lucyfer... wyniosły i dumny ''książe'' czy jednak nie

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

lucyfer... wyniosły i dumny ''książe'' czy jednak nie

Postautor: navi31 » 17 sty 2015, 12:50

lucyfer... wyniosły i dumny książe czy jednak nie :?:

Wielu mówiąc , ze szatan=Lucyfer :yes:
Jednak ja się pytam , na jakiej podstawie?? :shifty:
Na poparcie tej tezy Przytaczają wersety z Izajasza 14,12


Your pomp and the music of your harps Have been brought down to Sheol; Maggots are spread out as your bed beneath you And worms are your covering.' 12"How you have fallen from heaven, O star of the morning, son of the dawn! You have been cut down to the earth, You who have weakened the nations! 13"But you said in your heart, 'I will ascend to heaven; I will raise my throne above the stars of God, And I will sit on the mount of assembly In the recesses of the north.…




Jednak te wersety opisują Króla Tyru :lol-sweat:
Czy szatan faktycznie był kimś znaczącym u Boga jak się sugeruje? :letssin:
Spójrzmy na opis jaką osobowość ma 'wężyk' :hmm:


3:1 But the
serpent
was
most skilled
of all
the
wild beasts,
of the ones


Moje wnioski:


Szatan to nie żaden wyniosły książę czy niosący światło, tylko zwykla dzika bestia
ktora była do tego stopnia uzdolniona, że posiadła komunikacji z człowiekiem
i jego persfazji :puppyeyes:
Dziś (poza rajem)->
Jest to prymitywna czerń, ktora sobie w nas siedzi, zawsze wymiar przed nami
Tak jak w raju , tyle ze teraz nie ma formy węża a jest bardziej czernizną duchową. :muted:
A ze jest od nas silniejszy więc bez problemu zwodzi do grzechu.
Nieraz bardzo chętnie korzystając z naszych mózgów (pomysłow)
Ludzi wielce kulturalnych również zwodzi
Gdyż ich nauka to nie nauka ewangelii
a nauka obrony własnego (mniejszego lub większego )stada. :hihi:


Po co to wszystko piszę , otóż chce wam czytelnikom uzmysłowić jedną rzecz
Szatan nie jest wszechmogący, staje się mocny wtedy ... gdy my jesteśmy słabi :oops:
Dzięki Chrystusowi mozemy być mocni :clap:
To on nas wywabi od grzechu i od szatana
Niech nie interesują was wizje i głębiny szatana :!:
Tylko Jezus Chrystus- zbawiciel., martwcie się tym, zeby nie wpaść
w herezje głoszenia fałszywych proroctw, oraz zatroszczcie się ,zeby nie łamać prawa danego
przez jego Świętego Ojca w niebie. :thumbup:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 17 sty 2015, 13:30

navi31 pisze:Jednak te wersety opisują Króla Tyru


Nie, te wersety opisują szatana, do niego został porównany król Tyru, tak samo jak król babiloński został porównany do szatana. Te miejsca mają dwie płaszczyzny: literalną (król Tyru) i duchową (szatan).

navi31 pisze:Wielu mówiąc , ze szatan=Lucyfer
Jednak ja się pytam , na jakiej podstawie??


Twoje przemyślenia są błędne na samym początku, bo nie rozumiesz, że szatan to tłumaczenie z hebrajskiego שטן czyli satan czyli oskarżyciel, a Lucyfer, to z łacińskiego "niosący światło", a diabeł to też nie osobna istota tylko z greckiego διάβολος czyli oskarżyciel lub oszczerca. Reszta nie ma sensu.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 17 sty 2015, 13:42

Oberyn pisze:Nie, te wersety opisują szatana, do niego został porównany król Tyru, tak samo jak król babiloński został porównany do szatana. Te miejsca mają dwie płaszczyzny: literalną (król Tyru) i duchową (szatan).

Mogę wiedzieć w którym miejscu jest to w Biblii?
Ja nie widzę tam nawet słówka o szatanie.

oskarżyciel- diabeł owszem :!:
Ale o niosącym światło szatanie nie ma nawet słówka. :)
Prawdopodobnie jest to wymyślona teologia
Nie mająca żadnego poparcia Biblijnego
a tylko dająca szatanowi jakąś wysoką rolę
upadłego księcia,który snuje miliony planów
a tak naprawde on tylko pasożytuje na naszym mózgu/inteligencji :roll:
i to my go zapraszamy
Zaczynając od spraw oczywistych- czyli grzechu, po nieboże sposoby walki z nim
:thumbdown:

Dodatkowo ta teoria jest na tyle niebezpieczna,że daje ateistom pole do manewru
i oskarżania Boga o zabieranie światu światła. :eek:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 13:48 przez navi31, łącznie zmieniany 1 raz.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 17 sty 2015, 13:46

Oberyn., już się zabierałem, aby coś napisać, ale pomyślałem: ktoś to lepiej zrobi...
Nie pomyliłem się! :papa:
Może tylko dodam, że ogólnie to ST mało mówi wprost o szatanie- może dlatego, aby nie pobudzać Izraelitów do jakiejś fascynacji tym bytem (oni byli zdolni do "importowania" wierzeń dalekich od Jahwe)- dlatego tylko pod postaciami króla Tury czy Babilonu natchniony pisarz coś chciał powiedzieć (to takie ówczesne przypowieści- Jezus też się nimi posługiwał, aby pewnych rzeczy wprost nie mówić).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 17 sty 2015, 13:49

te tezy proszę udowodnić Pismem


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 17 sty 2015, 13:50

navi31 pisze:Mogę wiedzieć w którym miejscu jest to w Biblii?
Ja nie widzę tam nawet słówka o szatanie.

A jak czytasz w Ez 28,13 że król Tyru był "w Edenie, ogrodzie Bożym" to myślisz, że faktycznie o króla Tyru chodzi?... To on by musiał być bardzo stary... - starszy niż ten gość na Twoim avatarze!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 17 sty 2015, 13:58

Dziwne , ze do węża mieszkającego w Ogrodzie Bożym
(rozumianym literalnie )
Bóg przemawia np w taki sposób:
Wszystkie spośród narodów, które cię znały,
zdumiały się nad tobą.
Stałeś się dla nich postrachem.
Przestałeś istnieć na zawsze".

No skoro jesteśmy tak precyzyji co do czasów
To gdzie te narody mieszkające w ogrodzie Eden? :oops:

Jest to puzzlo-teologia :roll:
A ja czekam na poparcie przy pomocy Pisma:)


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 17 sty 2015, 13:58

może dlatego, aby nie pobudzać Izraelitów do jakiejś fascynacji tym bytem


Co ma miejsce dzisiaj właśnie dzięki tak śmiałym tezom :cry:
Izrealici byli jednak poziom wyżej pod tym względem.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2015, 14:01 przez navi31, łącznie zmieniany 1 raz.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 17 sty 2015, 14:01

navi31 pisze:Mogę wiedzieć w którym miejscu jest to w Biblii?
Ja nie widzę tam nawet słówka o szatanie.


Nie wszystko, co piszemy jest w Biblii, tylko z niej wynika, najprostszy przykład to Trójca. Poza tym cały Stary Testament ma odniesienie do Nowego Przymierza, odniesienie duchowe. Każda historia opisana w Biblii ma płaszczyznę literalną, czyli, że tak Było, ale również płaszczyznę duchową, która odnosi się do chrześcijańskiego życia, żeby odkryć tę płaszczyznę duchową trzeba żyć z Bogiem i prosić go o objawienie tego. Najprostszym przykładem niech będzie list do Hebrajczyków i odniesienie autora do Melchisedeka, przytoczył on tę historię jako fakt, który się dokonał, ale w duchowym wymiarze odniósł ją do Chrystusa, tak samo nieprzypadkowo Melchisedek niósł chleb i wino czy był królem Salemu, Bóg wszystko przewidział w swojej niezmierzonej mądrości i dlatego tak to się łączy. Można tez przytaczać synów Abrahama (2 przymierza) czy inne historie, tak samo jest właśnie z królem Tyru czy z królem Babilonu.

navi31 pisze:oskarżyciel- diabeł owszem
Ale o niosącym światło szatanie nie ma nawet słówka.
Prawdopodobnie jest to wymyślona teologia
Nie mająca żadnego poparcia Biblijnego
a tylko dająca szatanowi jakąś wysoką rolę
upadłego księcia,który snuje miliony planów


Diabeł jest upadłym aniołem, tak właśnie wynika z tego fragmentu, dlatego podszedł człowieka w ogrodzie Eden. Jak myślisz dlaczego powiedział do Ewy: Będziecie jak Bóg, znający dobro i zło? Bo sam chciał być jak Bóg, jako upadły anioł miał wstęp do tronu Boga (był między aniołami, co ciekawe), pokazuje to historia Joba, już wtedy był oskarżycielem, oskrżał sprawiedliwego Joba, tak samo dzisiaj jest oskarżycielem braci w wierze.

navi31 pisze:a tak naprawde on tylko pasożytuje na naszym mózgu/inteligencji
i to my go zapraszamy
Zaczynając od spraw oczywistych- czyli grzechu, po nieboże sposoby walki z nim


Pasożytuje nie bezpośrednio, posożytuje, bo w ogrodzie Eden dokonała się tragedia upadku człowieka, która odłączyła go od społeczności z Bogiem, co ma takie konsekwencje, że "wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe" (Rodz. 6;5) i, że " myśli serca ludzkiego są złe od młodości jego" (Rodz. 8;21), dlatego diabeł panuje nad człowiekiem przez grzech, a nie bezpośrednio. Nadzieja jest tylko w ofierze Jezusa Chrystusa, nigdzie indziej, On uwalnia z niewoli grzechu i zmienia serce z kamiennego na mięsiste.

navi31 pisze:Dodatkowo ta teoria jest na tyle niebezpieczna,że daje ateistom pole do manewru
i oskarżania Boga o zabieranie światu światła.


Ateista tak mówi, bo nie rozumie, że ma upadłą naturę, i nie rozumie podstaw teologii chrześcijańskiej.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 17 sty 2015, 14:07

Oberyn każdy wierzy w co chce i tłumaczy jak chce
Mozna wymyślać setki , jak nie miliony teorii

[Co do Chrystusa kapłana na wzór Melchisedeka
To akurat jest to opisane w PS]
Jatylko nakreślam jak napisano w Piśmie Świętym
i też nakreślam jakie skutki moze nieść takie
personifikowanie szatana :ermm:
Moze nieść skutki takie ze nie uznajemy jego
jako dziką istotę duchową (czego naucza Ewangelia)
ale jako dumnego księcia ktory jest niemal siłą na równi z Bogiem :!: :!:
Mało tego! jak sie czyta niektore teorie spiskowe, zdaje się go przewyższać :hypno:
Ale prawda jest taka , że Chrystus jest znacznie potężniejszą istotą
i człowiek też, tylko ze ten człowiek w swojej układności słucha słabszego
Czasem wlasnie dlatego , ze boi się światła XP
(prawdziwym światłem jest Chrystus , a nie lucyfer.)


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 17 sty 2015, 14:13

navi31 pisze:Ale prawda jest taka , że Chrystus jest znacznie potężniejszą istotą

I to wyznaje tu każdy!
Pozdrawiam (boję się trochę z Tobą pisać, żeby nie oberwać tym kijem, co to go dzierży gość avatarowy; to nie Ty?)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 17 sty 2015, 14:19

hehe nie to nie ja :P
To Jan Chrzciciel
A ja chce sie na nim wzorować i dziś prostować ścieżki Panu-
na jego drugie przybycie :clap: :)) :mrgreen:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 21 sty 2015, 13:22

To Jan Chrzciciel

To 2000 lat temu mieli aparaty fotograficzne??


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 25 sty 2015, 02:36

szkoda,ze nie :cry:
Wogóle bym bardzo chcial, zeby Ci ludzie biblijnie żyli ..,to by wszystko jednoznacznie określili
to by ukróciło bezczelnośc coponiektórych :O
którzy posługują się Pismem tylko po to , by osiągnąc własną egoistyczną przewagę
nad bliźnim :thumbdown:


ps. owszem mozna paplać ze ''ich duch nadal żyje'' itp,tylko ze
co sie dzieje to widać.
Wiekszosć tych ,którzy tak gadają, to podszywacze i ich wersje wykluczają się .


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości