Pasja,Hobby,Zainteresowania

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
bostonski
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2014, 13:35
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Poznań
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: bostonski » 30 gru 2015, 13:45

kontousunięte1 pisze:Chodzi ci o te 3 tomy: 1.Bóg Ojciec,Bóg Syn
2.Bóg Duch św.
3.Kościół i czasy ostateczne?
Te pozycje są super. Dla ugruntowania czytałam je po 2 czy 3 razy. W ogóle to ten autor bardzo mi "leży" i inne pozycje wydane u nas też czytałam. Wielka szkoda,że urwali wydawanie tej serii.Bardzo czekałam na dalsze z Listu do Rzymian,ale ... :-(


Dokładnie tak. :-> Zamierzam właśnie dokupić jeszcze inne jego książki, ale nie wiem co najpierw; polecasz któreś szczególnie?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2015, 13:53

Jasne,polecam. Właśnie wkleiłam fotkę w dziale Hyde Park, temat Maddie założyła tu: viewtopic.php?f=4&t=14611
. Jeśli nie możesz rozczytać to wymienię tytuły w osobnym poście. Studium Kazania na Górze na pewno , a i Autentyczne chrześcijaństwo /4 tomy/ są OK. Ja może nie jestem obiektywna,bo ten autor szczególnie jakoś do mnie przemawia,ale myślę,że warto jego poczytać.
Dodam "Boża droga pojednania" na podstawie Ef.2:1-22
W tym cyklu wydano wielu autorów. Ja czekałam na całość Listu do Rzymian,ale ukazały się tylko 2 tomy.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: konto skasowane » 30 gru 2015, 14:07

Scrapbooking: https://pl.wikipedia.org/wiki/Scrapbooking
Wyselekcjonowani, jedni z najlepszych w Polsce w technice scrapbooking: http://polandhandmade.pl/index.php/kate ... booking-2/


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2015, 14:23

dr.sky
Dziękuję. Nie miałam pojęcia,że to jest to.
I oczywiście zamiast zatrudnić koleżankę wiki....eh, nie mam tego nawyku. Starość,wiesz...


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: Czekoladowy » 30 gru 2015, 14:36

bostonski pisze:Jeżeli szukasz fajnych książek o teologii systematycznej to polecam "Wielkie Doktryny" dr. Martyn Lloyd-Jonsa. "O niewolnej woli" Lutra, możesz natomiast kupić tutaj: http://swietochlowice.kwch.org/sklep/.

Dzięki wielkie.


Już raczej nie odwiedzam forum, w razie czego proszę o kontakt mailowy.
szajla11
Posty: 85
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: szajla11 » 30 gru 2015, 16:21

Ciekawe hobby? Nie mam nic ciekawego.

Może co robię wolnym czasie :
-lubię aktywnie spędzać czas : rower, rolki, basen , kiedys sporo biegałam teraz kontuzja kolana , więc na razie nie biegam ale może jeszcze zacznę na nowo
- chętnie czytam książki obecnie : Pismo Święte, Wielki bój, Granice w relacjach małżeńskich ( strasznie nudna ale skoro przyjechała do mnie 1000 km to juz ja zmęczę)
- interesuje sie dietetyką i kosmetologią
- ucze sie j. niemieckiego ale do pasji zaliczyc tego nie mozna raczej nauka tego języka doprowadza mnie do pasji ale szewskiej :D
- uczę sie grac na gitarze ale idzie mi ..raczej słabo :-/
- lubię podziwiać rękodzieło jakie wytwarzają różne osoby, mam za sobą próby szydełkowania, scrapbookingu, wyszywania , decoupagu

- chciała bym miec więcej pasji ale nie mam na więcej czasu :rotfl:


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: konto skasowane » 30 gru 2015, 16:27

Jeżeli masz zdolności manualne, to odłóż te szydełkowania, a zainteresuj się ceramiką lub metal clay'em. Sam być może w przyszłym roku zacznę wyrabiać rzeczy w ceramice. Takie przynajmniej są plany na dzisiaj :)


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2015, 16:40

dr.sky pisze:Jeżeli masz zdolności manualne, to odłóż te szydełkowania, a zainteresuj się ceramiką lub metal clay'em. Sam być może w przyszłym roku zacznę wyrabiać rzeczy w ceramice. Takie przynajmniej są plany na dzisiaj :)

:lmao: Chyba się wnerwię! Co masz do szydełkowania :question:
A czy wiesz,że ja znam się ciut na odlewnictwie. Formy z silikonu i gipsowe /tylko xD co prawda/ odlewnictwo /kopie popielnic twarzowych i takie tam klimaty/ ;-)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: konto skasowane » 30 gru 2015, 16:47

Nic nie mam do szydełkowania :D Ale ceramika jest ciekawsza. Jeżeli uda się ta ceramika w przyszłym roku, to będę też prawdopodobnie odlewał, więc przyda mi się jakaś wiedza w tym kierunku. Pewnie w internecie jest też dużo materiałów o odlewaniu masy ceramicznej :) No i muszę wyrzeźbić jeszcze ze 30 tykw, bo mi je w końcu korniki zjedzą XP


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: kontousunięte1 » 30 gru 2015, 16:57

To niech ci się uda wszystko, za tykwy się bierz, kornik czuwa i czeka :mniam: ;-)


szajla11
Posty: 85
Rejestracja: 27 gru 2015, 22:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: szajla11 » 30 gru 2015, 18:19

Ceramiką? Jakiś czas temu marzyło mi się koło garncarskie ale małżonek stwierdził ze ok koło może spróbować sam zmontować ale z piecem będzie problem...bla bla
Byliśmy nawet w pracowni garncarskiej poprzyglądać się jak ,,lepią" wazony.Cudna pracownia w drewnianej chałupie.Fajna sprawa:)


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: konto skasowane » 30 gru 2015, 18:58

Piec do wypalania można kupić używany. Na ebayou można taki dostać nawet za 2,5 tys PLN już. Można też rozejrzeć się za jakąś pracownią w okolicy i zapytać o możliwość wypału. Przeważnie kosztuje to 15zl/kg. Nie jest to aż tak drogo, bo sama glina jest bardzo tania. Koło garncarskie dostać już można za 2,5 tys używane lub 3,5 tys nowe dla średnio zaawansowanych. Tutoriale znaleźć można na youtube na przykład :)


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: magda » 30 gru 2015, 22:38

Można oprawiać książki w skóre tak starodawnie i srebrne okucia . Mam zamar zrobić cos takiego z Biblią Wujka Mam bardzo starą taka co juz nie ma okładek.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
bostonski
Posty: 53
Rejestracja: 30 gru 2014, 13:35
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Poznań
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: bostonski » 01 sty 2016, 10:43

kontousunięte1 pisze:Jasne,polecam. Właśnie wkleiłam fotkę w dziale Hyde Park, temat Maddie założyła tu: viewtopic.php?f=4&t=14611
. Jeśli nie możesz rozczytać to wymienię tytuły w osobnym poście. Studium Kazania na Górze na pewno , a i Autentyczne chrześcijaństwo /4 tomy/ są OK. Ja może nie jestem obiektywna,bo ten autor szczególnie jakoś do mnie przemawia,ale myślę,że warto jego poczytać.
Dodam "Boża droga pojednania" na podstawie Ef.2:1-22
W tym cyklu wydano wielu autorów. Ja czekałam na całość Listu do Rzymian,ale ukazały się tylko 2 tomy.

Tytuły znam; wszystkie można dostać na stronie legatio.pl, tylko że trochę ich jest i nie wiem od czego zacząć, tym bardziej że jeszcze dużo innych książek chętnie bym przeczytał. Dziękuję za polecenie; pewnie i tak każda jego książka będzie wartościowa, więc się nie zawiodę.


Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pasja,Hobby,Zainteresowania

Postautor: Kamilzon » 21 sty 2016, 14:38

Mam nadzieję że są tu jacyś artyści co lubią plastykę i mam takie pytanko.
Jakich materiałów trzeba użyć aby wykonać taką maskę, czy zwykły sztywny karton wystarczy a może papier marszcze?


Obrazek


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości