Pogaduchy

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 02 lip 2014, 16:52

jj pisze:Oliwko, to jest wielka lipa i siano, a nie interpretacja biblijna.
Ta falszywa filozofia brzmi moze zachecajaco dla ludzi szukajacych nowinek, ale jest to bardzo niebezpieczne, bo az jezy sie od wypowiedzi, ktore definiuja ducha przeciwnika Pana Jezusa.
To ty jestes w bledzie, a nie "wiekszosc", o ktorej piszesz.
Niestety jestes juz tak daleko na manowcach tej filozofii, ze nawet jezyk przez ciebie uzywany jest daleki od normalnosci, ktora charakteryzuje prosty przekaz Ewangelii. Przemysl to wszystko, bo wyraznie podazasz za czlowiekiem, a nie za Panem.

Zadan filozofia ale PRAWDA Ducha Świętego .
On nie Oblókł sie w proch Ziemi ale był podobny do prochu Ziemi.
Mówi o tym Paweł w Rzym 8 - czytaj i mysl .
Przekaz Ewnagelii czyli Dobrej Wieści jest Czysty,Nieskazony ale najemnicy robia wszystko nawet sie troją byle Prawde powalic na Ziemie .

Za człowiekiem to ty i wy podązacie bo uznajecie ze Jahszuah Mesjasz to człowiek z prochu ziemi Ziemski a nie z Nieba .

Uwazacie ze jego natura taka jak wasza zepsuta do szpiku i kosci macie Go za takiego jak sami jesteście .
Tak mowicie jak wasi karmiciele ,jecie ich nauki i przekzujecie to innym
Ja daje POKARM TWRADY PRAWDZIWY nie dla niemowlat .



POWTÓRZĘ
.
Ludzka natura to proch ziemi taki jest człoeiek z zapisem grzechu i smierci tak otrzymał Adam z Ewa - otrzymali Koszle ze skór - czyli wczesniej takiej nie mieli byli nadzy.

.
Ludzka natura jest skażona dlatego wszyscy ci co nieuznaja ze Jahszuah jest JAHWEH
uwazaja Go za człowieka ale smutne jest ze ci którzy uwazaja Go za Boga Ojca za JAHWEH
Smutne ze dali sie wciagnac w takie pojmowanie Boga, nie znajac Cudu ze SŁOWO
STAŁ SIE CIAŁEM- OSOBĄ z Nieba
Tak mówi o Sobie sam Ten który mówi Moje CIAŁO JEST Z NIEBA .
On jest PEŁNIA -WSZYSTKOŚĆ.
________________


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 02 lip 2014, 16:55

Effata pisze:
Oliwka pisze:Branham to Głosił .


Głosił też, że koniec świata nastąpi 1977 r. Cytat:

''Jako sługa Boży który miał całe masy wizji z których żadna nigdy nie zawiodła, pozwólcie mi przepowiedzieć, że ten wiek zakończy się około 1977 roku''

I co? :lol: Niedługo będzie 40 rocznica.

Ale zakończmy ten temat, bo to nie miejsce do tego.

agnieszkaa, możesz podać linki do jakiś opracowań lub wskazać grupę wyznawców, którzy wierzą i postrzegają Boga tak jak ty?


Dlaczego Branhama pomawiasz o cos czego nie powiedział ?
Mówisz ze zapowiedział koniec świata a to co cytujesz NIE ZAWIERA takiego stwierdzenia.
Moze pomyslcie co to znacz ze Ten wiek zakonczy sie około 1977 roku .

Czy powiedział KONIEC ŚWIATA ?

Przeklreslił przyjście Jahszuah Mesjasza pominał zapomniał ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 02 lip 2014, 16:59

Jahszuah nie miał dwóch natur bo w Nim nie ma Tak-Nie ,ale WSZYSTKO JEST TAK.

agnieszka troisz sie ,ale nic na to nie poradzisz JAHWEH jest oddzielony od grzeszników.
Ponizasz Zbawiciela On nie składał za SIEBIE Ofiary ,ale za nas zepsutych obleczonych tym co niszczeje Namiot nasz Niszczeje .
Mamy sie Oblec w Namiot NIEZNISZCZALNY.

zastanów sie bo siejesz kąkol jak ci przez wieki siali .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 02 lip 2014, 17:15

(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(1 List do Tymoteusza 2:5, Biblia Warszawska)


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 02 lip 2014, 17:16

agnieszkaa pisze:(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(1 List do Tymoteusza 2:5, Biblia Warszawska)

I w czym tu problem? Z Biblii wiemy też to:
Jn 20:26-29
26. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam!
27. Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym.
28. Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!
29. Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
(BT)

Jedno nie przeczy drugiemu. Chrystus jest i Bogiem, i człowiekiem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 02 lip 2014, 17:20

Rembov pisze:
agnieszkaa pisze:(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(1 List do Tymoteusza 2:5, Biblia Warszawska)

I w czym tu problem? Z Biblii wiemy też to:
Jn 20:26-29
26. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam!
27. Następnie rzekł do Tomasza: Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż /ją/ do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym.
28. Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!
29. Powiedział mu Jezus: Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
(BT)

Jedno nie przeczy drugiemu. Chrystus jest i Bogiem, i człowiekiem.


Amen! ja nie mam problemu z uznaniem Slowa Bozego, ale Oliwka ma;

Oliwka pisze:Nie miał ludzkiej natury


(1) Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat. (2) Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, z Boga jest. (3) Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie. (1 List Jana 4:1-3, Biblia Warszawska)


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 lip 2014, 19:17

Oliwka pisze:...


_______________________________________________________________
Monolog wycinam. :)

STAŁ SIE CIAŁEM- OSOBĄ z Nieba


Osoba z Nieba, to nie cialo, ale Duch. Slowo natomiast cialem sie stalo. Bog stal sie cialem - czlowiekiem. Dorastal. Starzal sie. Podlegal calkowicie Adamowej, fizycznej, cielesnej degeneracji. Tak, jak kazdy czlowiek.
Tak mówi o Sobie sam Ten który mówi Moje CIAŁO JEST Z NIEBA .

Tak nie mowi. Chleb z nieba, to pokarm duchowy, a nie cielesny. Jesli nie rozrozniasz ciala, to bardzo zle. To jest wlasnie ten pokarm staly, a nie mleko, ktorego spozywanie sugerujesz innym. Masz calkowicie odwrocony obraz Nieba i ziemi, Boga i czlowieka, a byc moze jeszcze wiecej. Opamietaj sie i uwierz w to, ze Pan Jezus przyszedl w ciele.
On jest PEŁNIA -WSZYSTKOŚĆ.

W Nim mieszka CIELESNIE cala pelnia Boskosci. Gdyby Jego cialo bylo inne - niebianskie, nie musialby Pawel podkreslac cielesnosci.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Oliwka » 02 lip 2014, 20:07

agnieszka i inni
wszystko co sie na tej Ziemi rodzi jest SKAŻONE ,wszystko pozostaje w zniszczeniu i powraca do prochu.

Jahszuah nie był człowiekiem a CZŁOWIEKIEM - Adam z Nieba a nie z Ziemi - macie w kor
jak czytacie ?

pierwszy adam z prochu Ziemi-ziemski
drugi ADAM Z NIEBA NIEBIANSKI
jak nosiliscie obraz pierwszego tacy bliście - JESTEŚCIE
Nosic Obraz Adama z Nieba ,to jest dla NIEBIANSKICH .
Pośrednika mamy nie człowieka a CZŁOWIEKA

agnieszka ma PROBLEM z przyjmowaniem SŁOWA bo to jest CIAŁO Z NIEBA a ty przyjmujesz litere i to grecka skazona sarx i sie cieszysz ?

A to ze powtarzasz werset jana tylko dowodzi ze jeszcze niedorosłaś i nie czytasz jak nalezy.
Jan pisze o Obleczeniu CIAŁEM i ktos taki jak ty co wielu wielu wyzywasz od antychrystów i nie masz dla nich miłosierdzia POTYKA sie o Prade .
Pyszniac sie ze Prawde zna ?
Jak mozesz mniemac ze Jahszuah to człowiek skazonego ciała - natury .
Jak wy mozecie mieszac w Nim skazenie i Niebianskość ?

nieczysty i CZYSTY ?
śmierc i Życie ?
On powiedział JA JESTEM ŻYCIE WIECZNE
Dał świadectwo swego CIAŁA przez to ze powstał z umarłych bo smierc nie mogła Go
pokonac .
DLACZEGO ?
Bo w Nim nie było SKAŻENIA - zacznijcie myslec Myslami Bożymi..


Po co pogrubienie całego tekstu? //Effata
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 20:42 przez Oliwka, łącznie zmieniany 1 raz.


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 lip 2014, 21:30

Nietrynitarianie nie są w działach protestanckich i nie jest przewidywana zamiana.
Kropka

Zamykam bowiem temat zaczyna iść teologicznie a nie administracyjnie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 02 lip 2014, 23:01

agnieszkaa pisze:
doktorsky pisze:Czyli de facto wymieniłaś 3 osoby, zgadza się? :-)


W Biblli jest mowa o Ojcu, Synu i Duchu Swietym, ale nie jest napisane, ze sa to trzy osoby.

Oczywiście, że jest. Jest to oczywiste dla każdego logicznie myślącego człowieka.

"Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone. A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym." (Mt 12:31-32 BW).

Jeśli zgrzeszysz przeciwko Synowi, może to zostać odpuszczone. Jeśli zgrzeszysz przeciwko Duchowi, nie może to zostać odpuszczone. Jeżeli Syn byłby tą samą Osobą, którą jest Duch, w tym fragmencie biblijnym wystąpiłaby wyraźna sprzeczność, ponieważ wtedy Mt 12:32 można byłoby sparafrazować w następujący sposób, który ukazuje brak logiki w takim wypadku: "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko X, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko X, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.". Aby tekst był logiczny, muszą pojawić się dwie, różne zmienne: "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko X, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Y, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.".

Jeśli Bóg jest jedną Osobą, nie trzema Osobami, to Nowy Testament możemy uznać za nielogiczny i wewnętrznie sprzeczny. Porzuć proszę heretycki modalizm na rzecz biblijnej doktryny o Bogu Trójjedynym.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 03 lip 2014, 12:43

nie wyznaje modalizmu, wiec nie musze go porzucac.

Moje wyznanie wiary masz w mojej stopce.

Natomiast niektorzy, a nawet wielu jesli nie wiekszosc trynitarian i Ty do nich wlasnie nalezysz, Dragonar, nie wyznaja, ze Pan Jezus jest JHWH.

na forum UP gdzie Smok Wawelski, az sie dwoi i troi i zionie, by bronic doktryny Trojcy, Ty bys zostal uznany za heretyka i nie przeszedl bys testu Jana, w przeciwinstwie do mnie, w wersji ktory on stosuje, pomimo, ze mowisz iz wierzysz w "Trojjedynego"/ "Trojce".

Takze mowic wierze w Trojce jeszcze nie swiadczy o prawidlowym wyznaniu, wrecz przeciwnie.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 lip 2014, 13:06

W dalszym ciągu nie zmienia to faktu, że Bóg mimo że jest jeden, jest wyróżniony na 3 odrędne osoby: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Świety. Syn Boży i Duch Święty nie są stworzeniami Boga, bo istnieli od zawsze tak samo jak Bóg Ojciec.

agnieszkaa pisze:
doktorsky pisze:
agnieszkaa pisze:
doktorsky pisze:Czyli de facto wymieniłaś 3 osoby, zgadza się? :-)


W Biblli jest mowa o Ojcu, Synu i Duchu Swietym, ale nie jest napisane, ze sa to trzy osoby.


Gdyby taki podział był nie Biblijny, w jakim celu Pismo rozróżnia te osoby, a nie mówi zawsze w każdym jednym przypadku "Bóg"
"Ześlę wam Boga Świętego, aby objawił wam to co ja mówiłem..."
"Albowiem kto nie uwierzy że Bóg jest Panem nie będzie zbawiony..."
"Ja chrzczę was wodą - wołał Jan, ale On chrzcić was będzie Bogiem Świętym"
etc


Nie umiem tego wytlumaczyc dlaczego jest tak, a nie inaczej napisane.


.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 03 lip 2014, 13:25

doktorsky, a Ty wyznajesz, ze Pan Jezus Chrystus to JHWH ?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 03 lip 2014, 14:01

agnieszkaa pisze:Natomiast niektorzy, a nawet wielu jesli nie wiekszosc trynitarian i Ty do nich wlasnie nalezysz, Dragonar, nie wyznaja, ze Pan Jezus jest JHWH.

Pan Jezus jest Jahwe, tzn. JHWH.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 03 lip 2014, 14:13

Dragonar pisze:
agnieszkaa pisze:Natomiast niektorzy, a nawet wielu jesli nie wiekszosc trynitarian i Ty do nich wlasnie nalezysz, Dragonar, nie wyznaja, ze Pan Jezus jest JHWH.

Pan Jezus jest Jahwe, tzn. JHWH.


acha no to sie ciesze, znaczy pomylilam Cie z kims innym. Przepraszam.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości