Enneagram - 9 typów osobowości

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!

Według enneagramu jestem:

Idealistą 1w2
1
6%
Adwokatem 1w2
0
Brak głosów
Służącym 2w1
0
Brak głosów
Gospodarzem 2w3
0
Brak głosów
Gwiazdą 3w2
0
Brak głosów
Profesjonalistą 3w4
0
Brak głosów
Arystokratą 4w3
1
6%
Włóczęgą 4w5
4
22%
Obrazoburcą 5w4
6
33%
Rozwiązywaczem problemów 5w6
0
Brak głosów
Obrońcą 6w5
1
6%
Kumplem 6w7
0
Brak głosów
Komikiem 7w6
0
Brak głosów
Realistą 7w8
2
11%
Dysydentem 8w7
2
11%
Niedźwiedziem 8w9
1
6%
Komfortowym 9w8
0
Brak głosów
Marzycielem 9w1
0
Brak głosów
Perfekcjonistą 1
0
Brak głosów
Dawcą 2
0
Brak głosów
Zdobywcą 3
0
Brak głosów
Indywidualistą 4
0
Brak głosów
Obserwatorem 5
0
Brak głosów
Lojalistą 6
0
Brak głosów
Entuzjastą 7
0
Brak głosów
Szefem 8
0
Brak głosów
Rozjemcą 9
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 18
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 18 cze 2015, 23:28

Test jest świetnym narzędziem, bo od razu lokuje nas w jakimś punkcie, ale też nie ma co na nim polegać bezkrytycznie, ponieważ wynik może nie odzwierciedlać rzeczywistości. Z jednej strony twórcy testu mogą nie przewidzieć jakichś błędnych interpretacji tych, którzy test robią, z drugiej zaś strony, czasem się zdarza, że oszukujemy siebie samych co do naszych cech, potencjalnych wyborów itd. Ostatecznie najlepiej lokować siebie w typach wczytując się w opis, a najdokładniejsze umiejscowienie zyskuje się, kiedy ktoś kto nas dobrze zna wypełni test w oparciu o wiedzę o nas lub stwierdzi, który opis do nas najbardziej pasuje.

Też taka prawda, że ludzie się rozwijają, pewne rzeczy wychodzą z czasem, a czasami też bardziej chcielibyśmy być nieco innym typem, niż jesteśmy w gruncie rzeczy. Taka już ludzka psychologia jest pogmatwana ;) Tak czy siak uważam taką diagnozę za fajne narzędzie do nazwania swoich słabości i silnych punktów, i diagnozowania swojego obecnego stanu, by zaradzić ewentualnym aktualnym brakom (które mogą być uciążliwe dla bliźnich).


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 18 cze 2015, 23:58

Klangman pisze:Około 10 lat temu było 4 w 5. Dziś 4 w 3.

Opis z 4w5 pasuje o wiele lepiej.

Moim zdaniem Twój opis 4w3 to strzał w dziesiątkę! :-D


Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 19 cze 2015, 05:34

W książce jest motyw słynnej ulicy La Rambla. Rambler = wędrowiec (4w5).


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 19 cze 2015, 12:23

Czekoladowy pisze:Niezbyt oryginalnie - 5w4

Jak wyłączałam komputer to pomyślałam: jeszcze Czekoladowemu wyjdzie 5w4 :)

To ciekawe, że taki wysyp piątek tutaj. Ja "na żywo" nie znam za bardzo ludzi, których tak bym scharakteryzowała, no ale czemu się dziwić skoro są asocjalne :-D
Fora są z pewnością "bezpieczną" formą aktywności społecznej dla piąteczek....zawsze można kliknąć na "wyloguj" :mrgreen:

Klangman.
Klangman pisze:Lukas, nie ma to jak "dobra" depresja,co?

Poczucie humoru....spoko :)


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 19 cze 2015, 12:27

Smutek i samotność to potężne narzędzia twórcze. Skąd się wzięło piękno świata?


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 19 cze 2015, 13:01

Klangman pisze:Smutek i samotność to potężne narzędzia twórcze. Skąd się wzięło piękno świata?

Nie ze smutku i samotności, tylko z nadmiaru miłości. Bóg to nie samotny artysta, tylko komunia Osób tak wypełnionych miłością, że chcą się podzielić nią z kimś jeszcze (ziemskim odpowiednikiem jest tutaj rodzina).


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 19 cze 2015, 13:35

kruszynka pisze:To ciekawe, że taki wysyp piątek tutaj. Ja "na żywo" nie znam za bardzo ludzi, których tak bym scharakteryzowała, no ale czemu się dziwić skoro są asocjalne :-D

Wszystkie piątki siedzą w domu, zwłaszcza na forum Protestanci.info. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 19 cze 2015, 14:34

Kamil M. pisze:
Klangman pisze:Smutek i samotność to potężne narzędzia twórcze. Skąd się wzięło piękno świata?

Nie ze smutku i samotności, tylko z nadmiaru miłości. Bóg to nie samotny artysta, tylko komunia Osób tak wypełnionych miłością, że chcą się podzielić nią z kimś jeszcze (ziemskim odpowiednikiem jest tutaj rodzina).


Czy Jezus ją założył?


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 19 cze 2015, 16:33

Klangman pisze:Czy Jezus ją założył?

Jasne, dlatego tu jesteśmy właśnie.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 19 cze 2015, 16:39

Klangman pisze:Czy Jezus ją założył?

Jasne, dlatego tu jesteśmy właśnie.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 19 cze 2015, 17:12

A tak w sensie tylko ludzkim...czy Jezus miał męską potrzebę cielesnej kobiety, czy pod tym względem różnił się od mężczyzn? Czy mógł czuć się samotny i smutny znając swoje powołanie (nie do szczęścia u boku pięknej kobiety)?

Jaki był udział Jezusa przy stwarzaniu świata według teologii Prawosławia?

Ps. Sorry za offtop (już nie będę) :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 19 cze 2015, 17:33

kruszynka pisze:Oberynie, Lukasie i navim.

Czyli jestem najlepszym forumowym towarzystwie. :-D :-D
Prawdę mówiąc dopiero dziś przeczytałam z uwagą całego mojego "włóczęgę" i o dziwo bardzo dużo się zgadza. ;-)


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: kruszynka » 19 cze 2015, 22:33

Vrijer, Czemu oops? Bardzo przyjemna charakterystyka.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 20 cze 2015, 00:09

Faktycznie to już offtop i fajnie by było, gdyby jakiś moderator to wydzielił :)
Klangman pisze:A tak w sensie tylko ludzkim...czy Jezus miał męską potrzebę cielesnej kobiety, czy pod tym względem różnił się od mężczyzn? Czy mógł czuć się samotny i smutny znając swoje powołanie (nie do szczęścia u boku pięknej kobiety)?

Hm, myślę, że twoje pytanie zawiera założenie, które niekoniecznie musi być prawdą. Nie każdy mężczyzna odczuwa potrzebę kobiety, podobnie z resztą nie wszystkie kobiety odczuwają potrzebę mężczyzny, a już zwłaszcza kiedy mówimy o chrześcijaństwie, którego historię zaludniają ludzie, którzy rzucili się bez reszty w objęcia Boga zapominając o całym świecie. Wedle świadectw Ewangelii, Jezus jako człowiek jest właśnie taką osobą - prawdziwie żyjącą Bogiem, nie potrzebującą niczego, co normalnie przynależy do ludzkiego porządku, taki archetypiczny mnich.
Klangman pisze:Jaki był udział Jezusa przy stwarzaniu świata według teologii Prawosławia?

Zasadniczy :) To poprzez Słowo i Ducha Ojciec wszystko stworzył (św. Ireneusz mówi, że Słowo i Duch są jak dwie ręce Ojca). Jezus jest Logosem, który jest sensem całego stworzenia, stworzenie jest realizacją zamysłu, jaki Bóg złożył w swym Słowie-Logosie, wszelkie rozumne stworzenie ma udział w Logosie. Ponieważ wszystko przez Jezusa, dla Jezusa i w Jezusie zostało stworzone, On wszystko podtrzymuje, daje wszystkiemu istnienie, jest pośrednikiem miłości, obecności i chwały Ojca. Ponieważ jest sensem wszystkiego, jest we wszystkim i za wszystkim. Wszystko zostało stworzone poprzez Jezusa i dla Niego tak, by w pełni czasu mógł przyjść, przyjąć stworzenie samemu i stać się człowiekiem, by zalać stworzenie Bożą miłością i chwałą bez reszty.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 20 cze 2015, 12:10

Kamil M.,

Fajna zabawa.

Dysydentem 8w7


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości