Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 24 mar 2017, 23:27

xxx xx pisze:
orientujesz jakie ma podejście Watykan do płaskiej ziemi?


Watykan jest teraz pod wpływem takich jak Ty, protestantów.

:eek:
Toś nas teraz zdemaskował :oops: :sweet: :wow: :lmao: :crazy: :new-toy:


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 25 mar 2017, 15:16

NASA mydli oczy już dzieciom. NASA "dla dzieci".

https://spaceplace.nasa.gov/thermosphere/en/

The heat that won't keep you warm
The thermosphere lies between the exosphere and the mesosphere. “Thermo” means heat, and the temperature in this layer can reach up to 4,500 degrees Fahrenheit. If you were to hang out in the thermosphere, though, you would be very cold because there aren’t enough gas molecules to transfer the heat to you.

"Ciepło, które nie będzie cię ogrzewać....."Thermo" znaczy "gorąco" temperatura w tej warstwie może osiągać nawet 4500 F (prawie 2500 stopni Celsjusza) ale gdybyś przebywał w termosferze, to byłoby ci bardzo zimno ponieważ tam nie ma wystarczająco dużo cząstek gazu, które mogłyby przenosić ciepło na ciebie (ogrzewać cię)..."

Tłumaczy NASA dzieciom. Ale nieufny facet postanowił sprawdzić.

https://www.youtube.com/watch?v=btRtzb9mxcM&t=2s

I okazuje się, że próżnia wcale nie przeszkadza ciałom w ogrzewaniu się pod wpływem światła, czy promieniowania podczerwonego. Gdyby ISS faktycznie latało w termosferze, jak każą wierzyć, to spaliłoby się, ale nie ze wstydu że tak kłamie i oszukuje, tylko z gorąca. Facet bowiem doświadczalnie wykazał, że próżnia nie przeszkadza w ogrzewaniu, a według modelu heliocentrycznego i tego co podaje NASA, w co nam każą wierzyć ISS jest wystawione na solidną dawkę promieni słonecznych, większą niż na ziemi. A ponieważ lata niemal w próżni (wedle oficjalnej nauki tak jest w termosferze) no to ...trzyma ciepło zupełnie podobnie jak.... termos.
I co na to specjaliści od termodynamiki ? Nadal wierzą, że ISS orbituje w termosferze nad naszymi głowami ?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 25 mar 2017, 15:17

Zamiast mnożyć filmiki wskaż mi wreszcie podręcznik do fizyki lub optyki, w którym będzie omówiona "refrakcja kompresująca" i przedstawione wzory, które ją opisują.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 25 mar 2017, 15:23

Rembov pisze:Zamiast mnożyć filmiki wskaż mi wreszcie podręcznik do fizyki lub optyki, w którym będzie omówiona "refrakcja kompresująca" i przedstawione wzory, które ją opisują.


A co masz przeciwko ostatniemu z filmów demaskującemu kłamstwo NASA, że "w termosferze gorąco nie będzie Cię ogrzewać" ? Zaprzeczasz doświadczeniom ?
(A o refrakcji poszukaj sobie np. w Wikipedii, często przecież ją cytujesz).


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 25 mar 2017, 15:25

Nie interesują mnie żadne filmiki (zresztą znowu pokazujące ignorancję płaskoziemców w kwestiach fizyki). Oczekuję, że przestaniesz się wymigiwać i przedstawisz wreszcie ten podręcznik, o który nie mogę się ciebie doprosić. Jesteś go w stanie wskazać?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 25 mar 2017, 15:30

Rembov pisze:Nie interesują mnie żadne filmiki (zresztą znowu pokazujące ignorancję płaskoziemców w kwestiach fizyki).


Jaki konkretnie błąd popełnił eksperymentator w ostatnim z filmików ? Czy może sfałszował to wszystko ?


Oczekuję, że przestaniesz się wymigiwać i przedstawisz wreszcie ten podręcznik, o który nie mogę się ciebie doprosić. Jesteś go w stanie wskazać?


A ja oczekuję, że zaczniesz odnosić się do dowodów, które są Ci pokazywane: na płaską ziemie oraz na fałszerstwa i kłamstwa NASA (na których głownie opiera się wiara współczesnego człowieka w kulistą ziemię).
(A o refrakcji dużo jest w Wikipedii, poczytaj sobie.)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 25 mar 2017, 15:39

xxx xx pisze:
Oczekuję, że przestaniesz się wymigiwać i przedstawisz wreszcie ten podręcznik, o który nie mogę się ciebie doprosić. Jesteś go w stanie wskazać?

A ja oczekuję, że zaczniesz odnosić się

Odniosłem się do tego, co podawałeś. Kolejny unik dobitnie pokazuje, że zwyczajnie NIE MASZ takiego podręcznika, ale nie masz honoru aby się przyznać, że powtarzasz bzdury wymyślone przez płaskoziemcę, który zresztą WYCOFAŁ się ze swoich tez, bo pozwalają ci "obalić" dowód potwierdzający kulistość Ziemi.

A o refrakcji dużo jest w Wikipedii, poczytaj sobie.

Tylko że jakoś NIC nie napisali o "refrakcji kompresującej". :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 25 mar 2017, 15:51

Rembov pisze: Odniosłem się do tego, co podawałeś. Kolejny unik dobitnie pokazuje, że zwyczajnie NIE MASZ takiego podręcznika, ale nie masz honoru aby się przyznać, że powtarzasz bzdury wymyślone przez płaskoziemcę, który zresztą WYCOFAŁ się ze swoich tez,


Chodzi Ci o uczestnika "MJ" na katoliku.pl ? Jeśli tak to Ty też chyba nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wybacz ale ja raczej rozumiem co czytam.

A o refrakcji dużo jest w Wikipedii, poczytaj sobie.
Tylko że jakoś NIC nie napisali o "refrakcji kompresującej". :D


O, bez przesady. Nie tylko, że "nic", ale trochę tam jest napisane na ten temat. Nie użyli określania "kompresująca", przecież od razu mówiłem, że ta nazwa to moja inwencja, moje tłumaczenie ale jakbyś czytał ze zrozumieniem wszystko co w Wikipedii jest nt refrakcji to byś zrozumiał, że piszą tam również i o takiej refrakcji. Prosto i zwięźle Ci wytłumaczę: 1. Nazwa "refrakcja kompresująca" to moja inwencja. Sama nazwa zjawiska. Podkreślam trzeci raz: "nazwa" ! Zakumałeś ? 2. Natomiast samo zjawisko polegające na tym, że refrakcja może "kompresować" nie jest moim wymysłem tylko faktem, co Ci pokazałem na zdjęciach i filmach. I co jest także napisane w Wikipedii- jak ktoś umie czytać ze zrozumieniem, to zauważy. Co także dobrze wytłumaczył człowiek o nicku "MJ" na katoliku.pl.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Rembov » 25 mar 2017, 15:59

Wskaż mi podręcznik lub hasło na Wikipedii (ułatwię sprawę), w którym omówiono to zjawisko "kompresowania" (stosując twoją nazwę), to pogadamy na jego temat. Na to, co sobie wymyśliłeś, szkoda mi czasu, bo moje obserwacje NIE potwierdzają twoich rewelacji.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Banton
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Banton » 25 mar 2017, 16:01

Xxx xx ty tak na serio z tą płaską ziemią, czy tylko trollujesz? :-o


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Norbi » 25 mar 2017, 16:21

Banton pisze:Xxx xx ty tak na serio z tą płaską ziemią, czy tylko trollujesz? :-o


On pisze serio- tzn. on w to wierzy :(
Aczkolwiek wiara w tym przypadku jest kwestią nadrzędną.
Natomiast kiedy obrót dyskusji jest niekorzystny dla xxx xx i jego teorie są gaszone przez fakty, to wtedy ten, by się bronić rozpoczyna trollerkę.


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 25 mar 2017, 16:26

Rembov pisze:Wskaż mi podręcznik lub hasło na Wikipedii (ułatwię sprawę), w którym omówiono to zjawisko "kompresowania" (stosując twoją nazwę), to pogadamy na jego temat. Na to, co sobie wymyśliłeś, szkoda mi czasu, bo moje obserwacje NIE potwierdzają twoich rewelacji.


Guzik mnie obchodzą Twoje "obserwacje". Jest dobrze udokumentowane (co Ci pokazano), że refrakcja atmosferyczna "zgniata", kompresuje w pobliżu horyzontu. Wynika to z tego wzoru, z prawa załamania światła.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Refrakcja

Co dobrze wytłumaczył na katoliku człowiek o nicku "MJ", na przykładzie wody. Światło wchodząc do gęstszego ośrodka właśnie tak się załamuje, że powstaje "efekt zgniecenia" (gdy oglądasz spoza tego gęstszego ośrodka).


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 25 mar 2017, 16:27

Norbi pisze:
Banton pisze:Xxx xx ty tak na serio z tą płaską ziemią, czy tylko trollujesz? :-o


On pisze serio- tzn. on w to wierzy :(
Aczkolwiek wiara w tym przypadku jest kwestią nadrzędną.
Natomiast kiedy obrót dyskusji jest niekorzystny dla xxx xx i jego teorie są gaszone przez fakty, to wtedy ten, by się bronić rozpoczyna trollerkę.


W którym miejscu to, co pokazałem zostało "zgaszone przez fakty" ?


xxx xx
Posty: 504
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:22
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: xxx xx » 25 mar 2017, 16:30

Banton pisze:Xxx xx ty tak na serio z tą płaską ziemią, czy tylko trollujesz? :-o


Pozwól, że odpowiem pytaniem: Ty tak na serio zdolny jesteś do ignorowania faktów i geometrii, czy tylko się zgrywasz?


St.Florian
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 00:52
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: St.Florian » 25 mar 2017, 16:34

dokładnie, zresztą też chciałbym w tą płaską ziemie wierzyć, eh świat byłby taki ekscytujący :P

xxx xx, niestety nie masz racji, nikt Cie tu nie traktuję poważnie, temat jest śmieszny i tyle. Idź do działu ewolucja albo załóż temat o spisku na księżycu, czy przeżyciu hitlera wojny, bo już to ma większy sens od płaskiej ziemi.



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości