"Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

"Oczko do oczka" szydełkiem i na drutach.

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2015, 10:25

Hobby to piękna sprawa. Czasami,jak w przypadku Magdy także dochód. Mamy na forum blogerki, osoby dziergające, twórcze...Może pochwalmy się swoimi przygodami z drutami.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 mar 2015, 12:50

Bardzo bym chciała umieć robic na drutach , umiem tylko może 3 ściegi :-( :cry:


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2015, 17:49

magda,
Nie rycz ;-) to jest zupełnie proste. Najważniejsze żeby umieć robić oczko prawe i lewe. Całe reszta to kombinacje tych dwóch. Mając tą podstawową umiejętność można cudeńka wydziergać. Wzory ażurowe to też do opanowania są, Teraz to żaden problem, na YT jest mnóstwo filmików uczących od podstaw. Ty znasz języki,więc i z zagranicznych możesz korzystać. Ja czasami podpatruję i z samego patrzenia można się dużo nowości nauczyć.
Frajda wielka.
Szydełkiem też jest ciekawie. Ja właściwie zaczynałam od szydełkowania, a to dlatego,że jestem "szybka" i niecierpliwa. Robiąc robótkę szydełkową szybko widzisz,jak przybywa rzędów. Wstawię kilka serwetek /jak zmobilizuję się ,bo już mam te komórkowe fotki na kompie/, ale teraz trudno mi się robi takie cienizny, bo mam bardzo słaby wzrok.
Bluzeczki,topiki,spódniczki dla córki to raz dwa się robi.Jednak najczęściej teraz rządzą druty.Jeśli tylko masz ochotę podsunę ci ładne,proste wzory i szalik,czapkę,bluzeczkę wydziergasz szybko. Na blogach obserwuję,że modna jest też biżuteria robiona szydełkiem i na drutach, jakieś łączenia koralików itp. Mnie to nie pociąga, bo nie lubię takich małych dłubanek :-P robić. Brak cierpliwości się kłania. :lol:


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 mar 2015, 19:03

to i ja sie melduje na nowym watku :)

Magda ja sama nie wiem skad ja umiem szyc. Na zarobek bym chyba sie nie odwazyla ale jak udalo mi sie samej, bez wykrojow uszyc sobie sredniowieczna suknie i mezowi cale sredniowieczne ubranko z takimi smiesznymi gatkami na sznureczkach to jestem cala dumna z siebie jak paw. Najlepiej chyba wychodzilo mi haftowanie krzyzykami, ale teraz juz dawno nic nie robilm, bo nie mam juz w domu miejsca na kolejny obrazy, po drugie czasu mam o wiele mniej. Pracuje na caly etat, uprawiam sport i mam wielki ogrod do uprawienia (z tym nie nadazam za porami roku ;))
Wysle Wam na PW link do fotki z moja suknia


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2015, 19:38

Wklejam z komórki :S Obrazek kołnierzyk-narzutka na ramiona
Obrazek melanżowa bluzeczka
Obrazek

Obrazek ponczo /fatalne foto/
Obrazek z drugiej strony ponczo
Obrazek czapka
Obrazek tunika jagodowa
Obrazek szydełkowa narzutka na ramiona
Obrazek sweterek
Obrazek sweterek z dwóch odcieni brązu
Obrazek kamizelka z koła szydełkiem
Obrazek sweter beżowo miodowy
Obrazek kamizelka
Obrazek córci sweter
Obrazek dla maluszka komplecik
Obrazek buciki
Obrazek czapeczka
Obrazek sukieneczka
Obrazek serwetka
Obrazek kolejna serwetka
Obrazek i jeszcze jedna
Obrazek serwetka

Uffff dosyć na dziś. Mam nadzieję ,że poprawnie to załączyłam.
:lol:


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 16 mar 2015, 19:40

Co tu się porobiło????
Pisałam posta i wklejałam linki. Kiedy chciałam wysłać okazało się,że jestem wylogowana i zalogowałam się ponownie,skopiowałam, a zamiast linków są obrazki. Pewnie dużo miejsca zajęłam.Ratunku!


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 mar 2015, 20:14

pewnie te linki byly takie ze sie obrazek wkleja :)
piekne male arcydziela :) wszystko mi sie podoba :) a swetra juz wiei nie zrobilam wiec podziwiam za wytrwalosc
a ta tunika to ta wlasnie ta tunika, ktora zapoczatkowala ten watek??

co do sredniowiecza to ja jakas specjalna fanka nie jestem. To byla bardzo zla epoka dla ludzi. U nas co 4 lata jest festyn, fajny jest wiec bierzemy w nim udzial. No i wlasciwie to troche jestesmy do tego zmuszeni. ja musze z pracy sprzedawac bilety no i oboje musimy sprzedawac jakies piwo, chleb ze smalcem i jakies tam z racji, ze nalezymy do klubu sportowego a ten festyn to super okazja do zapelnienia klubowej kasy. A pozatym to zawsze jest super weekend i pozatym, ze kilka godzin pracujemy mamy duzo czasu na udzial w koncertach, ogladanie roznych wariatow ;) i takie tam.
No i ja tak raz na dwa lata cos tam artystycznie sie wyzyje. Zawsze tez bierzemy udzial w pochodzie. Nie wiem dokladnie co bedzie tym razem nasza grupa inscenizowac. Poprzednio bylismy cholota, ktora brala udzial w doprowadzeniu zlodzieja do sedziego. I cala grupa obdartusow cianelismy tego biedaka w dybach przez cale miasteczko ;) ale do tego mielismy tez inne stroje.
ale sie rozpisalam

a zeby bylo tematycznie z forum, to wiem, ze zaprzyjazniony zbor bierze udzial w takim festynie ale w innym miescie i oni tam drukuja biblie.
Kiedys tez bylam w Poznaniu w jakims zborze. Nie mam teraz pojecia ani jaki to zbor byl ani gdzie konkretnie w tym Poznaniu. I oni tez bardzo sredniowiecznie sie angazowali i ewangelizowali na tych festynach.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 16 mar 2015, 23:37

kontousunięte1 pisze:.Jeśli tylko masz ochotę podsunę ci ładne,proste wzory


Nie pójdzie mi to , już siostra mi podsuwała , chcialam choć czapkę taką ciepła sobie machnąć i nie dałam rady a filcowe sa wcale nie ciepłe.

Ja mam pewne rzeczy w zyciu nie do przeskoczenia to prowadzenie samochodu , robienie dobrych zdjęć i te tam druty trudno nie wyjdzie mi bo tak mi wychodzi jak z pisaniem i ortografią


Co do robutek to bardzo zainteresowały mnie te serwetki ażurowe czy da sie, zrobić np nie okrągłe ale takie w zdłóż no jak jakaś koronka czy gipiura? I ile bys brała za metr i czy sa one z bawełny ze mozna ufarbować? Może jakaś współpraca bo ja szukałam koronek ręcznych z bawełny już długo , Tylko kwestia ceny????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 17 mar 2015, 11:44

sibela pisze:a ta tunika to ta wlasnie ta tunika, ktora zapoczatkowala ten watek??

Nie, to moja ,którą robiłam jakieś 2 lata temu. Te bieżące mam na komórce i bez córki nie mam możliwości przesłać je na kompa. Ponczo dla córki,które zapoczątkowało wątek jest takie samo,jak w opisie z tłumaczenia andevi, tylko włóczka inna.
sibela pisze: Poprzednio bylismy cholota,

:super: :yahoo: To teraz może będziecie paniska, to i stroje będą wyzwaniami całkiem nowymi. ;-)
Cieszę się,że opisałaś festyn. Przyjemne,pożyteczne,same plusiki :lol:
magda pisze: czapkę taką ciepła sobie machnąć

Teraz już nie warto,ale na kolejną zimę chętnie machnę ;-) ci czapkę i szalik do kompletu. Tylko daj znać koniecznie w jakim kolorze. I o zapłacie nawet nie wspominaj,bo się będę gniewać :jupi2: :ranting:
magda pisze:jakaś koronka czy gipiura?

Serwetki są z bawełny, mam też kilka w różnych kolorach i kształtach,ale nie sposób wklejac wszystkiego. Nie wiem dokładnie,co masz na mysli. Jak znajdziesz jakis przykład, to daj znać czy tu,czy na Fb.
magda pisze:I ile bys brała za metr

:game: :lol-above: :kotek: Tyle,ile ten kotek przeskoczył :mrgreen:
Bawełnę można farbować.


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 17 mar 2015, 20:00

Magda z serwetki azurowej jak najbardziej da sie zrobic gipiure


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 17 mar 2015, 20:04

Magda z serwetki azurowej jak najbardziej da sie zrobic gipiure

a ja sie dzis obudzilam z piesnia na ustach, chgyba snilo mi sie, ze spiewalam, bo jak tylko otworzylam oczy to w glowie mialam pewna piesn, ktora od kilku dni slucham w aucie na CD


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 17 mar 2015, 20:06

Magda z serwetki azurowej jak najbardziej da sie zrobic gipiure

a ja sie dzis obudzilam z piesnia na ustach, chgyba snilo mi sie, ze spiewalam, bo jak tylko otworzylam oczy to w glowie mialam pewna piesn, ktora od kilku dni slucham w aucie na CD


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 17 mar 2015, 20:07

Magda z serwetki azurowej jak najbardziej da sie zrobic gipiure

a ja sie dzis obudzilam z piesnia na ustach, chgyba snilo mi sie, ze spiewalam, bo jak tylko otworzylam oczy to w glowie mialam pewna piesn, ktora od kilku dni slucham w aucie na CD


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 17 mar 2015, 20:10

nie moge wyslas postu :(


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 17 mar 2015, 23:08

kontousunięte1 pisze:eraz już nie warto,ale na kolejną zimę chętnie machnę ci czapkę i szalik do kompletu. Tylko daj znać koniecznie w jakim kolorze. I o zapłacie nawet nie wspominaj,bo się będę gniewać
wiesia dzieki nawet zakupiłabym sama włuczke i chętnie bym zapłaciła, ależ ci się cos przyda .

kontousunięte1 pisze:Bawełnę można farbować.


No i o to chodzi ja myśle o filcowaniu z koronką , widziałam takie cudo

sibela pisze:nie moge wyslas postu


Wysłałaś wiele razy wejdź i skasuj nadmiar.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości