Firma - czy ma jakieś starcie z nieuczciwym klientem?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Firma - czy ma jakieś starcie z nieuczciwym klientem?

Postautor: Terebint » 13 lis 2008, 13:06

Jeżeli chodzi o klienta, który nadzieje się na nieuczciwą firmę to ma dość spory wachlarz możliwości bronienia się, w tym "rzecznika praw konsumenta".

A firma? Ma jakieś szanse z nieuczciwym klientem? Czy pozostaje jej tylko droga sądowa i żmudne dochodzenie własnych praw??

A problem dla mnie jest poważny. ;) Pracuję w firmie, która czyści tapicerki samochodowe, meblowe oraz dywany.

Ostatnio myłem klientowi samochód - samą tapicerkę. Po kilku dniach do nas wrócił twierdząc, że zalałem mu podłogę... Jest to nieprawda, bo podłogi mu nie myłem, ale faktycznie po rozkręceniu widać tam full wody i to nie tylko pod samą podłogą, co nawet pod gumą... Takie zalanie samochodu jest niemożliwe... Facet sam musiał wcześniej wjechać, albo do jakiejś mega kałuży, czy też nawet rzeki, aby tak mu zalało furę!... :wacko:

Teraz nie wiem, co robić... Chyba najlepiej byłoby pobrać próbkę wody i wysłać ją do laboratorium, aby przepadali, jaka to woda?

Tylko gdzie w Warszawie wysyła się takie rzeczy, i ile to kosztuje? Wie ktoś może?


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 13 lis 2008, 13:54

SANEPID bada wodę Terebincie. Kosztuje to sporo - np. pod kątem przydatności wody ze studni ok. 400PLN. W końcu nie robiłem tych badań, wodę ze studni piję jest dobra i żyję :).


No ale twoje badania byłyby nieco inne. W każdym razie - SANEPID w Wawie na pewno zrobiłby ci takie bakteriologiczno-organoleptyczne badanie.

Tu masz link:

http://www.wsse.waw.pl/PageContent.aspx?SubMenuID=100


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 13 lis 2008, 14:39

Dziękuję Baranku za pomoc, a dużo bym musiał takiej wody zebrać, czy wystarczy odrobina? Bo z podłogi samochodu jest bardzo ciężko wybrać. ;)


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 13 lis 2008, 14:45

Terebint pisze:Dziękuję Baranku za pomoc, a dużo bym musiał takiej wody zebrać, czy wystarczy odrobina? Bo z podłogi samochodu jest bardzo ciężko wybrać. ;)


Terebint - tam pod tym linkiem masz nr telefonu - do odpowiedniego działu SANEPIDU. Zadzwoń do nich - przedstaw sprawę to ci powiedzą.


Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Terebint » 13 lis 2008, 16:23

Rozumiem i dziękuję. ;) :)


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 lis 2008, 21:46

Tak naprawdę to bez opinii biegłego nic taka ekspertyza nie da wg. mnie (tj. jako dowód) -- niestety sam nie wiem gdzie szukać takiego biegłego ale zapewne prawnik waszej firmy powinien wiedzieć -- zobacz czy jesteś w stanie z tym prawnikiem pogadać (pracodawca wg. mnie powinien to umożliwić -- w końcu każdy powinien mieć równe szanse do obrony swojego zdania).

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości