Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 04 maja 2017, 16:54

Magdo, tak na szybko to znalazłem:
"Geodezja wykorzystuje w praktyce wiedzę geometryczną przy opisywaniu powierzchni ziemi oraz Ziemi jako planety, skupiając się na określaniu wielkości i kształtu Ziemi. Geodeci zajmują się również pomiarami terenu całej naszej planety bądź tylko jej części. Cała geodezja dzieli się na dwa rodzaje:
>> niższą, czyli szczegółową, obejmującą pomiary o promieniu do 15,6 km,
>> wyższą, zajmującą się pomiarami na dużych przestrzeniach i dotyczącą powierzchni o ponad 750 kilometrach kwadratowych wraz z uwzględnieniem kulistego kształtu Ziemi.
Geodezja wyższa to taki rodzaj geodezji, który zakłada, że Ziemia jest bryłą, kulą w przeciwieństwie do geodezji niższej, zakładającej, iż Ziemia jest płaska."
http://www.geosilesia.pl/czym-zajmuje-s ... ja-wyzsza/

Ciebie po prostu uczono geodezji niższej... [i masz szczęście, bo latałaś z łatą tylko po małym obszarze... gdybyś tak uczyła się geodezji wyższej, to byś musiała latać z tą dechą po całym kontynencie!...]
;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 04 maja 2017, 19:58

Może i prawda , ale teraz są lepsze is=nstrumenty laserowe a jak ja się uczyłam geodezji to o laserze nie za bardzo kto słłyszał to znaczy słyszał ze jest cos takiego ale zeby był w urządzeniach takich prostych a co dopiero w latarce no to może i masz rację. A cielawa jestem jak te laserowe urządzenia namierzaja zaokróglenie ziemi czy laserem to by wyszło ze to jednak płaskie jest.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Aaltonen
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2017, 19:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Aaltonen » 05 maja 2017, 20:24

magda pisze:Może i prawda , ale teraz są lepsze is=nstrumenty laserowe a jak ja się uczyłam geodezji to o laserze nie za bardzo kto słłyszał to znaczy słyszał ze jest cos takiego ale zeby był w urządzeniach takich prostych a co dopiero w latarce no to może i masz rację. A cielawa jestem jak te laserowe urządzenia namierzaja zaokróglenie ziemi czy laserem to by wyszło ze to jednak płaskie jest.

Zbyszekg4 pisze:Magdo, tak na szybko to znalazłem:
"Geodezja wykorzystuje w praktyce wiedzę geometryczną przy opisywaniu powierzchni ziemi oraz Ziemi jako planety, skupiając się na określaniu wielkości i kształtu Ziemi. Geodeci zajmują się również pomiarami terenu całej naszej planety bądź tylko jej części. Cała geodezja dzieli się na dwa rodzaje:
>> niższą, czyli szczegółową, obejmującą pomiary o promieniu do 15,6 km,
>> wyższą, zajmującą się pomiarami na dużych przestrzeniach i dotyczącą powierzchni o ponad 750 kilometrach kwadratowych wraz z uwzględnieniem kulistego kształtu Ziemi.
Geodezja wyższa to taki rodzaj geodezji, który zakłada, że Ziemia jest bryłą, kulą w przeciwieństwie do geodezji niższej, zakładającej, iż Ziemia jest płaska."
http://www.geosilesia.pl/czym-zajmuje-s ... ja-wyzsza/

Ciebie po prostu uczono geodezji niższej... [i masz szczęście, bo latałaś z łatą tylko po małym obszarze... gdybyś tak uczyła się geodezji wyższej, to byś musiała latać z tą dechą po całym kontynencie!...]
;)


Dokładnie tak jest. Dajmy na to, że robimy bardzo duży ciąg poligonowy na bazie kwadratu o boku 10 km. Skrócenie 4 boku kwadratu ze względu na krzywiznę Ziemi będzie wynosiło 1.2 cm, a więc zaniedbywalnie mało przy 10 000 metrów.
Ale im większe obszary tym błędy narastają szybciej, więc przy osnowach rzędu 100 km i więcej już nie obejdzie się bez korekt ze względu na krzywiznę Ziemi.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 06 maja 2017, 13:39

magda pisze:Ja tak słówko do KAANA apropo geogezji , miałam geodezję na politechnice i rysowalismy tzw. poligony czyli pomiary duzych połaci terenu i nigdy jikt nie kazał nam nawet przy wielkich odległosciach uwzględniać zakrzywienia ziemi . Nienawidziłam geodezji ale to bym pamiętała że krzywiznę ziemi sie uwzględnia bo też potem latalismy z łatą i teodolitem i robiliśmy pomiary wysokościowe i nic takiego się nie robiło nikt nawet nie myślał wtedy o kilistości ziemi . Nie studiowałam geodezji a Inżynierię lądową wiec nie była to jakaś zaawansowana geodezja jak na wydziale geodezji ale o tak waznej rzeczy chyba by nas uczono.
Duże połacie to nie da się przelecieć z łatą, żeby zrozumieć problem popatrz sobie na mapę USA tam są podzielone działki drogami o długości jednej mili i kiedy przyjrzysz się dokładnie tym liniom, to one się ze sobą nie zgadzają na dużych dystansach, gubi się prostopadłość i zostaje nadmiar dystansu w kierunku równika.
Poczytaj też o triangulacji i wyznaczaniu odległości na dużych dystansach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 06 maja 2017, 21:31

Gww15 pisze:
xxx xx pisze:To jest zupełnie nieprawdopodobne !!! Daj takie zadanie optykowi- nie wiem czy sobie poradzi !

Widzę, że nie rozumiesz tego problemu a już po raz kolejny Ci tłumaczę że:

Gww15 pisze:Jeżeli obraz obiektu znajdzie się w korytarzu, o w miarę stabilnej atmosferze nie ulegnie zniekształceniu nie potrzeba do tego żadnych światłowodów...


A co to jest ten "korytarz o w miarę stabilnej atmosferze" ? "Korytarz" musiałby być nie tylko "w miarę stabilny" ale jeszcze ....doskonale zgrany z modelem płaskiej ziemi, aby np. nie było nakładania się obrazów, czy "przerwy" między obrazami (jak jest np. w szklance)

To rozrysuj jeszcze to co się stało w szklance i wytłumacz, gdzie podziały się Twoje światłowody, że w szklance obraz pipety został przesunięty i nie został w sposób znaczący zniekształcony.


Po pierwsze: szklanka z wodą otoczona szkłem wykonanym przez człowieka, to bardzo precyzyjne urządzenie. Precyzja jest w tym, że ośrodek (woda) jest jednorodny optycznie i w tym, że jest wyraźna i ostra granica tego ośrodka (szkło). W naturze, w atmosferze tak nie ma. Nie ma żadnej wyraźnej i ostrej granicy ośrodków optycznych ale jest "rozmycie i rozmazanie". Twoja nauka uczy wbrew Twoim teoriom.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Refrakcja_atmosferyczna

"Atmosfera ziemska jest ośrodkiem niejednorodnym. Współczynnik załamania światła w powietrzu zależy od jego gęstości (zgodnie ze wzorem Lorentza-Lorenza), a także w pewnej mierze od wilgotności. Gęstość powietrza zależy od ciśnienia i temperatury, zależących z kolei od wysokości. Współczynnik załamania światła w atmosferze zmienia się więc z wysokością od wartości 1 w przestrzeni kosmicznej, do około 1,000293 przy powierzchni Ziemi (w temperaturze 0 °C i pod ciśnieniem normalnym)[1].
Promień świetlny padający na taki niejednorodny ośrodek pod pewnym kątem do kierunku zmian współczynnika załamania, ulega ugięciu (refrakcji) i wędruje w ośrodku po krzywej. Dobrym przybliżeniem ośrodka niejednorodnego jest ośrodek złożony z cienkich jednorodnych warstw, każda o innym stałym współczynniku załamania. Na granicy kolejnych warstw następuje załamanie promienia, zgodnie z prawem Snella, promień biegnie więc po linii łamanej, zmieniając kierunek na każdej granicy warstw[2] (rysunek). W granicy nieskończenie małej grubości warstw łamana ta przechodzi w gładką krzywą."

Obrazek

W tym miejscu Twoja nauka (oficjalna nauka) jest zgodna z tym, co ja narysowałem. W powietrzu nad wodą z zasady nie ma jednorodnego ośrodka, ale są warstwy o różnej wilgotności i temperaturze. Im niżej nad wodą tym więcej zawieszonych w powietrzu "mikrosoczewek" (kropelki wody). Przypadkowe zgranie się tych warstw tak aby symulować obraz płaskiej ziemi, bez żadnych istotnych zniekształceń obrazu to nieprawdopodobieństwo. Jeśli natomiast nad wodą jest ośrodek jednorodny (w miarę suche powietrze: najczęściej w zimie, przy w miarę spokojnej wodzie i przy lub po wietrze), to wtedy właśnie nie ma istotnej refrakcji i wtedy widać bez zniekształceń, że ziemia jest płaska.


Po drugie: nawet jakby założyć, że w atmosferze była wtedy "szklanka wody" (czyli jednorodny ośrodek z wyraźną i ostrą granicą) powodujący przesunięcie obrazu sumulujące płaską ziemie, to wciąż jest nieprawdopodobnym aby ten jednorodny ośrodek z wyraźna granicą (ta "szklanka wody") był tak usytuowany lub miał takie właściwości optyczne, aby jednocześnie nie powodować żadnych zniekształceń obrazu widzianego z 35 stóp.

Po trzecie próbujecie się (wy kuloziemcy) wykręcać "refrakcją" tam gdzie nie widać istotnych zniekształceń, więc przynajmniej zrozumiałem co należy robić aby wasze wykręty zdyskredytować. Jaka szkoda, że ten facet pokazał tylko obrazy z wysokości 1 stopy i z 35 stóp. [Wcale nie wątpię, że jakby sfotografował z wysokości np. 3 stóp, 6 stóp...itp., to też byłoby widać ...płaską ziemię] Teraz już bowiem wiem, że przy kręceniu tego typu widoków nad wodą, gdy trafi się na warunki atmosferyczne bez refrakcji (istotnej), jak trafił ten człowiek, który kręcił te platformy wiertnicze, to należy fotografować z różnych wysokości. Czyli np. co jedną stopę (1 stopa nad wodą, dwie stopy itd...) Jeśli z każdej wysokości otrzyma się obraz jakby ziemia była płaska (a nie wątpię, że tak się stanie, bo przecież ziemia jest płaska), to wasze tłumaczenia w oczywisty sposób są zdyskredytowane. Żadna "szklanka z wodą", czy żaden "korytarz w atmosferze" nie zdoła dać przesunięcia obrazu symulującego płaską ziemię i jednocześnie idealnie dopasowanego do różnych "obniżeń" (wynikających z "kuli ziemskiej"), odpowiadających różnym wysokościom.

https://www.youtube.com/watch?v=qdllo_ZvvpE

Hel widziany z Gdyni. Statki mają "zanurzać się pod horyzont", ale półwysep jakoś "nie chce".
Ziemia jest płaska. Żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 06 maja 2017, 22:18

Nawet nie masz zielonego pojęcia jak doskonale wszystko pasuje do Ziemi kuli masz to po prostu gdzieś.


"Daleki widoki" i brak obniżania się horyzontu wraz z wysokością też "doskonale pasują" ?

Ja leciałem samolotem tylko 2 razy i nie udało mi się na oko zaobserwować, obniżenia horyzontu, ale dokładnie obserwując horyzont zrozumiałem dlaczego:


Ja od kilku lat latam trzy lub cztery razy w roku na długich trasach. Przy czym każdy jeden "raz" oznacza przynajmniej cztery przeloty, czasem więcej.

Podobnie jak to z poziomicą opisałem Ci moje doświadczenia z lotu samolotem i wiem, że trzeba szukać czegoś z większych wysokość ~3 ° + zaburzenia atmosfery hmm słabo to widzę chociaż może precyzyjnymi urządzeniami...? Kto wie.


Jakbyś nie pisał o sobie, że jesteś agnostykiem, to bym napisał, że są to Twoje "pobożne życzenia", ale skoro sam się tak określiłeś, to wypada napisać, że to Twoje "niepobożne życzenia". Nawet "na oko" dałoby się zauważyć obniżenie o 3 stopnie. A za pomocą poziomicy to bez problemu.


Na horyzoncie tworzy się taka dziwna warstwa rozmycia która, uniemożliwia dokładne określenie horyzontu nie wiem czym to jest spowodowane możliwe, że atmosferą z 10km


Najwyższe chmury (raczej o charakterze "mgły") kończą się na ok. 10 km. Wiem z doświadczenia. Kiedyś leciałem na ponad 11 km, a raz ponad 12 km. I tam już nie było tych "chmur". Ale to bez znaczenia. Znaczenia ma to, że ta warstwa "rozmycia" ma małe wymiary kątowe; Jest weższa niż pół stopnia.

Wtedy zrozumiałem, że na niższych wysokościach nie będzie możliwe zobaczenie obniżenia na pewno nie bez jakiś specjalnych przyrządów, a nawet z przyrządami może być problem...


"Niepobożne zyczenia". Nieprawda. Wystarczy już tylko taka poziomica, jaką ja miałem. Jak ostatnio leciałem samolotem to byłem podekscytowany pomysłem zaczerpniętym z katolika.pl (od uczestnika "MJ"). Nastawiałem się na oglądanie wschodu słońca. Bo on (MJ) tam na tym forum twierdził, że oglądał z samolotu zachód słońca i sprawdzał poziomicą poziom na jakim zachodzi słońce i , że wyszło mu, że zachodziło w poziomie, a nie poniżej poziomu jak powinno być przy oficjalnym modelu. NO to ja chciałem oglądać wschód słońca, bo tak mi z trasy wychodziło, że mam szansę na wschód. Niestety nie miałem szczęścia wschodu słońca nie zobaczyłem, bo...zasłoniło mi skrzydło. Ale oglądałem horyzont, a skrzydło samolotu posłużyło mi jako punkt odniesienia. Gdy samolot leci na wysokości przelotowej to najczęściej leci w miarę stabilnie i takie skrzydło niewiele się waha. Zatem poszczególne elementy skrzydła są dobrym wskaźnikiem. Za wiele zdjęć nie zrobiłem, bo głównie zajmowałem się celowaniem w horyzont za pomocą poziomicy, ale kilka zrobiłem.

Obrazek

Ostrość źle się ustawiła, bo to bez zbliżenia i ustawiła się na szybę okienka w samolocie. Ale widać, że horyzont nie jest znowu taki rozmyty.
Czarną linią zaznaczyłem gdzie mniej więcej jest horyzont, czerwoną- gdzie mniej więcej jest minus 2.7 do minus 3 stopnie (czyli tyle poniżej poziomu). Nawet gołym okiem dałoby się zauważyć obniżenie.
[Łatwiej jest mierzyć poziom, bo poziomica "wibruje" gdy jest ustawiona w poziomie, jak opisywałem. A jak się mierzy obiekty powyżej/poniżej poziomu, to nie wibruje, ale robi się to w ten sposób, że się celuje poziomicą w dany obiekt (tu obiekt skrzydła)- analogicznie jak opisywałem celowanie w horyzont, a potem trzeba "stuknąć palcem" w telefon aby zatrzymać aplikację, by wyświetliła pomiar w stopniach. To stuknięcie wprowadza pewne niedokładności]

Tu poniżej zbliżenie, zdjęcie zrobione chwilę później. Proszę zwrócić uwagę na charakterystyczne elementy skrzydła.

Obrazek

Nie ma żadnych szans na przeoczenie ewentualnego obniżenia horyzontu jeśli się ma choćby taką poziomicę jaką ja miałem.
Oczywiście wiem, że te zdjęcia to żaden dowód. Bo tylko na słowo można mi wierzyć, że te elementy skrzydła odpowiadały takim a nie innym wartościom wyrażonym w kątach. Ale nawet na tych zdjęciach widać, że "rozmycie horyzontu" aczkolwiek jest to jednak nie jest wcale na tyle wielkie aby miało istotne znaczenie. A poza tym zachęcam do sprawdzenia samemu, jeśli ktoś poleci samolotem ! To proste i nie boli.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 06 maja 2017, 23:28

ja to miałam 2 semestry geodezji i nie robiliśmy aż tak ogromnych poligonów zeby trzeba było tą krzywiznę uwzględniać ale robilismy spore i moze wypadałoby troche te pare cm dodać albo chociaz powiedzieć ze to przyblizenie że jeszcze powinna byc ta krzywizna ziemi a nic nam nie mówiono tylko wszystko było jak na płaskim. Moze jak sie wielkie mapy robi to coś sie uwzglednia ale tylko dlatego ze w teorii ziemia ma byc okrągła gdyby powiedzieli ze płaska to by się nie uwzględniało i zdziwicie się tez by sia zgadzało. Robią takie długie mosty i czy maja problem z krzywizną? żadnegoObrazek

Płasko horyzont płaski woda płaska i ziemia też


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Gww15
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2017, 09:35
wyznanie: Agnostyk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Gww15 » 07 maja 2017, 10:52

xxx xx pisze:W granicy nieskończenie małej grubości warstw łamana ta przechodzi w gładką krzywą."

Zdane klucz - W standardowych warunkach refrakcja na pewnej wysokości, jest bardzo gładka. Dlatego nie widać zniekształcenia Twoich gór i dlatego też największe teleskopy postawili w górach, bo tam jest najstabilniejsza atmosfera, natomiast przy ziemi, a szczególnie przy morzu zniekształcenia widać - Widać je Na Twoich platformach, widać je na Twoim filmie z Gdańska - wręcz ocieka refrakcją. Więc? O co Ci chodzi? Z czym masz problem? Nie możesz inaczej udowodnić Twojej płaskiej ściemy? Tak? O jak mi przykro :cry: ... Znam te uczucie frustracji, kiedy chcesz za wszelką cenę przekonać innych, a przede wszystkim siebie, do fałszu, który wydaje ci się prawdą.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 07 maja 2017, 12:23

Czy nigdy nie myślałeś ze mozesz sie mylić i jednakjesteśmy oszukiwani??? tak jak z ewolucją??? 100% npewności nie mamy przecież


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Banton
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Banton » 07 maja 2017, 12:58

Z początku sobie myślałem, że tutejsi płaskoziemcy sobie robią jaja z tą płaską ziemią, lecz po dłuższym zapoznaniu się z ich wypowiedziami zauważyłem, że jednak piszą na poważnie. Przykre jest to jak nasza edukacja zawiodła.


Awatar użytkownika
Gww15
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2017, 09:35
wyznanie: Agnostyk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Gww15 » 07 maja 2017, 15:49

magda pisze:Czy nigdy nie myślałeś ze mozesz sie mylić i jednakjesteśmy oszukiwani??? tak jak z ewolucją??? 100% npewności nie mamy przecież

W kwestii ewolucji to rzeczywiście nie mam 100% pewności, ale w kwestii tego, że głosiciele płaskiej Ziemi uprawiają, agresywną, nachalną, podstępną i przede wszystkim kłamliwą propagandę, niosącą wszelkie znamiona socjotechniki, jestem pewien na 200%!!!

Wystarczy spojrzeć na posty xxx xx -a Jaką podstępną retorykę stosuje, niby naukowa niby, falsyfikacja, ale stosuje to tylko w jedną stronę i w ogóle nie przejmuje się, że jego teoria płaskiej Ziemi zostaje sfalsyfikowana setkami argumentów z dziedziny obserwacji astronomicznych, które całkowicie ignoruje, nie tylko ignoruje, ale próbuje bezpodstawnie ośmieszyć usiłując wywołać wrażenie, że kulista Ziemia i heliocentryzm mają jakieś braki w dziedzinie tych obserwacji i przewidywania wystąpień różnych zjawisk astronomicznych. Czy uważasz, że to uczciwe podejście?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 07 maja 2017, 17:54

Gdyby większość ludzi mogła te obserwacje robić a nie wierzyc na słowo komus tam. gdyby ludzie byli zainteresowani astronomią chociaż troche i nie byłoby im obojętne co im się wciska to moze bym i miała watpliwości ale jeśli oni mogą podać nam do wierzenia cokolwiek w sprawie kosmosu a ludzie i tak to przyjmą bez zadnej weryfikacji to sjkad wiem ze oni nam kutu nie wciskają? zwłaszcza ze tu chodzi o duzy szmal na badania loty w kosmos itp , Takm gdzie duzy szmal to i przekręty są zwłaszcza jeśli sa takie bardzo łatwe do zrobienia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 07 maja 2017, 18:07

Przecież każdy może sobie przeprowadzać obserwacje nieba. Ktoś ci zabrania? Zasłania gwiazdy, planety, Księżyc i Słońce kiedy chcesz popatrzeć w niebo? Teleskopy są towarem wydawanym na specjalne zezwolenie, które trzeba uzyskać u najwyższych władz?
Bądź poważna, magdo.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 07 maja 2017, 19:25

Nawet moja 10 letnia wnuczka ma teleskop ale nie takie to teleskopy cobi mozżna rzeczywiścoe coś zobaczyć , to co widzisz to równie dobrze mogłoby być na płaszczyźnie sklepienia


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 07 maja 2017, 19:36

Nie przesadzaj. W starożytności nie posiadano teleskopów, a mimo to zdołano nie tylko obserwować niebo, ale i przewidywać zjawiska astronomiczne. Nie potrzeba do oglądania nieba sprzętu wartego dziesiątki tysięcy złotych (chyba, że chcesz polować na komety i asteroidy).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości