbyszekg4 pisze:Gdybyś tak uważnie zapoznał się z tym zjawiskiem - ze wzajemną relacją ziemi, słońca i księżyca - to byś nie śmiał się, ale pomyślał, że płaskoziemcy mają problem: jak to wyjaśnić, te nieszczęsne pływy... No jak?!


Zbychu a gdybys ty jeszcze uwazniej czytał o tych pływach to byś zauważył że ci ci je wymyślili to długie lata podawali ze jest to wpływ tylko księżyca , takie gapy ze dopiero sie spostrzegli że nie uwzględnili słońca i od niedawna dodają ze też i słońca. Do dzis jednak nie wiedzą jak się dzieje że Przypływy sa też wtedy kiedy ksiązyc i słońce są po przeciwnej stronie ziemi i tłumaczyli to siłą odśrodkową ale teoria upadła i kręcą i nie wiedzą jak to sie dzieje tak ze jeśli myslisz ze wszystko wiedzą niomylnie to się mylisz. Skąd wiesz ,że to nie obroty sklepienia powodują pływy tego wiedzieć nie możesz bo sklepienie jest niedostęppne do badań.

Zbyszekg4 pisze:Magdo, czy dobrze się bawisz? Tak tylko pytam bo po to tu jesteś...


Chyba każdy w tym dziale sie dobrze bawi jest tez dział z kawałami i innymi takimi i to są działy rozrywkowe , czy my naśladowcy Jezusa nie mamy korztstać z rozrywki Jezus też chodził na imprezki jak go zapraszali nawet do faryzeuszy wiec co w tym złego?

Zbyszekg4 pisze: także i Tobą Magdo manipulują!! Czy dalej się dobrze bawisz?...


Jes li chodzi o księżyc to ja na serio wierze ze oni na zaden księżyc nie polecieli i to w tamtych czasach to ogromna ściema, postęp techniczny tamtych czasów był zerowy i nie mogli bez komputerów tak manewrować a też i pojazdy były marne przypomnij sobie te samochody dwusuwowe jak syrenka trabant a oni jeszcze wcześniej od trabanta po księżycu latali bajki dla dorosłych dzieci , nie do uwierzenia. Księzyc to na serio odpada nikt tam nie był.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 16 maja 2017, 13:52

Magdo, zapytałem Cię, czy się dalej dobrze bawisz, widząc, jak ZŁOŚLIWIE ktoś manipuluje Tobą: podsuwając Ci FAŁSZYWE zdjęcia z np. dwoma cieniami na księżycu od dwóch astronautów?...

A co do postępu technicznego, to... w USA stał on o niebo wyżej niż Twój przykład z syrenką... :hihi:

Piszesz, że chyba każdy w tym dziale się dobrze bawi... Otóż nie! Ja się nie przyszedłem tu "dobrze bawić" i nie po to zakładałem ten temat, by rozrywkę sobie robić, ale żeby dochodzić prawdy; jednak nie w stylu jaki Ty proponujesz... (tylko dlatego udajesz płaskoziemną, bo Rembov jest kuloziemny).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 16 maja 2017, 23:02

Oj zbychu przeceniasz rolę Rembova jeśli bym sie chciała z nim kłucic to wtstarczy zakwestionować któreś z kłamstw KK i już masz kłutnię i to zażartą. Wy kuloziemni nie dochodzicie prawdy bo nie macie zadnych wątpliwosci że Nasa moze robic wszystkich w bambuko, i wierzycie wszelkim naukowcom bezgranicznie i bez żadnych zastrzeżeń wiec chyba tylko tu jesteście dla rozrywki tak jak i czasem zamieszczamy dowcipy w dziale z dowcipami tak tu mamy chodliwy temacik rozrywkowy na luzie a nie Teologiczny czasem też człowiek musi odpoczać od poważnych rzeczy i pogawędzic o kosmonautach to nic złego a odpręża. Co do dobrej zabawy to nie myśle ze ktoś mną manipuluje i że zdjęcia są fałszywe bo zamieściłam pierwsze zdjecie z ksieżyca i jest wtraźnie na nim ze jest wiele źródeł światła wiec jednak bambuko!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 17 maja 2017, 07:09

Madziu, już nie będę komentował Twoich postów... baw się dobrze - ufaj, że fotomontaże, które ktoś złośliwie robi, są prawdziwe... po prostu: baw się dobrze, a nawet lepiej! ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 17 maja 2017, 08:39

Rembov pisze:
magda pisze:tylko ze na księżycu pewnie nie ma pyłu bo to jest światło na sklepieniu .

Pożycz od kogoś mocną lornetkę, lunetę lub teleskop i popatrz wreszcie na Księżyc w przybliżeniu. Przekonaj się na własne oczy, że to nie jest "światło", ale bardzo materialne ciało.


To wielki błąd myślenia. Do rozpoznawania tego czy coś jest ciałem służy zmysł dotyku, a nie wzroku. Dawniej ludzie rozumieli takie oczywiste rzeczy. Dzisiaj nawet "naukowcy" tego nie rozumieją, więc myślą, że jak coś widzą, to to "już na pewno jest ciało".

https://www.youtube.com/watch?v=Cqfa-u3DSdk

Proszę sobie pooglądać śpiewające "ciała" z Las Vegas. Takich obrazków i filmów można znaleźć w sieci więcej, ale najlepiej to pooglądać holograficzne "ciała" na żywo. Wzrok to jest wzrok, a dotyk to jest dotyk. Niewierny Tomasz dobrze to rozumiał- co innego jest widzieć, a co innego dotknąć. Na ogół jest tak, że to co widzimy jest także i ciałem. Ale to jest tylko na ogół ! Tylko na ogół. A nie "absolutnie i zawsze". Dlatego aby się przekonać, że coś jest na pewno ciałem, to...trzeba dotknąć. To dziwne, że w XXI wieku ludzie nie rozumieją takich oczywistości. Ci, którzy by chcieli dotknąć Elvisa na scenie w Las Vegas zapewne by się zdziwili.
Przypuszczam, że podobnie jest z księżycem, a nawet więcej niż przypuszczam, według mnie na 99% księżyc jest tylko światłem w sklepieniu.

https://www.youtube.com/watch?v=E-8XKCYg1vY

Gwiazdy prześwitujące przez księżyc.Podobno podobne obserwacje (świadectwa o nich) są nawet w archiwach "Royal Astronomical Society".

https://aplanetruth.info/2015/10/15/sta ... nt-page-1/

Ale oczywiście polityczna poprawność w nauce nie pozwala na rozpowszechnianie takich informacji. Bo dzisiaj dominuje propaganda innych wyobrażeń o świecie, bardziej materialistycznych. Ale dzisiejsze nauki o kosmosie to są tylko czcze domysły, chore wyobrażenia, próżne fantazje. Wszystko oparte na usilnym zaprzeczaniu Biblii. Najgorsze w tym wszystkim to nawet nie jest to zaprzeczanie Biblii, ale to, że to co jest tylko ludzkim domysłem i wyobrażeniem, ludzką fantazją jest sprzedawane w opakowaniu "wiedzy", czyli "rzeczy pewnej i sprawdzonej". Na tym polega oszustwo współczesnej nauki.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 17 maja 2017, 08:54

darktofik pisze:http://innemedium.pl/wiadomosc/arabski-student-w-swojej-pracy-doktorskiej-przedstawil-dowody-naukowe-na-ze-ziemia-jest

Tak na marginesie- powyższe pośrednio dowodzi, że każda religia robi wodę z mózgu, nie tylko chrześcijanie i katolicy :)


A religia satanistyczna nie robi wody z mózgu ?


Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: darktofik » 17 maja 2017, 15:35

xxx xx pisze:
darktofik pisze:http://innemedium.pl/wiadomosc/arabski-student-w-swojej-pracy-doktorskiej-przedstawil-dowody-naukowe-na-ze-ziemia-jest

Tak na marginesie- powyższe pośrednio dowodzi, że każda religia robi wodę z mózgu, nie tylko chrześcijanie i katolicy :)


A religia satanistyczna nie robi wody z mózgu ?



Nie wiem, co to za novum "religia satanistyczna" :D
Doucz się, pieniaczu, jak chcesz dyskutować. Bo widzę z filozofii jesteś równie cienki, jak z przedmiotów ścisłych.


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 17 maja 2017, 16:18

xxx xx pisze:według mnie na 99% księżyc jest tylko światłem w sklepieniu

A widać z ziemi (przez lunetę), tę "firankę", co zasłania stopniowo to światło, że od jego braku... poprzez sierpik... coraz większy... aż do pełni się księżyc zmienia?
Jak tłumaczysz fazy księżyca?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
darktofik
Posty: 223
Rejestracja: 23 sty 2014, 20:54
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Babilon
O mnie: Satanista. Hedonista. Czciciel Życia.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: darktofik » 17 maja 2017, 16:35

Zbyszekg4 pisze:
xxx xx pisze:według mnie na 99% księżyc jest tylko światłem w sklepieniu

A widać z ziemi (przez lunetę), tę "firankę", co zasłania stopniowo to światło, że od jego braku... poprzez sierpik... coraz większy... aż do pełni się księżyc zmienia?
Jak tłumaczysz fazy księżyca?...


Zapewne ma wytłumaczenie, ale się nim nie podzieli, bo to jego prywatna sprawa, albo ma z tym przykre doświadczenia i nie chce o tym mówić :) Poza tym, to nie ma żadnego związku z tematem XP Siadaj i ogłupiaj się zadanymi filmami z YT, a nie zadawaj dziwnych pytań :lmao:


"To nic osobistego. Po prostu jesteśmy od Ciebie lepsi. Hańba ci."- król Julian Lemur Pierwszy
pamich
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwie 2017, 21:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: pamich » 17 maja 2017, 17:00

darktofik pisze:Nie wiem, co to za novum "religia satanistyczna" :D


Jak nie wiesz to se przeczytaj wikipedię. Wystarczy już pierwsze zdanie:

Satanizm – termin określający wiele różnych systemów religijnych, wierzeń oraz praktyk, które nawiązują do różnie rozumianego Szatana[1].

B.A. Robinson: Religious Satanism, 16th century Satanism, Satanic Dabbling, etc.. Ontario Consultants on Religious Tolerance.,

Mając na uwadze, że:
Religia – system wierzeń i praktyk (...)

tak więc śmiało można Ciebie zacytować:
Doucz się, pieniaczu, jak chcesz dyskutować..



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości