Rasizm w Polsce

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 19 wrz 2016, 22:41

No wlasnie ; D zgadzam się Efendi, tym bardziej Węgrzy są otoczeni z każdej strony przez Słowian, a na Łotwie niemiecki jest bardzo popularny. Język niemiecki nie jest wyznacznikiem. Anglicy, Szwedzi czy Holendrzy przykładowo to też Germanie. Tak jak dla Polaka jasne jest że Chorwaci to Słowianie, tak Łotysze czy inni Germanie uznają ich za takowych. Ciężkie do zrozumienia : D trzeba by zrobić sąde wśród Łotyszy by stwierdzić jak oni sami tą kwestie postrzegają. Bałtowie dla Łotyszy to jak Hunowie dla Słowian. Państwo Łotewskie ma swoją specyfikę i okres w którym powstało, to są korzenie niemieckie czyli germańskie.


Rembov moge poszukać specjalnie dla Cb ; ) ale co tu potwierdzać że Polacy to Słowianie...? Bo w Syrii Isis nie czyni różnicy i kazdy biały to Amerykanin, Brytyjczyk lub Rzymianin? Myślisz że oni cokolwiek wiedzą o konflikcie w trybunale polskim. Oni mają swój świat : D a a Ty Rembov swój.

Wiec posłuchaj lepiej profesora Samoluba xD bo on Ci prawdę powie

to od czego zaczynamy? Jedno pytanie, jeden jerz


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Rembov » 20 wrz 2016, 07:19

Samolub pisze:Rembov moge poszukać specjalnie dla Cb ; ) ale co tu potwierdzać że Polacy to Słowianie...?

Nie udawaj greka. Wskaż źródło swoich rewelacji na temat Łotyszów, Węgrów i Afgańczyków. Możesz przy okazji dorzucić źródło, w którym wyczytałeś, że "na Łotwie niemiecki jest bardzo popularny".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 20 wrz 2016, 14:48

Hm słyszałem np o podziale też takim pośrednim gdzie Węgrzy zamiast do Ugro-Finów są zaliczani jako Ugro-Słowianie

co ciekawe Estończycy są zaliczeni do Ugro-German, Łotysze do Bałto-German a Litwini do Bałto-Słowian

w innym znowu zestawieniu ktos zestawić Estończyków do Bałtow, w innym do Ugro-Finów

ja wiec staram się oprzeć swoje myslenie o obraz ogólny (rzeczywisty) relacje oraz odniesienie ludności tych państw do swojej tożsamości. A to też ulega zmianom czy korektom.

Według mnie Węgrzy to Ugro-Finowie bo ich język oraz genetyka na to wskazuje, zaś kultura, historia oraz przemierzanie ze Słowianami oraz Germanami jest spore wiec można ich zaliczyć do Ugro-Słowian

Estończycy zaś językówo, etnicznie w większym stopniu mają do Ugro-Finów, to samo tyczy się kultury i historii, w żadnym wypadku nie można ich zaliczyć do bałtow.

W przypadku Litwinów, etnicznie są w najwiekszym stopniu potomkami Bałtow, ich państwo powstało jako państwo o tych korzeniach. Zaś historia kultura i wczesny rozwój tego państwa jest też w dużym stopniu związany z Słowiańską Polską. Tak wiec uzasadnionym jest uznać Litwinów za Bałtow lub Bałto-Słowian

w przypadku Łotwy sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje

przedewszystkim należy ustalić od jakiego okresu można mówić o dziedzictwie Łotewskiej kultury. Pamiętajmy że Polska specyfika utworzenia Polski w wielu 10 i 11 nie może być czynnikiem który motywuje ocenę Łotwy w tej kwestii. Innaczej starsze narody zachodnie uznałyby w tej samej kategorii Hunow czy ich wpływy przed przybyciem Słowian do Polski za kulturową tożsamość Rzeczypospolitej. Z drugiej strony Stany Zjednoczone Ameryki mozemy uznać za zmienione państwo Indiańskie? USA ma swoją historię, tak samo swoją specyfikę posiada państwo Łotewskie które dopiero w takiej formie jak dzis pojawiło się w 1918 roku, a państwo Białoruskie np dopiero w latach 90 tych XX wieku.

Poznajmy wiec jaki dorobek te państwa dziedziczą.

Łotwa dziedziczy dorobek kultury Bałtow oraz Niemców zaczynając od wieku 13 tego i pierwszych struktur o charakterze państwowej jakim był zakon kawalerów mieczowych który dokonywał chrystianizacjii na terenie Prus Wschodnich czy Inflant.

Oprócz tego Łotwa byla pod silnym wpływem Skandynawskim (Szwedzkim, oraz w przypadku północy ugro fińskim) stąd już od poczatku historii państwa Łotewskiego uznaje się mieszkańców tych terenów aż do dzis jako grupę etniczną Old Prussian po polsku staro pruska lub pruską i jest ona zaliczana do grupy German.

To grupa mieszana która ukształtowała się pod wpływem bałtow, niemców oraz szwedów. Również początki historii Łotwy to wpływy zakonu niemieckiego oraz ciagle napływającego osadnictwa z niemiec.

Potem losy Łotwy mamy związane z wpływami polskimi (Kurlandia) oraz szwedkimi (livonia)

do czasu zajęcia obu części przez Rosję (okres również rozbiorów polskich) należy uznać że już wytworzyła się tożsamość Łotewska silnie związana z Germańską (Niemiecko-Skandynawską) po 1 wojnie światowej powstaje państwo Łotwa w tym samym okresie kiedy powstaje II RP czy oddzielne państwo Litewskie. Stąd nawiązanie do okresu przed Rosyjskim protektoratem jest związane z Kurlandia i Livonia oraz zakonem niemieckim wczesniej.

W przypadku Białorusi i ich postrzegania historii Białoruś bierze swój początek od Litewskiej i Białoruskiej Pogoni. Czyli Białorusini uważają że Litwa z okresu uni z Polską oraz sprzed tego okresu to historycznie też cześć tożsamości Białorusi czyli Rusi Białej jako części Pogoni.

Dla nich Litwa to cześć pogoni która nie jest ruska. : D

okres kiedy tereny Białoruskie weszły w skład cesarstwa rosyjskiego to jest uzależnienie tej części Rusi od innej Rusi x D
zresztą bliskiej, choć Białorusini troche innaczej postrzegają swoją historię, stąd wogole państwo białoruskie. Jest to państwo zróżnicowane etnicznie które ma charakter federacjii, Polaków na Białorusi Białoruscy Rusini uznają za obywateli Białorusi o czym większość Polaków nie wie. Polska ogólnie ma bardzo napięte relacje z Mińskiem, który próbuje znalezc niezależność miedzy wschodem i zachodem. Tak wiec nie ma się co dziwić że Białoruś jest od Rosjii uzależniona ekonomicznie oraz kulturowo. Bo z drugiej strony do tego samego dąży Polska czy zachód. Białorusini mają swój rozum, jakby nie mieli to żywili by się szczawiem lub emigrowali na zachód czy wschód jako tania siła robocza.

Państwo Białoruskie i Białorusini są raczej przyjaźnie nastawieni do ludności polskiej wręcz jak już mówiłem Polaków uznaje się tam jako Białorusinów, rząd Białorusi dotuje nawet mniejszość polską. Białoruś ma nawet autostrady które kończą się jak zaczyna się Polska : D Białoruś ma ponad 2 razy wyższy dochód per capita niż Ukraina zbliżony do Polski i Rosjii. Mińsk ma metro jeszcze wczesniej niż Warszawa choć państwo ma tylko 10 mln ludzi. To co polska tv opowiada o białorusi to brednie te same co Polskę pokazują w Rosjii od strony bazarowej. W Rosjii ludzie myślą że Polska to bardzo biedny kraj : D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Rasizm w Polsce

Postautor: Samolub » 20 wrz 2016, 15:32

Hm, nie bo ludzie tego pochodzenia opuścili te tereny, a ludzie z kresów wschodnich i częściowo z Polski centralno-zachodniej zasiedlili te tereny ; )
to samo jeśli chodzi o Kalingrad już tam Niemców nie ma a są Rosjanie sami praktycznie. Efekt wywozek i migracjii


w sumie Mazury oprócz okresu po 45r nie należała nigdy do Polski, a Dolny Śląsk, Pomorze Zachodnie czy Lubuszczyzna się zdarzyło dawno temu : D

a zdarzyło się raz tak po 1 wojnie światowej, że Lwów odbierany przez niektórych dyplomatów zachodnich był jako miasto typowo rosyjskie mimo że nigdy nie leżał w granicy Rosjii.

Kalingrad mial być podzielony miedzy Polskę i Litwę. Bo Królewiec z Rosja nic wspólnego nie ma. No teraz niby ma ; )

a wpływy polskie na warmi i mazurach były, np hołd pruski, prusy wschodnie były lennem Polski. Co do samej Warmi to cześć Warmi dłużej leżała w granicy Polskiej ;) w tym Olsztyn


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości