Pogaduchy

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 paź 2008, 12:40

sibela pisze:to u mniej mniej numerow bo 12 :P i wiecie, ze ja do dzis nie znam wszystkich sasiadow.
Dzis strasznie boli mnie glowa i wlasnie zastanwiam sie nad druga tabletka. Zazwyczaj nie biore zadnej ale tym razem chyba musze i ta druga.
WSIURA :P
mnie tez boli glowa :(
moze to tan obcy jezyk :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 paź 2008, 14:22

Lash pisze: WSIURA :P

hihih

po drugiej tez nie przeszlo, zaraz wraca maz z pracy i ide pospac. Za duzo sie w tym obcym jezyku nie nagadalam, choc ja tu mam ciezej, bo mam dwa obce jezyki w tym jeden, ktorego nie potrafie wymowic. Bawarski jest gorszy niz chinski.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
R3clus3
Posty: 65
Rejestracja: 11 paź 2008, 19:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: R3clus3 » 16 paź 2008, 16:14

Współczuje Ci , że musisz uczyć się tego języka.Niemiecki jest okropny.


Kościół wie, że - aby utrzymać przy sobie swoją trzodę i dołączać nowe owieczki do stada - musi ukazywać siebie jako ostatni bastion nadziei w świecie rządzonym przez Szatana i jego spragnione krwi hordy.
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 16 paź 2008, 18:39

a czemu ten bawarski jest taki inny? siostra mi mówiła, że ci z Berlina mają dziwną mowę :-D


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 paź 2008, 18:41

Ogólnie szwabski to jest taki okropny jezyk że przez polskie gardło nie powinien przechodzić...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 paź 2008, 18:42

wcale nie - w sumie "gdyby nie der die das byla by niemka z nas" hihih calkiem swobodnie sie juz porozumiewam, choc raczej nie mam zdolnosci jezykowych. Troche mam problemy z gramatyka, nie moge zapamietac, ktory rodzajnik do jakiego rzeczownika pasuje ale nie jest tak zle. Znajomi podziwiaja, ze po trzech latach tak dobrze mowie. W sumie to wielka zasluga mojego meza :) Troche gorzej jest z bawarskim, niby spokrewniony z niemieckim ale jak dla mnie nie do wymowienia. Rozumiem juz dosc duzo ale z mowieniem mam jeszcze problemy. Moj maz uczy sie Polskiego i wcale niezle sobie radzi :) pieknie wymawia wszystkie polskie gloski :) wiec wychodzi chyba na to, ze bawarski jest trudniejszy.

Glowa mnie juz nie boli, dzieki Bogu :) pomodlilismy sie, przespalam sie 2 godzinki i przeszlo. W sumie to jeszcze tak niemialam, zeby dwie tabletki nie pomogly.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 paź 2008, 21:35

Co ma Luter, czy Melanchton do całej sprawy? Jakoś nie czytam ani tego co Luter napisał ani ten drugi. Poza tym, wtedy nie było szwabskiego państwa


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 paź 2008, 21:36

hahaku chyba troche przesadzasz, tak sobie od wczoraj o Tobie mysle, czy Ty jestes chrzescijaninem czy tylko tak o sobie myslisz.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 paź 2008, 21:37

:madman:
No cóż, to nie ja wyjechałem do szwabskiego państwa...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 16 paź 2008, 21:48

ja tez nie :) mieszkam na Bawarii, pewnie uczyles sie na geografii ze Szwabia jest troche bardziej na zachod od Bawarii


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 paź 2008, 21:51

:lmao: dobrze wiesz że chodzi o to że wyjechałaś do kraju któy jest odpowiedzialny za smierć tysięcy, jeśli nie milionów (kiepska pamiec do liczb) Polaków. Dlatego każda taka migracja do szwabów uważam za zdrade Polskości i wyparcie sie swojego pochodzenia oraz przejście do obozu wroga.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 16 paź 2008, 22:11

:hah:


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 16 paź 2008, 22:17

Hahaku, masz identyczne poglądy jak ja... przed nawróceniem. Bardzo upadłeś w moich oczach... Poglądy jak z piaskownicy.


Basic
Information
Before
Leaving
Earth

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości