Pogaduchy

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 paź 2008, 22:20

taki los...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 16 paź 2008, 22:29

Polecam usiąść, wypić szklankę wody, policzyć do dziesięciu, wziąć w łapki Biblię i zastanowić się nad niektórymi szczegółami w swoim systemie postrzegania świata, na pewno Ci to pomoże :]


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Awatar użytkownika
R3clus3
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: R3clus3 » 16 paź 2008, 22:44

Wydaje mi się , że germanie już zmądrzeli i nie w głowie im wojny.Trzeba im przebaczyć bla bla bla itp. itd. 8-)


Kościół wie, że - aby utrzymać przy sobie swoją trzodę i dołączać nowe owieczki do stada - musi ukazywać siebie jako ostatni bastion nadziei w świecie rządzonym przez Szatana i jego spragnione krwi hordy.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 paź 2008, 23:37

Troszkę historii Reformacji każdemu się myśle przyda :-) Warto pamiętać, że bez Reformacji raczej nie wiedzielibyśmy co to Słowo Boże, no chyba, że przypadkiem znalibyśmy łacinę ;-) Jeśli ktoś posługuje się językiem angielskim to polecam posłuchać wykładów właśnie w tym temacie na http://itunes.rts.edu/ (rzecz jasna wymaga itunes)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 paź 2008, 23:48

Garnett pisze:Polecam usiąść, wypić szklankę wody, policzyć do dziesięciu, wziąć w łapki Biblię i zastanowić się nad niektórymi szczegółami w swoim systemie postrzegania świata, na pewno Ci to pomoże :]

a nie lepiej od razu psychiatra i faszerowanie psychotropami?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 16 paź 2008, 23:51

Porównujesz uspokojenie się i lekturę Biblii do zażywania leków i wizyty u psychiatry? Tego się nie spodziewałem i przyznam - zaskoczyłeś mnie...


Basic

Information

Before

Leaving

Earth
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 paź 2008, 23:53

nie, nie porównuje, tylko zapytałem sie czy nie lepiej po prostu iść do lekarza... daremnie szukasz ukrytych rzeczy których nie ma...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 16 paź 2008, 23:58

Sądzę, że tutaj pomoże modlitwa i lektura Biblii, nie lekarz... Bóg sam wyrwie Cię z takich chorych poglądów, jakie teraz prezentujesz.


Basic

Information

Before

Leaving

Earth
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 paź 2008, 00:27

A skąd wiesz że to są chore poglądy? Co jest miarą że uznajesz te poglądy za chore? Poza tym, skoro do tej pory Bóg nie "wyrwał mnie z tych chorych poglądów" to niby dlaczego teraz miałby to zrobić, po tak długim czasie? Przecież każdy inne ma poglądy...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 17 paź 2008, 00:52

Mam na myśli tą chorą "nienawiść" - nienawidzisz Niemców za samo to, że są Niemcami. Już nie wspomnę o "zdradzie Ojczyzny" przez wyjechanie z kraju...


Basic

Information

Before

Leaving

Earth
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 paź 2008, 01:02

To sie chyba nazywa, o ile dobrze pamietam, nacjonalizm...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 paź 2008, 08:04

i czy nie był głównym motorem właśnie tych wynaturzeń jakie miały miejsce za czasów II wojny światowej? Zastanów się Hahaku czy jak to słynny niemiecki filozof powiedział wlacząc z potworami samemu nie stajesz się potworem ;-)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 17 paź 2008, 11:56

Hahaku pisze:To sie chyba nazywa, o ile dobrze pamietam, nacjonalizm...

http://portalwiedzy.onet.pl/60298,,,,na ... haslo.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nacjonalizm
i teraz pytanie - czy nacjonalizm nie kłóci się przypadkiem z wiarą? zastanów się.
i jeszcze wyjątek z wiki, godny rozważenia (z artykułu powyżej): "W literaturze polskiej istnieje wyraźne rozróżnienie między nacjonalizmem a patriotyzmem, który w odróżnieniu od nacjonalizmu częściej postrzegany jest pozytywnie."


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 17 paź 2008, 13:59

Bog powiedzial: "Przez twe potomstwo będą błogosławione wszystkie narody ziemi, a to dlatego, że usłuchałeś mojego głosu." Rdz 22:18 a Hahaku twierdzi, ze Bog sie pomylil i blogoslawienstwa dostapia tylko Polacy mieszkajacy w Polsce
Bog powiedzial: "wtedy racz go wysłuchać z niebios, z miejsca Swojego przebywania, i uczyń wszystko, o co będzie prosił. W ten sposób wszystkie narody ziemi poznają Twoje imię i zaczną żyć w bojaźni przed Tobą, tak jak Twój naród izraelski; niech się dowiedzą wszyscy, że Twoje imię jest wzywanie w tym świętym domu, który ja zbudowałem dla Ciebie." 2Krn 6:33 a Hahaku twierdi, ze Niemcy nie maja szans by poznac imie Pana na nic to im sie nie przyda

i jeszcze tak pod rozwage
"Klaszczcie w dłonie, wszystkie narody, wznoście na cześć Pana okrzyki radości." Ps 47:2
"Wysławiajcie Boga naszego, wszystkie narody, niech głośno rozbrzmiewa Jego chwała." Ps 66:8
"Niech imię jego trwa na wieki, niech wzrasta, jak długo będzie świecić słońce. Szczęśliwe sławić go będą wszystkie narody w nim mając dla siebie błogosławieństwo." Ps 72:17"na cześć Pan, gdy przyjdzie, żeby sądzić ziemię. A sądzi On cały świat sprawiedliwie i tak jak należy - wszystkie narody." Ps 98:9 - na szczescie to Bog bedzie sadzil Niemcow a nie zaden z nas
takich wersetow jest jeszcze mnostwo, pros Pana, by Ci je wskazal


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości