Rasizm w Polsce

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Rasizm w Polsce

Postautor: Puritan » 25 kwie 2016, 21:55

Raczej nie słyszy się, żeby w Polsce bito Żydów, Azjatów czy latynosów. Wyjątek stanowi pobicie Czylijczyka, którego wzięto za Araba: http://www.greenpointpl.com/chilijski-p ... -za-araba/
A o pobiciach Arabów i Pakistańczków słyszy się coraz częściej:
Pobicie Pakistańczyka: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... szawy.html
Pobicie Tunezykczyka: http://polska.newsweek.pl/rasisci-pobil ... 476,1.html
Pobicie Egipcjanina: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,tit ... aid=116e5d
Ciekawi mnie czy w innych krajach europejskich też pojawiły się tak drastyczne przejawy rasizmu wobec Arabów i Pakistańczyków. Wydaje mi się, że gdyby w Polsce była taka ilość imigrantów jak w krajach Europy Zachodniej, doszłoby do wojny domowej. Macie jakieś przemyślenia na ten temat?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 26 kwie 2016, 21:34

Arabowie i Latynosi to biali. To ta sama rasa co Slowianie, Germanie, Celtowie itd


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Puritan » 26 kwie 2016, 22:47

Rdzenni mieszkańscy Ameryki Łacińskiej to żółta rasa, a rdzenni mieszkańcy Bliskiego Wschodu to ludzie o arabskim typie antropologicznym.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 26 kwie 2016, 23:36

A Latynosi to nie sa rdzenni mieszkancy Ameryki. Indianie to rasa zolta, nic wspolnego z latino nie maja, Québec francuzki bardziej latino. Mamy jeszcze białą i czarną. Oraz mieszanki tych trzech glownych, czerwoni sa zolci. Arabowie to rasa biala

Arabski typ? Slowianie, Germanie, Persowie, Berberowie, Celci itd. Iran to arabowie? x D Polacy to Rosjanie?

No ogólnie przeciez to chyba odpowiednim pojeciem w tym przypadku bylby (atak na tle narodowym lub religijnym)
Tylko ze arabowie potrafia pobic swoich... pobicie kogos w Polsce jeszcze nie wskazuje motywu ani napastnika


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
olindaa87
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2016, 12:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: olindaa87 » 16 wrz 2016, 12:41

Nie podoba mi się strasznie rasizm ... Ale nie powinno się także uogólniać na podstawie kilku przypadków...


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: kontousunięte1 » 16 wrz 2016, 13:53

Czy pobicie człowieka za mówienie w innym języku to rasizm ;-)
Człowiek rasy białej, wykształcony, rozmawia w publicznym miejscu nie po naszemu i dostaje po ryju.
Oto Polska właśnie. :-|


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 17:12

To nie rasizm ale debilizm akurat : D

seksizm i rasizm jest wszedzie, kobiety mają inne ubrania niż mężczyźni, giełdy wyceniają jakiś kraj na podstawie stereotypów i uogólnien. Każda ocena, wszystkiego co nas otacza to ogólniki, to że krokodyl atakuje nie znaczy że każdy. Krokodyle które nie są ludozercami czują się źle kiedy ich unikasz, lub mówisz że nie warto zbliżać się do krokodyla x D

a o rasizmie wobec małp i kotów już nie wspomnę


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 19:14

Niektórzy Polacy mają urodę arabską, a są też arabowie wyglądający jak typowy "łysy" Polak haha


ja ostatnio w nocy Turka spotkałem o drugiej, pytał o ogień, poczęstował papieroskiem

a nie mieszkam na ciekawej dzielnicy i zazwyczaj Polacy zaczepiają Polaków z innych miast, szukają non stop burdy i alkocholu tylko, wiadomo jak jest mamy w Polsce takich patryjotów też co dziecku butelkę na glowie rozbije, bedzie się czepial innych Polaków a obcy mu posłużą jako takie usprawiedliwienie czy moralizator swojej głupoty.

Także każdy cierpi z powodu pseudo patryjotów (kiboli, zigolaków, dresow) haha wlasnie Arabowie są bardzo dobrze przed nimi chronieni przez innych jeszcze. Każdy z tego powodu cierpi, a obcy najmniej, wiec po co to kwiczenie.

A doniesienia że pobili Araba czy murzyna, ale może arabowie czy murzyni w Polsce to nikt nie sprawdzi. Robili Araba, padnijcie u stop Allaha i w popiele się tażajcie haha


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Riddick » 19 wrz 2016, 19:41

Samolub pisze:To ta sama rasa co Slowianie, Germanie, Celtowie itd

Nie ma takiej rasy jak germanie, ale to mały szczegół...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 20:14

Grupa etniczna, min Prusacy, Austryjacy, Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie, Flamandzi, Anglosasi to również germanie, czyli większość Amerykanów, Australijczyków czy Kanadyjczyków to germanie. Łotysze to również germanie z grupy staro prusaków. W Niemczech jest kilkanaście grup etnicznych dlatego jest to federacja np Sasi, Hanowerczycy, Pomorzanie itd

także germanie to bardzo obszerne pojęcie tak jak słowianie

ciekawym jest np że Rumuni mają pochodzenie Rzymskie, Węgrzy od niedawna są zaliczani także do słowian, Afganczycy też należą do grupy słowian. A Polacy wysłali tam wojska : /


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Adalbertus » 19 wrz 2016, 20:52

Samolub pisze:Łotysze to również germanie z grupy staro prusaków.

Obstawiałbym, że to są Bałtowie.

Samolub pisze:Węgrzy od niedawna są zaliczani także do słowian, Afganczycy też należą do grupy słowian.

Prze kogo zaliczani są...?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Rembov » 19 wrz 2016, 21:09

Pewnie przez Samoluba. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 21:27

Pierwotnie tak, Łotwę zamieszkiwali kiedys Bałtowie, spora cześć populacjii wywodzi się wlasnie od tej grupy etnicznej. Lecz samo państwo Łotewskie jest kontynuacją państwa Kurlandzkiego a wczesniej Zakonu Kawalerów Mieczowych, czyli istniało tam silne osadnictwo niemieckie. Łotwa nie odwołuje się do jakiś bałtyckich plemion tak jak Polska nie jest państwem Huńskim którzy byli tu przed słowianami. To że Polska ukształtowała się w 10 wieku nie znaczy że inne państwa ukształtowały się wtedy. I sytuacja z tego okresu nie ma znaczenia, innaczej Amerykanie byliby dzis Indianami a Polacy patrząc z punktu Francjii czy Anglii są Hunami : D są pewne wędrówki ludów, są pewne odniesienia kulturowe i to że Ty tak stwierdzisz że Łotysze to bałtowie nic nie znaczy.

Nie wiem czy jest taka nazwa formalnie w języku polskim ale etniczna grupa wymieszana przez osadników z niemiec, bałtow i innych ludów w wieku 13 i w przyszłych wiekach jest uznawana za staro prusacką grupę etniczną i jest zaliczana do Germanów tak jak Morawianie są uznawani za Słowian.

I stąd wpływy niemieckie w Kurlandii i na Łotwie, rozwój Luteranizmu na terytorium Łotwy. Łotysze nie uznają się za bałtow tylko za Łotyszy, za german tak jak Ty uznasz się zapewne za Słowianina.

Jakbyś mial troche wiedzy na temat innych państw to byś np wiedział że Białorusini uznają historycznie swój kraj za Pogoń Litewska mimo że istnieje takie państwo jak Litwa ;) wiec się nie wypowiadaj w kwestiach o których nie masz pojęcia.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2016, 21:37 przez Samolub, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 21:35

Rembov pisze:Pewnie przez Samoluba. :D


ha nie tylko, ja sam nie stwierdze czy to Słowianie czy Ludy Ugryjskie : D

Ale już Jagielonowie uznali Węgrów za Słowian. Były badania genetyczne tego typu i nawet byla dyskusja czy Norwegów można zaliczyć do German, okazało się że genetycznie są fifty fifty germanami i słowianami, to samo bylo z Węgrami. Jednak niepodważalnie uznaje się Afganczykow przynajmniej naukowo za Słowian, bo po Polakach ze wszystkich państw mają największy genotyp typowy dla mieszkańców ludów Słowiańskich. Różnica jest taka że Polacy mają resztę genotypu z innymi ludami wymierzana, a Afganczycy z Persami i Arabami. Po Polsce to drugie państwo na świecie najbardziej Słowiańskie przed np Rosja czy Ukrainą : D

tak to wyglada, że Polska zaatakowała swoich braci na polecenie Waszyngtonu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Rembov » 19 wrz 2016, 21:41

To teraz daj jakieś linki lub inne namiary na źródła, które potwierdzą twoje rewelacje.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości