"Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: Noemi » 28 wrz 2017, 18:06

kontousunięte1 jaką fajną miekką wloczkę polecasz ,poza welna bo mnie gryzie i drapie musze ze dwa podkosxulki podkladac ,chyba ze angorkę tylko ona chyba jest z dluzszym wlosem to nie za bardzo


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 28 wrz 2017, 18:28

Noemi pisze:kontousunięte1 jaką fajną miekką wloczkę polecasz ,poza welna bo mnie gryzie i drapie musze ze dwa podkosxulki podkladac ,chyba ze angorkę tylko ona chyba jest z dluzszym wlosem to nie za bardzo

Generalnie, dla osób wrażliwych, polecam wszelkie baby. Sprawdź na takich stronach, jak e-dziewiarka; inter-fox: zamotane.pl Tam masz wyszukiwarki dobre i określ o co chodzi to ci znajdzie. W opisach są podane takie sprawy, czy jest gryząca. Bywają też wełny z dodatkami i niektóre wtedy nie gryzą. Ja tez czystej wełny nie mogę używać, zresztą wełna jest droga i bardzo rzadko ją kupuję. W ubiegłym roku miałam z strony IK (intensywnie kreatywna) taką o nazwie "Dora", była niegryząca. Także włóczki z serii Alize (chyba turecka) jest ładna, dobrze się robi. Ciekawe też są na stronie włóczkiwarmii (tam sporo wełenek, ale też niegryzące bywają). :-)


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: Noemi » 28 wrz 2017, 21:46

dzieki za obszerne info i namiary ,z baby cis robilam i faktycznie jest mila w dotyku ,calkiem o niej zaponialam


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: magda » 29 wrz 2017, 14:26

ja niestety ale nie dziergam , raz zrobiłam sweter z jedwabnej włóczki i o jeden raz za dużo , nigdy wiecej czegos takiego. Jednak ja Filcuję i do tych wdzianek sama robie guziki z modeliny jak teObrazek Zaznaczam ze te to najgorsze co sie zostały po wybraniu najlepszych do moich wdzianek zawsze robie wiecej zeby wybrać , lub też wypalam z ceramiki i podklejam od dołu żywicą epoksydową zeby były nie łamliwe takieObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Tak ze jak by ktoś chciał guziki to nawet może mi narysować swój pomysł a zrobie lub jakis moje wypociny wybierze , oczywiscie wysle listem za friko w ramach pomocy w twórczosci.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 29 wrz 2017, 15:16

Bardzo ładne, oryginalne, niepowtarzalne.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunieteMtl » 29 wrz 2017, 15:20

Piekne...jestem zachwycona....

To chyba trudne, wyczarowac taki piekny, oryginalny guzik....?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: magda » 29 wrz 2017, 20:06

Każdy moze to robić to jest jak plastelina . problem w tym ze trzeba mieć wszystkie kolory. Ja moje ciuchy sprzedaję w drogich sklepach i nie narzekaja na guziki a wręcz przeciwnie nawet mam prośby zeby zrobic bajeroski guzik np do beretu . No kto chce to podać kolory ilośc wielkosc i robię. A czuje sie upośledzona ze tak mi nie idzie to dzierganie, czasem potrzebuję cos zrobić i tylko na maszynie dziewiarskiej umiem a w rękach to masakra. Chetnie od was kupię resztki włóczki nawet maleńkie kawałeczki takie strzępy ja to dodaję do filcu jak na tym szaliku sa takie rózne niteczki wfilcowaneObrazek
Nie muszą być długie po prostu odpady zbierajcie nie wyrzucajcie niteczek


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunieteMtl » 05 lis 2017, 15:24

Zgodnie z obietnica zamieszczam kilka zdjec moich dziel z ostatnich dwoch lat...:
Załączniki
PB050675.JPG
Tylko prawe oczka.....
PB050670.JPG
A to zwykly wzor "ryżowy".....
PB050669.JPG
Duzo dziergania....ale temat dla kazdej cierpliwej osoby.....
PB050661.JPG
Bardzo gruba wloczka...robi sie szybko...jednak trzeba miec pewne doswiadczenie....
PB050646.JPG
Ten wielki sweter polecam mniej doswiadczonym w dzierganiu...jest bardzo prosty do wykonania.....
PB050654.JPG
Magdo, dzieki serdeczne za te guziki...sa super !!!
PB050659.JPG
Ten sweter, to efekt wspolpracy z Magda, ktora wykonala do niego te wspaniale guziki


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: diedmaroz » 05 lis 2017, 22:05

Wooow powinnaś sprzedawać takie swetry.. Na "zwykły ryżowy" już miałabyś klientkę :)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunieteMtl » 05 lis 2017, 22:18

diedmaroz pisze:Wooow powinnaś sprzedawać takie swetry.. Na "zwykły ryżowy" już miałabyś klientkę :)


Dziekuje.... :->

Wiesz, nigdy sie nad tym nie zastanawialam....nawet nie wiem, ile moglby taki sweter kosztowac....Do tej pory dziergalam tylko dla siebie i dla najblizszych... :->


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: diedmaroz » 05 lis 2017, 22:25

Patrzyłam na allegro, ale mało ofert i głównie używane swetry dziergane, ceny od 80zł za wełniane. Nowy to pewnie z połowę droższy, sama jestem ciekawa. Czy to się opłaca, pewnie wydzierganie takiego swetra zajmuje sporo czasu?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: ZbiMacz » 05 lis 2017, 22:41

https://screenshot.net/7l6g3tk
https://screenshot.net/46pdvt0
https://screenshot.net/11z0lck
Ja wszyłem ręcznie zamek do bluzy roboczej. Trzy wieczory poświęciłem. Jak na pierwszy raz może być, choć jest przesunięcie w górnej części bluzy.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunieteMtl » 05 lis 2017, 22:45

diedmaroz pisze: Czy to się opłaca, pewnie wydzierganie takiego swetra zajmuje sporo czasu?



Absolutnie nie oplaca sie....nawet 200 zl....zbyt duzo pracy przy takim swetrze.... :->


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunieteMtl » 05 lis 2017, 22:49

ZbiMacz pisze:Ja wszyłem ręcznie zamek do bluzy roboczej. Trzy wieczory poświęciłem. Jak na pierwszy raz może być, choć jest przesunięcie w górnej części bluzy.


Az mnie zabolalo....empatia...rozumiesz.... :-D

Ale wiesz, trening czyni mistrza....ze mna tez tak bylo.... ;-)


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: diedmaroz » 05 lis 2017, 22:54

No właśnie, dlatego pewnie nie ma ofert, bo musiałyby być bardzo wysokie ceny żeby się opłaciło inwestować swój czas i umiejętności.

Z drugiej strony myślę, że chętni jacyś by się znaleźli z uwagi na to, że w sieciówkach najtańszy i okropny w dotyku akryl, d którego włosy się elektryzują :D

https://www.kuferart.pl/ubrania,swetry,6,129.html
Ceny ponad 300zł, ale Twój ryżowy ładniejszy :)

https://www.kuferart.pl/136750,sweter-d ... hanny.html Ten piękny.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości