"Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 03 kwie 2016, 10:15

Magda,to dawaj fotkę swetra.Przecież był ekstra.
Dorzucę jeszcze dwie bluzki,zapomniałam,że mam w fotki,ale później ciut.
Samolub
Ja nie robię na zamówienie. Dla siebie, dla córki,teraz chcę radość mojej ciężko chorej siostrzenicy zrobić.Wiem,że bardzo jej się podobało kiedyś moje ponczo więc myślę,że ucieszy się z własnego.Tym bardziej,że ciągle na jakieś rehabilitacje i inne szpitalne wyjazdy się wybiera.Z kasą u niej słabiutko,a ciuszek się przyda. ;-)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: Samolub » 03 kwie 2016, 10:52

Dla wnuczka nie zrobisz? : D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: magda » 03 kwie 2016, 11:10

Ja chyba zrobie jeszcze niestety na drutach siateczkę z nici lnianych do filcownia ale to będzie juz ostatnia rzecz . sweter jeszcze nie zeszyty . mam do niego niechęc , szkoda bo cały z czystego jedwabiu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: magda » 03 kwie 2016, 11:10

Ja chyba zrobie jeszcze niestety na drutach siateczkę z nici lnianych do filcownia ale to będzie juz ostatnia rzecz . sweter jeszcze nie zeszyty . mam do niego niechęc , szkoda bo cały z czystego jedwabiu. Nawet na lato by sie nadawał bo jedwab to zimne włukno.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 03 kwie 2016, 11:51

Samolub pisze:Dla wnuczka nie zrobisz? : D

A co by mój wnuczek sobie życzył :?: :kiss:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 01 maja 2016, 10:24

2016-05-01 09.46.41.jpg
Dziś chwalę się niespodzianką,jaka spotkała mnie na porannym spacerze z psem. Jakiś przemiły daniel zostawił to dla mnie:A druga fotka to całość zgromadzonych poroży z spacerów. Raz trafił mi się komplet i 2 razy pojedyncze.
Wyszło odwrotnie. Na dole fotka z dziś,u góry wszystkie.


mcgort
Posty: 39
Rejestracja: 10 mar 2016, 11:21
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: mcgort » 16 cze 2016, 08:13

Ja powróciłem ostatnio do nauki frywolitek. Jak wysupłam coś godnego zaprezentowania to się pochwalę. Ciągle nie mogę się zdecydować czy używać czułenka czy igły. Muszę kupić jakiś grubszy kordonek i popróbować z nim na czułenkach bo nie daję rady z cienkim (wzrok już nie ten). Na igle natomiast pracuje mi się w miarę fajnie i prosto nawet z cienkimi kordonkami, ale prace nie są tak ścisłe jak te robione na czułenkach i częściej trzeba łączyć nici szczególnie przy większych pracach. Planuję zrobić kilka serwetek do koszyków wielkanocnych.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 16 cze 2016, 08:28

Koniecznie wrzuć fotkę.
Podziwiam na różnych blogach frywolitki. Sama nigdy nie próbowałam właśnie ze względu na wzrok. Myślę, że także jestem zbyt niecierpliwa, a frywolitki to "dłubanie". Wprawdzie efekt fantastyczny, ale nie dla mnie.
Cieszę się, że grupa miłośników dłubania powiększa się. :D


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2016, 10:23

Swetrzysko ukończone, fotki z komórki...nędzne :-(
Obrazek
Obrazek

Brak pomysłu na zapięcie. Sweter jest leciutki i bardzo ciepły. Jakieś pomysły? Dawajcie, bo będzie leżał odłogiem :mrgreen:


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: Czekoladowy » 22 wrz 2016, 12:19

Super wyszedł :)

Co do zapięcia, to może tzw. hetki? Tzn. coś podobnego jak na obrazku:

Obrazek

Nie koniecznie takie same, ale np. z wełnianym sznurkiem w kolorach swetra, kołek raczej pasowałby z jakiegoś tworzywa niż metalowy, np: taki: http://allegro.pl/craftica-guziki-kolki ... 20269.html . Ale nie wiem czy takie rozwiązanie by się sprawdziło w przypadku tak lekkiej odzieży. Ewentualnie jeszcze jest takie rozwiązanie że z jednej strony "montuje" się taki miękki wypychany guzik z tkaniny takiej jak reszta, w postaci kulki na sznurku, a z drugiej strony pętelka z wełnianego sznurka. Oczywiście zapięcie musi być z zakładem do środka. Mogę poszukać jakiejś ilustracji.

Albo po prostu jakiś ładny duży guzik, na allegro jest tego mnóstwo, np: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=27474530


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: n.ellie » 22 wrz 2016, 13:01

@kontousunięte1, szacunek!
Ja od jakiegoś czasu dopiero się uczę szydełkować... Chciałabym zrobić np. podkładki pod kubki, ale nie mam wzoru, a po drugie wzory nic mi nie mówią czy to słupek czy półsłupek.

Bardzo mi się podobają nowoczesne hand-made'y: wydziergane pufy, dywaniki z grubego sznurka... Cuda :-)


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: Noemi » 22 wrz 2016, 13:23

kontousunięte1 jeśli nie zrobiłaś dziurek na guziki rozwiązanie Czekoladowego jest dobre, daj wzmocnienie zapięcia po lewej i po prawej stronie sweterka ,sweterek jest piekny


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 22 wrz 2016, 14:52

Właśnie coś takiego, jak na fotce dał Czekoladowy zrobię.
Noemi, właśnie już w trakcie roboty doszłam do wniosku, że nie zrobię dziurek na guziki. Włóczka jest bardzo ciepła, ale delikatna i "lejąca". Pamiętam, że kiedyś zrobiłam sweter i guziki były po prostu zbyt ciężkie, efekt fatalny. Ale na Was można liczyć. Dzięki śliczne za rady i namiar na allegro. Jesteś wielki :thumbup: Czekoladowy.
@n.ellie
Jak to nie masz wzorów? Pełno jest w internecie. Jeśli umiesz zrobić słupek, półsłupek, oczko łańcuszka to jesteś już "hej...do przodu".
Jeśli chcesz to mogę poszukać i wysłać (wkleić) fotki, skany z gazetek itp. na takie wymarzone drobiazgi.
Dla mnie te robótki to właściwie "lek na całe zło". Można przy nich myśleć, można się wyłączyć, można oglądać film, słuchać czego się chce, a niektóre panie nawet czytają podczas dziergania (to już nie dla mnie ;-) ). Relaks, przyjemne z pożytecznym.
Dobre szczególnie kiedy są troski. Odpręża i myśli układają się same :-D
@Noemi
Dzięki :flower:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 27 wrz 2017, 16:44

Zaczął się sezon chłodu, więc się pochwalę pierwszą jesienną robótką. Zrobiłam ją według instrukcji tej: https://www.youtube.com/watch?v=NWHMh1l ... ubs_digest
Mój beret jest taki:


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: Noemi » 27 wrz 2017, 19:56

kontousunięte1 jakby tak na modelu wtedy widac w pelnej krasie



Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości